תבינו...

lovelylove

New member
תבינו...

לכל אדם ניתנת הזכות לחגוג אילו חגים שהוא יר3ה ואם הנו3רים היו רו3ים לחגוג את חנוכה הם היו חוגגים אך כיוון שכל חג יהודי הוא משעמם ואפור כמו קודמו הם אינם רואים בזה את הצורך לחגוג חג יהודי לעומת זאת אנו שרואים בחגים של הנוצרים את כל היופי את כל השימחה הציבעויות שגורמת לך חשק לצאת לבלות ולחגוג היא זאת שסוחפת אותנו .... בנוסף לכל אינכם רואים את הדימיון שקיים בין החג הנוצרי :"ליל כל הקדושים" ההבדל היחיד הוא כביכול ההיסטוריה שעומדת מאחורי שני החגים הללו ואני לא יתפלא אם היהדות אימ3ה לעצמה את פורים מתוך הרעיון של חג "ליל כל הקדושים"

דנטל

New member
יש לי קצת התסייגות מהתיאור שלך ../images/Emo13.gif

לפי מה שאת כותבת, אני מאמינה שאת חוגגת את חגי היהודים באותה מתכונת שאני חוגגת אותה. זו, אכן, מתכונת אפורה ומשעממת. הענין הוא שזו לא המתכונת האמתית. אם יצא לך לראות את הדתיים חוגגים, תביני שאין בזה שום דבר אפור. הם צוהלים ושמחים והחגיגיות רבה. זה פשוט אחרת. לא טוענת שזה הטעם שלי, אבל אפור זה לא. לגבי ההפרדה שעושים פה בין יהודים ונוצרים - זה פשוט לא לענין. ישו הוא יהודי ולכן הנוצרים מקבלים את היהדות בתור הבסיס לנצרות. יתרה מכך, יש בעולם כנסיות עם מגן דוד עליהן מהסיבה הזו. לגבי ליל כל הקדושים, אני מנחשת שזה מנהג שהתחיל הרבה אחרי שהתחילו לחגוג את פורים. כמו שאני מבינה את זה, פורים נחגג כבר ביום מותו של המן הרשע. ליל כל הקדושים, מאידך, התחיל אי-אז בשנות ה- 70 בסך הכל. כלומר, החג היה קיים הרבה קודם, אבל המנהג להתחפש לא. אני מסכימה איתך שלחגוג את הסילבסטר זה ראוי וזה יפה, אבל לא בגלל הסיבות שנתת.

הגעתי למסקנה אחת בלבד...

שהיהודים ובמיוחד הישראלים תמיד מוצאים סיבה למסיבה

חנהפ

Active member
המסקנה שיש לי מהלהיטות

לאמץ כל חגיגה נוצרית היא חוסר זהות יהודית. לעם היהודי יש חגים יפים מלאי משמעות ואם רק היתם מקדישים 1/10 הזמן ממה שאתם מקדישים לענין החגיגות של הגויים,היתם גם אתם משתכנעים. לחגוג סילווסטר? יש לכם מושג איזה צורר יהודים גדול הוא היה? ואיך עינה את בני עמנו? זה בערך כמו לחגוג את יום היטלר, נראה לכם??

אי אפשר שלא להתכווץ

באי נוחות למקרא דברייך. באף מקום אחר בעולם לא שמעו מעולם על חג בשם "סילבסטר". אם תשאלי נוצרי שאינו אדוק בכלל לא בטוח שהוא יידע שהיום הזה נקבע בלוח השנה כיומו של אותו קדוש. רק במדינתנו בחרו להשתמש בקלף זה כדי להסיח את דעתם של אנשים מהעובדה שבעצם, בניגוד לחג המולד, אין לחג הזה כל נגיעה בדת. אבוי למי שיעז לכנות את ה-1 בינואר "ראש השנה". אולי נוכל להסתפק ב"יום השנה החדשה" כמו בלועזית? העיקר להימנע מ"השנה האזרחית", עוד כינוי חסר כל הגיון ומתחסד, שהרי איזו שנה מתחילה בא' תשרי? "השנה הצבאית"?

j i m m y

New member
אז מר נוסבאום,

תחלוק איתנו את ידיעותך העמוקות לכאורה לגבי חג הסילווסטר. לשווא קוראים לספירה הזאת 'הספירה הנוצרית' ?

Lara F

New member
נכון... פשוט נכון...

