''תרגיל'' נגדי לחברת הביטוח?

iverson12

New member
''תרגיל'' נגדי לחברת הביטוח?

אני מבוטח בחברת ביטוח על ביטוח של תאונות אישיות. לפני מספר חודשים נפצעתי ולאחרונה החלתי בתהליך הגשה לתביעה. בטרם הגשתי את התביעה נכנסתי לאתר חברת הביטוח המדוברת שם יש רשימה של ''רופאים מומחים'' שאותה חברת ביטוח עובדת איתם. בחרתי שם רופא והגעתי אליו באופן פרטי ללא שום קשר לחברת הביטוח. עשיתי זאת באופן אישי כדי לדעת האם יש בכלל זיקה לתביעה שלי, ושלא אבזבז זמן מיותר ולכן הלכתי אליו באופן אובייקטיבי, ומסתבר שיש בהחלט זיכה לתביעה שלי וקיבלתי חוות דעת ממנו עם אחוזי נכות. שאלתי היא כזאת, האם בגלל שרופא זה עובד עם חברת הביטוח המדוברת הזכאות שלי לתביעה טובה יותר? כלומר אם מדובר ברופא שעובד עם אותה חברה ואני מגיש זאת לחברה קצת טיפשי אם אותה חברה תדחה תביעה זו שרופא זה מקבל ממנה מטופלים, לא? אשמח לתשובה בעניין. תודה

תשובה

מה שאתה מתאר זה לא ממש "תרגיל". זה יכול היה להיות "תרגיל" אם היית מופנה למומחה X מטעם חברת הביטוח ומקבל חוו"ד מסויימת ואח"כ היית פונה לאותו מומחה באופן עצמאי ומקבל ממנו חוו"ד שונה לגמרי. "תרגילים" כאלה כבר נעשו והתוצאות היו מעניינות. אני לא יודע עד כמה המהלך שביצעת ישפר את מצבך. חכה ותראה...

iverson12

New member
שאלה נוספת

אם הלכתי ל2 מומחים באופן פרטי. מומחים שכל אחד מהם מנהל מחלקה בבית חולים אחר בישראל. בדרך כלל הרופאים של חברת הביטוח לא '''מפורסמים''. שני המומחים קבעו לי אחוז נכות משוקלל אחד של 20 והשני של 19. עכשיו יבוא רופא זוטר של חברת הביטוח ויוריד אותי ל5 נגיד?

תשובה נוספת

התרחיש שתיארת בהחלט יכול להתרחש. אם יקרה תוכל להגיש תביעה על הסכום ששנוי במחלוקת. יתכן שימונה מומחה מטעם ביהמ"ש, שאף הוא עשוי לקבוע משהו אחר.

פרקטית - כמעט תמיד כן

אבל זה לא אקסיומה. תמיד ניתנת האפשרות לנסות ולהוכיח אחרת.

למעלה