תגידו, אתם מרגישים שינוי

• פותח הנושא maz
  • פורסם בתאריך

maz

New member
תגידו, אתם מרגישים שינוי ../images/Emo35.gif

גם לפני החתונה גרנו יחד. אז נכון, החלפתי את שם המשפחה, ואנחנו מאחדים חשבון בנק, אבל מה חוץ מזה? גם אתם מרגישים ככה?

kisses

New member
אני אישית מאוד מרגישה את השינוי

אני לא גרתי עם אלון לפני החתונה אז זה היה שינוי די רציני בשבילי לגור פתאום ביחד להתחיל לבשל לגהץ וכל השאר אבל אני גם מרגישה שינוי באופן הדיבור שלי כלפי אלון לא יכולה להסביר זאת אבל אני מרגישה שיש שינוי ביחסים שלנו ואני אוהבת ומאוהבת יותר

kisses

New member
טכנית לא גרנו ביחד כי הייתי בלונדון

איתו 9 חודשים לפני החתונה וגרנו אצל ההורים שלו אז זה לא בדיוק להיות לבד אם את מבינה את כוונתי ואמא שלו דאגה להכל ככה שלי לא היה חלק במשק הבית

fila

New member
מרגישה שינוי

גם אנחנו לא גרנו יחד לפני, גרנו אצל ההורים שלי אבל זה לא אותו הדבר בכלל. השינוי הוא לטובה- רוב הזמן , כי יש לנו את הפינה שלנו שאליה שנינו חוזרים כל יום, גם אם התווכחנו וגם אם התגעגענו, ואנחנו פשוט חולקים יחד הכל... אנחנו מאושרים ולא תמיד מעכלים שבאמת הצלחנו להיות יחד אחרי הכל וזה מאוד מחזק ומקרב ביננו.

אתי@

New member
אני מרגישה שינוי בעיקר בגלל שיצרנו

שינוי. קודם כל בתקופה שלפני החתונה חזרנו לבית ההורים לתקופת חיסכון. אמנם גרנו ביחד אצל ההורים שלי אבל זה לא כמו לגור בבית משלנו. בכלל, נורא קשה לחזור להורים אחרי שגרים לבד... חוץ מזה, קנינו דירה שעברנו אליה יום אחרי החתונה (במקרה). המעבר בחזרה לדירה משלנו היווה שינוי משמעותי. בנוסף, החיים בדירה שהיא שלנו שונים מהחיים בדירה שכורה, אנחנו קונים ומשקיעים ומיפים את הדירה עד שהיא תהפוך לבית של ממש. הידיעה שיש לנו נכס כזה נותנת הרגשת בטחון כלפי העתיד, מה שלא היה לפני החתונה. וכמובן שאיחוד חשבונות בנק נותן תחושה חזקה של שיתוף ושייכות. אבל... דווקא עם השם קצת יותר קשה לי...
בנתיים אני עם שלי, אבל לא לאורך זמן...

shelycat

New member
אנחנו לא מרגישים שינוי

אנחנו לא מרגישים שינוי, גרנו יחד לפני החתונה כבר כמה שנים ואנחנו גרים יחד גם אחריה ושום דבר לא השתנה במערכת היחסים בינינו אבל כן מורגש קצת שינוי ביחס של הסביבה (גם של המשפחות) אלינו כזוג ממוסד ולכן יש התייחסות רצינית יותר אלינו כבני הזוג כיון שבן הזוג כבר לא זניח אלה הפך להיות משתנה קבוע .

שמופית

New member
גם אנחנו לא מרגישים שינוי...

אבל אנחנו פשוט עוד לא מעכלים שאנחנו נשואים ! נשמע לי מוזר להגיד "בעלי" ונראה לי מוזר לחשוב ש-זהו, זה לתמיד... גם גרנו לפני החתונה ביחד כך ששום דבר מהותי לא השתנה. רק הסטטוס והשם בתעודת הזהות, והטבעת על האצבע.

shelycat

New member
אז זהו שאצלנו....

אז זהו שאצלנו לא החלפנו שמות ,אולי כשיהיו ילדים נחליף לשם משותף או שכל אחד יוסיף את השם של השני לשמו (עמית יודע שחשוב לי שילדי ישאו גם את שמי ). עמית לא הולך עם טבעות ולכן לא קיבל ממני אחת וגם אני חצי מהזמן שוכחת לצאת מהבית עם הטבעת (ובבית מי הולך עם תכשיטים???). כך שאצלנו זה באמת רק השינוי הוא רק בסטטוס בתעודת הזהות, ותמיד התייחסתי אל עמית כאל "החצי השני" שלי ובעלי נשמע לי נורא מבוגר וגדול. מה שכן אנחנו מבלבלים את כל החברים והמכרים שלנו בעיניין השמות ותמיד כשמגיעים לארועים יש חיפוש ארוך בסידורי ההושבה אחרי השם שלנו כיון שיש 4 אופציות שונות. אבל הם לומדים לאט לאט.

maz

New member
אז זה לא רק אני...

