תעודת תושב חוזר ושילוח אווירי

לילית462

New member
תעודת תושב חוזר ושילוח אווירי

רציתי לשאול לגבי התעודה של תושב חוזר.
נאמר לי במשרד הקליטה שאני צריכה לבוא עם הדרכון ואקבל תעודת תושב חוזר שעמה אוכל לשחרר את הקונטיינר.

1- כמה זמן לוקח עד שמקבלים את התעודה בפועל? האם הם מנפיקים אותה במקום?
2- האם יש סיכוי שמשום מה יחליטו לא לתת לי תעודה כזאת? עזבתי את ישראל ב2003 אבל ביקרתי כל שנה וכל השנים המשכתי לשלם ביטוח לאומי (כשביקשתי להפסיק לשלם, אמרו לי שהם יודיעו לי מתי להפסיק כל עוד אני לא מבקשת לנתק תושבות - ולא ביקשתי)

לגבי השילוח, אנחנו לא מתכוונים לשלוח קונטיינר, זה לא מצדיק את עצמו כלכלית. במקום זה אנחנו מתכננים לעשות שילוח אווירי שיגיע תוך כמה ימים. השאלה היא האם צריכה להיות בעיה עם שחרור מהמכס של כזה משלוח, בהנחה שאקבל את התעודה המדוברת.

אם אני נרשמת באתר של משרד הקליטה, האם אפשר לקבל את התעודה מראש? או האם זה מקל על התהליך כשאגיע לארץ?

תודה, שבת שלום וחג שמח

chulila

New member
כמה תשובות..

1. את קובעת פגישה במשרד הקליטה (חייבים לקבוע וחייבים שזו תהיה פגישה פנים מול פנים) ומקבלים את התעודה במקום. מה שכן, צריך להרשם קודם לכן באתר של משרד הקליטה. ההרשמה גם מאפשרת טיסה באל על בתעריף קבוע (Aהוא לא באמת קבוה להבנתי..) אבל בעיקר, תוספת מזוודות לכל "נרשם". זה אחלה בייחוד אם אתם לא שולחים מכולה - יכול לצמצם לכם משמעותית את היקף המשלוח האווירי. אני חושבת שמותר 4 מזוודות לאדם (אולי שלוש). צריך לבדוק איתם. במשפחה גדולה מדובר על כמות מזוודות משמעותית...
2. מתן תעודת תושב חוזר (לדעתי דרך אגב במקרה שלכם זה תושב עולה או משהו כזה, כי זה מעל 10 שנים) איננה מותנית בתשלום ביטוח לאומי. המערכות לא מקושרות, או מה שזה לא יהיה. מה שכן, להבנתי יכולים להיות עניינים עם מס הכנסה (צריך לבדוק אמנת מס ושאר ירקות, על אף שזו שאלת קיטבג, אז שווה מחשבה אם רוצים באמת לבדוק את זה ואיך..).

בנוגע לפטור ממכס עבור שילוח אווירי, קודם כל שווה לגשת למשרד הקליטה מיד עם הגיעכם (ואולי אפילו לקבוע את הפגישה בטלפון). תגידי באיזה מחוז או אזור מגורים אתם אמורים לנחות ואשלח לך את מספר הטלפון הרלוונטי. כמו כן, הייתי מנסה לשאול אותם בטלפון בנוגע לנוהל הפטור ממכס במקרה של שילוח אווירי מהיר כמו גם אולי את רשויות המכס. לא בטוח שהתשובות של שתי הרשויות יהיהו תואמות.

ההרשמה באתר של משרד הקליטה איננה מקלה על התהליך, כפי הבנתי, אלא הכרחית עבורו. רק עם ההרשמה מראש (כך אני מבינה) ניתן לקבל את התעודה במשרד הקליטה. אצלי הם ביקשו את טופס ההרשמה מראש כדי להנפיק את התעודה.

נשמע שהנסיעה מתקרבת... מתי אם מותר לשאול..?

לילית462

New member
ב30 ליוני

אנחנו לא טסים עם אל-על כי אין להם קו לאוגנדה.

אני אתקשר שוב למשרד הקליטה. לא הבנתי שהכרחי להרשם מראש, אבל אני אעשה זאת.

מה עושים קודם, משרד הקליטה או משרד הפנים לשינוי כתובת?

