🦊🦊🦊 באפי קוטלת הערפדים - צפיה משותפת - עונה 1 🦊 פרקים 6-7

טוני החתול

Well-known member
מנהל
באמת טוב שלא הפלו בחבורה, אבל בנאום של ג'יילס כן הציק לי קצת שהוא מתייחס רק לבנים, נכון שהוא דיבר בהקשר של זאנדר, אבל הוא אמר דברים כלליים בסגנון של "בנים יכולים להיות מאוד אכזריים", שנכונים גם לבנות.
אבל הנאום שלו היה רק לגבי זאנדר. באפי לא באה ודיברה איתו על כל החבורה, היא באה ודיברה איתו על זאנדר.
יש ערפדים בתלמודבמשנה?!
כמובן. הרי מאיפה מגיעה בכלל המילה ערפד בעברית. זה לא עיבוד של המילה בלטינית.
זאנר אמנם היה אחוז דיבוק אבל הדברים שהוא אמר לבאפי היו מה שהוא באמת חושב, הדוש שמסתתר מתחת לחזות הבחור הנחמד שלו.
זה קצת עצוב לי שאת עדיין שופטת אותו כדוש.
יש בו תשוקה כלפיה וקנאה, זה נכון שאלו רגשות אמיתיים, אבל כשהוא תחת כישוף של נשמה של טורף אז זאת הצורה שאליה הרגשות האלו מתרגמים.
אני חושבת שלכל אחד מאיתנו יש רגשות ומחשבות, שאם יקחו מאיתנו לרגע את היכולת להיות מצפוניים וטובים ואכפתיים ומוסריים - אז מה שישאר מהם זה רק הצדדים הרעים והמכוערים.
זה היה מוקצן כמו כל המטאפורה הזאת שהייתה און דה נוז אבל בגדול כן, אני חושבת שזה חשף את הדוש הפנימי שלו.
הוא יכול להיות עדיין אדם נחמד והכל אבל ספציפית במה שקשור לבאפי הוא דוש בעיניי.
אבל כמו שלונה אומרת - זה שיש לו רגשות של תשוקה וקנאה לא הופך אותו לדוש.
נראה לי שאדם נשפט לפי ההתנהגות שלו. כלומר גם לפי איך הוא פועל לפי רגשותיו כשהוא מרסן את עצמו לפי מוסר.
לכולנו יש רגשות ורצונות לעשות דברים ואנחנו לא נשפטים לפי הם, אלא לפי איך שאנחנו מתנהגים (וליתר דיוק, איך אנחנו מתנהגים כשאנחנו לא תחת השפעה של נשמת צבוע)
זה גם לא שזאנדר חשף משהו נסתר ואפל. למשל זה לא שהוא גילה שהוא עזר לבאפי רק בגלל שהוא נמשך אליה או שהוא תמיד תכנן לנצל אותה. נראה לי שכל מה שהוא חושף לגבי הרגשות שלו הם דברים שלגיטימי להרגיש.
נכון?! אני גם זוכרת את המשחק הזה אחרת!
(מה שכן, זכור לי פעם אחת בתיכון שהיתה מורה להתעמלות מגעילה שממש שנאתי, והיתה לי חברת ילדות שאף פעם לא היתה מפסידה בספורט, היא היתה מאוד תחרותית, בתיכון כבר לא היינו חברות קרובות, אבל המורה השתתפה במשחק והחברת ילדות שלי היתה בקבוצה השניה, והיא זרקה על המורה הזאת כדור ממש ממש חזק וניצחה אותה, ואני כל כך שנאתי את המורה הזאת באותו זמן, שזה שימח אותי. מוזר לי היום להזכר שהרגשתי ככה. אני לא זוכרת מה גרם לי לשנוא אותה כל כך.)
אז איך אתן שיחקתן את המשחק הזה?
אגב, פתאום אני חושב על זה ששיעורי הספורט שלהם הם בנים ובנות יחד, בעוד שזכור לי ששיעורי ספורט שלי תמיד בנים ובנות היו לחוד.
יש!!!
וכן, זה נורמלי! היה לי קראש עליו בתחילת הסדרה! וזה היה נהדר אם הוא היה גיי, אבל הוא סתם בריטי :-D
(נ.ב. נדמה לי שגם אור הודתה שהיה לה קראש קטן על ג'יילס, אז זה לא סימן לזקנה. אור, תקני אותי אם אני טועה וזו לא היית את, ואז סליחה מראש.)
וואו, לכולכן?
אני לא זוכר שזה היה דבר נפוץ. אולי הסטנדרטים לגברים השתנו.
לונה של היום הייתה מוצאת את הצדדים הטובים בה וכועסת על כולנו שאנחנו שונאים אותה.
:-D
אחד הדברים שאהבתי בפלוטי היה שהוא לא העלים עין מההתנהגות של התלמידים האלה. אבל מעניין למה הוא היה בטיול הזה בכלל.
אולי זה היה טיול של כל בית הספר.
או שהוא סתם פירגן לעצמו טיול לגן חיות בשביל הכיף. זכותו בתור מנהל.
פלוטי בסך הכל היה מנהל די טוב.
זה בא מרגשי נחיתות?
לא חשבתי על זה ככה, אבל הגיוני שזה היה מעורב במידה מסויימת.
אני לא רואה בזה רגשי נחיתות.
אני חושבת שזאנדר מכיר את החבורה הזאת ככאלו שמשתמשים בלעג מילולי, ולזאנדר יש ניסיון בזה (כקורבן של לעג כזה מצד נערים, כפי שראינו פה ושם), וגם יכולת התמודדות מילולית (כמו תגובות סרקסטיות) זה משהו שיש לו, ולכן הוא סבור שאין פה צורך בכישורי הלחימה והכוח של באפי. זה מראה בעיני דווקא על בטחון עצמי שיש לו, שהוא מתנדב לצאת להגן על הילד החלש מול הבריונים.
תראי, אני מסכים שזאנדר הוא אדם טוב שרוצה לעזור ללאנס נגד בריונים. אבל נראה לי שהגיוני שהוא גם רוצה להוכיח (אפילו אם זה רק לעצמו) שהוא יכול להיות הגיבור בעצמו. כשמתמודדים עם סכנות אמיתיות באפי תמיד תהיה הגיבורה, אבל במשהו כמו בריונים של בית ספר יש לו הזדמנות להיות מספיק. אני גם לא אתפלא אם זאת הסיבה שהוא עצר את באפי מללכת.
למה אתה חושב שהם לא היו עושים את זה?
הם היו בריוני בית ספר שאוהבים ללעוג ולגרום לאחרים להרגיש רע. אבל הם לא היו רוצחים.
ווילו גם הייתה מסכנה, במיוחד כשהיא חשבה שזו אשמתה.
כן, מאוד מסכנה.
*אגב, זה הפרק הראשון שבו מדברים על הקראש שיש לווילו על זאנדר באופן גלוי וזה לא רק מרומז.
החזיר המסכן :-( אם כי אני מרגישה עכשיו צבועה (ולא צבועה :-D) כי אני אוכלת בשר והזדעזעתי מהסצנה הזו רק כי החזיר נאכל בעודו בחיים אבל כשאנחנו אוכלים בשר זה לא יותר טוב.
גם אני.
אולי המסר של הפרק הוא שכולנו צבועים בסופו של דבר.
רגע, היא אמרה סקאלי?? כי בכתוביות היה רשום אני לא מאמינה שאתה מנסה לסבן אותי אז חשבתי שהיא אמרה משהו אחר (הווליום בטלוויזיה לא מאוד גבוה אצלנו). מעניין מאוד כי אני די בטוחה שידעתי שהיא אמרה סקאלי בפעם הראשונה שצפיתי בסדרה אבל אז לא הכרתי את תיקים באפלה והיום אני מכירה, זה רפרנס שלא היה לי סיכוי להכיר עד לפני שנה. וואו, הקרוסאובר שלא ידעתי שאני צריכה, למה אני כל כך מתלהבת עכשיו?? :-D|פנים|
ותוך שנייה הגיקיות שבי יצאה :-D:-D:-D
חחחחח
הסדרה מלאה ברפרנסים לתרבות עכשווית (כלומר מה שהיה תרבות עכשווית אז). יש גם לפחות איזכור אחד לזינה הנסיכה הלוחמת בסדרה.

