תסבירו לי האם לפיד צבוע או לא ?

DANIAVNI

Well-known member
בהמשך לדבריך.
האם יש מקום לדון בצביעות התהומית של לפיד כשאתה טוען שצביעות היא חלק מהגדרת הפוליטיקאי.
כלומר, לפיד הוא פוליטיקאי אז הוא צבוע וכך גם כל חברי הכנסת.
שים לב שהוא כתב " לפחות באופן חלקי.."

Harrington

Well-known member
מנהל
בהמשך לדבריך.
האם יש מקום לדון בצביעות התהומית של לפיד כשאתה טוען שצביעות היא חלק מהגדרת הפוליטיקאי.
כלומר, לפיד הוא פוליטיקאי אז הוא צבוע וכך גם כל חברי הכנסת.
קודם כל לא אמרתי "הוא פוליטיקאי אז הוא צבוע". בכל אופן לא התכוונתי לכך. אמרתי (בניסוח אחר ומקוצר קודם) שיש היבטים בעבודת הפוליטיקאי שכוללים התבטאויות צבועות ולעתים אף פעולות צבועות.

לגבי שאלתך אם "יש מקום לדון ב... של לפיד", זו שאלה שצריך להפנות לפותח השרשור, לא אלי. לעניות דעתי זה בהחלט דיון לגיטימי. ראשית כי כאמור מעלה, לפיד באמת הפך את הצביעות למקצוע. שנית כי העובדה (להשקפתי) שיש צביעות בפוליטיקה ו/או היבטים צבועים בעבודת הפוליטיקאי, ממש לא מחייבת צביעות בכל דבר ועניין, בכל התבטאות, בכל נושא. הדוגמה שנדמה לי הבאתי למעלה (ואם לא הבאתי אותה, היא זו שישבה במוחי עת כתבתי את הדברים) נוגעת להצעות חוק, כאשר ראינו מקרים בהם חברי כנסת מתנגדים להצעת חוק או תומכים בה כאשר היא מוגשת מטעם 'הצד השני' (קואליציה-אופוזיציה), בעוד הם עשו את ההיפך (התנגדו/תמכו) כאשר היא הוגשה מטעם הצד שלהם. זאת הרי צביעות פר אקסלנס, אבל כולם, מכל קצות הקשת הפוליטית, נוהגים אותה לעתים והמקרים בהם ח"כ יתעקש על עמדתו ולא ישתף פעולה עם חובת ההצבעה הקבוצתית (אופוזיציונית/קואליציונית) נדירים יחסית, אם קיימים בכלל.

אני לגמרי מסכים שזאת לא הדוגמה היחידה ושניתן למצוא צביעות בהיבטים רבים אחרים בעבודת הפוליטיקאי. צביעות מובנית אם תרצה. אולם כל דבר צריך להיבחן לגופו. יש פוליטיקאים שפחות צבועים ויש כאלה שיותר. יש פוליטיקאים שמנסים לפחות להימנע מצביעות ונדרשים לה רק כשהם חייבים (למשל בשל משמעת קבוצתית) ויש כאלה שכל אפצ'י שלהם תהיה צבועה.

מכל הנ"ל אתה למד שמצב בו ב100% מנאומיו של הפוליטיקאי והתבטאויותיו הם צבועים, כמו שמתקיים אצל יו"ר האופוזיציה הנוכחי, לא רק שאינם דרושים לעבודת הפוליטיקאי, הם אפילו לא כאלה תדירים. אמנם יתכן שהתופעה התגברה בתקופת ממשלת האנדרוגינוס והמשיכה להתגבר בתקופת הממשלה הנוכחית. אבל עדיין. לפיד באמת הפך את זה למקצוע. גם כאשר אין כל צורך שיתבטא באיזשהו עניין, הוא בוחר בכל זאת לעשות זאת -וזה כשלעצמו כמובן בסדר גמור- אבל כמעט לעולם דבריו יהיו טבולים בצביעות.

מתוך כל הנ"ל, על פניו לפחות, הדיון בנושא בהחלט לגיטימי, למרות עמדתי האמורה לעיל אותה ציטטת בשאלתך.

