תעזרו לי בבקשה ברצינות

aniviel

New member
תעזרו לי בבקשה ברצינות ../images/Emo26.gif

נכנסתי הרגע להתלבטות רצינית. כבר שנים שאמרתי לעצמי שאני אלך ללמוד קולנוע באוניברסיטה (אני הולכת ללמוד שנה הבאה...) בלונדון, זה כבר היה לי ברור. כבר יש לי רשימה של אוניברסיטאות להרשם אליהם דרך הרישום המרוכז. אני טסה ללונדון כל שנה מספר פעמים אז אני כבר ממש מכירה את המקום. בסקוטלנד לעומת זאת הייתי פעם אחת. אבל לאחרונה התחלתי להרגיש נורא קשורה למקום, לאנשים (והמבין יבין
) ופתאום החשק שלי עבר ואני רוצה ללכת ללמוד באוניברסיטה בסקוטלנד במקום. מישהו מלונדון שעוזר לי ברישום לאוניברסיטה נתן לי רשימה של אוניברסיטאות טובות בבריטניה (שיש בהם קולנוע) ובינהם יש גם בגלאזגו. עכשיו ההתלבטות היא בין גלאזגו ללונדון. אני כל כך מבולבלת ואני לא יודעת מה לבחור. ולא מהבחינה של איפה הלימודים יותר טובים אלא מבחינת האנשים וההרגשה שם. מה הייתם בוחרים? תעזרו לי חח

לונדון!!!!

תראי סקוטלנד אחלה סבבה אבל עדיין הרמה היא הטובה בעולם בלונדון אל תשכחי שאת "השיטה" של לי שטרסברג פיתחו בלונדון ובימאים גדולים למדו בלונדון.. ואת בדרך לגדולה אז תלמדי בטוב ביותר אני אומר לך לונדון:)

stevie1

New member
תלוי איזה אוניברסיטה בלונדון

יש יותר מאחת. מבחינת טיב המוסד יש את המדריך המפורסם של הטיימס. אם את מדברת על ראדא אז אני חושבת שאין ספק שלשם ללכת.

תלוי....

זה תלוי באיזה אונברסטיה את הולכת,הם איזה סביבה את הולכת לשהות,מה מקנה לך התעודות של האונברסטאות ומה יותר מתחבר לך. בהצלחה

Nimst

New member
לירון,

אני בשוק, אני בהלם, אני ה-מ-ו-מ-ה. מה זו ההתלבטות המטופשת הזו? ברור שלונדון. זו לונדון, כלומר, לונדון. איי רסט מיי קייס.

אה

את צריכה להסתכל על איפה הלימודים יותר טובים ולא על האנשים והאווירה. כמובן שאנשים ואווירה זה דבר *מאוד* חשוב ואני לא אומרת שצריך להקל בזה ראש אבל אם כבר עכשיו את מתחילה לשנות את דעתך, אז תחשבי מה יקרה אם תשני את הבחירה שלך ותלכי ללמוד במקום אחר ואז שוב ישתנה לך החשק? אז שוב תעברי מקום? זה יוצר מלא בלאגן עדיף שתחשבי שבחרת במוסד בגלל האיכות של הלימודים בו, וככה אם תראי שפתאום האווירה במקום אחר יותר קוסמת לך אז זה לא ממש יזיז לך, כי בחרת במקום בגלל האיכות.

yo t a m

New member
המ-

תראי, מבחינת הלימודים היותר טובים רוצי ללונדון. את יכולה גם לקחת כרטיס טיסה, זה ייקח לך פחות זמן :) והייתי ממליץ לך ללכת ללונדון למרות מה שאני הולך להגיד עכשיו, וגם הייתי ממליץ לך לא לסמוך רק על מה שאנשים פה יגידו לך, כי בסך הכל, אלה החיים שלך, ולא הייתי נותן אותם בידי כמה אנשים מאיזה פורום אי שם בתפוז. המ. האווירה בסקוטלנד יותר חמימה כזאת. הייתי באנגליה ובסקוטלנד, ובסקוטלנד האנשים היו הרבה יותר חביבים ופתוחים וכל זה :) מצד שני, יכול להיות שהם פשוט רצו את הכסף ^^;;

aniviel

New member
תודה לכולם ../images/Emo24.gif והאמת היא שכבר..