*אגב, הייתה בתחילת שנות ה2000 אופרת סבון בשם Passions שגם היו בבאפי רפרנסים אליה (ג'ויס ועוד דמות מאוד אהבו את הסדרה) וגם בסדרה ההיא עצמה היו רפרנסים אל באפי.

אני אוהבת איך היא ידעה שעדיף שהיא תישאר לשמור על זאנדר כי היא מכירה אותו.
שמתם לב שזאנדר משתמש במה שהוא שמע את ווילו אומרת בשיחה עם באפי מקודם (ווילו חושבת שזאנדר מעדיף את באפי ושזה אומר שאין לה יותר מקום בחבורה) כי לגרום לה להתרכך ולשחרר אותו?
לא חשבתי על זה בעצם.
אני אוהבת איך גם ג'יילס וגם ווילו העמידו פנים שהם לא מבינים מה הכוונות האמיתיות של האיש הזה לפני שהם גילו שהם בעצם הבינו שהוא ה-Primal.
מה?
ווילו וג'יילס באמת לא ידעו שהאיש הזה הוא Primal לפני שהוא חשף את עצמו.
אולסו, פעם שלישית (אני מקווה שאני צודקת בספירה) שג'יילס מתעלף :-D
כן, גם לונה הצטרפה לספירה.
זאנדר מן הסתם לא הצליח להילחם עם אותו איש אבל אני אוהבת שהוא ניסה כי הוא ראה שווילו בסכנה.
כי הוא בן אדם טוב. כשהוא לא נשלט על ידי רוח של חיה טורפת.
זו קצת קארמה, לא?
בהחלט.
אתה יכול בבקשה להסביר לי את ההקשר של המשפט? נראה לי שהבנתי את הרעיון באופן כללי.
נראה לי באופן כללי - "פשוט תהרוג אותי". אבל יותר בפירוט: תירה בי, תפצלח אותי, תתלה אותי על הקיר. יעני הוא מרגיש כל כך רע על מה שהוא עשה שזה מה שמגיע לו.
קראתי בזמנו במסך המפוצל כתבה על הפרק והייתה תגובה שאמרה משהו בסגנון: כאן מחקתי משהו שהוא קצת ספוילר לעתיד הסדרה
שימי לב למה את כותבת. בתגובות במסך המפוצל פחות הקפידו על ספוילרים להמשך הסדרה כי שם כולם כבר ראו את כל הסדרה.
ציינת שזאנדר הוא הראשון מבני החבורה שהפך לרע. מזה אפשר להבין שזה קורה לעוד מהם בעתיד.
רגע, נראה לי שפיספסתי את העובדה שמדובר בצבוע אחד, איך הוא נכנס לכולם??
אני דווקא לא חושב שזה היה צבוע אחד. אבל זה לא משנה, זה לא שזה תהליך שצריך להיות אחד לאחד (כפי שראינו גם בסוף)

didalf

Well-known member
אולי גם את תאהבי אותו יותר בצפייה חוזרת בעתיד.
אני לא עושה צפיות חוזרות ואם הייתי עושה הייתי מדלגת על הפרק הזה.
זה בא מרגשי נחיתות?
כמובן.
מטריף אותו שיש בחורה שיותר חזקה ממנו והיא המגנה הראשית של הקבוצה, בעוד שמסורתית זה תפקיד גברי.
אז סופסוף יש לו אפשרות להוכיח את הגבריות שלו כשהוא יכל להגן על החלש מסתם בריונים אנושיים ולא יצורים קסומים.
תראי, אני מסכים שזאנדר הוא אדם טוב שרוצה לעזור ללאנס נגד בריונים. אבל נראה לי שהגיוני שהוא גם רוצה להוכיח (אפילו אם זה רק לעצמו) שהוא יכול להיות הגיבור בעצמו. כשמתמודדים עם סכנות אמיתיות באפי תמיד תהיה הגיבורה, אבל במשהו כמו בריונים של בית ספר יש לו הזדמנות להיות מספיק. אני גם לא אתפלא אם זאת הסיבה שהוא עצר את באפי מללכת.
|כן|

