תמיכה נפשית

לא מפולניה

לא הבנתי את הנחמה? אם היו לי שתי ערלות, אז ניתוח היהתיקון לפגם להחזיר אותי למצב לידתי? וככל בעלי חיים היונקים שנולדים עם עורלה, וככול האנושות באסיה ובאירופה? נא להסביר.

סטיבן לא פגום

מי שאיבד שתי רגליו חלילה בהחלט נכה. נא להסביר מה את מתכוונת? נא להיות סובלנית. ולא ברור מדוע את מזכירה את הנאצים בהקשר זה? אני דיברתי על כלל האנושות באסיה ובאירופה לא על בעלי דעה פוליטית מסויימת?

את החסרת מילים

כאשר כתבת "למה שלא תגיד להוא שאיבד רגליים מפצמ"ר ועכשיו הוא נכה- תוכן:- בתור לקולנוע , נגיד : שמה יש מעבר ל"פגומים"" החסרת מה להגיד לנכה הזה וגם היה קטוע קצת בכותר וכצת בתוכן נא לנסח מחדש שרעיון שלך יהיה קרי.

true to you

New member
די עם ההכללות ועם הרווחים לפני סימני פיסוק

במקום אחריהם. יש הורים שקשה להם לנתח את התינוק שלהם בניתוח שיש לו סיכון מסויים עד לכדי מוות וגם שתוצאתו פוגעת פוטנציאלית בתפקוד איבר המין. קבלי את זה ובא לציון ולהתנחלויות ולכל מה שלא קשור לעניין גואל.

trilliane

Well-known member
מנהל
נכון, יש לא מעט סיכונים בחיים, ולכן כל אחד עורך את שיקוליו

ומחליט האם הפעולה מצדיקה את הסיכון או לא. אין ספק שבאופן יחסי הסיכון במילה (ודאי ברמה של מוות) קטן (אף שעדיין קיים), ולכן הוא גם אינו מרתיע את מי שמעוניין למול. אבל עבור מי שאינו מקיים מצוות ובעצם לא מוצא סיבה למול, המצב שונה. יתרה מכך, רוב הנמנעים ממילה לא עושים זאת כי הם חוששים לחייו של הילד אלא פשוט כי הם חושבים שזו צריכה להיות החלטה שלו. מאותה סיבה אני גם לא תומכת בניקוב תנוכי אוזניים לבנות אלא אם הן מבקשות.

true to you

New member
סיכון מול רווח

זה משהו שאנחנו עושים כל יום, גם כאשר נוסעים במכונית. כאשר הסיכון הוא על חשבון מישהו אחר, צריך לשקול ולקחת מקדמי ביטחון והרווח צ״ל משמעותי לעומת הסיכון, יותר מאשר כשהסיכון עצמי.
בברית מילה, מרבית הציבור מדחיק או לא יודע מה הסיכון או שזה לא רלוונטי לגביו (שומרי מצוות), ולגבי הרווח לא נעשית מחשבה ומחקר מעמיק וההסתמכות היא על ״חוכמת״ ההמונים ועל החלטה של המדינה/חברה/תרבות שמרכינים ראש בפניה בכניעה (ואז כדי לפתור את הדיסוננס כותבים תגובות תוקפניות בפורום כמו זה לכל מי שעשה אחרת).
נ.ב. נראה לי שהמסר לגבי איך כותבים סימני פיסוק לא עובר וחבל...

תמיכה נפשית

למרות שיש אנשים שקשה להם להגיד על עצמם "אני פגום" אני לא כזה. אני זקוק לתמיכה נפשית לאחר שנודע לי מה בדיוק חסר כאשר הסירו ממני את העורלה הבריאה שלי. מלבד שאני מרגיש שאני חסר משהו 'בעל ערך ובעל תפקידים חשובים' אני גם מרגיש "גבר פגום" מה אפשר לעשות?

trilliane

Well-known member
מנהל
לא ממש... קרא למעלה את "אודות הפורום והנהלתו"

אילו באמת דקדקו בזה

אילו באמת דקדקו לקלוט "רק" מה שבקריטיריון הזה, המופיע בלשונית אודות הפורום והנהלתו, היו מוחקים רוב ממה שפורסם כאן ואין כוונתי רק לתעמולה בעד ברית מילה אשר מופיע כאן בלי ערר, אלא הרבה מלבד התעמולה. השגיאה היא אצלך TRILIAN לדבר על האדם במקום לדבר על הנושא.

trilliane

Well-known member
מנהל
מי דיבר על האדם? הנושא שהעלית לא רלוונטי לפורום הזה, זה הכול

הגבתי לך מלכתחילה רק כי חשבתי שהתבלבלת בין הפורומים והתכוונת לפרסם את דבריך בפורום השכן. אין לי כוונה לדון איתך על מהות הפורום, זה תפקידו של המנהל.

למעלה