1ספי11

Well-known member
קודם כל לא אמרתי "הוא פוליטיקאי אז הוא צבוע". בכל אופן לא התכוונתי לכך. אמרתי (בניסוח אחר ומקוצר קודם) שיש היבטים בעבודת הפוליטיקאי שכוללים התבטאויות צבועות ולעתים אף פעולות צבועות.

לגבי שאלתך אם "יש מקום לדון ב... של לפיד", זו שאלה שצריך להפנות לפותח השרשור, לא אלי. לעניות דעתי זה בהחלט דיון לגיטימי. ראשית כי כאמור מעלה, לפיד באמת הפך את הצביעות למקצוע. שנית כי העובדה (להשקפתי) שיש צביעות בפוליטיקה ו/או היבטים צבועים בעבודת הפוליטיקאי, ממש לא מחייבת צביעות בכל דבר ועניין, בכל התבטאות, בכל נושא. הדוגמה שנדמה לי הבאתי למעלה (ואם לא הבאתי אותה, היא זו שישבה במוחי עת כתבתי את הדברים) נוגעת להצעות חוק, כאשר ראינו מקרים בהם חברי כנסת מתנגדים להצעת חוק או תומכים בה כאשר היא מוגשת מטעם 'הצד השני' (קואליציה-אופוזיציה), בעוד הם עשו את ההיפך (התנגדו/תמכו) כאשר היא הוגשה מטעם הצד שלהם. זאת הרי צביעות פר אקסלנס, אבל כולם, מכל קצות הקשת הפוליטית, נוהגים אותה לעתים והמקרים בהם ח"כ יתעקש על עמדתו ולא ישתף פעולה עם חובת ההצבעה הקבוצתית (אופוזיציונית/קואליציונית) נדירים יחסית, אם קיימים בכלל.

אני לגמרי מסכים שזאת לא הדוגמה היחידה ושניתן למצוא צביעות בהיבטים רבים אחרים בעבודת הפוליטיקאי. צביעות מובנית אם תרצה. אולם כל דבר צריך להיבחן לגופו. יש פוליטיקאים שפחות צבועים ויש כאלה שיותר. יש פוליטיקאים שמנסים לפחות להימנע מצביעות ונדרשים לה רק כשהם חייבים (למשל בשל משמעת קבוצתית) ויש כאלה שכל אפצ'י שלהם תהיה צבועה.

מכל הנ"ל אתה למד שמצב בו ב100% מנאומיו של הפוליטיקאי והתבטאויותיו הם צבועים, כמו שמתקיים אצל יו"ר האופוזיציה הנוכחי, לא רק שאינם דרושים לעבודת הפוליטיקאי, הם אפילו לא כאלה תדירים. אמנם יתכן שהתופעה התגברה בתקופת ממשלת האנדרוגינוס והמשיכה להתגבר בתקופת הממשלה הנוכחית. אבל עדיין. לפיד באמת הפך את זה למקצוע. גם כאשר אין כל צורך שיתבטא באיזשהו עניין, הוא בוחר בכל זאת לעשות זאת -וזה כשלעצמו כמובן בסדר גמור- אבל כמעט לעולם דבריו יהיו טבולים בצביעות.

מתוך כל הנ"ל, על פניו לפחות, הדיון בנושא בהחלט לגיטימי, למרות עמדתי האמורה לעיל אותה ציטטת בשאלתך.
במה לפיד צבוע יותר מפוליטיקאים אחרים כולל ראש הממשלה שהפך את ההצבעה כנגד האידאולוגיה שהוא מייצג לטכניקה קבועה שלו.
אין לי ספק שהקביעה שלך היא סוביקטיבית לגמרי וכרגיל אצלך, לא מחוברת למציאות.

מיצינו כמובן.

Harrington

Well-known member
מנהל
במה לפיד צבוע יותר מפוליטיקאים אחרים
ציינתי זאת כבר כמה וכמה פעמים למעלה.
כולל ראש הממשלה שהפך את ההצבעה כנגד האידאולוגיה שהוא מייצג לטכניקה קבועה שלו.
לא יודע מה הסיסמה הזאת אומרת.
אין לי ספק שהקביעה שלך היא סוביקטיבית לגמרי וכרגיל אצלך, לא מחוברת למציאות.
נו, אם אין לך ספק בכך, מה טעם מצאת בלשאול שאלות פסדו-עניינית בתחילת תגובתך ולבזבז את זמני עליהן? טוב שאני מכיר אותך קצת יותר מהיום וידעתי שאין עניין לבזבז זמן או אנרגיה על מענה ענייני :).