NOPE, גם אני חושבת ככה :-D
@didalf את רואה?? אפילו צעירת הפורום איתנו בקטע של ג'יילס, אז את יכולה להרגע!
יופי:-D
זה באמת מוזר.
לונה ואור אמרו שלא|פטיש|
אבל גם מוזר לי לחשוב על כך שאני עכשיו הרבה יותר קרוב בגיל אל ג'יילס מאשר אל בני הנוער בסדרה.
אפשר להניח שג'יילס הוא בגיל שהשחקן שלו היה באותה תקופה שזה 43.
אה אז הוא כן זקן. חשבתי שבקטע כזה של הניינטיז שכולם נראים מבוגרים יותר נגלה בסוף שהוא רק בן 30. למרות שלא כ-ז-ה זקן כריס אוונס וסב וטום קרובים לגיל הזה כולם. והוא עדיין נראה מבוגר מהם בהרבה|תוהה| אנד יט חמוד מאד.

לעומת זאת לרצוח בנאדם ועוד לאכול אותו... אני לא יודעת איך ארבעת האחרים מהחבורה חיו עם עצמם אחרי זה.
ממש8-{

מעניין שזה הפירוש שלך. לדעתי מה שנחשף זה מה שהוא תמיד היה די כנה לגביו - הוא נמשך מאוד אל באפי. זה לא דבר דושי. ההתנהגות שלו במקרה הזה היא ההשפעה של הצבוע.
אבל ראיתי שיש דיון שלם שלך עם לונה בנושא אז אני אקרא אותו קודם.
בהשפעת הצבוע הוא חשף את מה שהוא באמת מרגיש שבתור בנאדם נורמלי הוא יודע שלא אומרים.
אגב אני לא מאשימה אותה בתקיפה המינית כלפי באפי שזה משהו שאור אמרה שהיא לא יכולה לתת לו PASS, לדעתי דווקא כן כי הוא היה מכושף. הדברים שהוא אמר היו אמת לדעתי, התקיפה הפיזית הייתה בהשפעת הכישוף ולכן אפשר לסלוח עליה.
אבל כמו שלונה אומרת - זה שיש לו רגשות של תשוקה וקנאה לא הופך אותו לדוש.
נראה לי שאדם נשפט לפי ההתנהגות שלו. כלומר גם לפי איך הוא פועל לפי רגשותיו כשהוא מרסן את עצמו לפי מוסר.
לכולנו יש רגשות ורצונות לעשות דברים ואנחנו לא נשפטים לפי הם, אלא לפי איך שאנחנו מתנהגים (וליתר דיוק, איך אנחנו מתנהגים כשאנחנו לא תחת השפעה של נשמת צבוע)
זה גם לא שזאנדר חשף משהו נסתר ואפל. למשל זה לא שהוא גילה שהוא עזר לבאפי רק בגלל שהוא נמשך אליה או שהוא תמיד תכנן לנצל אותה. נראה לי שכל מה שהוא חושף לגבי הרגשות שלו הם דברים שלגיטימי להרגיש.
אמרתי כבר מספיק פעמים שגם ההתנהגות שלו בלי כישוף לא מוצאת חן בעיניי, שזה סוג של אנטייטלמנט שיש לו כלפי באפי ושזה חוצפה מצידה שהיא נמשכת לבחורים מסתוריים וסקסיים ולא אליו הבחור הנחמד. אז עכשיו זה רק היה הקצנה שלה. אבל אין לי כוח לחזור לדיון הזה כל פרק מחדש.
מעניין שאת כן בעד הצובעים, אבל נגד זאנדר.
כי אחותי לימדה אותי על צבועים.

נראה לי שזה ממש לא סוג קבוצת הבריונים שקורדיליה תהיה חלק ממנה.
קורדיליה יותר מידי עסוקה בעצמה כדי שיהיה לה כוח להתמקד באנשים אחרים כמו ארבעת אלו.
אבל הם מעליבים בצורה דומה לסגנון שלה.

איך אצלכם שיחקו את זה?
יש 2 קבוצות וכדור אחד ויש "שבויה מדומה" בהתחלה בשוליים, ואז כל מי שנפגע הולך לשוליים אבל עדיין משחקים מהשוליים. אין משמעות ללהפגע בשוליים אבל עדיין אפשר לתפוס כדורים ולעזור לקבוצה. בסוף מגיעים למצב שבכל קבוצה יש רק שחקן אחד וכל השאר בשוליים ואז המנצח זה מי שנשאר אחרון.
וגם אם תפסת כדור אז מי שזרק מהקבוצה הנגדית הופך לשבוי.
ויש מצב שאם פגעת/תפסת מישהו מקבוצה נגדית אז השבויים שלו משתחררים אבל יש מצב שאני מערבבת עם קיפודור.
להפגע ראשון וללכת לשבת בצד זה לחלוטין האסטרטגיה הכי טובה למי שלא מעוניין לשחק.
אני זוכר שלא הייתי חכם כל כך, במקום זה הייתי מתחבא מאחורנית רוב הזמן עד שאם הקבוצה שלי הייתה המפסידה אז אני הייתי נותר כמעט אחרון ואז חוטף.
כמו שמשחקים בארץ הייתי משתדלת לא להפגע בהתחלה כדי לא להיות לבד בשוליים כי זה מלא עבודה, וכשהשוליים מתמלאים והמגרש מתרוקן זה הזמן להפגע ולעבור לשוליים. להיות איפה שהרוב נמצא כדי שהם יעבדו ולא אני:-D גם היה קל לא להפגע כי לא היו מכוונים אלי כי אני לא חשובה למשחק:-D
אגב, פתאום אני חושב על זה ששיעורי הספורט שלהם הם בנים ובנות יחד, בעוד שזכור לי ששיעורי ספורט שלי תמיד בנים ובנות היו לחוד.
זה באמת מוזר8-* גם לנו היה נפרד בתיכון.
לדעתי גם בהרבה סדרות/סרטים אמריקאים זה נפרד, אבל לצורך העלילה היום היו צריכים אותם ביחד.