זה שטחי וטיפשי לחגוג את זה מבלי לדעת אפילו מה חוגגים... פשדוט חבהל.... מילא השנה החדשה, יש כאלה שרואים בזה מין התחלה, אבל להגיד שבגלל שזסה חג נוצרי זה מלא אור ושמחה?! וואט דה פ*ק?!?!?!

babylon_a1

New member
או במילים אחרות....

תימצוט החגים היהודים בכמה מילים... "הם ניסו להרוג אותנו, הם לא הצליחו - באו נאכל ! "

Tatu4Taty

New member
טעות קטנה

ליל כל הקדושים הינו חידוש שמורכב ממסורות שונות שהתפתחו עם הזמן - חילוניות, נוצריות ופאגאניות שמקורן בחג הקלטי סוהיין. מקור החג - סוהיין קדום הרבה יותר מהיהדות. צירפתי קישור שמסביר על החג.

mongol1

New member
מה החג הזה יותר עתיק מהיהדות?

הסקוטים באו אחרינו זה הכל מועתק מהיהודים היהודים הם אלה שהמציאו תחגים הנוצרים העתיקו

Lara F

New member
נכון! והם בעצם מודים בזה...!

אז אתם שכ"כ מצדדים בנצרות מכחישים משהו שכתוב בספרים הנוצרים, הנוצרים מאמינים שקודם הייתה היהדות, אבל אז נשלח "משיח" -ישו והוא "גאל" את כולם לדת חדשה שהיא בעצם "מעודכנת יותר" לטענתם, וזה למה היא נקראת "העת החדשה" תלמדו משהו לפני שאתם אומרים!!!!!! אני בטוחה שזאת שכתבה את ההודעה הזאת על החגים הנוצריים אפילו בחיים לא פתחה את העת החדשה ולמדה על הנצרות, מאמי לפני שאת עושה השוואות ביןם הנצרות ליהדות- תלמדי משהו על שניהן, או לפחות מה נצרות בכלל אומרת= עת חדשה, תיקון היהודות...

j i m m y

New member
לפני שאני הולך לישון

מה שאת אומרת זה לא בדיוק(בכלל) נכון. ישו לא גאל את אף אחד לדת אחרת,ישו לא רצה לקים דת. ישו היה מנהיג רוחני. תפיסת העולם שלו הייתה שאם מכים אותך אז אתה לא צריך להחזיר, והכל יחזור חזרה אליך. כל השאר זה מיתולוגיה.

j i m m y

New member
מה את מנסה לומר בזה?

תחגגי את האלווין ותעשי מה שבא לך. המשמעות הסימלית בחג הפורים היא של היפוך התפקידים. אני לא יודע לפני כמה זמן כתבו את מגילת אסתר - נראה לי שהיא אחת מהמגילות היותר חדשות. אבל אני אגיד לך דבר כזה: את באמת לא חייבת לחגוג שום חג יהודי, וכמובן שלא חייבת לחגוג שום חג נוצרי. השאננות של הצעירים שנמצאים בארץ ישראל מפרידה אותם כל כך רחוק מעצם היותם יהודים, שזה מעט מחריד. אני בטוח שאם היית נולדת בארה"ב, קנדה, או מערב אירופה כיהודיה אשר מודעת ליהדותה, היית מעריכה הרבה יותר את עצם היהדות שלך ולא היית הולכת לסגוד לאלילים ריקים.

דנטל

New member
התייחסתי לענין ההתחפשות

שכן ההודעה דיברה על פורים והעתקת התחפושות בשל אמריקניזציה. ההלואין בארה"ב הפך למין פורים רק לפני כמה עשורים. לפני זה החג הזה לא נחוג באמריקה ובמקומות שכן, תחפושות לא היו האישיו. הן כן היו חשובות באירופה. כלומר, שלא רק ישראל מושפעת הרבה מאירופה, אלא גם ארה"ב. ולא רק מאירופה, כמובן - דבר אופייני למדינות שמאכלסות כמויות גדולות של מהגרים מכל העולם.

deebeebee

New member
תבין---

מצידי תחגוג מה שאתה רוצה אבל מה שכתבת מוכיח שאתה בור וחסר כל ידע והבנה בחגים היהודיים, הנוצרים, תולדותיהם וכיצד הם נחגגים. אז לפני שאתה מכריז את מה שהכרזת, אולי כדאי ללמוד קצת הסטוריה?

Lara F

New member
צודק...

כמה אנשים פה צריכים שיעור בהיסטוריה! איך לעזאזל אפשר לקום ולעשות השוואה בין 2 דתות מבלי לדעת על מה הנצרות בכלל מושטתת?

למעלה