תחליפים-עזרה וכמה שיותר מהר ...

תחליפים-עזרה וכמה שיותר מהר ...

שלום כולם, אני בן 15 מעשן שנה כ 25 סיגריות ליום,היו לי כמה ניסיונות להפסיק אבל לאחר ימים ספורים נשברתי עכשיו אני נמצא במעצר בית,כך שאני לא מתגרה מהסביבה וכדומה,ואני בנסיון השלישי שלי להפסיק לעשן לאחר 8 יום הצלחתי לעשן רק 2 סיגריות[שבתקופה כזו אני מעשן פחות או יותר 200 סיגריות] אני מעוניין להעזר בתחליפים,קראתי קצת בנושא והבנתי שיש משאף סוכרייה על מקל ומסטיק יש לי כמה שאלות,אשמח אם תענו : האם המסטיקים הם מסטיקים מיוחדים או שאלו מסטיקים שמוכרים במכולת וכדומה? הבנתי שלמשאף צריך להחליף פילטר כל כמה זמן,מאיפה אני משיג את הפילטר וכמה יעלה לי בערך משאף ופילטרים לתקופה של חודשיים? לסוכרייה ולמסטיק יש טעם מגעיל או שזה טעים ואני גם יהנה מזה? אשמח לתשובות והמלצות מאנשים עם ניסיון עכשוי או עבר,כולל מאיפה ניתן להשיג כל אחד מהמוצרים אם אפשר לענות לי גם ככמה שיותר מוקדם כי מי כמוכם יודע שזמן=בריאות

OdedIsNotAfraid

New member
היי אני אנסה לעזור לך בתשובות

המסטיקים והמדבקות מכילים ניקוטין, אלו מסטיקים מיוחדים, אך שים לב אתה לא נגמל מהניקוטין אלא נשאר מכור אליו לכל היותר מפסיק לעשן, צריכת ניקוטין לא דרך עישון היא הרבה פחות מזיקה אם לא עושים זאת בכמויות גדולות, אך עדיין ההתמכרות לניקוטין תישאר וכך גם המרחק לסיגריות לא גדול במיוחד, לרוב הגמילות האלו נכשלות, בסופו של דבר תצטרך להיגמל מהמסטיקים או מהמדבקות, מדובר גם בתהליך שעלול לכאוב לכיס כי המחירים של התחליפי ניקוטין עולים יותר לא פחות מסיגריות. משאפים - יש משאפים עם תחליפים ללא ניקוטין כמו חומר מרגיע בטעם מנטה, ולריאנה וכו', אלו בהחלט טובים לגמילה ועוזרים להתגבר ברגעים קשים לדעתי מומלץ, משאפים שמכילים ניקוטין שוב לא יגמלו אותך מהניקוטין. את כל אלו אפשר להשיג בבית מרקחת בכדי לחסל את ההתמכרות הפיזית היותר קשה לסיגריות צריך להחזיק שבועיים לפחות בלי להכניס לגוף ניקוטין וגם להתרחק ממקומות מחניקים מלאים עשן סיגריות שמעוררים רצון לעשן, רצוי להתרחק מכאלו לתקופה יותר ארוכה של אפילו חודשיים, אני ממליץ לך להיות חזק ולא לעשן אתה תראה שאחרי שעוברים שבועיים שלוש, ה"צורך" בסיגריה נעלמה, אתה לא מרגיש שאתה חייב סיגריה, לפעמים יבוא קצת חשק אבל עם כוח רצון אפשר להתגבר עליו, תחליפים לעישון מעשבים שונים וצמחים שונים, זה קצת לא מקובל בישראל ואני לא מכיר אף אחד שמתעסק עם זה, לדעתי זאת דרך קלה ומהירה להיגמל, להעזר בקבוצת גמילה ולהצטרף לעוד אנשים ולהיגמל ביחד בכוחות משותפים ובעידוד בהחלט יועיל, חבל שאתה במעצר בית. אולי תוכל לקבל אישור לקבוצת גמילה? אני לא מתנגד לשום דרך גמילה שמציעים, הדבר היחידי שאני מזהיר בפניו אלו החומרים הפסיכיאטריים כגון חיסון, זיבאן, וצ'אמפיקס, אלו אני יודע שעלולים לגרום לתופעות לוואי ולהתדרדרות במצב הנפשי, עדיף להתרחק מאלו ככל האפשר.