Lhuna3

Well-known member
העניין הוא שבעיקרון לתקוף את באפי מינית זה כן יותר גרוע מאשר לפגוע ברגשות של ווילו,
אבל מה שהופך את מה שהוא עשה לווילו לנורא יותר זה שכשהוא תוקף את באפי, היא כבר יודעת שהוא תחת השפעת רוח הצבוע. לעומת זאת כשהוא אומר לווילו שעכשיו שהוא לא צריך אותה למתמטיקה אז הוא לא צריך לסבול אותה יותר, ווילו חושבת שזה באמת זאנדר. זה נראה לי שובר לב באופן נוראי.
זה גם נכון, אבל מבחינתי יש גם את העניין שווילו היא כזאת רגישה ועדינה בעיני שכל פגיעה בה מרגישה לי נוראית, לעומת זאת באפי היא כזאת חזקה גם פיזית וגם מבחינת בטחון עצמי (מן הסתם זה קשור גם לחוזקה הפיזית שלה וגם לכך שהיא לא היתה ילדה דחויה חנונית כמו ווילו), שאני לא דואגת לה במיוחד כשזאנדר תוקף אותה.
זה באמת מעניין. כמו שכתבתי גם למעלה. נראה לי נורא מעניין איך הם מתמודדים עם הזיכרון של מה שהם עשו. והאם החוויה הזאת השפיעה עליהם להעשות יותר אכזריים או פחות.
ההגיון שלי אומר שכולם בילו את שארית חייהם על ספת הפסיכולוג.
אבל הנאום שלו היה רק לגבי זאנדר. באפי לא באה ודיברה איתו על כל החבורה, היא באה ודיברה איתו על זאנדר.
נכון אבל הוא אומר "טסטוסטרון הופך את כל הגברים למפגרים", כתגובה לתלונה על ההתנהגויות הבאות: להטפל לחלשים, לשנות את הלבוש וההתנהגות, לבלות את כל זמנו בחברת דבילים אחרים - וכל הדברים האלו נכונים לבנות בגיל ההתבגרות לא פחות מאשר לבנים. אז זה לא קשור לזה שהוא בן, אלא לזה שהוא מתבגר.
כמובן. הרי מאיפה מגיעה בכלל המילה ערפד בעברית. זה לא עיבוד של המילה בלטינית.
מאיפה לי לדעת.
אז איך אתן שיחקתן את המשחק הזה?
לא זוכרת את הפרטים, אבל בטוח לא ככה.
באמת בתיכון זה לא ככה בד"כ.
אגב אני לא מאשימה אותה בתקיפה המינית כלפי באפי שזה משהו שאור אמרה שהיא לא יכולה לתת לו PASS, לדעתי דווקא כן כי הוא היה מכושף. הדברים שהוא אמר היו אמת לדעתי, התקיפה הפיזית הייתה בהשפעת הכישוף ולכן אפשר לסלוח עליה.
נו טוב, אני אתנחם בזה שלפחות על זה את סולחת לו.
אז שהיא תלמד אותך גם על זאנדר :p
זה נכון.
יש 2 קבוצות וכדור אחד ויש "שבויה מדומה" בהתחלה בשוליים, ואז כל מי שנפגע הולך לשוליים אבל עדיין משחקים מהשוליים. אין משמעות ללהפגע בשוליים אבל עדיין אפשר לתפוס כדורים ולעזור לקבוצה. בסוף מגיעים למצב שבכל קבוצה יש רק שחקן אחד וכל השאר בשוליים ואז המנצח זה מי שנשאר אחרון.
כן, זה נשמע לי יותר מוכר.
ויש מצב שאם פגעת/תפסת מישהו מקבוצה נגדית אז השבויים שלו משתחררים אבל יש מצב שאני מערבבת עם קיפודור.
קיפודור? :-D אין לי מושג מה זה אבל אהבתי את השם של המשחק הזה! (אני מניחה שזה קשור איכשהו לקיפודים(?))
כמו שמשחקים בארץ הייתי משתדלת לא להפגע בהתחלה כדי לא להיות לבד בשוליים כי זה מלא עבודה, וכשהשוליים מתמלאים והמגרש מתרוקן זה הזמן להפגע ולעבור לשוליים. להיות איפה שהרוב נמצא כדי שהם יעבדו ולא אני:-D גם היה קל לא להפגע כי לא היו מכוונים אלי כי אני לא חשובה למשחק:-D
:-D נשמע נכון בהחלט.

הענין הזה של פיתוי באמצעות הקולות מופיע רבות גם בפולקלור אירופאי אאל"ט.
כן, מזכיר לי משהו עם בנות ים שמפתות אליהם מלחים בשירה.

Lhuna3

Well-known member
ועטלף :)

הענין הזה של פיתוי באמצעות הקולות מופיע רבות גם בפולקלור אירופאי אאל"ט.

תוכל לשתף קישור?

