שתל

electrolite15

New member
שתל

חשוב לי לציין בהתחלה שכבר עשורים שאין לי עששת או דלקת חניכיי וכי אני מקפידה לצחצח כמו שצריך וללכת 3 פעמים בשנה לשיננית. יש לח כרגע 31 שיניים בפה (נעקרה לי לפני המון שנים שן בינה לבקשתי כיוון שהציקה לי)

יחד עם זאת עברתי מספר חבלות בחיי בשן מספר 21 דבר שהביא לכך שכעת צריך לעקור את השן ולשים במקומה שתל. מצאתי מרפאה שעובדת יחד עם כירורג פה ולסת שנראית לי אמינה. בזמן האחרון צפיתי בכמה הרצאות מפי מומחים וכן קראתי הרבה חומר באינטרנט בנושא אבל יש כמה דברים שעדיין לא ברורים לי. יש לי מספר שאלות:

1. אני בהריון ולכן לא אןכל ךעבור CT. מן הסתם אני לא רוצה לחכות עם התהליך עוד חצי שנה. מפחידה אותי המחשבה שתהיה לי דלקת או שהעצם תיספג וכו'. הבנתי שאם מדובר בלסת העליונה ניתן במקרים מסוימים ופשוטים להשתיל גם ללא צילום שכזה. השאלה שלי היא כיצד ניתן הדבר? מפחידה אותי המחשבה שהרופא עלול לפגוע לי בסינוס או שהשתל לא יוחד טוב וכו'

2. השן עליה מדובר שבה עברתי חבלה בילדות עברה טיפול שורש ועליה הונח כתר. הכתר הקבוע הזה שרד בלי בעיות 15 שנה והיה שורד יותר אילולא קרתה לי תרונה לפני מספר שבועות. הכתר היה מזהב מצופה בחרסינה.
האם גם הכתר החדש שיעשו לי שיהיה מצופה בזירקוניה ישרוד כל-כך הרבה ובמה זה תלוי? אני לא מהתחום אבל ההגיון אומר ששן חותכת משתמשים בה הרבה פחות מבחינה תפקודית מאשר שן טוחנת וכי הכוחות המופעלים עליה פחותים בהרבה. אולי זו גם הייתה אחת הסיבות...

3. מכיוון שאצלי מדובר בשן חותכת קדמית הבנתי שיש אפשרות לבצע העמסה מיידית. באינטרנט קראתי דעות לכאן ולכאן. קשה לי המשבה שאצטרך להשתובב עם תותבת נשלפת חצי שנה וגם אולי להזיק לרקמת החניכיים (הבנתי שהתותבת מודבקת איכשהו על החניכיים או מאחורה אבל לא ברור לי) אני נוטה יותר לבקש שישימו לי כתר זמני מייד לאחר השתל. בהנחה שלא אשמש בשן הזו, כלומר אמנע מחיתוך בעזרתה, האם התהליך יכול להצליח?

תודה!

שתל שן

מומלץ לא לבצע טיפול של שתל ובפרט אם נדרשת השתלת עצם בזמן ההריון. לא מקובל לבצע צילומים שאינם הכרחים כגון צילום סיטי בזמן ההריון ובודאי שלא מקובל לבצע טיפול שכזה ללא צילום סיטי.
ניתן להתקין שחזורים זמניים שאינם נשלפים אלא מודבקים לשיניים הסמוכות.
העמסה מיידית באזור פונקציונלי לא מומלצת . בדרך כלל שתל באזור קדמי מערב גם תוספת השתלת עצם. העמסה מיידית שכזו היא בעלת סיכויי כשל גבוהים.
קיצורי דרך וטיפול שלא על פי פורטוקלים שנבדקו והוכחו לא משתלמים ועלולים להביא כשלונות.
בהצלחה

תודה ועוד שאלה

(שכחתי את הסיסמה שלי אז כובת בכינוי אחר)
אם אני מחכה לצילום ct עד ספטמבר, האם העצם לא תתחיל להיספג? חשבתי שזה מה שקורה כשאין שן.
האם אתה לא ממליץ עח העמסה מיידית בגלל תוספת העצם?
מדוע תוספת עצם אסורה בהריון?

שתל

העמסה מיידית לא תמנע בהכרח , את הצורך בהשתלת עצם . לא כדאי להכניס אותך לסיכון של צורך בטיפול תרופתי או זיהום בזמן ההריון.

למעלה