תרומה כפולה

• פותח הנושא רויטל123456789
  • פורסם בתאריך
ר

רויטל123456789

Guest
שוחחתי היום עם עורך דין שעוסק בנושא פונדקאות, והוא אמר לי דבר שהפתיע אותי לגמרי. שתרומה כפולה של ביצית וזרע לא חוקית בארץ, וגם אם האישה שאמורה לגדל את הילד היא זו שבהריון, וכי רופאים מעלימים עינם מהעניין.
האם הוא צודק או טועה בגדול?
תודה לכל העונות

ד

דפרון555555

Guest
שוחחתי היום עם עורך דין שעוסק בנושא פונדקאות, והוא אמר לי דבר שהפתיע אותי לגמרי. שתרומה כפולה של ביצית וזרע לא חוקית בארץ, וגם אם האישה שאמורה לגדל את הילד היא זו שבהריון, וכי רופאים מעלימים עינם מהעניין.
האם הוא צודק או טועה בגדול?
תודה לכל העונות
שלום,
סליחה שקצת באיחור,
מבדיקה מעמיקה שלי בנושא, תרומה כפולה בארץ לא קיימת, בחו"ל ניתן לבצע תרומה כפולה פרטנית ובכל צורה אחרת לדוגמה פונדקאות.
אך לצערי הרב לא ניתן להכניס למדינת ישראל תינוק / ילד / עובר ללא קשר גנטי.

אגב, עוברים מוכנים מוגמרים =תרומת ביצית+תרומת זרע ניתן למצוא בחו"ל, לעבור פרוטוקול בארץ ולבצע את ההחזרה באותה מדינה בה רכשת
את העובר.

בהצלחה

שלום,
סליחה שקצת באיחור,
מבדיקה מעמיקה שלי בנושא, תרומה כפולה בארץ לא קיימת, בחו"ל ניתן לבצע תרומה כפולה פרטנית ובכל צורה אחרת לדוגמה פונדקאות.
אך לצערי הרב לא ניתן להכניס למדינת ישראל תינוק / ילד / עובר ללא קשר גנטי.

אגב, עוברים מוכנים מוגמרים =תרומת ביצית+תרומת זרע ניתן למצוא בחו"ל, לעבור פרוטוקול בארץ ולבצע את ההחזרה באותה מדינה בה רכשת
את העובר.

בהצלחה
נשמע מאוווד תמוה. מכירה הרבה יחידניות שעשו תרומה כפולה - גם בארץ וגם דרך מרפאות בחו"ל עם תיווך בארץ כשההחזרה היתה של עוברים מוקפאים כאן בארץ.

ד

דפרון55555

Guest
נשמע מאוווד תמוה. מכירה הרבה יחידניות שעשו תרומה כפולה - גם בארץ וגם דרך מרפאות בחו"ל עם תיווך בארץ כשההחזרה היתה של עוברים מוקפאים כאן בארץ.
היי
את קצת טועה, כי עוברים מוקפאים או טריים ללא שום קשר גנטי להורה לא ניתן להכניס לארץ - זה לא קשור ליחידניות, זוגות וכו'.
החוק במדינת ישראל אינו מאפשר הבאת עוברים ללא שום קשר גנטי לארץ, אף רופא המכבד את עצמו כרופא ואת הרפואה לא יעשה זאת.
כן ניתן לבצע פרוטוקול בארץ לנסוע לחו"ל ולבצע שם את ההחזרה.

חלילה וחס אין כאן ויכוח הנושא בדוק לעומק לצערי באופן אישי.

ניסים ונפלאות
אור ואהבה לכולם בארץ ובחו"ל

🌺חנוכה שמח🔆

אין לי מושג מהיכן המידע שלך שאסור להכניס עוברים לארץ.
ניתן להכניס לארץ עוברים טריים ומוקפאים מתרומת ביצית ותרומת זרע.
אשמח לשמוע מהיכן הבדיקה המעמיקה שלך כי המידע שאת מביאה לגמרי מוטעה.
ראי חוק תרומת ביצית. יש תרומת ביצית ליחידניות גם במסלולים בארץ וגם במסלולים שמביאים עוברים טריים ומוקפאים מחו״ל.
בפונדקאות הדבר שונה מאחר וצריך להיות קשר גנטי לאחד ההורים.
חג שמח
איילת

נשמע מוזר... כי אז לא רק רופאים מתעלמים מזה, אלא גם חברות לתרומת ביצית, ובנקי זרע, ובתי חולים.
אני כן יודעת שפונדקאות לא חוקית במקרה של תרומה כפולה, כי צריך לשאת הריון או להוכיח זיקה ביולוגית של אחד ההורים. לכן יחידניות שזקוקות גם לפונדקאות הן בבעיה... (ואף אחד לא מתעלם מזה)

א

אורחת מפורום שכן

Guest
ישנה כאן אי הבנה ענקית.
עוברים מוכנים, קפואים או טריים מתרומה כפולה זאת אומרת מתרומת זרע+תרומת ביצית.
לא קיימים במדינת ישראל
, ולא ניתן להכניס אותן לארץ - חובה קשר גנטי.

היה נעים פה תודה.

לא יודעת מהיכן המידע שלך אך הוא ממש לא נכון! נראה שאת ממש
מבלבלת כאן מידע באשר לפונדקאות לבין החזרת עוברים לאם הנושאת את העובר. תרומה כפולה ניתן לעשות בישראל מתורמת ביצית ישראלית ומתרומת זרע וגם להביא עוברים מתרומה כפולה מחו״ל ולהחזירם בארץ.
עשיתי שוב בירורים במספר מקומות לכן לא ברור לי מהיכן המידע שלך ממש אשמח לדעת
איילת

למעלה