תופעה שקשה להבין

סיזט

New member
תופעה שקשה להבין

שלום לכולם
הצגתי את עצמי קודם לכן
והייתי רוצה לקבל טיפים או כלים להתמודד עם הבעייה שלי
כשאני בחברת בני משפחתי הקרובים לי ביותר אני מגמגמת באופן כבד עד שלפעמים אני ממש נחנקת
ומעדיפה לשתוק, וזה מתסכל אותי ברמות קשות אני מאוד רוצה לקחת חלק בשיחות המשפחתיות, להביע דעה ולדבר באופן שוטף
אך לצערי זה לא צולח, לאחרונה אני חשה שהמצב אף החמיר

לעומת זאת כשאני בעבודה או בחברת אנשים זרים אני פחות מגמגמת פיתחתי לי כל מיני טכניקות
אני בטבעי לא דברנית גדולה תמיד מסתתרת ומעדיפה שלא לחשוף את הבעייה שלי
אני לא מוצאת הסבר לזה, למרות שאני חושבת שבמגרש הביתי אמור להיות לי הביטחון האישי הכי גדול וזה לא קורה
קשההההההההה לייייייייייייייי מאודדדדדדדדדדדדד אך שורדים ומסתדרים
אשמח לתגובות
תודה

גם אצלי לפעמים זה מחמיר עם משפחה

ועוד יותר, שהרבה יותר קשה ומביך לנסות לשלוט בזה..
היופי הוא שעם משפחה הכי פחות צריך לשלוט בזה כי הם מקבלים אותך הכי הרבה.

לדעתי האישית למצב הפסיכולוגי יש השפעה חזקה על הגמגום, ולכן אם תשפרי את הקשרים עם המשפחה (עם טיפול פסיכולוגי בעצמך אפילו) לדעתי המצב ישתפר. זה כמובן נורא קשה וגם למי יש זמן וכסף לפסיכולוגים....

סורי שאין לי תשובות יעילות.. :)

סיזט

New member
כמה שאתה צודק

כמובן שלמצב הפסיכולוגי יש השפעה גדולה, ומה שאני עושה הוא טיפול פסיכולוגי לעצמי כל הזמן

יש לי אותיות שקשה לי מאוד להגות ואז אני נתקעת לפני שאני אומרת את המילה שמתחילה באות "הקשה" אני מרגישה מחנק ושהשפתיים שלי ממש כווצות
ואז עוצרת לי לרגע מנסה למצוא מילה אחרת דומה או משנה את המשפט שבאתי להגיד האותיות הם בעיקר ג ט ת ק ב צ ד

ציינת בתגובתך לשפר את הקשרים עם המשפחה, לא הבנתי למה בדיוק הכוונה
הקשרים שלי מצויינים עם כולם
ולפסיכולוגים לא חשבתי ללכת, תמיד אומרים לי שהכל נמצא בראש שלנו ותלוי איך לוקחים את הדברים וזה גם נכון

אצלי יש ימים שאני מגמגמת יותר ויש ימים שפחות,
המצב מלחיץ וקשה כאשר :
אני בחברת אנשים וצריכה לדבר
כשאני מדברת בטלפון בחברת אנשים
לדבר עם אנשים שכן מודעים לבעייה
עם אנשים שלא מודעים לבעייה ושלא מכירים אותי יותר קל לי