ממש תודה על היחס,אני מעריך את זה!:)

אז אתה אומר שאני יתמכר למסטיקים? זה נראה לי עדיף מהסיגריות - וזה גם לא מזיק חוץ מבחינה כספית אז אני מעדיף להתמכר לזה,ניסית פעם מסטיק? הטעם שלו נסבל? כמה עולה משאף בלי ניקוטין? והוא באמת עוזר או שזה סתם חארטה? אני יסביר לך,אני לא צריך סיגרייה בשביל להירגע - פשוט כל זמן מסויים אני מרגיש שאני חייב סיגרייה ואני מתחיל לחפש בכללל מקום וחייב לעשן,אני בטוח שזה יותר פסיכולוגי אז אם אני יקח את השאיפה מהמשאף אולי זה מה ירגיע אותי.. "בכדי לחסל את ההתמכרות הפיזית היותר קשה לסיגריות צריך להחזיק שבועיים לפחות בלי להכניס לגוף ניקוטין וגם להתרחק ממקומות מחניקים מלאים עשן סיגריות שמעוררים רצון לעשן, רצוי להתרחק מכאלו לתקופה יותר ארוכה של אפילו חודשיים, אני ממליץ לך להיות חזק ולא לעשן אתה תראה שאחרי שעוברים שבועיים שלוש, ה"צורך" בסיגריה נעלמה, אתה לא מרגיש שאתה חייב סיגריה, לפעמים יבוא קצת חשק אבל עם כוח רצון אפשר להתגבר עליו," אני כבר לא מעשן 9 יום רק על 2 סיגריות כל התקופה,כתבת שבועיים בלי ניקוטין בכלל - זה אומר להתחיל מהתחלה[הכוונה שאני יקח לי איזה יום חופש ויעשן קופסא,זה ממש יהרוס את הגמילה?]

OdedIsNotAfraid

New member
אתה במצב מצויין

אם החזקת 9 יום עם 2 סיגריות אתה במצב מצויין לקחת עכשיו חפיסה שלמה ולעשן אותה זה יהיה מאוד טיפשי! תחזיק עוד שבוע ולדעתי התחושה של "צורך עז" או "צורך חזק" בסיגריות תתפוגג לך לחלוטין יכול לחזור מעט חשק מדי פעם אבל לא משהו רציני, עם כוח רצון תוכל לנצח את זה, בכל אופן כל הכבוד על 9 יום עם 2 סיגריות, אל תיגע באף סיגריה עוד שבוע ותחזור לספר איך אתה מרגיש
אתה יכול לרוץ לקנות דמוי סיגריה שמכיל ולריאן בבית מרקחת הקרוב, ומדי פעם לקחת שאכטות של אויר עם מעט ולריאן זה ירגיע ויקל עלייך יעשה לך את השבוע הזה שנותר לך ליותר קל וגם בהמשך זה יכול להועיל אם יש קצת חשק לסיגריה.

ואני שוקל כל יום לעשן סיגריה אחת אחרי ארוחת

צהריים,מה אתה אומר? ולאט לאט הסיגריה תהפוך לחצי ומחצי לרבע.

אבירם היקר

אני בהחלט רואה שאתה בנסיונות כבירים להשתלט על התופעה ולשנות את האפקט שלה על חייך. מעריכה ומכבדת, ומתגייסת לעזור. ראשית, כדי שנפתח ערוץ תקשורת פרודוקטיבי ביננו, אני מציעה לך לעשן כרגיל לימים אלה, ולנסות להתכוונן על המחשבה שהשינוי המשמעותי מתחולל בתפיסה שלנו את הדבר הזה. כדי שהתפיסה תהיה במיטבה, שלב ראשון זה להרגע !!! כמה שנשמע מוזר, וכמה שנשמע הדבר ההפוך ממה שאתה חווה כרגע בעניין העישון.(למרות שמבחינתך כל דקה ספורה, עדיין כדי להיפטר מהדבר הזה יש להבין דבר או שניים). שנית, חשוב להבין שכל עניין התחליפים ותוכניות המגרה, ממש לא עוזרים אלא מקשים עליך. אתה כל הזמן עסוק בלהתחמש לכאורה נגד אוייב חיצוני מאוד חזק, אבל האוייב הוא בתוכך, הכוח היחיד שיש לו הוא הכוח שאתה נותן לו. ככל שתיתן לו יותר כוח כך הביטחון שלך יורד ורמת הלחץ עולה !!! אני מזמינה אותך להסתכל על התרחישים מהצד, למרות שאתה מייצר אותם. ספר לי מה דעתך, וניקח את זה משם

תודה על ההירתמות,

וסליחה על הבורות,לא כל כך הבנתי מה את מציעה,להמשיך לעשן בזמן הזה ומכאן את כבר תדריכי אותי? נסי לדבר איתי בשפה רגילה אני לא כל כך מבין את הכוונה שלך תודה בכל מקרה:)