לגופם של דבריך אלו, שיטתך לצווח ב90% מהפוסטים שלך שלמתדיין מולך יש מציאות אלטרנטיבית היא שיטה חביבה. בעיקר עניין של השלכה כמובן, מהבועה שאתה חי בה והבעיה שאתה מתמודד איתה על הצד השני, כמיטב שיטת המחנה. אבל תכל'ס, השיטה הפכה לשחוקה מעט לטעמי. הייתי מציע שתנסה למצוא סלוגן אחר לתקוף ולהשמיץ איתו. לשיקולך כמובן. אתה יכול להמשיך עם הדחקה חסרת המשמעות או הבסיס הזאת בכיף מצידי. אבל האמת שהיא כבר משעממת למדי. סתם חבל.
מיצינו כמובן.
בוודאי שכמובן :). הלא אחרי כל תגובת השמצה טובה אין לך אלא למצות, שמא מישהו עוד יגיב לך ברצינות בטעות ותיאלץ להתמודד עניינית ;-).

הכל בסדר ספי יקר, אתה יכול להיות רגוע. לא אפיל דברים כאלה עליך. לפחות לא עד ליום בו אדע בוודאות שאתה יכול להתמודד איתם בלי להסתבך. עדכן אותי כשזה יקרה, לאחר תקופת ההתגברות וההתבגרות שאתה נדרש לה.

הרבה בריאות עד אז.

Harrington

Well-known member
מנהל
זהו שלא.
לא הבאת דוגמה אחת שתראה שלפיד יותר צבוע מכל פוליטיקאי אחר.
לא ביקשת דוגמה. שאלת במה הוא יותר. על כך כאמור, השבתי למעלה ויותר מפעם אחת. תרצה תקבל. לא תרצה לא תקבל. תרצה תתייחס עניינית. לא תרצה תמשיך בקנטרנות הרגילה שלך. למשחקי הפינג-פונג הילדותיים האלה אין לי חשק בחום הזה. עמך הסליחה.

מיצינו.

1ספי11

Well-known member
לא ביקשת דוגמה. שאלת במה הוא יותר. על כך כאמור, השבתי למעלה ויותר מפעם אחת. תרצה תקבל. לא תרצה לא תקבל. תרצה תתייחס עניינית. לא תרצה תמשיך בקנטרנות הרגילה שלך. למשחקי הפינג-פונג הילדותיים האלה אין לי חשק בחום הזה. עמך הסליחה.

מיצינו.
זהו שלא השבת. אשמח לשמוע ממך , לשם שינוי , משהו קונקרטי.
ואם יהיה משהו כזה, אני מבטיח שתקבל תגובה עניינית.

Harrington

Well-known member
מנהל
זהו שלא השבת. אשמח לשמוע ממך , לשם שינוי , משהו קונקרטי.
אכן לא השבתי לשאלתך, מהטעם הפשוט ש, בדיוק כפי שכן עניתי, כתבתי את התשובה עליה עוד בטרם שאלת אותה ותוכל למצוא אותה בפוסטים הקודמים שלי בשרשור. תשובה יותר מפורטת מזו, מה לעשות, לא תקבל פעם נוספת. לא בא לי להתיש את עצמי עבורך. מכאן לשיקולך כאמור מעלה. תחשוק נפשך להתייחס לדברי, תתייחס. לא יתחשק לך, תמשיך עם המשחקים האלה. הכל צפוי והרשות נתונה.
ואם יהיה משהו כזה, אני מבטיח שתקבל תגובה עניינית.
אין לי מה להוסיף בעניין על מה שכתבתי לגביו כבר למעלה די והותר פעמים כעת. כן, זה בסדר גמור אם שוב לא תתייחס עניינית ותשליך את אי-מסוגלותך זו עלי בהצגה גדולה ויפה. לא נוהג לדבר בשם אחרים, אבל באמת ובכנות לא חושב שיש מישהו שצופה תוצאה אחרת ל'דיון' הזה :).

אני בכל אופן, עד אשר תתייחס עניינית מתישהו, מיציתי.

