תשלום למתווך

מצב
הנושא נעול.

מהנדסת

New member
תשלום למתווך

תשלום למתווך
אני מקווה שאוכל לקבל עצה טובה. היתה לי אופר שהחליטה לעזוב, היא היתה ישראלית ועבדה אצלי למרות שקיבלה אבטחת הכנסה. היא הגיעה אלי מסוכנות תווך של עובדים לא חוקיים בעיקר מפולין. שילמתי למתווכת שכר חודש. היא עזבה לפני תום שנה (שבועיים לפני) לאחר חודשיים התראה, כך שהמתווכת היתה חייבת למצוא לי עובדת חלופית חינם. עלי לציין שבהיות הכל לא חוקי לא הוחתמתי על שום דבר ע"י המתווכת ואין לי ממנה כלום בכתב. המתווכת שלחה לי נערה פולניה במקום. הנערה שהתה בביתי מספר ימים והחליטה לשוב לפולין. ביום עזיבתה הגיעה אחותה לנסות לשכנע אותה להשאר. האחות עבדה בארץ עם זקנים וההמלצות שקיבלתי על המועמדת היו שאם היא תהיה טובה כמו אחותה, סביר שאהיה מרוצה. המועמדת עזבה, אולם אחותה, ביוזמתה הציעה את עצמה לעבודה למרות שעבדה בנקיון במקום אחר ( האחות הגיעה לארץ על חשבונה ושובצה ע"י אותה מתווכת, אולם 3שבועות לפני כן הזקנה מתה, והמתווכת לא הציעה לה שום עבודה, אז היא מצאה סידור דרך הכנסיה הפולנית והיתה לא מרוצה.). קיבלתי אותה. עכשיו התקשרה אלי המתווכת ודורשת תשלום מלא בטענה שזו עובדת שלה, ושלולי היא לא הייתי מקבלת אותה לעבודה. דרך אגב נודע לי שמשפחת הזקנה שילמה עליה מחיר מלא למרות שעבדה שם רק חודשיים, ושהמתווכת הצליחה לגלות היכן עבדה בניקיונות ולסחוט גם מהם כסף. מצד אחד, מצבי הכלכלי לא מזהיר, מדובר על 700 דולר, ואין שום הצדקה. מצד שני אני מפחדת שמא היא תעשה משהו שיעלה לי יותר ביוקר- כמו להלשין על המטפלת שלי או לפגוע בנו. מה כדאי לי לעשות?

מצב
הנושא נעול.
למעלה