תיקון הנשמה

תודה

אבל לא היה ויכוח. בטח שלא דו-שיח. הבעתי דעה שכנראה העלתה את הסעיף למשיב. ויכוח הוא כשאדם מביע דעה, האחר מסכים איתה או סותר אותה או מביע דעה משלו... כאן לא היה כל אלמנט של ויכוח, אלא הבעת דעה מצד אחד וחוסר סובלנות בוטה מהצד האחר.

neophile

New member
אי אפשר לאלף את החיה שבאדם

מה הוא לדעתך אותו חלק באדם שמאלף את החיה שאיתו ביחד בגוף ? אני חושב שאין לאדם חלק כזה , או שאין לו חיבור לזה , ולכן מי שמנסה לאלף את החיה שבו ככה סתם ...יסב לעצמו נזק רציני .. לא לא ..עדיף בתור התחלה , יש להגיע לעמק השווה עם החיה , לחיות איתה , לאפשר לה את המקום שלה ...היא לא רעה והיא לא טובה היא פשוט מה שהיא ומה היינו בלעדיה ? יש להתבונן בה וללמוד אותה ולא להסתיר את הדחפים הבסיסיים שלה , לא להדחיק אותם כדי לשמור על פאסון של "אני רוחני"

ברור שניתן

לאלף את החיה שבנו ע"י אימון כל החיים אנו מתאמנים ומתרגלים לאמן את החיה שבנו. תקרא לזה חוקים תקרא לזה חינוך תקרא לזה תירגול תקרא לזה תיקון המידות תקרא לזה מודעות אם תרצה למודעות זה החלק הארי של מידת האילוף של החיה שבנו "להביא את עצמינו יש להגיע לעמק השווה עם החיה , לחיות איתה , לאפשר לה את המקום שלה ... היא לא רעה והיא לא טובה היא פשוט מה שהיא ומה היינו בלעדיה ? " להביא את עצמינו." - מה זה אם לא אילוף תירגול, חינוך....

neophile

New member
לדעתי , לא ברור שניתן לאלף את החיה

כל הדיבורים בסגנון הזה ש"ברור שניתן" הם שגויים לא מובן מאליו שניתן שום דבר ... זה לא ניתן ..צריך להתאמץ בשביל זה , צריך לקחת את זה , אף אחד לא ייתן לך את זה . אבל איך אפשר לקחת את זה? האם זה לא אנוכי ו"חייתי" - "לקחת" ?
אז את רואה - זה לא עניין של להתגבר על החיה , אלה דווקא של שיתוף פעולה איתה ...ושוב אני שואל ותחשבי על זה .. מה היינו בלעדי החיה שבתוכנו ?

ברור כ- ../images/Emo42.gif

ע"י אילוף וחינוך אתה שולט בה אתה חי עם החיה בשבתוכך אך במקום שהיא תשלוט בך אתה הופך אותה לידידה טובה משרתת אותך ונאמנה לך והכל הכל אתה עושה באהבה. זה לא "לקחת" זה לתרגל אתה יכול לקרוא לזה שיתוף פעולה מצידי.

neophile

New member
לא ולא ולא

לאילוף אין כל קשר לחיה - האילוף זה של השכל והרגשות שלך שישתפו פעולה עם החיה . החיה היא בטבעה בלתי נשלטת ופראית - ואין לאלף אותה כי זה למעשה לסרס אותה יש לא מעט מורים שמטיפים ל"אילוף" החיה כשהם למעשה מסרסים אותה והורסים את כל הפוטנציאל שלך להתפתח לא..החיה היא פראית השאלה זה איך לרתום את החיה כדי שתוכלי להפנות את האנרגיה שלה באמצעות השכל . יחשוב מאוד לעמוד על ההבדל שבין סירוס החיה לבין הרתימה שלה ...שני דברים שונים בתכלית ויש להזהר מאוד ובייחוד מכל מני מורים מזוייפים שיהרסו לך את הפוטנציאל .