זנדר נמשך אליה, אבל בסוף הפרק הוא מחבק את ווילו ומרמז על "אהבת אמת". בכל מקרה, שניהם "סיידקיק" של באפי, ועל פי הגיון הסדרה ובטח עפ"י פרק 7, אין לו סיכוי קלוש, אגב, גם אצל קורדליה לא "ילך" לו. האם ווילו היא "החברה הכי טובה" של הבחור?

הסדרה עוסקת בבאפי שוחטת הערפדים. מטבע הדברים, אין לה הרבה ברירות. אבל פרק 7, בו אדון תיכף, מבהיר שאמנם אנג'ל הוא איש מסוכן, אבל הוא מאוהב ב-באפי עד צוואר, עבורה הוא לא מסוכן כלל.

לא כך הבנתי את הדברים, תודה.

זו היתה שניונת. הוא לא רחרח, והם רחרחו את האוויר בעיקר, קצת אלה את אלה - זה ממש לא רחרוח כלבי. ממש בלטה שם ההכנעות בפני זכר אלפא. הרי המיניות של הצבועים, אם קראת היטב את המקורות שהאתי פלואידית לגמרי, באגדות כתוב שהגבר הופך לנקבה וחוזר חלילה.

חחחחחחח
תשים לב שכתבת פה ספוילרים גם לפרק 1X07 - חשוב לכתוב את זה בכותרת של הספוילר.
אפילו אם זה רק רמזים!

נדירליאל

Active member
סוף סוף
אנג'ל חוזר לסדרה, ולא סתם חוזר אלא בגדול. אפילו זוכה לסצינות בלעדי באפי, זוכה לאקספוזיציה מהספר של ג'יילס, על היותו כלכך מפורסם בעולם הערפדים, מספר לבאפי איך הפך מרוצח בני אדם למגן האנושות, לא פחות.
שאלה - האם אמא של באפי תהפוך לערפדה? שהרי נושכה על ידי ערפדה.
כמה הערות -
שלישיית הרצח שהוזמנה על ידי המשיח - לי הזכירו את הקלינגונים מסטארטרק, לא פחות.
שמתם לב איך הצלב של באפי שרף את חזהו של אנג'ל - מס שפתיים לנוצרים בינינו או למאמינים בכוחו של הצלב לגרש שדים?
איך באפי יודעת היכן אנג'ל גר?
שמתם לב לקרבה המפליאה בין שם הבר "ברונז'" לשם השחקן שמגלם את אנג'ל - בוריאנז
אבל
הפרק הנוכחי היה פרק קלאסי של תחרות שתי בנות על אותו הגבר, אופייני לסדרות הורמונים, לסדרות תיכון.
אז ישנה באפי מולה נמצאת דארלה היפהפיה, שפגשנו בפרק הראשון, חוטפת צעירים נאים ואוכלת אותם בתאווה רבה. היא הופכת לנמסיס של אנג'ל, עפ"י רצון המשוח, וגם מתחייבת להביא לו את אנג'ל, לא פחות.
העלילה מבחינתי היתה קלאסית אופרת סבון, כמעט. אבל היה נפלא לראות את חוש ההומור, כשהעמידו את דארלה מול באפי, שתיהן ALL AMERICAN WHITE GIRLS.
חשבתי לעניין אתכם באיזה פוסט שקראתי, ששואל הרבה שאלות על פרק 7, דבר שמוצא חן בעיניי מאוד.
TV FANATIC הוא נקרא - https://www.tvfanatic.com/2017/09/buffy-the-vampire-slayer-rewatch-angel/
הילד החמוד והסבא - לטעמי זו דרך לאירוניה קלילה של הפרקים.

didalf

Well-known member
קיפודור? :-D אין לי מושג מה זה אבל אהבתי את השם של המשחק הזה! (אני מניחה שזה קשור איכשהו לקיפודים(?))
חחחחח בכל מקום זה נקרא אחרת. בירושליים נראה לי "חיי שרה" ויש גם "מלך השבויים".
בראשון זה נקרא קיפודור בגלל הצורה של הכדור:
1678545939922.png
להבדיל ממחניים בקיפודור אין שתי קבוצות, כולם נגד כולם אבל רק כדור אחד, והמנצח הוא זה שנשאר אחרון עם כל השבויים.

Lhuna3

Well-known member
צפה בקובץ המצורף 72877
להבדיל ממחניים בקיפודור אין שתי קבוצות, כולם נגד כולם אבל רק כדור אחד, והמנצח הוא זה שנשאר אחרון עם כל השבויים.
אה אוקיי, אני מכירה את השם "חיי שרה", אבל לא ממש שיחקנו בזה אצלנו. (אבל כן הכרתי את הכדור הזה שהבאת בתמונה)

didalf

Well-known member
איזה הצלה מפרק 6 המגעיל, באמת מזל שראינו אותם ביחד.
פרק 7 באופן לא מפתיע משמו עסק באנג'ל שסופסוף בא לעשות משהו מועיל יותר מלהגיד שורה מסתורית לפרק.

באפי ואנג'ל התודוו על הרגשות שלהם והתנשקו די מהר, חשבתי שיגררו את זה עד סוף העונה לפחות. אוקי זה היה די סקסי. גם הנשיקה בסיום.
אנג'ל ערפד :

אבל איזה באסה לבאפי היה לגלות את זה ככה.
חח אנג'ל מתאמץ לא לאכול את אמא של באפי הזכיר לי את אדוארד מדמדומים:-D

עצוב לי על ווילו שהיא מאוהבת בזאנדר, מגיע לה מישהו טוב יותר.

נדירליאל

Active member
איזה הצלה מפרק 6 המגעיל, באמת מזל שראינו אותם ביחד.
פרק 7 באופן לא מפתיע משמו עסק באנג'ל שסופסוף בא לעשות משהו מועיל יותר מלהגיד שורה מסתורית לפרק.