דיי החלטתי על ההתחלה אני מניחה
הפתעתי אפילו את עצמי כי כבר שנים שאני מתכננת לעבור ללונדון. אבל, זהו, דיי במהרה שיניתי את דעתי והחלטתי לעבור לגלאזגו, אני כבר דיי סגורה על העניין. אני אשלח טופס בקשה למספר אוניברסיטאות בגלאזגו ובאיזור, בתקווה שאתקבל לאחת מהן, ואם כן אז אני אעשה שם תואר ראשון, הכי הרבה אני אשנה את דעתי ותואר שני אעשה בלונדון

stevie1

New member
אז שיהיה לך בהצלחה!

גלזגו עיר יפה! ומה שבטוח, תחיי שם ברמה יותר גבוהה מבלונדון. כמה דברים לגבי סטודנטים זרים (את נרשמת לשנת 2005/2006 ? הכרטיס האישי שלך נכון?) תצטרכי לעשות בחינה באנגלית בקונסוליה/בשגרירות בישראל שרק עם הציון שלה תוכלי להגיש את הטפסים. יש דרישה מטעם הרשויות להוכיח שיש לך סכום כסף רציני מאוד (מעבר לכמעט 10 אלף ליש"ט שכר לימוד) שיספיק לכלכלתך. את לא אמורה להסתמך על מה שאת יכולה להרוויח ב-20 שעות שבועיות שמותר לך לעבוד (לא הרבה בשכר מינימום).

aniviel

New member
אכן...

2005/2006
בקשר לאנגלית אני מקווה שלא תהיה בעיה. הייתי בדוברי אנגלית אז אני חושבת שיהיה טוב. וגם בקשר לכסף אני דיי בטוחה שלא תהיה בעיה
אבא שלי נרשם לפני כמה ימים לאוניברסיטה בוויילס בשביל לעשות דוקטורט במשפטים, הוא השיג ויזת סטודנט בשגרירות, והוא סיפר לי שבזמן שהוא עשה את הויזה שאלו אותו אם הוא צריך גם אישור עבודה שם, הוא אמר שלא אבל אמרו לו שאם איזה מקום עבודה שם ירצה להעסיק אותו אז להביא את המכתב לשגרירות והם יתנו לו גם אישור עבודה. זה נשמע לי פשוט מידי, האם זה ייתכן? חח
ותודה רבה על המידע

stevie1

New member
מממ...

לא יודעת לגבי אישור עבודה לדוקטורנטים - זה שונה מלסטודנט שנה ראשונה או מסיטואציות אחרות. שווה לבדוק במשרד הפנים. איזה עוד אוניברסיטאות שקלת? מנצ'סטר יותר טובה מגלזגו בדירוגים ויש להם קורסים משולבים מדליקים עם קולנוע.

aniviel

New member
כשחשבתי על לונדון...

אז ה4 אוניברסיטאות שחשבתי עליהם היו Royal Holloway (שחבל שכל הקורסים המשולבים שם עם קולנוע לא כל כך מעניינים אותי חח), אותו דבר עם Queen's Mary - הם שניהם בלונדון ומחוץ ללונדון, אבל לא רחוק, חשבתי על Kensington University וMiddlesex... שבשניהם יש קולנוע עם קורס משולב של Creative Writing שאת זה אני הכי רוצה עכשיו בקשר לגלאזגו, או סקוטלנד בכלל, אני צריכה להתחיל לברר. ידוע לך על אוניברסיטאות טובות בכלל בסקוטלנד? ועדיף כמה שיותר קרובות (או בתוך) גלאזגו

stevie1

New member
תסתכלי בקישור

שנתתי לך למעלה. הדירוג של הטיימס מאוד נחשב לאמין בבריטניה למרות שזה לא אומר שאם תלמדי באוני' שהיא לא בעשיריה הפותחת הלימודים יהיו שווים פחות. אוניברסיטאות עם "שם", מעבר לאוקסברידג', הן בריסטול, שפילד, לידס, מנצ'סטר, ג'ון מורס ליברפול, UCL , אדינבורו... את גם יכולה לחפש ב-UCAS

aniviel

New member
כן הסתכלתי בUCAS אתמול...

וחשבתי גם על אדינבורו. האמת היא שבגלל שזה רק תואר ראשון אז אני אלך על אוניברסיטאות בסקוטלנד כמו גלאזגו, אדינבורו, סטרלינג (אין לי מושג איך כותבים את זה בעברית חח) ואברדין (גם את זה אני לא יודעת לכתוב בעברית...). בכולם יש קולנוע. ככה אני גם אוכל לראות אם אני נהנית מללמוד שם, נהנית מהקורס, ובכלל רוצה קולנוע. אם הרמה לא תראה לי מספיקה אז אני אלך לאוניברסיטה יותר עם "שם" בשביל התואר השני. כי אמרו לי שהתואר הראשון הוא לא כזה חשוב, התואר השני זה מה שקובע יותר

למעלה