תוכנה לאילן יוחסין/שורשים

תוכנה לאילן יוחסין/שורשים

האם מישהו על תוכנה בשם דורותרי לבניית אילנות יוחסין? אפה אפשר לקנות תוכנה כזאת. שמעתי שדורותרי מפיקה עצי משפחה בעברית וגם בלועזית.

לא רק דורותרי

היי, צבי! תוכנת דורותרי (DoroTree) היא אכן תוכנה לאחסון עץ משפחה בעברית ובאנגלית. תוכנות נוספות אשר הומלצו ע"י חברי הפורום, מנסיונם, למטרה זו הן: "אילנות" (של בית התפוצות) ו GenoPro, המתייחדת מן השאר בממשק גרפי פשוט ונוח! בהצלחה, ארנון

משה לרר

New member
תוכנות לניהול עצי משפחה

מתוך ניסיוני מומלץ להיצמד לתוכנה שיש לה תפוצה גבוהה בכל העולם כגון FAMILY TREE MAKER אני התחלתי בגירסה 3 והיום אני נהנה מגפיקה משגעת בגירסה 9 משה

ראם ערן

New member
חתונות בתוך המשפחה

איך התוכנה מתמודדת עם חתונות בתוך המשפחה. genpro לא מסתדרת עם מקרים כאלו. איך הממשק הגרפי שלה? תודה ערן

zazaza

New member
GenoPro

גנופרו מסתדרת היטב עם מצבים כאלו. בעץ שלי יש מקרים של חתונה של אחיינית עם דוד, של בני דודים וכו´ --- ללא קושי ובצורה גרפית מספקת עד מעולה.

ראם ערן

New member
genoprp

אולי זה תלוי עד כמה המצב מורכב? כי אצלי בשלב מסוים התצוגה משתבשת וישנם קווים אשר נותרים תלויים באויר. ערן

gcarmi

New member
GenoPro

זו בדיוק הסיבה שלא הצלחתי עם התוכנה. היא לא מתמודדת עם עצים מורכבים יותר מהרגיל ועם עצים גדולים במיוחד. בעיני התוכנה הטובה ביותר, ואולי הגרועה פחות מכולם, היא Family Tree Maker, כי אין תוכנה מושלמת. לא מצאתי עד היום אף תוכנה שאפשר להגיד עליה שהיא מושלמת, ונסיתי כמעט כל תוכנה שקיימת בשוק, גם ישראליות וגם אחרות. גדעון

נסיון מר עם נישואים בתוך המשפחה

כיוון שאני מרכיב בבת אחת עץ של 5 משפחות, אשר בסוף מגיעות אליי - יש בו הרבה נישואים בתוך המשפחה (גם בין משפחות שונות וגם באותה משפחה), והתצוגה ב - GenoPro ממש מזעזעת, אם משתמשים באופציית הסידור האוטומטי. בזמנו, לקח לי שעתיים כמעט לסדר את העץ ידנית, על מנת שיציג את כולו בצורה סבירה. ארנון

נישואים בתוך המשפחה

בדורותרי יש אןפציה להציג ענפים כפולים או לא. גם לי יש נישואים בין בני דודים.

נשואים בתוך המשפחה ו דורותרי- אילנו

בדורותרי יש אופציה להצגת ענף כפול או הפסקתה. ביחס לאילנות התאכזבתי מאי יכולתה להציג עצים באנגלית ובעברית ובנוסף לא ניתן למסור עצים שהוכנו באילנות למאגרים הגדולים ב jewish gen.

מה זאת אומרת לא ניתן למסור עצים?

על מנת למסור את העץ שהכנת למאגרים הגדולים, כל מה שצריך זה קובץ GEDCOM שלו. כל תוכנה נורמלית, ובפרט "אילנות" - תומכת באופציה הנ"ל! ארנון

zazaza

New member
אולי כאן קבור הכלב...

אני מעצב לבד (ידנית) את העץ ולא משתמש בשיטות הסידור האוטומטי, והעצים שלי מסתדרים היטב עם הנישואים התוך משפחתיים... אני אעשה מתישהו ניסוי לראות מה קורה עם הסידור האוטומטי במצב הזה.

אילנות GEDCOM

סליחה ארנון אבל אתה טועה. באילנות יש GEDCOM שמפיק קובץ שאינו קריא על ידי כל תוכנה אחרת היות והפרטים בעברית. כל העצים שנמסרו לבית התפוצות בעברית אינם מגיעים לJGFF כי אין להם יכולת לקרוא אותם. בדורותרי יש פונקציה לייבוא עצים והצבת העברית בצד ימין עם אופציה להשלמת הלועזית.

משה לרר

New member
גרפיקה וחיבורים משפחתיים

שלום לכל התמהים והשואלים אני כבר מנוסה כמה שנים בתיעוד עץ של משפחות אישתי במשך 200 שנה מדובר ביוצאי תימן המחותנים ביניהם במשך דורות קיים גם מצב שמשפחה בני דורנו מופיעה בעץ 8 פעמים לא זו אף זו, קיימים נישואים של נשים ל-3 בעלים או גברים ל-4 נשים והכל בתוך המשפחה. מעולם לא התערבתי ידנית ואין כל בעיה עם הגרפיקה בצורות שונות ומשונות אני עובד עם התוכנה מגרסה 3 - שנת 1996 וכיום אני עובד עם גרסה 9 משנת 2001 בעבר בחנתי מעת לעת תוכנות שונות הן ישראליות/יהודיות והן אמרקאיות לגבי היתרון כביכול של תיעוד תאריכים עבריים ותמיכת התוכנה בהמרה - צריך לזכור כי זה רלוונטי ומעשי רק במעגל הקרוב של המשפחה, ברגע שמתרחקים לא מתארכים מעבר לשנה וזה כבר יושב בראש (ההמרה) כל טוב לכולם משה

הדס ח

New member
איפה משיגים

איפה משיגים את התכנה הנ"ל, ומה בסופו של דבר התוכנה המומלצת?

איפה משיגים את התכנה הנ"ל

אני מצאתי אותם באינטרנט ב www.dorotree.com זה הגיע תוך כמה ימים.

אילה1

New member
תוכנת LEGACY

מישהו התנסה עם LEGACY ? נראית מעניינת ונוחה לעבודה. יש בה גם לוח-שנה ויכולךת להגדיר משימות לביצוע. אשמח לשמוע אם מישהו משתמש. אילה

למעלה