באפי ואנג'ל התודוו על הרגשות שלהם והתנשקו די מהר, חשבתי שיגררו את זה עד סוף העונה לפחות. אוקי זה היה די סקסי. גם הנשיקה בסיום.
אנג'ל ערפד :

אבל איזה באסה לבאפי היה לגלות את זה ככה.
חח אנג'ל מתאמץ לא לאכול את אמא של באפי הזכיר לי את אדוארד מדמדומים:-D

עצוב לי על ווילו שהיא מאוהבת בזאנדר, מגיע לה מישהו טוב יותר.
כן, זה באמת קטע מצחיק איך הוא מנסה לדחות את התשוקה לדם, איך דארלה מפתה אותו ומנסה כך להחזירו לחיק השליט.
לגבי וילו - זה תלוי בה. לדעתי בשלב הזה נוח לה מאוד להסתובב עם בחור שאין לו, ודוק, אין לו דרישות מיניות ממנה. היא לא קורדליה ולא באפי, אם כי באפי כנראה עדיין... האמת זה מעניין שאין לנו מושג על ההיסטוריה המינית של באפי, כלומר, אם יש לה בכלל. בנשיקה עם אנג'ל היא גילתה מיומנות גבוהה של שלילוב שפתיים.

It's Always Sunny

Well-known member
יש ארבעה מינים, וארבעתם בתמונה. בררתי על אמונות טפלות, אחת מהבולטות - הצבוע מהפנט את המביט בו וגוררו למערתו - ואוכל אותו. אבל יש קשר לערפדים, אני מניח שהתסריטאי של הפרק הזה הוא יהודי בוגר ישיבה לפחות לפי הקטע הזה:
"צבוע זכר לאחר שבע שנים נעשה עטלף. עטלף לאחר שבע שנים נעשה ערפד. ערפד לאחר ז' שנים נעשה קימוש. קימוש לאחר שבע שנים נעשה חוח. חוח לאחר שבע שנים נעשה שד. שדרו של אדם לאחר שבע שנים נעשה נחש (בבא קמא טז ע"א)."
אז הלכתי קצת לברר על צבועים. אפילו מצאתי תמונה של צבוע "שחור" [אין דבר כזה! בניגוד לראש שמראים לנו בכלוב]
תודה על המידע :-):

שמתם לב שהשחקן שמשחק את שומר גן החיות הוא גיבור תוכנית משפט משנות ה- 80 . שם הוא משחק מתמחה מבריק וסטודנט מבריק למשפטים, יחד עם המנחה, פרופסור כריזמטי וגאון, לא פחות, הם פותרים בעיות חוקתיות כאלה ואחרות.
ראית את הסדרה הזו?

היכן הרביעיה המסוכנת, הסוציופטית? זו אגב תכונה די מאוסה עליי בסדרות מסוג זה, מופיעה דמות חדשה, וללא סיבה אמיתית לפעמים לא מגיעה לסיום הסוגר של הפרק.
באמת לא ראו אותם אח"כ, איך הם התמודדו עם היום שאחרי ולדעת מה שהם עשו, וקצת חבל.
|כן||כן|

זה קצת עצוב לי שאת עדיין שופטת אותו כדוש.
יש בו תשוקה כלפיה וקנאה, זה נכון שאלו רגשות אמיתיים, אבל כשהוא תחת כישוף של נשמה של טורף אז זאת הצורה שאליה הרגשות האלו מתרגמים.
אני חושבת שלכל אחד מאיתנו יש רגשות ומחשבות, שאם יקחו מאיתנו לרגע את היכולת להיות מצפוניים וטובים ואכפתיים ומוסריים - אז מה שישאר מהם זה רק הצדדים הרעים והמכוערים.
|כן||כן|

(מה שכן, זכור לי פעם אחת בתיכון שהיתה מורה להתעמלות מגעילה שממש שנאתי, והיתה לי חברת ילדות שאף פעם לא היתה מפסידה בספורט, היא היתה מאוד תחרותית, בתיכון כבר לא היינו חברות קרובות, אבל המורה השתתפה במשחק והחברת ילדות שלי היתה בקבוצה השניה, והיא זרקה על המורה הזאת כדור ממש ממש חזק וניצחה אותה, ואני כל כך שנאתי את המורה הזאת באותו זמן, שזה שימח אותי. מוזר לי היום להזכר שהרגשתי ככה. אני לא זוכרת מה גרם לי לשנוא אותה כל כך.)
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

אני לא הייתי משתתפת בכלל.
באיזשהו שלב בחטיבת הביניים, התלמידות אהבו לשחק בשיעורים מחניים והמורה הרשתה לי לא להשתתף. האמת שזה היה נפלא לא לשחק מחניים, במיוחד כי ביסודי הייתי משחקת וממש פחדתי מהרגע שהיו מכריזים שמשחקים מחניים :-D

אני לא רואה בזה רגשי נחיתות.
אני חושבת שזאנדר מכיר את החבורה הזאת ככאלו שמשתמשים בלעג מילולי, ולזאנדר יש ניסיון בזה (כקורבן של לעג כזה מצד נערים, כפי שראינו פה ושם), וגם יכולת התמודדות מילולית (כמו תגובות סרקסטיות) זה משהו שיש לו, ולכן הוא סבור שאין פה צורך בכישורי הלחימה והכוח של באפי. זה מראה בעיני דווקא על בטחון עצמי שיש לו, שהוא מתנדב לצאת להגן על הילד החלש מול הבריונים.
אולי זה גם וגם?

:-D היא אכן אמרה וזה רפרנס מגניב, שהמתרגם של הכתוביות שלנו כנראה לא הכיר או לא קלט גם.
ראית תיקים באפלה?

אני לא בטוחה למה את מתכוונת שלא שמת לב. את מתכוונת לעובדה שזו תקיפה מינית?
כן וזה די מוזר כי דווקא אני מאוד שמה דגש על הנושא הזה. זה נשמע כמו תירוץ אבל אולי בגלל שהייתי צעירה יותר לא ייחסתי לזה חשיבות.

