תהייה ובקשה

תהייה ובקשה

אני מקווה להתחיל את הטיפול שלי באוסידי בקרוב, ובינתיים מתעניינת בסיכויי הצלחה של אנשים שונים, ומה עזר יותר למי: טיפול פסיכולוגי או טיפול תרופתי. עושה רושם שיש אנשים שהטיפול התרופתי עשה להם רק טוב וכאלו שהוא לא השפיע בכלל. לפי כמה מקרים נראה לי שאלו שהוא *כן* השפיע עליהם (לא כולם) הם כאלו שהסיפטום נמצא אצלם במשפחה הקרובה. יכול להיות שישנן דרגות שונות של האפקט הפיסיולוגי באוסידי? או שמא טריגרים שמגרים אותו בצורה יותר קשה? לפי מה תרופה מסויימת משעיה או לא משפעיה על שני אנשים שונים עם אותה הפרעה? הייתי רוצה לשמוע מכמה שיותר אנשים בפורום הזה את ההשפעה של התרופות עליהם. אני חושבת שזה יעזור לי להשכיל... תודה מראש... נערת הפינה

קורווין

New member
דעתי היא

שכן, יש דרגות שונות של הרמה הפיזיולוגית. יש כזכור כמה תיאוריות בנושא הגורמים ל-OCD, כולן נכונות לדעתי במידה מסויימת. אצל חלק זה יותר פיזיולוגי, אצל חלק יותר קוגנטיבי/למידתי, ואצל חלק זה בא שווה בשווה... אני מאלה שהתרופות (פריזמה) עזרו לי יותר מהטיפול עצמו. לאחר התרופות התחלתי לטפל בעצמי לבד באופן מוצלח והכל הסתדר :) אני ממליץ על ניסיון של טיפול פסיכולוגי (התנהגותי-קוגניטיבי משולב) למשך חודשיים. במידה וכמו אצלי, זה לא עוזר או מחמיר את המצב, לעבור לתרופות. תוך שילוב של טיפול פסיכולוגי.

אילנה.

New member
נערה...

התחלתי טיפול לפני בערך שלשה חודשים והאמת היא ששום דבר לא השתנה. הפסיכית שלי אמרה שייקח קצת זמן אבל משום מה נראה לי שזה לא הולך לצאת ממני... אני חושבת שהכי טוב זה לשלב טיפול ותרופות בבעיה, אולי זה פשוט בגלל שיש לי בעיה עם תרופות אני לא יודעת... יש דבר אחד שאני לא מצליחה להבין. אני יודעת שיש אנשים שזה מפריע להם בתפקוד כמו ללכת לעבודה וכאלה אבל מבחינתי האוסידי זה חלק שנמצא בי ושצריך לעשות אותו, כמו מקלחת, אוכל. אני שונאת את השיעבוד לזה, זה ממש מתסכל אותי. כאילו ה` אומר לי ``אם את לא מאמינה בי אז בואי אני אתן לך משהו אחר...`` האמת היא שאני לא ממש חושבת על זה, אני לא משקיעה זמן בלחשוב אלא לעשות וזה בא רק מהסיבה הזאת שגדלתי עם זה וזה נראה לי כמו דבר בסיסי שקיים. כמו אחד מהדברים המעצבנים האלה ששונאים לעשות. אני יודעת שזה לא ככה, שזו הפרעה וצריך לטפל בזה. זה לא דבר בסיסי, הכרחי ויומיומי (חחח חוץ ממי שסובל מזה). אני רוצה לצאת מזה, באמת שרוצה, אבל קשה לי לחשוב על זה בצורה כזאת של בעיה ולא חלק אישיות.

למעלה