OdedIsNotAfraid

New member
צריך להתגבר על השטן הקטן

זאת הכוונה של אורית, ההתמכרות לניקוטין יוצרת בראש שטן קטן ומומחה שתפקידו שתישאר מכור זה לא רק ההתמכרות הפיזית לחומר, זה יותר מזה, זה חלק מהמבנה האישיותי של המתמכרים לסיגריות וגם השטן הזה נמצא בכל מקום, ממש כמו כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן, ככה זה עם סיגריות כל אחד שטן קטן וביחד הם סיגריה בכל מקום, אז צריך לדעת להגיד לסיגריות לא, כי גם אחרי שנגמלים פיזית, לפעמים יושבים בחדר עם חברים מעשנים או יוצאים לפאב ואז בשניה אחת אפשר להרוס הכל ולכן צריך להיות חזקים ולדעת להתגבר תמיד מול השטן הקטן הזה שנמצא בכל מקום כמעט, בתקווה שיאכפו יותר טוב את החוקים וירחיקו את השטן הזה לפינה הפרטית שלו הרחק מכולנו ואז יהיה לאנשים יותר קל להפסיק.

אתה לגמרי בעניין

רק דבר אחד להוסיף, ברגע שאנחנו מבינים שחלק מהותי מהבעיה הוא הכוח שאנחנו נותנים לסיגריה במו ידינו, הכוח שלה פוחת ונעלם אפילו. המעשנים לא אמורים להפריע לכם, (אלא כשאתם מסריחים כי הייתם בארוע שעישנו בו או בבאר), אלא ההפך, דרכם אתם רואים את התופעה ואת החומרה שלה, איך הם לא מסוגלים לבלות או לעשות כל פעולה שהיא בלי לצרף לה מנת רעל. זוהי בעיה של מעשנים, ולא של לא מעשנים. המעשנים לשעבר שלא מבינים את התופעה ומקנאים במעשנים, מאמללים את עצמם, למרות שהם מאוד לא היו רוצים להיות במקומם של המעשנים באמת ... כל מיני תסבוכות מחשבתיות מיותרות לגמרי

OdedIsNotAfraid

New member
../images/Emo45.gif

אני לא מקנא במעשנים, זה בדיוק מה שאת אומרת לאמלל את עצמם, אני אם אני מאמלל את עצמי אני לפחות יודע שאני מאמלל את עצמי, אני לא משקר לעצמי :) אני הפסקתי לעשן לפני שלושה וחצי חודשים בהתחלה עישנתי 10 ימים תחליפי טבק ואז הפסקתי לחלוטין לאחר מכן שאובמה זכה הדלקתי לכבודו שתי סיגריות, אך לא חזרתי לעשן ובעוד איזה יום גם יצא לעשן סיגריה או שתיים אבל שוב הפסקתי למקרה שאני נופל בטעות לסיגריה יש לי פה את התחליפי עישון שאני לא נוגע בהם ביום יום ואז אפשר למשך יום או יומיים להדליק סיגריה אלטרנטיבית עד שהמוח שוכח מהניקוטין, אני מקווה לא ליפול יותר, בכל אופן אני נקי מההתמכרות אני אפילו לא רוצה סיגריות ואני סולד מזה וזה מגעיל אותי. 4 סיגריות של טבק עישנתי ב 3.5 חודשים :)

אמממ,אני חושב שזה יותר פסיכולוגי אבל הדחף

הפסיכולוגי הזה ממש חזק,כשחברים שלך כולם מעשנים סיגריות ועוד פתאום מישהו שולף את הסיגרייה שלך אתה אומר נו טוב אז אני יעשן סיגרייה ואז יצא לי 5 סיגריות ב 12 ואז זה עוד סיגריה ועוד סיגריה [ביום עוד אחת ועוד יום עוד אחת וכו']

אני מסכימה לגמרי שיש פה מערך שלם של הבנות

שצריכות להתרחש. וכהתחלה חשוב להתמקד ולבודד את הרצון האמיתי שלך מכל אותם מצבים והקשרים חברתיים, ופסיכולוגיים. אתה לגמרי צודק שזה מתערבב לנו עם המורכבויות של החיים, ואנחנו מפסיקים להפריד ביננו לבין הסם, הוא חודר לכל חלקה טובה במציאות שלנו, ומשתלט עליה. ולימים כל הדברים שאנחנו עושים ואוהבים בחיינו, מאבדים את הערך אם לא מצטרפת אליהם מנת רעל (בפורמט של סיגריה). כמו למשל ארועים חברתיים, נכון, כיף להיות עם חברים לדבר לצחוק ולה
יסתלבט ביחד, לא חייבים לצרף לזה מנת רעל... מה דעתך כשאני מציגה את זה ככה?

ברור שאת צודקת,השאלה היא באותו רגע

כשאתה בואי נגיד יוצא למועדון אם מדברים על בילוי או אחרי ארוחת צהריים אתה רואה את כל החברים אומרים אחח עכשיו מושלם ואתה חייב גם וגם אם הם לא שם אתה יודע שהארוחה לא תיהיה מושלמת בלי זה...

למעלה