תורמים להציל חיים.

שמלת תחרה1

Well-known member
ורשעים גוזלים את הכספים.
באיזו דרך אתם תורמים?

הנוכלים: ההונאה מאחורי סרטוני התרומות לילדים חולים​

GoldenEyes

Well-known member
ורשעים גוזלים את הכספים.
באיזו דרך אתם תורמים?

אכן רשעים, ולצערי הרשע הזה חובש כיפה (לא מכליל)
תרומות אם בכלל זה ישירות לחשבון של הנזקק, ללא תווכים ומתווכים.

שמלת תחרה1

Well-known member
אכן רשעים, ולצערי הרשע הזה חובש כיפה (לא מכליל)
תרומות אם בכלל זה ישירות לחשבון של הנזקק, ללא תווכים ומתווכים.​
התלבטתי אם לעלות את התמונה, ואהבתי את דברעך בסוגרים.
גם כספי התרומות לאגודת סרטן, ולבי', ממנים תחילה מנכ"לים, ועוד אנשים. ומעט מאד באמת מגיע לחיילים, ולחולים.
לא סתם רפול ביטל את שיר ותרום.

mיטלמן

Well-known member
ורשעים גוזלים את הכספים.
באיזו דרך אתם תורמים?

יש גם מקרים אחרים.
עומר ואני אתמול בראיון עם דנה וייס.
אני זו אמו, לא אני.
ורשעים גוזלים את הכספים.
באיזו דרך אתם תורמים?

משתפרת1

Well-known member
ורשעים גוזלים את הכספים.
באיזו דרך אתם תורמים?

זו איננה הכתבה הראשונה. בעבר כבר היו כתבות שהראו כיצד סרטונים מעוררי רחמים על נזקקים שנפטרו ממשיכים לרוץ זמן רב ולהביא תרומות לבעלי החשבונות הללו. כך גם עם סרטונים קורעי לב של חולים שהחלימו. לרוב התירוץ הוא שהכספים נשמרים לטובת הנזקקים הבאים, אבל מסתבר שעבור כל נזקק חדש מתחילים את איסוף הכספים מההתחלה. שלא לדבר על כספים שנתרמים לנזקק ורק חלק מזערי מהם מגיעים ליעדם.
הנוכלים שמצ'פרים את עצמם על גבם של הסובלים מסתמכים על הלב הרחמן של רבים מהציבור. לרוע המזל כמה מושחתים כאלה גורמים לכך שאותם רחמנים יתפכחו ויפסיקו לתרום, והנפגעים הם הנזקקים האמיתיים.

ELYAWHO2398

New member
ורשעים גוזלים את הכספים.
באיזו דרך אתם תורמים?

תורם רק ברחוב לפי ההרגשה
לא מוכן לתרום בשופרסל : מדוע שאקנה מהם מוצרים במחיר מלא כדי לתרום אותם ?
וכשתורמים כסף הם אחר כך מקבלים זיכוי מס על התרומות שלי, לא בשבילי
תרומות בטלפון : בשום אופן לא אמסור פרטי כרטיס אשראי

פולגאר

Well-known member
ורשעים גוזלים את הכספים.
באיזו דרך אתם תורמים?

ובנוסף לכל, הם שומרים את הכרטיס וממשיכים לגבות.

dwido2

Member
אסור ליתרום לעמותות
בעמותות יש עשרות עובדים שמיתפרנסים עשרות אלפי שקלים בחודש ,ומאיפה בא המשכורת שלהם?
כמו שמישהו כתב פה לפני ,אם תורמים אז ישר לנזקקים ולא לעמותות

Harrington

Well-known member
מנהל
אסור ליתרום לעמותות
בעמותות יש עשרות עובדים שמיתפרנסים עשרות אלפי שקלים בחודש ,ומאיפה בא המשכורת שלהם?
כמו שמישהו כתב פה לפני ,אם תורמים אז ישר לנזקקים ולא לעמותות
לא תמיד זה שלילי. לעתים מדובר בעובדים שעושים עבודה מאוד חשובה ומסייעים לנזקקים. לעתים מדובר בעובדים שהם אלה שמשיגים את התרומות. לעתים העובדים בכלל פועלים בהתנדבות.
מתישהו יצא הנרטיב הזה לפיו בגלל שנתפסה איזו עמותה שפעלה באופן לא מוסרי, יש בעיה לתרום לעמותות. זאת לא האמת וצריך להיזכר מלשפוך את התינוק עם המים.