זה נכון שההרגשה שהחשבון בנק משותף וכבר לא "כל אחד לנפשו" כן קיימת גם אצלי. וגם התגובה של המשפחה והחברים קיימת. אבל אני חושבת שכשנעבור לדירה שלנו זה באמת ישתנה.

אנחנו עברנו לגור ביחד רק לאחר

החתונה. את ליל הכלולות עשינו בדירה החדשה. אז יש שינוי. לא בקשר עצמו אלא בדברים שלומדים להכיר יותר לעומק. ולשם המפחה ממש לא התרגלתי עדיין אבל אני מרשה לעצמי עדיין להשתמש בשלי , כי את של לירון הוספתי .

lital_f

New member
אני לא ממש מרגישה שינוי...

אנחנו ביחד 7 שנים ומתוכן גרים ביחד 5 שנים (תמיד בדירות שכורות). אולי כשנעבר למקום משלנו זה ישתנה. אבל כשאני אומרת שאני לא מרגישה שינוי, חבר שלי, כלומר, בעלי, קצת נעלב... הלחץ מהמשפחה שנתחתן ירד (עד שיתחיל הלחץ הבא
) - זה השינוי המרכזי...

רחלי1

New member
אצלנו זה ככה......./images/Emo132.gif

לכאורה, חזרנו נשואים לבית שכבר גרנו בו יחד, ולחשבון בנק משותף שפתחנו עם המעבר למגורים משותפים...ככה שהפחד הכי גדול שלי היה שלא ארגיש שום שינוי. האמת היא שיש שינוי, אבל בדברים הקטנים. למשל - זה שכבר לא ממהרים להגיב בכעס ובקיצוניות על כל אי הבנה, יש יותר קרדיט כלפי בן/ת הזוג, יש מין נינוחות כזאת באוויר, והרבה יותר הבנה. משהו באינטימיות מתהדק, שלא לדבר על הרצינות שבה מנתחים נושאים מהזן ה"כבד". אני חייבת להתוודות ולומר שיש גם חסרונות, או אולי אכזבות בנושא הזה. היתה לי ציפייה לאופוריה כללית מתמשכת, אבל גיליתי ששיגרת החיים והמתחים האישיים של כל אחד במערכת הזוגית מסוגלים לפעמים לעמעם את הניצנוצים בעיניים...ופתאום צריך קצת להתאמץ יותר בשביל להרגיש חגיגיות.... אבל אולי זו רק תקופה כזאת, וזה יעבור. אני מניחה שלא טבעי להיות בעננים כל יום, כל היום. אתן כמובן מוזמנות להגג בחזרה, אם בהזדהות ואם בזווית אחרת על הדברים

סיגל2

New member
אנחנו גם חיינו יחד לפני הנישואים

אז לכאורה אין שינוי מלבד שינוי השם אצלי ושינוי הסטטוס אצל שנינו ופתיחת חשבון משותף, אך מעבר לזאת יש הרגשה של יותר ביחד, יותר רגיעה. מעבר לכך החיים ממשיכים כמו שהיו לפני הנישואים. סיגל

שמופית

New member
אין ספק ש"אופוריה כללית מתמשכת"

זה לא ! אני לא חושבת שיש מישהו שהחיים שלו הם אופוריה. זה נשמע לי לא אנושי... אבל יכול להיות שבגלל שתמיר ואני חגגנו לפני כמה ימים (רק) שנה וחצי של חברות, הניצוצות שלנו עדיין חזקים. תמיר אומר שמחקרים מראים שאחרי 4 שנים, ההתאהבות יורדת וכבר אין את הפרפרים שבבטן. זה קצת מפחיד אותי לחשוב על זה, כי אני די אוהבת את מצב השמופיות התמידי שאנחנו נמצאים בו...

lital_f

New member
לא נכון ולא נכון ../images/Emo3.gif

בטח שיש פרפרים. אולי קצת שונים, אבל עדיין קיימים. תתעלמו מהמחקרים והכל יהיה בסדר.

שמופית

New member
תודה ליטל ../images/Emo45.gif תיארתי לעצמי...

אבל זה אני כבר אגיד לכם עוד איזה 3 שנים (בפורום נשואים ותיקים ?)...

אתי@

New member
מסכימה איתך ../images/Emo45.gif

גם אחרי 7 שנים משותפות יש אהבה, יש פרפרים ויש ניצוצות. רק אחרים...

למעלה