תגידו, בשביל לקלוט את הערוצים החדשים של עידן פלוס צריך אנטנה אחרת?

רוב הזמן נח

Well-known member
או שאפשר לקלוט אותם עם אותה האנטנה שקולטים איתה את הערוצים הישנים?

רוב הזמן נח

Well-known member
היתה לי פעם אנטנה שהגיע עם הממיר והייתי קולט את הערוצים החדשים. היא נשברה ומצאתי איזה אנטנה שלא ברור למה היא שייכת ועכשיו אני לא מצליח לקלוט את הערוצים החדשים. רק את החבילה של הערוצים הישנים. הממיר תומך בערוצים החדשים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
היתה לי פעם אנטנה שהגיע עם הממיר והייתי קולט את הערוצים החדשים. היא נשברה ומצאתי איזה אנטנה שלא ברור למה היא שייכת ועכשיו אני לא מצליח לקלוט את הערוצים החדשים. רק את החבילה של הערוצים הישנים. הממיר תומך בערוצים החדשים.
איני רוצה להישמע "בוק" אבל ככל שאני מכיר את המערכת, זו אמורה להיות אותה אנטנה. אולי הכיוון מעט שונה כי המקור לא נמצא באותה נקודה, ואולי כדאי לבחור באנטנה מוגברת שיש לה עדיפות מבחינת הרגישות. לא מעבר.

רוב הזמן נח

Well-known member
איני רוצה להישמע "בוק" אבל ככל שאני מכיר את המערכת, זו אמורה להיות אותה אנטנה. אולי הכיוון מעט שונה כי המקור לא נמצא באותה נקודה, ואולי כדאי לבחור באנטנה מוגברת שיש לה עדיפות מבחינת הרגישות. לא מעבר.
מסתבר שהאנטנה חשובה. אם יש לך אנטנה חיצונית גדולה, תוכל אפילו באפיק 36 לקלוט את שידורי פלשתין.

rafid1

Active member
מנהל
סליחה על הבורות, אבל מה זה ישנים וחדשים? לא ידעתי שהם התחלפו בשנים האחרונות... תקן DVBT2/DVBT לא השתנה בעשור האחרון...

נערך לאחרונה ב:

רוב הזמן נח

Well-known member
סליחה על הבורות, אבל מה זה ישנים וחדשים? לא ידעתי שהם התחלפו בשנים האחרונות... תקן DVBT2/DVBT לא השתנה העשור האחרון...
יש את התדר של הערוצים הישנים. ויש תדר אחר שהוסיף עוד ערוצים, חלקם ב- HD.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש את התדר של הערוצים הישנים. ויש תדר אחר שהוסיף עוד ערוצים, חלקם ב- HD.

rafid1

Active member
מנהל
לא מכיר "ישנים" בכל מקרה כולם היו והינם בUHF , אז האנטנה היא דומה

רוב הזמן נח

Well-known member
בקיצור, אחרי שהחלפתי לאנטנה גדולה יותר, השינוי היחיד שהתחלתי לקלוט גם את הערוצים של הפלשתינים. אבל את הערוצים שלנו ב-HD אני עדיין לא קולט.

rafid1

Active member
מנהל
תבדוק מול מוקד התמיכה של עידן+ למה אין כיסוי/שידור באיזור שלך ..

rafid1

Active member
מנהל

3445*

רק אל תצפה ליותר מדי מהסטודנטים שם... אם תלחץ, ישלחו לך מישהו הביתה, זה החוק... המטרה בדיקת עוצמות אות אצלך, לא לתקן לך תקלות... מה שהיית יכול לעשות אולי לבד עם אחד השכנים....

נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש להם ממש מספר טלפון של תמיכה תכנית/שירות לקוחות שאפשר להתקשר ולברר פרטים?
זה מספר סודי?
דווקא בתחילת הדרך שמעתי שיש מוקד פעיל וחשוב להם לסייע. אבל כשם שכל דבר גווע למוות בישראל... מאד יתכן שגם כאן כבר אין עם מי לברר או לדבר. טבעון היא מקום די בעייתי וכבר בעידן השידורים "באוויר" היו שטחים מתים שבהם לא עזרו אנטנות והגברות אות. אז גם אם התקבלה תמונה יחסית ברורה, התלווה אליה צל והיו תלונות רבות למתקיני האנטנות ולו רק בשל כך. באותם ימים, ועוד לפני שהמתקינים הצטיידו במד אות קליטה, הם רק יכלו להתפלל ש"יצליח" להם... כי אם לא? הם רק יכלו להתאכזב יחד עם הלקוח... רק פעם אחת קרה לי נס והגעתי להתקין אנטנה חדשה במקום הישנה והבלה. הדייר ציין שתמיד היה לו צל ואגב כך הוא גם ביקש שאשנה את מיקום האנטנה בגלל סיבות של נוף... שיניתי וקיבלתי ברכות על שהעלמתי את הצל. 5 מ' של תזוזה העלימה לגמרי את הצל. היה צפוי מראש? ממש לא. ואם הבקשה הייתה הפוכה? הרי ש'בגללי' הופיע הצל... הבנת?

דווקא בתחילת הדרך שמעתי שיש מוקד פעיל וחשוב להם לסייע. אבל כשם שכל דבר גווע למוות בישראל... מאד יתכן שגם כאן כבר אין עם מי לברר או לדבר. טבעון היא מקום די בעייתי וכבר בעידן השידורים "באוויר" היו שטחים מתים שבהם לא עזרו אנטנות והגברות אות. אז גם אם התקבלה תמונה יחסית ברורה, התלווה אליה צל והיו תלונות רבות למתקיני האנטנות ולו רק בשל כך. באותם ימים, ועוד לפני שהמתקינים הצטיידו במד אות קליטה, הם רק יכלו להתפלל ש"יצליח" להם... כי אם לא? הם רק יכלו להתאכזב יחד עם הלקוח... רק פעם אחת קרה לי נס והגעתי להתקין אנטנה חדשה במקום הישנה והבלה. הדייר ציין שתמיד היה לו צל ואגב כך הוא גם ביקש שאשנה את מיקום האנטנה בגלל סיבות של נוף... שיניתי וקיבלתי ברכות על שהעלמתי את הצל. 5 מ' של תזוזה העלימה לגמרי את הצל. היה צפוי מראש? ממש לא. ואם הבקשה הייתה הפוכה? הרי ש'בגללי' הופיע הצל... הבנת?
מה הכוונה ב"צל"?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מה הכוונה ב"צל"?
אתה מקבל תמונת דמות ברורה כשמאחוריה מופיעה שוב אותה דמות במטושטש כמו צל. סוג של כפילות כשהצל נראה במטושטש אבל מציק. פעם אגב הגיעה אלי טלוויזיה מושבתת ללא תמונה. מצאתי די מהר את התקלה אבל אז התקבלה תמונה שלאדם שבמרכזה הייתה רק עין אחת... התמונה התקפלה על עצמה ובאזור המרכז נעלם מידע. התקשרתי לבנאדם ואמרתי לו שהטלוויזיה פועלת אבל לחיים יבין יש רק עין אחת... ומה הוא השיב לי? "עזוב. התרגלנו"... אבל לא וויתרתי עד שהצלחתי לתקן גם את הליקוי הזה.

אתה מקבל תמונת דמות ברורה כשמאחוריה מופיעה שוב אותה דמות במטושטש כמו צל. סוג של כפילות כשהצל נראה במטושטש אבל מציק. פעם אגב הגיעה אלי טלוויזיה מושבתת ללא תמונה. מצאתי די מהר את התקלה אבל אז התקבלה תמונה שלאדם שבמרכזה הייתה רק עין אחת... התמונה התקפלה על עצמה ובאזור המרכז נעלם מידע. התקשרתי לבנאדם ואמרתי לו שהטלוויזיה פועלת אבל לחיים יבין יש רק עין אחת... ומה הוא השיב לי? "עזוב. התרגלנו"... אבל לא וויתרתי עד שהצלחתי לתקן גם את הליקוי הזה.
תודה :-D

למעלה