יום מבורך

shuky63

New member
ברוכה הבאה לפורום סיזט.קודם את צריכה לשאול

את עצמך אם את מנסה לדבר באותה מידה במעגלים הקרובים והרחוקים.אולי מחוץ למעגל המשפחתי את נמנעת מלדבר ואז במשפטים הקצרים שאת אומרת את מצליחה לתמרן ולא להתקע הרבה.
אני חושב שלכל אחד מאיתנו יש את מצבי הדיבור שיותר קשים לו מבחינה ריגשית.
אצלי זה למשל המצב של לקחת זמן.אם מישהו יגש אלי ברחוב וישאל איך להגיע לכתובת מסוימת,אסביר לו בלי לגמגם כמעט.אבל אם אני אצטרך לגשת למישהו ולשאול אותו "ולקחת מזמנו" סביר שאגמגם הרבה יותר כשאשאל אותו.
אפשר לשפר את זה על ידי התנסות.כשהתחלתי לבוא למפגשים של אמבי גמגמתי שם נורא בשיחות שהתנהלו,מאותה סיבה של אני לוקח זמן שיחה בשביל עצמי.היום זה השתפר מאד.
את צריכה לזהות מה הנקודות הקשות לך ולהתנסות בהם במכוון בצורה מודעת.
את מוזמנת להגיע למפגשים הדו שבועיים של אמבי במתנס בתל אביב(פרטים באתר אמבי).המפגשים האלה מחוללים פלאות באנשים.
אני עברתי מהפך ב15 השנים האחרונות בהם אני נפגש עם אנשים מגמגמים.
לא בבת אחד.שלב אחרי שלב.
ביום שני האחרון כבשתי עוד פסגה,כשהופעתי בהצגה צוחק מי שמגמגם אחרון בתאטרון אמב"י
דרך אגב אני בן 49 ומגמגם מגיל 12

סיזט

New member
בוקר טוב שבוע נפלא לכולם-אכן אני

מנסה לדבר באותה מידה במעגלים הקרובים והרחוקים ולפעמים זה כן מצליח לי, זאת טכניקה שסיגלתי לעצמי לאחרונה
זה גם תלוי נורא בביטחון העצמי שלי (שהוא לא ממש בשמיים) ובמצב הנפשי שלי באותם רגעים ובאותה סיטואציה
כשאני בסטרס עצבנית מתוחה כמובן שאין על מה לדבר, בטוחה שזה קורה גם לאחרים, אני מנסה לעבוד על עצמי הרבה
יש עליות ויש ירידות, אני זוכרת שבילדותי אמא שלי ניסתה לטפל בגמגום שלי בכל מיני דרכים ורצה איתי לכל מיני מקומות
אבל זה לא ממש צלח וכשגדלתי הבנתי שאין שום תרופה לזה ושצריך לדעת לחיות ולהתמודד עם זה ושהגמגום ילווה אותנו עד 120
כמובן שכל מי שמכיר אותי יודע שאני כזאת

אני חושבת על הנכדים שלי שכרגע הם עדיין תינוקות אבל בעתיד בעזרת השם כשהם יגדלו ואני יצטרך לנהל איתם שיחות
אני כבר לא ילדה מתקרבת ל 50 אבל בכל זאת הגמגום תמיד נמצא שם בתור עננה לא נחמדה שמרחפת מעל ראשי

האנשים שאני הכי קרובה לדבר איתם על הנושא הם בעלי ואמא שלי, בעיקר אמא שלי בלי מסכות ובלי מניירות משתפת אותה בהכל והיא כל כך מבינה
לפעמים יש מועקה כזאת בלב ואז מתפרקים אמא זאת אמא

שמחה שהגעתי לכאן ושיש מי שמבין ומנסה לעזור אני אקח את כל הטיפים
יום מבורך לכולם

שי שורק

New member
שלום סיזט

אכן דבר מעניין . תנסי לחשוב מה שונה מבחינת הרגשה בדיבור עם אנשים מחוץ לחוג המשפחתי לדיבור עם המשפחה .ונסי לקחת את התחושה בדיבור מהעבודה למשל ,לבית לדיבור עם המשפחה.
בכל מקרה בהצלחה

KOSONNN

New member
עם את רוצה שינוי תפני אליי בפרטי !

ותקבלי כמה טיפים שבדוק עוזרים!

shuky63

New member
תגיד,יש לך טיפים שבטוח עוזרים ואתה לא משתף את

כולם?

KOSONNN

New member
אני מאוד מאוד ממליץ

לעתניין בנושא NLP
אחרי הרבה שנים שלמדתי וחקרתי ! היגעתי למסכנה...
המטרה של הNLP זה שליטה על המחשבות הפנמיות .. שליטה על התת מודע..
הNLP יוכל ממש ממש להחליש תגמגום עד שהוא לא מורגש! ובהרבה מקרים למחוק אותו !
בקיצור יש שם הרבה כלים לשליטה על המחשבות שמה שבטוח שהם יחלישו משמעותי תגמגום!

זה התחום היחיד לפי מה שראיתי שבאמת יוכל לעזור.

למעלה