פגי1

New member
לילית 462

לא הכרחי להרשם קודם,אלא אם כן רוצים לטוס אל-על,שזה לא רלוונתי לכם,בלוא הכי צריך לבוא למשרד הקליטה אישית,אבל תשאלי אצלם שנית
כדאי קודם לעדכן כתובת במשרד הפנים,ולבוא עם דרכונים,וחשבון בנק בארץ,אם אין חשבון?צריך לפתוח,ללא המסמכים האלה לא תונפק תעודת תושב חוזר
משרד הקליטה,קשור לבטוח לאומי,ולאחרונה מעביר אליהם מסמכים ,כך שאין צורך ללכת אליהם-הקלה גדולה
הכניסות והיציאות לארץ ממוחשבות,ולפי זה מחשבים את שנות השהייה בחוץ,מי ששהה בארץ ארבעה חודשים +אין השנה נחשבת כשנת חוץ
משונה?שבטוח לאומי המשיך לקבל כספים ולא הוריד את התושבות?בחירת תושבות אינה נתנת לבחירה ,אלא אם שוהים בארץ כשישה חודשים בערך
האזרחות-נשמרת,התושבות לא, כדאי לבדוק עם משרד הקליטה?אם את מתקשרת
כל חברת שילוח,יודעת את הכללים לשחרור מהמכס ,זאת כמובן אחרי משרד הקליטה,והתכולה נרשמת בדרכון,כדי שלא תהיה כפילות
ישנה אפשרות,למטען נלווה,במחשבה שניה,אולי כן יש צורך להרשם קודם ?לשם הוכחת חזרה,שווה בדיקה מישהי כתבה על מס הכנסה,אין שום בעיה אתם,במסגרת ההקלות החדשות,אין צורך לדווח במשך 10 שנים בארץ,על הכנסות בחוץ לתושב חוזר ותיק

ועוד משהו

כשהולכים למשרד הפנים לשינוי הכתובת, גם כדאי לבקש תדפיס של הכניסות ויציאות מהארץ. גם אותו צריך להביא למשרד הקליטה כדי שיחשבו את השנים שהייתם בחו"ל.
כשאנחנו הגענו קבענו מראש פגישה עם נציג המכס (עוד בשדה התעופה, בעלי הלך לפגישה ואני עם הילדים למשפחה) אבל היתה לנו מכולה אז אולי זה שונה. יום למחרת התיצבנו במשרד הפנים לשינוי הכתובת וקבלת התדפיסים של היציאות והכניסות שלנו. ויום למחרת (או אולי אפילו באותו יום) היתה לנו פגישה במשרד הקליטה לקבלת תעודת תושב חוזר ולשליחת הטפסים לביטוח לאומי. (לנו כבר היה חשבון בנק פעיל בארץ, צריך לבוא אליהם עם מס חשבון בנק וגם עם החלטה לאיזה קופת חולים רוצים להתצטרף).
וגם צריך לבוא עם תמונות שלכם אז אם אין לכם תמצאו זמן בין לבין לרוץ להצטלם...(פספורט)
אצלכם כולם נולדו בארץ? כי אם לא, אז צריך להוציא להם מספרי תעודות זהות/דרכונים כדי שאפשר יהיה לרשום אותם בבתי הספר ובגנים.

פגי1

New member
לעניות דעתי,?שדה התעופה לא קשור למכולות אלא

למטען נלווה?בדקי שנית

מתי ואיך

לקבוע פגישה עם נציג המכס? אם אפשר לשאול, אנחנו גם מביאים מכולה ומשוערים לבוא במאי

צריך בשביל לשחרר את הכולה

אז כדאי הכי קרוב לזמן ההגעה שלכם. כמו שאמרתי בעלי נפגש כבר בשדה התעופה בארץ (יש להם שם משרד).. איך? ממממ אני אבדוק, בטח יש טלפון באתר שלהם.. החמים שלי קבעו בשבילנו אז אני אבדוק איתם.

chulila

New member
להבנתי משרד הפנים קודם

ממני לא ביקשו חשבון בנק..
תבדקי איתם בטלפון (ותנסי לבקש את זה בכתב) שאין צורך להרשם מראש.
הרישום הוא ממש הליך פשוט וזריז, אז אני לא כל כך מבינה למה לא לעשות את זה, אבל בכל מקרה, תוודאי איתם שזה לא הכרחי.
זה די קרוב סוף יוני.. איזה כיף!

פגי1

New member
חשבון בנק הכרחי לקבלת המענק

למי שיש חשבון בנק?אין צורך לפתוח חשבון חדש,כמובן

פגי1

New member
3 חודשי הבטחת הכנסה,לתושב חוזר,שעדיין אין לו

הכנסה בארץ

eladogden

New member
עשיתם סלט! :)

קודם כל - פטור ממכס על שילוח (ים או אוויר) מקבלים ללא קשר למשרד הקליטה. הפטור הוא של המכס בלבד.
מקבלים אותו בבית המכס הקרוב למקום מגוריכם, במחלקת ייבוא אישי. מגיעים עם דרכון ישראלי של שני בני הזוג והוכחת מגורים בישראל.
מקבלים חותמת בדרכונים של המכס עם תאריך פג תוקף לפטור (9 חודשים מיום החזרה לארץ). מותר לכם להביא 2 משלוחים (ים או אוויר) בתחום הזמן הזה.
חפצים אישיים ותכולת בית פטורים ממכס,מע"מ ומס קניה. מכשירי חשמל בכמות של 1 מכל אחד פטורים ממכס, מע"מ ומס קניה. מחשב וטלוויזיה - אפשר להביא 2.
עמיל (סוכן) המכס שישחרר את המטען צריך:
- שטר מטען
- רשימת אריזה
- טופס מכס מב165 + מב130
- צילומי דרכון - עמוד התמונה והחותמת

למעלה