תגידו

Kalla

New member
תודה ../images/Emo24.gif

ההתרשמות שלי, סה"כ, היא שהכל תלוי במה שנקרא calling של בן אדם, כלומר נטיות ליבו בתחום העיסוק. אם מה שבן אדם אוהב לעשות (וזה יכול להיות פיזיקה גרעינית או ישיבה בבית עם הילדים) זה מה שהוא אכן עושה בחייו, ועובד בתחום שהוא אוהב ושמעניין אותו - יהיה מאושר. מי שנאלץ לעבוד בתחום שאינו שלו רק לצורכי פרנסה ולא מתוך אהבה למקצוע (או להיפך - לשבת בבית כי אינו מוצא עבודה, למרות שהיה מעדיף לעבוד) - לא מאושר ולא מסופק, והיה מעדיף לראות את חייו אחרת. מבחינתי, זה נכון לגבי שני המינים.

jole

New member
לחוות מזה ומזה

תהפוכות החיים זימנו לשנינו להיות משני מידי המתרס. לכל אחד מאיתנו הייתה תקופה לא מבוטלת בה אחד מאיתנו עבד והשני היה בבית עם הילדים ולהפך. והנפלא מבחינתנו הוא שגילינו הוא שכל אחד מאיתנו היה מוכן להיות זה שנשאר בבית עם הילדים. שנינו עסקנו בהמון תחומים שונים ואף אחד מאיתנו לא בעינייני קריירה. ההגשמה העצמית , וההגדרה העצמית שלנו לא באה דרך העבודה, והמטרה היא שבעתיד ה"תחביב" של כל אחד מאיתנו יהיה מקור הפרנסה וכשזה יקרה, שנינו נעבוד מהבית
כרגע עבודה בחוץ מבחינתנו היא הכרח כלכלי.

jole

New member
כשיקום ה"זאב" משנתו אני אפנה אותו

לכאן
ולא להיבהל
זה פשוט שמו ברשת WOLF18

wolf18

New member
יש יש גברים

אז כמו שאשתי היקרה אמרה, התעוררתי ובאתי ומה שיש לי להגיד זה שאשתי צודקת. אההה.... על מה מדברים??????
סתאאאם. יש לי בהחלט דיעה די מגובשת בעניין ואני אשמח לפרט אותה אחרי שנחזור מלראות את Matrix Reloaded יותר מאוחר.

ריביקי

New member
סוף סוף הוא קם../images/Emo8.gif

אשתו מעייפת אותו כנראה....חחחחחחח.... כל הכבוד....

wolf18

New member
לא ללכת לא ללכת לא ללכת

זה מה שיש לי להגיד על הסרט. לגבי השאר. במחילה, בבוקר עכשיו לישון. עוד פעם

ריביקי

New member
אחרי שחיכינו לו כל כך הרבה לסרט

לא ללכת??????????!!!!!!!!! ומה אתה עוד פעם הולך לישון ? אז מתי אתה ער????????????

