תגובות

Master Boo

New member
לא קשור? אם כבר אתה לא קשור.

אתה אומר לי שהחלטה X נובעת מהחלטה X-1. שלכל החלטה יש תגובה אחת ישירה. אבל אני אומר לך שיש יותר מפונקציה לינארית. לכל החלטה יש התפצלות לכמה תגובות. האדם הוא זה שבוחר באיזו דרך ללכת. יותר ברור מזה אני לא יכול לעשות את זה.

Bassman

New member
בטח שיש

את לא יכולה לתת משוואה מתמטית אבל קיים גם קיים

Bassman

New member
את כן יכולה../images/Emo13.gif היא פשוט לא פונק'

(ארבל לא לומד מתמטיקה כבר כמעט שנה)

Master Boo

New member
היי בוא נהיה קטנוניים

אולי אני לא ידוע איך קוראים לזה. חשבתי פרבולה. אולי לא. אולי היפרבולה? אולי פונקציה לא-לינארית? אין לי מושג. אל תתפס לאיך שקראתי לזה, הבנת מה התכוונתי.

בוודאי שלאדם אין זכות בחירה

הוא לא בחר לא את המטען הגנטי שלו ולא את התנאים הסביבתיים שלו, שהם כלות הכל מבחינתו. מאותו הרגע, הוא מבצע בחירות "חופשיות" המבוססות על תנאי הפתיחה שלו. עיקרון אי-הודאות לא מפריך זאת, גם אם הוא מוסיף מימד בלתי ניתן לניבוי, הרי שמדובר באקראיות, ולא בבחירה מודעת ותבונית. מעבר לכך, הכל תיאולוגיה, ותיאולוגיה לא לקחה אותנו רחוק בפעם האחרונה שאני בדקתי. אבל אולי זה רק אני.

לפי דעתי התפיסה שלך לא בדיוק

הגיונית. אם כל המציאות מורכבת מאריג של תגובות אז גם התגובה שיצרה את הכל (מה זה הכל? זה כל מה שאנחנו יכולים לתפוס בתודעה שלנו בצורה מופשטת כלשהי) היא תגובה למשהו.

התהוות

New member
לאו דווקא *הכל* מורכב מתגובות

יכול להיות שאפשר לא להיות רק תגובות. יכול להיות שישנם יצורים שהם לא תגובות...

אבל איך זה עובד אם הכל אחרי

התוצר הראשוני (הבריאה לדוגמא) הוא תגובה אז זה לא אמור להיפסק מתישהו? לדוגמא יש את הדבר החמוד הזה שיש במשרדים בדרך כלל מן כדורים כאלו שאם נותנים מכה לכדור אחד אז כל יתר הכדורים האחרים נעים. אז נכון שהמכה שמביאים לכדורים זה דבר שונה לגמרי מהמכות שהם מביאים אחד לשני ועדיין זו תגובה תגובה של תנועה שלנו.

Master Boo

New member
ולמה זה לא הגיוני?

בגלל שלפני שהכל התחיל היה..... לא כלום? לך תדע מה היה פה לפני. לך תדע איך הכל התחיל. ואולי זה כן היה אירוע מקרי לגמרי שגרם להכל לקרות, לך תדע

אבל אם זה אירוע מקרי אז היה צריך

להיות משהו שיביא לאותו אירוע לא? איך משהו יכל לקרות מכלום אם הוא זקוק לאמצעים בשביל לקרות. אתה יודע איזו אנרגיה אדירה דרושה בכדי להדליק נורה? אז תחשוב איזו עוצמה אין סופית שאין ביכולתנו לשער צריכה להתממש בכדי שתיווצר מציאות. יש גם פילוסופיה מסויימת שהודגמה באופן זערורי ביותר בסוף הסרט גברים בשחור 1. שבו כל הסרט שני הסוכנים רודפים אחרי גולה קטנה שמכילה בתוכי יקום שלם. ובסוף הסרט מסתבר שאף אנחנו ללא ידיעתנו חיים בגולה כזו ממש בשביל מציאות נרחבת ואדירה בהרבה. ומכך מצטייר שהכל בא מתוך הכל. העובדה שנוצר יקום שבתוכו אין שום עדות לכך שהיה משהו לפניו לא אומרת שזו האמת.

למעלה