ג'יילס אכן נראה שקלט כמה רגעים קודם והעמיד פנים, אבל לגבי ווילו לא חשבתי ככה. אבל אולי את צודקת.
ווילו וג'יילס באמת לא ידעו שהאיש הזה הוא Primal לפני שהוא חשף את עצמו.
לא הסברתי את עצמי נכון.
הכוונה היא שווילו קלטה שהוא רע אבל המשיכה להעמיד פנים שהוא לא יודעת את זה אבל אז כשבאפי הגיעה היא צעקה לבאפי שזו מלכודת. אני ראיתי את הפרק אחרי הרבה זמן אז בהתחלה לא זכרתי את הקטע הזה. ולא הבנתי אם הם עד כדי כך נאיביים הם משתפים איתו פעולה.

@didalf את רואה?? אפילו צעירת הפורום איתנו בקטע של ג'יילס, אז את יכולה להרגע!
ניסיתי למצוא את התגובה שלי אבל לא מצאתי אז אני אכתוב שוב שאני חושבת שג'יילס הוא גבר נאה.
אבל כן, בוודאות אני זוכרת שכתבתי את זה באיזשהו שלב בפורום :-D

זה בעצם פרק שני שבמידה מסויימת מתמקד בזאנדר (אחרי הפרק עם המאנטיס) שזה לא הוגן כי צריך התמקדות בווילו גם.
נכון, לא חשבתי על זה ככה.

נכון ששוב מישהו מסגל התיכון מת. אבל עדיין המוות של החזיר היה הרבה יותר נוראי. למרות שלא ראינו אותו.
צודק :-(

זה היה מעניין אם זאנדר כן היה מצטרף לאכילה של פלוטי. הוא היה צריך לסחוב את זה איתו לאורך כל שארית חייו.
*ובעניין הזה - חבל שאנחנו בעצם בכלל לא רואים איך שאר המגעילים לוקחים את מה שהם עברו. האם הם ממשיכים להיות בריונים אחרי מה שהם עשו, או שזה משנה אותם לטובה. או אולי דווקא לרעה.
וואלה, אחרי אחרי שקראתי את מה שכתבת, פתאום קלטתי שהם יזכרו את המעשים שלהם לכל החיים.

העניין הוא שבעיקרון לתקוף את באפי מינית זה כן יותר גרוע מאשר לפגוע ברגשות של ווילו,
אבל מה שהופך את מה שהוא עשה לווילו לנורא יותר זה שכשהוא תוקף את באפי, היא כבר יודעת שהוא תחת השפעת רוח הצבוע. לעומת זאת כשהוא אומר לווילו שעכשיו שהוא לא צריך אותה למתמטיקה אז הוא לא צריך לסבול אותה יותר, ווילו חושבת שזה באמת זאנדר. זה נראה לי שובר לב באופן נוראי.
מסכימה איתך לגבי הנקודה הראשונה.
לגבי הנקודה השנייה, טוב שיש את הדיונים האלה, לא הייתי חושבת על זה בחיים, למרות שצפיתי בסדרה מיליון פעם :-D

בעיה בכך שראיתי את הסדרה כבר המון פעמים היא שאין לי מושג מה הרגיש במקור צפוי ומה לא.
לפחות אני די בטוח שאף אחד לא ציפה לזה שיאכלו את פלוטי.
גם אני ככה. אני זוכרת בבירור רק דברים שממש השפיעו עליי ונחרטו לי בראש. לגבי שאר הרגעים האחרים, צפיתי בסדרה הרבה אז הטוויסט הזה לא הפתיע אותי.

יש כאן אולי קצת ביקורת סמויה על כך שאנחנו רואים לאכול חיה כמשהו רע כשאנחנו לא משנים את ההגדרה שלה בראש קודם.
|כן|

בהחלט צריך לתת לזאנדר קרדיט על זה. (אבל מישהי בטח לא מוכנה לתת לו קרדיט על כלום)
:-D

נראה לי שזה ממש לא סוג קבוצת הבריונים שקורדיליה תהיה חלק ממנה.
קורדיליה יותר מידי עסוקה בעצמה כדי שיהיה לה כוח להתמקד באנשים אחרים כמו ארבעת אלו.
כתבת את מה שחשבתי במקומי, תודה 8-):

נכון, בפעם הראשונה שצפיתי בפרק זה היה לי מוזר.

או שהוא סתם פירגן לעצמו טיול לגן חיות בשביל הכיף. זכותו בתור מנהל.
:-D זה נצחיק אותי יותר ממה שזה צריך להצחיק.

כנראה שזה היה לטובה שהוא מנע מבאפי ללכת.

*אגב, זה הפרק הראשון שבו מדברים על הקראש שיש לווילו על זאנדר באופן גלוי וזה לא רק מרומז.
וואו, נכון. לא חשבתי על זה.

חחחחח
הסדרה מלאה ברפרנסים לתרבות עכשווית (כלומר מה שהיה תרבות עכשווית אז). יש גם לפחות איזכור אחד לזינה הנסיכה הלוחמת בסדרה.

*אגב, הייתה בתחילת שנות ה2000 אופרת סבון בשם Passions שגם היו בבאפי רפרנסים אליה (ג'ויס ועוד דמות מאוד אהבו את הסדרה) וגם בסדרה ההיא עצמה היו רפרנסים אל באפי.
חחחח, נכון.
אני זוכר שאמרת פעם שראית את תיקים באפלה אבל לא סיימת אותה, עד לאן הגעת?
וראית את כל זינה?

כן, גם לונה הצטרפה לספירה.
LOL, כנראה שמתישהו אני אאבד את הספירה.

נראה לי באופן כללי - "פשוט תהרוג אותי". אבל יותר בפירוט: תירה בי, תפצלח אותי, תתלה אותי על הקיר. יעני הוא מרגיש כל כך רע על מה שהוא עשה שזה מה שמגיע לו.
תודה על ההסבר.

