תנועות הנוער בעיר

ba r2 0 1 0

New member
אהה

אוקיי.... מעניין... מה הם אומרים כאילו בפעולות של הצעירים? איך הם מעבירים להם את זה?

פרם שי

New member
מתקן הבדל

תנועת הנוער העובד אינה מפלגתית. יש הבדל בין א-פוליטי לא-מפלגתי. א-פוליטי אומר ללא עמדה או ציוויון פוליטי - אידיאולוגיה המתייחסת לענייני המדינה. אין כזאת חיה. גם הצופים, עד כמה שירצו להיות א-פוליטיים, בהכרח פוליטיים, כי כל אקט של כל אדם הוא פוליטי בהקשר מסוים. בל הצופים קוראים לעצמם א-פוליטיים. הנוער העובד פוליטי, אך לא משוייך לשום מפלגה רשמית וגם לא מסובסד על ידי שום מפלגה. הכספים מגיעים מהמדינה ומעט מאוד מההסתדרות. אגב, הצופים היא תנועה ממלכתית, מה שאומר שהיא מקבלת תקציבים יותר גדולים מכל תנועה אחרת. הצופים היא התנועה הכי מסובסדת בארץ, ולכן אין שום הגיון שהתשלומים בה יהיו גבוהים מתנועות אחרות. להיפך, הם אמורים להיות זולים יותר.

D o o S h a

New member
אני הייתי גם בצופים וגם בנוע"ל

ואני יכולה לבשר לכם ששתיהן דומות מאוד, התכנים דומים, המדריכים נחמדים והכל מבוסס על אותו עיקרון בדיוק. רק ההבדל היחיד הוא שהנוע"ל הרבה יותר זול... ושלצופים יש גם מכנס תנועתי... זהו

Double U

New member
תנועת הנוער הגדולה בעיר

נדמה לי שהצופים אבל לא יודע בוודאות. כמו כן, הייתי בצופים מכיתה ד-ו. באמצע כיתה ו' פרשתי כי הייתה לי מדריכה לא כ"כ נחמדה
באמצע כיתה ז' חזרתי ואחרי מספר פעולות שוב פרשתי ממחסור בזמן. אני חייב לציין שדמי התנועה מאוד יקרים. כנ"ל כל טיול. בנוסף, שבט הצופים מלוכלך. אף אחד לא דואג לשפץ את המבנה או לפחות לנקות שם קצת
.

ba r2 0 1 0

New member
בקשר לשבט זה לא נכון!

אתה לא זוכר שאחרי כל המסדר כל שבט הלך לנקות כמה דקות איזור אחר בשבט? וגם כל שנה צובעים את הקירות בחדרים..... זה לא נכון שאף אחד לא דואג לנקות או לשפץ שם...

אתה צודק..

השבט לא מלוכלך וזה לא נכון שלא דואגים לנקות אותו אומנם לא משפצים את המבנה אבל השבט עצמו יפה ונקי

Double U

New member
ונראה לך שהניקיון הזה עזר?

לא ממש. חלק מהקירות צבועים לא ממש יפה.

ba r2 0 1 0

New member
חח כי זה החניכים צובעים....

זוכר שכתבנו פעם על הקיר של שכבת ה' אופק ה.............? חחח (הסבר: כתבנו איזושהי קללה על הקיר של החדר של שכבת ה לגדוד המתחרה שלנו...)

ללא כל ספק הנוער העובד והלומד

לנוע"ל יש 3 סניפים בכפר סבא- כפר סבא ישן, כפר סבא חדש וכפר סבא מאוחד. אני הייתי בקן כפר סבא ישן מכתה ה' ועד תחילת ט'. אהבתי מאוד את התנועה אבל היו לי המון בעיות עם המסרים ששידרו לי- ולא בהכרח שהתנועה משדרת לכולם. אם תרצו לפתוח את זה אני אשמח:)

shirly adda

New member
../images/Emo8.gifאני אשמח אם תפרטי... :)

בקשר למסרים שארמת ששידרו לך..

חחח סוף סוף! חשבתי שלא תבקשו:)

באופן עקרוני המסר החשוב ביותר זה הסוציאליזים, החיים כקבוצה. מבחינת התנועה אני חושבת שיש הרבה יותר מדי דיבורים והרבה פחות מדי מעשים, אני יודעת שלדוגמא אנשים מהצופים היו הולכים ומתנדבים במשך 3 ימים בשבוע חוץ מהפעולות עצמן בעוד בנוער העובד היו יושבים ומדברים כמה חשובה אחריות חברתית. מבחינת הקבוצה שלי אני הייתי שונה מאוד מחברי הקבוצה, הם אהבו מוסיקה מסוימת ואני אחרת, הם היו רק בתנועה ואני התנדבתי בעוד מקומות וכו'. והשוני הזה רק הלך והעיק, היו לנו המון מריבות על זה, מריבות על האחריות שלי כלפי הקבוצה וכו'. אני שואלת את עצמי האם בתוך חברה אין מקום לפיתוח של כל פרט למקום שהוא רוצה? אני לא רואה רע בכך שכל אחד מתפתח לצד שונה, אני כן רואה בעייתי מאוד להתפתח כל הזמן לאותו כיוון. זה בה לביטוי גם בצבא- חברה שלי שרצתה לצאת לקצונה - מה שאומר שצריך לעזוב את הגרעין, נתקלה בהמון לחצים והרבה פרצופים מעוקמים שיעצו לה לא לעשות זאת. היא אגב בסוף עזבה את הגרעין ויצאה לקצונה.

פרם שי

New member
משפט חשוב שכתבת

"האם בתוך חברה אין מקום לפיתוח של כל פרט למקום שהוא רוצה?" חובת החברה לעודד התפתחות הפרט. לשם כך קיימת החברה מלכתחילה. השאלה שתמיד נשאלת היא מה באמת התפתחות הפרט, ומה זה לחצים תת מודעים של החברה על הפרט. כמו למשל, הליכה לקצונה. לדעתי, לרוב האנשים, אין בכך שום התפתחות אישית של הפרט, אלא לחץ חברתי שגרם לו ללכת לשם. כנ"ל אוניברסיטה, אצל רוב האנשים. אז יחד עם האמירה החשובה שלך, באה גם האמירה החשובה, שאומרת שהקבוצה קיימת כדי לעבור תהליך הסרת מסיכות והסרת מחסומים בפני מציאת האני האותנטי ומאוויו.

אני לא מסכימה

בן אדם לפעמים גם צריך לבחון את עצמו ולגלות בעצמו מה באמת שלו ומה של החברה אין כזה דבר נכון או לא נכון , כך גם מפתחים ניסיון חיים. הקבוצה לא תמיד עוזרת להסיר מסכות או מחסומים לא מחליפה אותן למכות אחרות ומחסומים אחרים. וחוץ מזה לפעמים טוב גם לבד ולא בקבוצה.

ההיתי בצופים../images/Emo85.gif

נראה לי שהצופים היא התנועה הגדולה ביותר ואחריה הנוער העובד והלומד.. אבל אומרים שהצופים גונבים חניכים מבתי ספר או משהו...

למעלה