תמונה חזקה

amir_aikido

New member
אוהב את הרגע

יש כמה תמונות שתפסנו את אחי ברגע שכזה, ואני תמיד מחשיב זאת להצלחה. יש לי מספר הערות חיוביות לביצוע הטכניקה - ובעיקר, המיקום של המנוף בגובה ונראה שגם במרחק והערה שלילית - הגב הכפוף של המבצעת. אמיר

בודוקאן

New member
איזה רעים אנחנו ../images/Emo132.gif

תמיד יש לנו ביקורת. למה אני אומרת את זה? כי גם לי יש, כמובן
לא על הטכניקה, כי אני לא מבינה (אם כי אין לי בעיה להגיב לגב הכפוף כמו כל בודוקא...) אלא - האוקמי. זו לא ממש ביקורת, זה בסדר, רק הערה. כשאני מלמדת חדשים ליפול, אני אומרת להם "תסתכל על החגורה שלך". הכוונה פשוטה, לא לתת לראש לעוף, כי זה לא בריא לצואר. להחזיק את הראש בפנים. יפה, אין ספק, ממש יפה.

amir_aikido

New member
זה דווקא עוד בסדר

כשמכופפים את הראש במצב הזה, יש נטיה לכוף גם את הגב והרגליים, וצריך לעשות זאת רק מאוחר יותר בגלגול. לכן, את צודקת שצריך להחזיק את הראש, אבל בגלגול כזה שהודגם ניתן לעשות זאת גם בשלב מאוחר יותר. אמיר

amir_aikido

New member
ולגבי הביקורת

זו האיכות של הפורום החדש - לא
|מתמם| אין תמונה בלי שהיא תנותח לגורמים. וזה בסדר, אני מודע לכך שבתמונות שלי מבצע יש יותר שגיאות. אמיר

ש מים

New member
מסכים עם כל קודמי. תמונה יפיפיה

גם אני חושב שיש בעיה עם הגב של הבחורה (והמבט שמופנה אל היריב ולא מחפש יריבים אחרים בסביבה) ועם הראש של האוקה ומסכים שהאחיזה מצויינת ונהדרת!

לי דוקא אין שום בעיה איתה

שימו לב שהיא אכן מתכופפת אבל שומרת על גב ישר וראש לא כפוף. אצלינו זה "חוקי" כל עוד שומרים על המרכז, על המבט ואכן לא מכופפים את הגב. למעשה, קוימה סנסי (דאן 7 באיקיקאי)נוהג לעיתים להתכופף כמעט עד ל-90 מעלות אבל הגב שלו כמו פלס. (יש לי תמונה שלו מבצע זאת, מצריך קצת חיפוש). לגבי המבט, אינני חושב שהוא מופנה ליריב אלא פשוט מלווה את התנועה מן המרכז. שים לב שמרכז הבטן (ההארה), הידיים והמבט מופנים לאותו כיוון. בנוסף, המבט שלה מוטה טיפה למטה, מה שמאפשר ראייה רחבה מאוד של הסביבה כך שאין ממש צורך לחפש יריבים אחרים. אם הם יבואו היא תראה אותם גם בלי להביט בהם ישירות. הדבר היחיד שמפריע לי הוא האוקמי (הגלגול של אוקה). הוא נעשה בסגנון ראוותני ורעשני במיוחד שנפוץ בדר"כ באיקיקאי הומבו דוג'ו. מה גם שהוא ממש לא בריא כפי שכבר נאמר. אנחנו בדוג'ו קוראים לזה "להרביץ לכדור הארץ". ערן

מצאתי...

קוימה סנסי מתכופף. שימו לב שעיקר הכיפוף נובע מכיפוף הברכיים ובכל מקרה הגב והראש נשארים ישרים מאוד (אם כי לא מתוחים).

מאיפההההה????

מאיפה יש לך את התמונה הזאת?? יש לך אפשרות לשכפל לי אחת?? מאסטר הואנג! the one and only!!!

עיני-מלאך צילם באחד הגשקואים

שלח לי במסר את כתובת המייל החביבה עליך, ותקבל את שלושת התמונות, בגודל המקורי (גדול מדי בשביל להעלות כאן).

מבט מלא תוגה...

יכול להיות שהיא נעצבת אל ליבה לנוכח הקריסה הכללית הצפויה לבן זוגה.

תודה, קוטהגאשי... באמת יפה.

תרשה לי לחזיר לך באירימינגה משלי.... (אני חושב שיש משמעות לזה שאנחנו בוחרים תמונות בהן נשים הן טורי. זה לא בגלל שאנחנו סוטים או משהו....אם כי גם זו אפשרות... אלא פשוט נראה לי שיש הרבה עוצמה באישה עם הקאמה שמטילה גבר. בכל מקרה זה עושה רושם אחר בתמונה). ערן

למעלה