ככה זה היה גם אצלנו.

:-D:-D

Lhuna3

Well-known member
כשווילו מדברת עם באפי על הקראש שיש לה על זאנדר, ובאפי ממליצה לה לדבר איתו על זה, ווילו עונה:
!no, no speaking up
that way leads to madness and sweaty palms

ובכתוביות כתבו:
לא, לא לדבר!
זה מה שמוביל לשיגעון ולשזיפים מתוקים.
|פנים|

רוב הזמן נח

Well-known member
כשווילו מדברת עם באפי על הקראש שיש לה על זאנדר, ובאפי ממליצה לה לדבר איתו על זה, ווילו עונה:
!no, no speaking up
that way leads to madness and sweaty palms

ובכתוביות כתבו:
לא, לא לדבר!
זה מה שמוביל לשיגעון ולשזיפים מתוקים.
|פנים|
אז אולי אם צופים כבר מחדש, בכל פרק שמישהו יתנדב לתקן את קובץ הכתוביות ולהעלות אותו מחדש? כי יש המון טעויות בכתוביות בהרבה בפרקים.

Lion_Heart

Well-known member
גאאאד הוא יפה :love::love::love:

אבל אין לי כוח לסכם.
זה הולך כבר להתחיל להיות לי קשה לצפות בקצב האיטי הזה :-D

חחחח תכלס זה מטומטם באמת.

:-D אני לגמרי מבינה מה שאתה אומר, לא יכולה להתווכח עם זה.

אבל עדיין.... |מאוהב|
כן,כן,הוא יפה אז כל מה שהוא עושה זה בסדר...זכותך המלאה! תהני! :-D אני מעולם לא אהבתי אותו...

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אה אוקי, זה נשמע מוכר באמת. עכשיו אני לא בטוח איזו גרסה שיחקנו אצלנו.
הגיוני שנחשפתי למשחק הזה הרבה יורת בטלוויזיה וקולנוע אמריקאי מאשר בחיים המציאותיים בישראל.
זה באמת מוזר8-* גם לנו היה נפרד בתיכון.
לדעתי גם בהרבה סדרות/סרטים אמריקאים זה נפרד, אבל לצורך העלילה היום היו צריכים אותם ביחד.
אני לא בטוח אם זה נפרד בארה"ב
אבל הקטע של למשל לגרום ללאנס לחשוב שהם הולכים לזרוק אותו לצבועים זה לחלוטין לא הקטע שלה.
לדעתי היא לחלוטין תרגיש שהיא נעלה עליהם. חבל שלא ראינו עימות שלה איתם.
אני אדבר עם אחותך שתלמד אותך על זאנדרים
ההגיון שלי אומר שכולם בילו את שארית חייהם על ספת הפסיכולוג.
הסיפורים שהפסיכולוגים בסאנידייל שומעים. אני בטוח שיש איזה פסיכולוג שם שלא קולט איך זה שיש לו נערה מטופלת שמספרת לו שאמא שלה החליפה איתה גוף, נער שמספר לו שגמל שלמה ענקית חטפה אותו, נערה שמספרת שהיא זוכרת שהיא אכלה את המנהל שלה, ונער שמספר שהוא בטוח שהוא היה במועדון שהותקף על ידי ערפדים אבל יום למחרת כולם טענו שאלו היו אנשים רגילים.
(וזה כמובן רק דברים שקרו עד כה)
כן, מזכיר לי משהו עם בנות ים שמפתות אליהם מלחים בשירה.
דיברו על זה בפרק עם המאנטיס

טוני החתול

Well-known member
מנהל
צפה בקובץ המצורף 72877
אף פעם לא שמעתי שככה קוראים לכדור הזה, אבל אני יכול להבין.
מה שאני ממש בשוק זה שמשחקים איתו משחק של ממש.
ראשון היא כמו ארץ מהאגדות.

וואו, לא חשבתי על זה.
אם באפי הייתה הולכת לשם ומתעמתת איתם ואז גם היא הייתה נדבקת בנשמה של הצבוע אז היא הייתה נעשית עוד יותר חזקה ומאוד אלימה. זה היה יכול להיות ממש נוראי.
אני זוכר שאמרת פעם שראית את תיקים באפלה אבל לא סיימת אותה, עד לאן הגעת?
וראית את כל זינה?
אני חושב שהגעתי לסוף עונה 3 של תיקים באפלה בצפייה שבה ראיתי את כל הפרקים. ראיתי גם כל מיני פרקים משאר העונות, אבל רק פה ושם בודדים.
את זינה ראיתי כולה בשידור הראשון שלה ואז עשיתי לפני כמה שנים צפייה חוזרת בכולה.

טוב שיש את הדיונים האלה, לא הייתי חושבת על זה בחיים, למרות שצפיתי בסדרה מיליון פעם :-D
אני ראיתי את הסדרה הזאת מיליון פעם, עוד מאז שאת היית תינוקת (ליטרלי) ודנתי בה עם אנשים באינטרנט המון.
ועדיין עלו כאן דברים בדיונים על הפרקים שלא חשבתי עליהם (או לפחות לא זכרתי שחשבתי עליהם)

Lhuna3

Well-known member
ראית תיקים באפלה?
כן. היה לי גם קראש של המון זמן על פוקס מאלדר והשחקן שלו דיוויד דוכובני.
כן וזה די מוזר כי דווקא אני מאוד שמה דגש על הנושא הזה. זה נשמע כמו תירוץ אבל אולי בגלל שהייתי צעירה יותר לא ייחסתי לזה חשיבות.
זה הגיוני בסה"כ, גם הגיל וגם היום המודעות גדולה הרבה יותר לעניינים כאלו.
לא חשבתי על זה, אבל וואו, נכון...

למעלה