1ספי11

Well-known member
אכן לא השבתי לשאלתך, מהטעם הפשוט ש, בדיוק כפי שכן עניתי, כתבתי את התשובה עליה עוד בטרם שאלת אותה ותוכל למצוא אותה בפוסטים הקודמים שלי בשרשור. תשובה יותר מפורטת מזו, מה לעשות, לא תקבל פעם נוספת. לא בא לי להתיש את עצמי עבורך. מכאן לשיקולך כאמור מעלה. תחשוק נפשך להתייחס לדברי, תתייחס. לא יתחשק לך, תמשיך עם המשחקים האלה. הכל צפוי והרשות נתונה.

אין לי מה להוסיף בעניין על מה שכתבתי לגביו כבר למעלה די והותר פעמים כעת. כן, זה בסדר גמור אם שוב לא תתייחס עניינית ותשליך את אי-מסוגלותך זו עלי בהצגה גדולה ויפה. לא נוהג לדבר בשם אחרים, אבל באמת ובכנות לא חושב שיש מישהו שצופה תוצאה אחרת ל'דיון' הזה :).

אני בכל אופן, עד אשר תתייחס עניינית מתישהו, מיציתי.
כהרגלך, טענת טענה בלי דבר מאחוריה. אם אתה טוען שמישהו צבוע לא מספיק לטעון שהוא באופוזיציה ומי שבאופוזיציה צבוע בהכרח.
אם אתה טוען שמישהו צבוע יותר מאחרים, רצוי להסביר במה הוא צבוע יותר מאחרים.
אבל זאת דרכך ונראה שזה מה שאתה יכול .

בון דוק

Well-known member
לפי מה שאני מבין
לפיד חתם על הסכם גז מאוד מפנק עם החיזבאללה
אז מה בדיוק הטענה על מזוודות הכסף
למה הסכם גז מפנק זה בסדר
ומזוודות כסף לא ?

האם בזמן שהיה שלטון שמאל, לתקופה קצרה, המשיכו להעביר מזוודות כסף או לא ?
אני מניח שכן
מדוע לא היו מעולם עד 07/10 הפגנות נגד מזוודות הכסף ?
עכשיו בדיעבד כולם חכמים גדולים .
כולם אישרו העברת כסף לחמאס בעזה, כסף שמקורו מקטר ואולי מקורו בכלל באירן
נתניהו הסכים למזוודות , בנט, לפיד, אולמרט דרש דרכים אחרות להעברת הכסף . אבל כולם נתנו להעביר כסף.

לפיד לא נתן הסכם גז מפנק. לפיד הסכים שקו המים הכלכליים של לבנון יבלע נתח מהשטח הימי הכלכלי של ישראל
השטח שלבנון קיבלה טרם נחקר / לא בוצעו בו קידוחי נפט/גז ויכול להיות שאין בו כלום.
יש הסכמה עם צרפת / חברת קידוחים צרפתית שאם ימצא גז ישראל תקבל חלק מהתמלוגים אבל לבנון לא חתומה על זה ומי מבטיח שהלבנונים יתנו לצרפתים לקדוח ולא למישהו אחר וממילא חברת הקידוח לא חייבת לעמוד בהסכם.
לפיד ויתר על שטח כלכלי (שלא ברור אם יש בו או אין בו גז) תמורת שחיזבאללה לא יפגע בבארות/שדות הגז הימי של ישראל.
ברור שזו כניעה לסחטנות וגם ברור שהחיזבאללה לא יעמוד בהסכם הוא כבר שיגר לשם קטב"מים שיורטו.

1ספי11

Well-known member
כולם אישרו העברת כסף לחמאס בעזה, כסף שמקורו מקטר ואולי מקורו בכלל באירן
נתניהו הסכים למזוודות , בנט, לפיד, אולמרט דרש דרכים אחרות להעברת הכסף . אבל כולם נתנו להעביר כסף.