משתפרת1

Well-known member
לא תמיד זה שלילי. לעתים מדובר בעובדים שעושים עבודה מאוד חשובה ומסייעים לנזקקים. לעתים מדובר בעובדים שהם אלה שמשיגים את התרומות. לעתים העובדים בכלל פועלים בהתנדבות.
מתישהו יצא הנרטיב הזה לפיו בגלל שנתפסה איזו עמותה שפעלה באופן לא מוסרי, יש בעיה לתרום לעמותות. זאת לא האמת וצריך להיזכר מלשפוך את התינוק עם המים.
הבעיה היא עם המשך איסוף תרומות לילדים שכבר סיימו את הטיפולים ולא נזקקים לעוד כספים, או לנצרכים שנפטרו למרבה הצער.

Harrington

Well-known member
מנהל
הבעיה היא עם המשך איסוף תרומות לילדים שכבר סיימו את הטיפולים ולא נזקקים לעוד כספים, או לנצרכים שנפטרו למרבה הצער.
ברור. אבל זאת בדיוק הנקודה שאני מצביע עליה. זה שהתגלה מקרה נקודתי פסול (מכל וכל ואין חולק), לא הופך את כל העמותות לפסולות. מצב בו תורם פוטנציאלי אומר 'לא אתרום לעמותה אלא רק ישירות לנזקק', כאשר הלכה למעשה ברוב המקרים לא יפורסמו פרטי חשבון הבנק של אותו נזקק, מה שאומר שבסופו של דבר התורם לא יתרום והנזקק לא יזכה, הוא מצב בעייתי שבו נשפך התינוק עם המים.

נערך לאחרונה ב:

משתפרת1

Well-known member
ברור. אבל זאת בדיוק הנקודה שאני מצביע עליה. זה שהתגלה מקרה נקודתי פסול (מכל וכל ואין חולק), לא הופך את כל העמותות לפסולות. מצב בו תורם פוטנציאלי אומר 'לא אתרום לעמותה אלא רק ישירות לנזקק', כאשר הלכה למעשה ברוב המקרים לא יפורסמו פרטי חשבון הבנק של אותו נזקק, מה שאומר שבסופו של דבר התורם לא יתרום והנזקק לא יזכה, הוא מצב בעייתי שבו נשפך התינוק עם המים.
ומה הפתרון? מי יפקח (בלי לנגוס בחמדנות בכספי התרומות) וידווח לתורמים הפוטנציאלים איזו עמותה אמינה? כאמור סיפורים כאלה פורסמו מספר פעמים בעבר, מה שמצביע על תופעה ולא על מקרה חד פעמי.

Harrington

Well-known member
מנהל
ומה הפתרון? מי יפקח (בלי לנגוס בחמדנות בכספי התרומות) וידווח לתורמים הפוטנציאלים איזו עמותה אמינה? כאמור סיפורים כאלה פורסמו מספר פעמים בעבר, מה שמצביע על תופעה ולא על מקרה חד פעמי.
אפשר לחשוב על כמה פתרונות. החל משיפור הפיקוח של רשם העמותות, דרך שקיפות גדולה או זמינה יותר של הנתונים הפיננסיים (למשל משכורות עובדים) וכלה בבדיקה של כל תורם את כל עמותה שמבקשת ממנו.
אבלללל... מה שאני מנסה לומר הוא שגם אם אין כרגע אמצעי פיקוח מספקים (ואני לא בטוח שזה נכון) וגם אם מעת לעת יש עבריינים שפועלים שלא כדין ושחיתויות וכו', להסיק מהנ"ל שנכון לנו להפסיק לתרום עד שהכל יתוקן, זאת לעניות דעתי מסקנה מרחיקת לכת.

