תופעה של חרדים.

אכן. מסכים. מה שלעומת זאת כן מעיד על דבר כזה הוא קבלה אוטומטית ועבודה על-פי הנחה אוטומטית שקבוצה מסוימת (כאן החרדים) היא בהכרח הפסולה והרמאית, כאשר יש בדיוק 0 סיבות להניח זאת (זולת דעות קדומות). זה לא שונה כמפורט מעלה מהסתכלות אנטישמי אירופאי ממוצע כאשר הוא קורה סיפור על יהודים. לכן זה לגמרי ראוי בעיני לתואר אנטישמיות ו/או כל תואר דומה אחר שתבחר.

זה לא משנה.

אכן לא.

בדיוק. ותחת זה ייכלל מבחינתי משהו כמו 'מן הסתם כאן החרדים רמאים וגנבים' מבלי שתהיה בדל ראיה לטענה זו.
היו כבר גניבות בעבר שדיווחו מספר גבוה של תלמידים שלומדים במוסד מסויים למרות שבפועל היו מספר קטן של תלמידים. וכך קיבלו יותר כסף.

Harrington

Well-known member
מנהל
היו כבר גניבות בעבר שדיווחו מספר גבוה של תלמידים שלומדים במוסד מסויים למרות שבפועל היו מספר קטן של תלמידים. וכך קיבלו יותר כסף.
נהדר. אבל כיצד זה קשור לנד"ד? אולי דווקא במקרה הזה הבניה הוזמנה על-ידי קבוצת חרדים משכילים ואמידים שכלל לא לומדים בישיבות כאלו? אין לך שמץ של מושג ירוק :). זה בדיוק העניין. להגיד 'שמעתי פעם משהו שלילי על המגזר ולכן אני סבור שבעניין שלנו 'כל החרדים פויה', זה כאמור לא שונה מאנטישמיות מצויה, צר לי.

נהדר. אבל כיצד זה קשור לנד"ד? אולי דווקא במקרה הזה הבניה הוזמנה על-ידי קבוצת חרדים משכילים ואמידים שכלל לא לומדים בישיבות כאלו? אין לך שמץ של מושג ירוק :). זה בדיוק העניין. להגיד 'שמעתי פעם משהו שלילי על המגזר ולכן אני סבור שבעניין שלנו 'כל החרדים פויה', זה כאמור לא שונה מאנטישמיות מצויה, צר לי.
אתה גם מניח הנחות כמו אולי לאותם חרדים לא היה כסף להשלים את הבניה . או אולי הקבלן היה רמאי. גם אלה הנחות שאין להן ראיות. אבל אני פתחתי את הנושא בתהיה מוצדקת ,איך זה שמתחילים לבנות בניין ולא משלימים אותו. זו שאלה לגיטימית.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה גם מניח הנחות כמו אולי לאותם חרדים לא היה כסף להשלים את הבניה .
אני לא מניח הנחות אלא מעלה באוזניך הנחות נוספות שאפשר להניח. לא אותו דבר :).
או אולי הקבלן היה רמאי.
כנ"ל.
גם אלה הנחות שאין להן ראיות.
בהחלט וממני באמת לא שמעת שצריך להתבסס עליהן כדי לגבש עמדה כלשהי. זאת בניגוד להנחות שלך ולדבריך שלך.
אבל אני פתחתי את הנושא בתהיה מוצדקת ,איך זה שמתחילים לבנות בניין ולא משלימים אותו. זו שאלה לגיטימית.
התהיה יכולה לגמרי להיות מוצדקת. לא כתבתי אחרת. המסקנה ממנה כשהיא מבוססת על התהיה בלבד ושום מידע מעבר לכך, כבר הגדרתה אותה די והותר פעמים היום.

באזור שאני גר ראיתי הרבה מבנים בשכונות של חרדים שהתחילו לבנות אותם אבל לא סיימו אותם והמבנים עומדים ריקים שנים. אני חושד שהחרדים לא שילמו לקבלן את הכסף ולכן לא הושלמו המבנים האלה. כנראה זו עוד שיטה של חרדים לרמות אחרים.
יש למישהו מושג בנושא הזה?
תתקשר לרשות המקומית ותשאל מה קורה איתם.

זכותך בתור אזרח לקבל דיווח מה קורה עם זה.

marabo

Well-known member
באזור שאני גר ראיתי הרבה מבנים בשכונות של חרדים שהתחילו לבנות אותם אבל לא סיימו אותם והמבנים עומדים ריקים שנים. אני חושד שהחרדים לא שילמו לקבלן את הכסף ולכן לא הושלמו המבנים האלה. כנראה זו עוד שיטה של חרדים לרמות אחרים.
יש למישהו מושג בנושא הזה?
בדקת או שאתה סתם משקר?

למעלה