wolf18

New member
עכשיו אני ער ../images/Emo13.gif

סתם סתם. אני ער הרבה. פשוט לא יצא אתמול לשבת כמה דקות ולכתוב. קודם כל לגבי הסרט, לקחו רעיון נהדר שהתחיל בסרט הראשון ונסחפו איתו למקומות שלא היו צריכים להגיע אליהם. סרט מייגע שלא מגיע לשום מקום, יותר מידי סצנות אומנויות לחימה שהיו מדליקות בסרט הראשון אבל בינינו כמה אפשר לראות את זה. בסופו של דבר כל הבלגן מגיע לשורה התחתונה של החיים: גבר אוהב אישה, אישה אוהבת גבר, גבר מנסה להרוג את כל הגברים האחרים שמנסים גם להרוג אותו. כל זה עטוף בהרבה אפקטים יפים אבל הסיפור הוא לא יותר מזה. אותי הם איבדו כלקוח לסרט השלישי. בעניין ההחלפות והעבודה. כהנחת יסוד, אני שונא לעבוד. המילה עבודה עושה לי צמרמורת. את התא המשפחתי אני רואה כצוות שפועל להגשמת עצמו וייעודו. על מנת לשרוד בעולם המודרני צריך קורת גג, אוכל ועוד כמה דברים בסיסיים שבמקרה של הזמן שלנו דורשים כסף. כסף מקבלים מעבודה. בכל תקופה מדודה (חודש, שנה) צריך סכום די מדוד של הכסף הזה. על מנת להשיג אותו מגייסים את היכולות של חברי הצוות שמותר להם לעבוד מבחינת הגיל ומנסים למצוא את הנוסחה של עשיית כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן כדי שיישאר זמן לדברים החשובים. הנוסחה האולטימטיבית היא שעושים כסף מאותם דברים חשובים. השלב שבו לדעתי רוב הזוגות נופלים הוא שלב בירור היכולות. מי יודע לעשות מה בכמה שפחות מאמץ. האגו נכנס הרבה לעניין. צירוף המילים "אני רוצה" יכול להפריע לתהליך ההתפתחות. ראיית ה"קריירה" כמשהו הדרוש לקיומו של אדם היא לדעתי לא נכונה ולא בונה. אני לא אומר לבטל את הרצון האישי אלא לרתום אותו לטובת המשפחה. תמיד לשמור את העיניים על הכדור. לאן אנחנו מנסים להגיע. כשמסתכלים על זה ככה אין הבדל בין עבודה בחוץ לעבודה בבית לעבודה ביום, בלילה, במשמרות, כשכיר או עצמאי. לפגישת הנהלה בעבודה יש את אותו משקל כמו לקיפול כביסה, זה עניין טכני הקשור להשגת אותו כסף הדרוש לקיום המשפחה. הדברים החשובים באמת קורים בתוך התא המשפחתי ולא מחוצה לו. יצא קצת ארוך אבל בינתיים זה מה יש. צריך לשפוך ילדים מהמיטות ולהתחיל את היום. אז להתראות בינתיים.

ריביקי, הגברים לא מגיבים כי

ריביקי, הגברים לא מגיבים כי השאלה שלך למעלה מנוסחת כך: "תגידו, אם הבעלים שלכן היו רוצים להחליף אתכן שאתן תיהיו המפרנסות הדומיננטיות והבעל ישאר בבית ויהיה הוא ה"עקרת בית" הייתן רוצות להתחלף
" לא ניסחת את השאלה כך, למשל: "תגידו, אם הנשים שלכם היו רוצות להחליף אתכם שהן תיהינה המפרנסות הדומיננטיות והבעל ישאר בבית ויהיה הוא ה"עקרת בית" הייתם רוצים להתחלף
" ויש גרסאות נוספות לניסוח השאלות... לאיזה שאלה לענות?

אריה ../images/Emo13.gif

אולי באמת תלך לעשות יחסי ציבור
ותביא לנו קצת מהדעות של המין השני ... ובקשר לניסוח אתה צודק באמת צריך לנסח את/ה כך שהשאלה תפנה לשתי המינים...

bell2002

New member
אז אני רוצה להגיד גם (ארוך)