neophile

New member
מה גם

שהחיה היא לא זאת ששולטת בך במצב ה"רגיל" ככל שזה נוגע לרוב האנושות , אין שום דבר ששולט בך אין מיינד אחד ..יש המון מיינדים באי סדר וחוסר בתקשורת ,המון אניים . מכל צ'אקרה יש לך אניים , בכמויות שונות בהתאם לסוג הטיפוס שאת . בכל רגע יש אני או קבוצה של אניים - שנמצאים לך בהכרה וגם יש המון שלא נמצאים לך בהכרה ...והרי מה זה הכרה בכלל ? פה נכנס ההבדל בין עירות לשינה כשאת ישנה , אין שום קשר בין האניים , איפה הנשמה ? את אפילו לא שואלת ... רק שאת מתעוררת את יכולה לדעת שחלמת - זאת האינטואיציה ...אבל זה עדיין לא קשר לנשמה . המטרה של ליצור קשר עם הנשמה זקוקה לכל האנרגיה שאת מסוגלת להפיק - והפקה זאת מילת המפתח כייצד להפיק אנרגיה? כייצד לעשות בה טרנספורמציות ברמה שלה וטרנסמוטציות לרמות אחרות ? החיה מספקת לנו אנרגיה ...זה ייצר , ויש כאלה שקוראים לו ייצר הרע(אבל אפשר גם בלי השיפוט כן? אפשר רק ייצר . ייצר של יצירה . ובהומור ...האם החיה הזאת לא ראוייה לחמלה שלך ? על שהיא כמו שהיא ? כמה מסכנה היא ..אויי ... איך היא יכולה אחרת ??

אילוף מעודן

אתה כותב לרתום מה זה אם לא עוד מילה להובלה, לחינוך להרגלים לתירגול - בהשוואה לחיה כשמישהו קשור לריתמה מה בכוונתנו לעשות איתו מאלפים עד שהוא יודע את הדרך ומה אנחנו עושים מאז ומתמיד מחנכים ע"י פעולות חוזרות לפני הרגע שבו התחלנו להכיר את עצמינו תזכר בילדות המוקדמת שלך בבית בגן בבית הספר בחברה. אתה כל הזמן כבול ברתמה אז איך אתה מציע לרתום. בעיניי זה סוג של אילוף מעודן.

neophile

New member
אבל מי הוא המוביל ?

ולאיזה הוראות המוביל נשמע ? אם את מסתכלת על הדברים בצורה דואלית של "אני" לעומת ה"חיה" אז את במצב גרוע מאוד ... זה שאפשר לומר מטאפורית שאנחנו כבולים לחינוך שלנו ושהמדינה "רותמת" את האזרחים באמצעות החינוך למטרות תעשייה וכו' זה בחלט נכון אבל זה לא קשור לרתימה הפנימית . זה מעניין שאמרת מדינה , כי האדם עצמו הוא כעין מדינה ....הוא מלא באניים שונים שנמצאים בכאוס מוחלט כשכל 5 דקות מתחלף לו "דיקטטור" (האני שבהכרה שלך כרגע) נוצרת לנו אשלייה של עקביות האני בגלל גורמים פנימיים ("גנים" אם את רוצה) ו חיצוניים(חינוך) בתוך המצב הזה של הכאוס ...אותה חיה ממשיכה את עבודתה הנאמנה , למרות שהיא לא מכוונת לשום מקום אבל בלעדיה היית פשוט מתה ...לא היית . זה מה שאני מנסה לומר כשאני שואל אותך " מה היית בלעדי החיה? " וצריך להרגיש את זה ... האם היינו חיים בכלל בלעדיה ? לכן אני גם אומר שזה מסוכן מאוד לנסות לאלף אותה , שהרי את עלולה לסרס אותה ... חוץ מזה עושה לי רושם שאת אדם אוורירי למדי ובתור שכך את גם ככה לא כלכך נשמעת לחיה שבתוכך אז אולי כביכול קל לך יותר אבל תזהרי מאשליות ...

../images/Emo42.gifמביא אור לנשמה

אהבתי - איך קלעת לטעם שלי גם הביצוע הזה מקסים וגם הנופים sao Tomita - Aranjuez תודה תבורך באור ואהבה יום נפלא

למעלה