תגובות וכאלה

תגובות וכאלה

*פיהוק* כל אחד נהיה פרשן. אמרו שמדברים כאן עלי. הגיע הזמן לעשות קצת סדר. 1. אני לא תוקף את קובי סיט אישית. בניגוד לדיעה המקובלת, קובי הוא +אינו+ העורך שהתייחסתי אליו בעמוד שלי, עמוד שאני עומד מאחורי כל מילה ומילה שנכתבה שם. בנוגע למקרה שהזכרתי במכתב, התייחסתי לעורך אחר. תעשו בעצמכם את החשבון, ותראו מי נשאר. 2. בנוגע לקביעתו של DRAGONFLY הגורסת כי, ואני מצטט: ``אין מה להשוות בין עיתון מחשבים.. בלה בלה... וזה לא בגלל חוסר קהל או חוסר תרבות``. ובכן, השפירית צודקת, אבל טועה בגדול: נכון, לא ניתן להשוות בין עיתון מחשבים ישראלי לעיתון אמריקאי, בריטי או צרפתי. חוסר תרבות? אני אוהב את התרבות שלי, תודה רבה. חוסר קהל? בהחלט כן. יצא לכם להסתכל ב- PC GAMER לאחרונה? יותר מחמישים אחוז מודעות. כלומר, רוב העיתון בעצם מהווה עלון פרסום של חברות המשחקים. כל מודעה כזאת שווה בוחטה כסף. סכומים, במונחים של תקציב, שאני אפילו לא מפנטז עליהם בלילה. אז כן, אם היו לי 300 עמודים, מתוכם 180 עמודי מודעות, דאבלים, שערים מתקפלים ושאר פירוטכניקות, הייתי יכול להחזיק מערכת גדולה פי מיליון, על כל ההשלכות. אה, כן, רצוי גם שיהיו לי כמה מיליוני קוראים פוטנציאליים ברחבי העולם. גם הנפקה קטנה לא תזיק. הבנו? יופי. 3. ובנוגע להצהרתו של ILANOS, בחור קצת יותר פיקח, נוצר הרושם, הטוענת כי הטענה +שלי+ היא, בעצם, ואני מצטט ``שרק עיתונים שיורדים לרמה של ויז.. בלה בלה.. יכולים לשרוד בתנאי השוק הישראלי``. המלצה לחיים, אילן: אל תהיה מדיום כשתהיה גדול. לא צריך לנסות ולפרש אותי. נראה לי שאני מספיק ברור. בכל מקרה, תן לי לגרוס את הפרשנות שלך ולזרוק אותה לפח, היות והיא רחוקה שנות אור מהאמת, או לפחות ממה שהתכוונתי: אין קשר לרמת העיתון לבין יכולת ההישרדות שלו. אין קשר לרמת הכתיבה של וויז לבין עצם קיומו. הסברתי בצורה מצויינת את הסיבות שבגללן סגרתי את זומביט. הייתי יכול להמשיך עוד קצת, עד לכניסת האינטרנט המהיר. אבל אני חוזר על עצמי. קרא שוב את המכתב, קיימות עוד כמה סיבות. עוד שנה מהיום, אולי קצת יותר, אולי קצת פחות, לא תהיה הצדקה לקיומו של אף ירחון מחשבים. בטח שלא בארץ. אני לא מסתיר את זה. אני לא אוהב את וויז. יש לכך הרבה סיבות, אבל החשובה מכולן היא רמת הכתיבה. אני יכול לדבר על זה עד מחר, אבל זו לא הנקודה. אני כן אוהב את ויגיימס. ראו ערך רמת הכתיבה. למרות שגיימר, לדוגמה, הוא אתר הרבה יותר משוכלל ונוצץ, ויגיימס, לדעתי, הוא אתר טוב יותר, מסיבה זו בלבד. בנוגע לקפטן אינטרנט, כאילו, דאהה!?!? מה הקשר בין הקפטן לזומביט? זה בדיוק כמו להשוות את WIRED ל- PC GAMER או את אינטל לנינטנדו. אז בבקשה, בלי שטויות. אם קובי פונה לקהל יעד צעיר, מסיבות אי אלו ואחרות, למרות שאין לי מושג מדוע, זו זכותו. אבל אין לזה קשר לתנאי הישרדות. אם זומביט היה שייך לבאג וויז היה עיתון עצמאי, המצב היה הפוך. זה ברור מאליו. אילן, אם ברצונך לחרחר מריבות, בבקשה, אבל אנא, בסס את אותם חרחורים על עובדות, ולא על פרשנויות מופרכות. תודה. עוד שאלות, או שאפשר להציע לכם קינוח?

ice-phoenix

New member
dear doron

in your msg U said that 50% of pcgamer is advertisment. well i was a reader of pcgamer UK and belive me its not 50% ``pirsomot`` like U said. i get to read wiz from time to time and i absulotly agree with the level of writing is really not for the average reader. btw:i notised that there is a LOT taken straight from PC GAMER UK.