עבדתי במשרה הרבה מתחת ליכולתי והשתכרתי משכורת מינימום כי הייתי פמיניסטית וכי חשבתי שלא למדתי כל-כך הרבה וכל-כך קשה ובתנאים כל-כך בלתי אפשריים כדי רק להשאר בבית ולגדל את ילדיי. עד שהסתכלתי במראה וראיתי אישה שהיא לא אני, שרק דומה לי חיצונית. הייתי עצבנית ורגזנית וכל מה שרציתי זה שיתנו לי קצת מנוחה. כך לא מגדלים ילדים! כך לא מעניקים להם בית חם ואוירה טובה ובטחון! כשעשיתי את מאזן האימה (יתרונות מול חסרונות), ראיתי שמאיפה שאני לא מסתכלת על זה, אני יוצאת מופסדת. מבחינה מקצועית - מכיוון שלא עבדתי במקצועי אלא ליד, הנסיון לא יהיה רלוונטי. המשכורת לא מכסה לי את הוצאות המטפלת+גן+צהרון כך שיוצא שכדי לצאת לעבוד עליי עוד "להשקיע" כספים שאין לנו, ואפשרויות הקידום שואפות לאפס. מבחינת הבית והילדים - כמובן הפסד מוחלט. התפטרתי! ועברתי תקופה מאוד קשה של הסתגלות והתארגנות מנטלית. חשבתי מה אוכל לעשות כדי שאוכל להיות שותפה בפרנסת ילדיי ובייתי וגם אגדל אותם. הגעתי למסקנה שאני חיה בארץ שבה הגבר הוא יסוד התרבות, על פיו ישק דבר. הרי אם אני כמהנדסת בעלת תואר שני מרויחה 30% (כן!) מגבר בהשכלה דומה משהו מאוד מסריח פה. עברתי להוראה בלית ברירה והחלטתי שאעשה זאת הכי טוב שאפשר! שאהיה שונה מאוד מהמורות והמורים שהגיעו למקצוע הזה רק בגלל שזה מקצוע נוח לגידול ילדים (מה שמאוד נכון!). הילדים מרגישים את ההשקעה שלי בהם, את אהבתי אותם והם מחזירים אהבה וכבוד. הם מבינים טוב יותר את החומר למרות שזה חומר קשה - מדובר במתמטיקה ופיסיקה לבגרות- ויודעים שאני מוכנה להסביר להם שוב ושוב ובדרכים שונות ומשונות עד שיבינו. הם מתחננים שאני אהיה זו שמלמדת אותם. ומהצד השני, באופן אישי יש לי בעיה עם להיות לבד כל יום כל היום בין ארבעת הקירות כשכל עיסוקי מסתכם בנקיון כזה או אחר של הבית עד שהילדים חוזרים מהגן או מבית הספר. חסרה לי מאוד החברה וההתחכחות באנשים, חסרה לי הדינמיקה של יחסי האנוש. לא היתה לי בעיה להגיד שאני עקרת בית, לא היתה לי בעיה לומר שעכשיו אני לא עושה כלום פרט לגידול הילדים. בני הבכור בכיתה ב' - הוא תלמיד מצטיין, ואני יודעת שזה גם בזכות ההשקעה שלי והמעקב הצמוד. בנותיי בנות 4 ו- 5, אני שומעת בגנים שלהן רק מחמאות עליהן, זה לא בא ברגל או במקרה. כך שלסיכום, לאחר לבטים ודרכים פתלתלות מאוד הגעתי למסקנה שגידול הילדים שלי הוא המשימה העיקרית שלי בחיים וכדי שלא אשכח את נפשי בשולי הדרך, אני בדרך להקמת עסק עצמאי בבית וגם לימדתי את בני ביתי לכבד את תחביביי ועיסוקיי האחרים שאינם קשורים בהם או בפרנסה. עבורי לא יכולה להיות דרך אחרת, בעניין הזה אני לא יכולה להתפשר בכלל.

בל את ../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

מאחלת לך רק הצלחה ...מה שאני בטוחה שיהיה לך בעסק החדש ... ואל תשכחי אנחנו כאן כדי לפרגן, לשמוע ...גם את הדברים הטובים וגם את הלא כל כך ...

anat30g

New member
כן

מאוד אהבתי את העבודה שלי, אבל חצי ראש היה תמיד בבית, תמיד הייתי צריכה לחשוב על סידורים לילדים לשעות שבהם אני מחוץ לבית, ואם העבודה נמשכה מעבר לשעות הרגילות אז כל הזמן להתקשר ולברר שהביביסטר הגיעה להחליף את המטפלת, והחמותי יודעת איפה הבגדים של הבלט ושאבא שלי בא להסיע את הילדה לחוג... אם בעלי היה נשאר בבית - או אפילו עובד מהבית והבית היה באחריותו - הוא היה דואג לכל הדברים הללו ואני הייתי עם ראש שקט לעבודה שלי בחוץ. אחד הדברים ששחקו אותי (חוץ מהנסיעות והפקקים) היה הלחץ שהדברים ידפקו כמו שצריך - אחרת יש שני ילדים קטנים שעלולים לסבול. עכשיו יש כבר 4 ילדים והלוגיסטיקה גדולה יותר, ככה שזה אפילו מסובך הרבה יותר.

למעלה