מסכים עם סיפא דברייך שיש בעיה. מצד שני אפשר גם לומר שעצם העובדה שסיפורים כאלו מתפרסמים, מלמדת שיש מי שעוקב, יש מי שמפקח, רשמית או לא, ומדווח לציבור על מסקנותיו. במילים אחרות, תראי לי מערכת ציבורית שמעולם לא שמעתי עליו מילה רעה או על בעיה כלשהי בו, ואתחיל לחשוד שאיש לא בודק את המערכת הזאת.

dwido2

Member
אתה צודק ,יש עמותות שלא מבקשות כסף רק מיצרכים ומתדבים מחלקים את המיצרכים לנזקקים ,לדבר כזה אני כן מוכן לתרום (מיצרכים) ותורם

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה צודק ,יש עמותות שלא מבקשות כסף רק מיצרכים ומתדבים מחלקים את המיצרכים לנזקקים ,לדבר כזה אני כן מוכן לתרום (מיצרכים) ותורם
אשריך.
הטענה שלי היא רק נגד אלו שלמדו מכתבות כאלו שיש בעיה, אבל לא מטריחים את עצמם לבדוק מה המצב בעמותה שפונה אליהם באופן אקראי עם מקרה נתון או בקשה חשובה. אמנם אפשר להבין אותם, אבל תכל'ס הם פוגעים בנזקקים עצמם כמובן. נלענ"ד שעדיף פי עשרות מונים לתרום בכל מקרה ולקחת סיכון שבמקרה אחד מתוך חמישים (סתם זורק מספר) היא לא תגיע אל יעדה בגלל שהמתרים גנב, מאשר להימנע בכל חמישים המקרים ובכך לפגוע ב49 הנזקקים שמחכים לתרומה כאוויר לנשימה (גם אם העמותה נוטלת את חלקה בדרך).

ai27

Well-known member
אשריך.
הטענה שלי היא רק נגד אלו שלמדו מכתבות כאלו שיש בעיה, אבל לא מטריחים את עצמם לבדוק מה המצב בעמותה שפונה אליהם באופן אקראי עם מקרה נתון או בקשה חשובה. אמנם אפשר להבין אותם, אבל תכל'ס הם פוגעים בנזקקים עצמם כמובן. נלענ"ד שעדיף פי עשרות מונים לתרום בכל מקרה ולקחת סיכון שבמקרה אחד מתוך חמישים (סתם זורק מספר) היא לא תגיע אל יעדה בגלל שהמתרים גנב, מאשר להימנע בכל חמישים המקרים ובכך לפגוע ב49 הנזקקים שמחכים לתרומה כאוויר לנשימה (גם אם העמותה נוטלת את חלקה בדרך).
אם עמותה פונה אליך באופן אגרסיבי ועתיר כח אדם
זה אומר שיש לה הרבה כח אדם
שעולה הון רב
מכספי התרומות.

כולם יכולים לראות את כמות החסד העצומה שעושים חסידות חב"ד למשל. בחינוך, בהאכלת עניים, בקירוב העם לאחדות.
והם לא מפרסמים כלום
לכן הם ראויים לקבל את הכסף הרבה יותר מהמפרסמים האגרסיבים

נסיך.333

Well-known member
תרמתי, עד שגליתי כמה באמת מגיע לנזקק
היום כשמתקשרים אני אומר שאין לי ביה לתרום
רק שישלחו לי את התלוש של המנכל, הסמנכל וכו
לרוב הם לא חוזרים

simsonim123

Active member
אני מעדיף תמיד לתת לאברך עים ילדים בעיניי זאת הנתינה הטובה ביותר
להחזיק תלמיד חכם