תשעה באב..

dorrere

New member
תשעה באב..

שלום. אני מעוניין לנסוע לאילת בחודש הקרוב. אני אדם מסורתי ולכן אני רוצה לדעת מתי אסור להיכנס לים ולבריכה, לפי מה שהבנתי זה מתחיל בי"ז בתמוז ונגמר בתשעה באב, זה נכון? דבר שני, אמרו לי שבמידה והייתי בים לפני י"ז בתמוז, מותר לי להיות בים גם בימים האלה? בקיצור, מהי התקופה (בתאריך לועזי אם אפשר, עברי לא עוזר לי כל כך) שכוללת את הימים הללו. אשמח לתשובות.. תודה מראש.

REALI

New member
שלום וברכה!

התקופה הקרובה מתחלקת ל: 1. שלושת השבועות מצום י"ז בתמוז עד צום ט' באב. 2. תישעת הימים מראש חודש אב עד צום ט' באב. 3. השבוע שבו חל ט' באב. (הראשון כולל את האחרים בתוכו בסופו וכן השני כולל בחלקו האחרון את השלישי). יש הדרגה של מנהגי האבלות, כדי להרגיל ולהכניס את האדם יותר ויותר לאבלות עד שמגיעים לט' באב עצמו שזה יום החורבן. תוכל לקרוא בקישור הבא (באות ו') שלגבי רחצה בים, בתחילת שלושת השבועות מותר עד ראש חודש אב, שמאז עד ט' באב אסור. (אלא אם כן אין מטרתו להנות, אלא לצרכי רפואה או נקיון וכד' שאז מותר). ואת התאריכים המדויקים תוכל לראות בלוח שנה באותו אתר. לגבי הדבר השני שכתבת, שאם היית בים לפני אז מותר, אני כמעט בטוח שזו טעות וכנראה התבלבלו עם משהו אחר, אני בכל אופן לא שמעתי על זה (וזה כמובן לא אומר שזה לא יכול להיות נכון, אבל נשמע לי מוזר). פניני הלכה לוח שנה תיהנה באילת ויישר כח.

למעלה