לפיד לא נתן הסכם גז מפנק. לפיד הסכים שקו המים הכלכליים של לבנון יבלע נתח מהשטח הימי הכלכלי של ישראל
השטח שלבנון קיבלה טרם נחקר / לא בוצעו בו קידוחי נפט/גז ויכול להיות שאין בו כלום.
יש הסכמה עם צרפת / חברת קידוחים צרפתית שאם ימצא גז ישראל תקבל חלק מהתמלוגים אבל לבנון לא חתומה על זה ומי מבטיח שהלבנונים יתנו לצרפתים לקדוח ולא למישהו אחר וממילא חברת הקידוח לא חייבת לעמוד בהסכם.
לפיד ויתר על שטח כלכלי (שלא ברור אם יש בו או אין בו גז) תמורת שחיזבאללה לא יפגע בבארות/שדות הגז הימי של ישראל.
ברור שזו כניעה לסחטנות וגם ברור שהחיזבאללה לא יעמוד בהסכם הוא כבר שיגר לשם קטב"מים שיורטו.
הוא ויתר על מים כלכליים שלא היו שלנו אלא במחלוקת וממילא לא יכולנו להשתמש בהם.

בון דוק

Well-known member
הוא ויתר על מים כלכליים שלא היו שלנו אלא במחלוקת וממילא לא יכולנו להשתמש בהם.
תפסיק לבלבל את המוח
יש נוסחאות כיצד והיכן עובר הקו
בגלל שסולם ראש הנקרא בולט בזוית בה הוא בולט יש לנו לפי הכללים הבילאומיים זכות להעביר את הקו שלא בניצב לחוף אלא צפונה יותר

virus222

Active member
תפסיק לבלבל את המוח
יש נוסחאות כיצד והיכן עובר הקו
בגלל שסולם ראש הנקרא בולט בזוית בה הוא בולט יש לנו לפי הכללים הבילאומיים זכות להעביר את הקו שלא בניצב לחוף אלא צפונה יותר
בניגוד אליך אני בדקתי זאת.

לקחתי את המפה של הים התיכון באזור
הגבול עם לבנון. והעברתי את הקווים
לפי החוק הבינאומי. ולפי הפרסומים
של ההסכם.

לא לקחנו כלום ולא נתנו כלום הכל לפי החוק.
ישראל הציבה בעבר חביות לאורך הגבול הזה
וכעת קבלנו עליו אשור בהסכם.

בון דוק

Well-known member
בניגוד אליך אני בדקתי זאת.

לקחתי את המפה של הים התיכון באזור
הגבול עם לבנון. והעברתי את הקווים
לפי החוק הבינאומי. ולפי הפרסומים
של ההסכם.

לא לקחנו כלום ולא נתנו כלום הכל לפי החוק.
ישראל הציבה בעבר חביות לאורך הגבול הזה
וכעת קבלנו עליו אשור בהסכם.
יש הרצאות מומחים ביוטיוב תחפש
כיצד אתה יודע מה החוק? בגלל זוית הקרקע בראש הנקרא לנו מגיע להצפין את הגבול זה החוק
יכול להיות שלא ימצא שם גז אבל יעברו שנים ישתכללו טכנולוגיות ויגלו מחצבים יקרים. כיום למשל כל האומות סביב הקוטב הצפוני ממתינות להמסה ולכרית מחצבים נדירים שיש שם . לכן לפיד מטומטם הוא חושב שרימה את לבנון ומסר לה שטח ישראלי ללא ערך כלכלי

1724360277546.png 1724360297806.png

סטילהוק1

Well-known member
לפי מה שאני מבין
לפיד חתם על הסכם גז מאוד מפנק עם החיזבאללה
אז מה בדיוק הטענה על מזוודות הכסף
למה הסכם גז מפנק זה בסדר
ומזוודות כסף לא ?

האם בזמן שהיה שלטון שמאל, לתקופה קצרה, המשיכו להעביר מזוודות כסף או לא ?
אני מניח שכן
מדוע לא היו מעולם עד 07/10 הפגנות נגד מזוודות הכסף ?
עכשיו בדיעבד כולם חכמים גדולים .
ברור שהיו העברות כספים לעזה גם בתקופת ממשלת השינוי/האחים המוסלמים. ולא היו הפגנות נגד ההעברות כספים הללו כי לא היה מדובר בנתניהו. אגב, במקביל מפלגת האחים המוסלמים העבירה כספים ישירות לחמאס בטורקיה באישור הממשלה שבה היא היתה חברה.

סטילהוק1

Well-known member

למעלה