persomot

dont know about pcgamer uk, but I am positively sure about CGW, EGM and quite sure about pcgamer us all of these computer-game related publications include atleast one advertisement per EVERY ``regular`` page believe me, i sat down and did the math, more than once or twice i have cgw right beside me now

ilanos

New member
תגובה מנומקת

תראה, אם לא פירשתי נכון את מה שאתה כותב, זו טעות שלי. הקטע הוא, שלדעתי, כל זמן שאתה מנסה לבסס את סגירתו של זומביט על העובדה שעוד שנה לא יהיה עוד מקום לעיתונים מודפסים נשמעת לי כמו סתם תירוץ. האינטרנט של היום הוא, עם כל הכבוד, לא מקום כל כך נחמד להסתובב בו. לא כולם מחוברים, וגם אלה שמחוברים, אפילו בחיבורים מהירים, לא תמיד מרוצים ממה שהם רואים. האינטרנט רחוק מאוד מלהיות המחסל של העיתונות הכתובה. כמו שהמחשב לא חיסל את הספרים, כמו שמעבד התמלילים לא חיסל את הנייר, יש הרבה מאוד מקום לעיתון כתוב, שלא נכנס לאינטרנט. האינטרנט הולך להשתנות עוד הרבה מאוד לפני שייתקרב לרמה של העיתונות הכתובה מבחינת הפונקציונאליות שלו. אישית, אני מאמין די גדול של מהפך הקונסולות המתקרב. אולי כאשר רוב גולשי האינטרנט ישתמשו בפלייסטיישן 2 או באיזו קופסה שמתחברת לטלוויזיה, האינטרנט יהפוך לפשוט יותר ונגיש יותר. עד אז, אפילו שיש הרבה מאוד אתרי משחקים גדולים, ואפילו שאין לי שום בעיה לקרוא אנגלית, אני עדיין מעדיף את העיתונים הכתובים. אתה מזכיר לי את אלה שיורדים מהארץ. שאלתי אחד מהם למה הוא עושה את זה, והוא אמר לי בדיוק. ``למה לי להישאר כאן? הערבים יכבשו את המדינה הזו בכל מקרה. ואם לא הם, אז הדתיים...``. במקום להתאמץ יותר, לעבוד קשה יותר, לעמוד מול כולם ולצעוק ``זומביט חי ויחיה עד שיגמרו העצים בעולם!`` אתה נעלם לך בשקט. ``עזבו אותי מעיתון כתוב, גם ככה הוא יעלם עוד שנה``. השוק הישראלי נמצה כרגע רק בהתחלה. הוא עוד יגדל. יגדל מאוד. בכל דבר שבו נפתחה בישראל תחרות, עקפנו את אירופה. תקשורת בינלאומית. טלפונים ניידים. הכל. זה גם יקרא בשוק המשחקים. יום אחד. ואתה פרשת. זומביט, עיתון שיכל להיות העיתון המוביל בתקופה כזו, לא יהיה שם.

איתי ב

New member
כמה עובדות

אז נכון שבעיתונים אמריקים ובריטים יש 40% פרסומות אבל: א. יש בהם בערך פי עמודים (אוקי אז לנו אין תקציב לזה) ב. הפונט שלהם יותר קטן ולכן בכל עמוד נכנסים שנים או שנים וחצי עמודים של מגזין ישראלי! בגלל זה הם יכולים להרשות לעצמם לכתוב ביקורות מעמיקות הרבה יותר. ובכלל אני מאוכזב מהעיתונים הישראלים. עדיף לי כבר להיכנס ל V GAMES או GAMER כי שם הביקורות באמת מעמיקות. (שם לא צריך תקציב לדפים!)

עמודים

באופן כללי, איתי, אתה צודק. אבל... נכון, בעיתונים מחו``ל יש פי כמה וכמה עמודים, אבל זה מקביל באופן ישיר לכמות המודעות. עניין של ביצה ותרנגולת. כמה שיותר מודעות - כמה שיותר עמודים! ההוצאות לאור אינן מפסידות כסף על כל עמוד ופורמה (קבוצת עמודים), עם מודעות, אלא מרויחות אלפי דולרים! לכן, בשבילהן, כמה שיותר עמודים - יותר טוב! אז נכון, זה עניין של תקציב אצלנו, אבל בדיוק באותה צורה - גם עניין של פרסום. בנוגע לגודל הפונט - אני לא כל כך סגור על זה. לדעתי, הפונטים בזומביט ובעיתונים מחו``ל די דומים בגדלם. נכון, בזומביט היה קיים דגש גדול על העיצוב, תמונות ושאל אלמנטים ויזאוליים, וזה בא על חשבון כמות המילים. למרות זאת, מבחינת כתבות נטו, לזומביט היה את מספר המילים הגדול ביותר מכל עיתון משחקים אחר. תאמין לי, הייתי סופר. אפילו הצבתי רף מילים לכתבים, כדי לשמר את זה. מי שלא עמד ברף - רץ מסביב למערכת ערום עם נוצות. זה לא היה מחזה מלבב. בנוגע לפירוט ולעומק הכתבות - כאן אתה צודק במאת האחוזים. זו אחד הסיבות העיקריות מדוע לאינטרנט יש יתרון על הדפוס. כמות המלל. אתה מדבר כאן על מספרים אינסופיים לעומת הגבלה מוחלטת במספר עמודים. לכן הכתבות ברשת מעמיקות יותר. למרות זאת, הבהרתי לא פעם אחת שכתבות מעמיקות משעממות אותי. סוגי כלי נשק, סוגי מפלצות, סוגי שלבים, רזולוציות ואפקטים - הכל חוזר על עצמו, וזה מטריף את השכל. לכן, בחרתי לנקוט בשיטת כתיבה שונה, הומוריסטית וצינית, הנותנת לשחקן את גזר הדין הסופי ואת כל הפרטים החשובים, אך לא נכנסת עמוק מדי לקרבי המשחק - כי זה פשוט, לפי דעתי, לא מעניין. מי שמעוניין בכתבות טכניות עמוקות על המשחקים, אז בבקשה. הוא לא חייב היה לקרוא את זומביט, ואני מכבד את זה מאוד. הדגש בזומביט היה על הסיגנון, שהגדרתי לא פעם כ ``עיתון מחשבים בסבבה, אבל הסבבה לא באה על חשבון האיכות הגרפית והמילולית``. מי שאהב את זה, והרבה אהבו, היה קורא נאמן.

למעלה