🧶 באפי 7 פרקים 17-18 🧶 אנג'ל 4 פרקים 15-18 🧶 צפיה משותפת

Lhuna3

Well-known member
נו די כשהם רוצים להפתיע באמת הם לא שמים בפתיח
לצערי זה לא נכון. בסדרה הזאת (שתיהן) אין להם מודעות להסתרת ספוילרים, והם תמיד שמים אחרי הפתיח מייד את השחקנים האורחים:-(

טוני החתול

Well-known member
מנהל
"ספייקלוס"
חחחחח אהבתי את ההגדרה הזאת

אוקיי אבל הטריגר לפלאשבק הזה היה איכשהו השיר. נראה לי. :unsure:
כן, השיר הוא טריגר לפלאשבק, אבל השיר הוא באופן כללי טריגר לזה שהוא הופך להיות אלים.
כלומר כשהראשון מפעיל את הטריגר מה שהוא בעצם עושה זה שהוא גורם לספייק לשמוע את השיר.
אז בעיקרון ספייק היה יכול להגיע להבנה הזאת לגבי אמא שלו גם בפעם הבאה שהראשון היה גורם לו לשמוע את השיר.

לצערי זה לא נכון. בסדרה הזאת (שתיהן) אין להם מודעות להסתרת ספוילרים, והם תמיד שמים אחרי הפתיח מייד את השחקנים האורחים:-(
נראה לי שכשג'יילס הופיעה בסוף הפרק הלפני אחרון של עונה 6 אז השם שלו לא הופיע אחרי הפתיח אלא רק בסוף הפרק.

didalf

Well-known member
כן אבל יש מקרים נגיד ששחקן אורח הוא הטוויסט בסוף הפרק ואז הם לא שמים את השם שלו. כמו עם ג'יילס בפרק שהוא חזר לנצח את ווילו.
כשזה *באמת* טוויסט חשוב הם לא שמים.

כן, השיר הוא טריגר לפלאשבק, אבל השיר הוא באופן כללי טריגר לזה שהוא הופך להיות אלים.
כלומר כשהראשון מפעיל את הטריגר מה שהוא בעצם עושה זה שהוא גורם לספייק לשמוע את השיר.
אז בעיקרון ספייק היה יכול להגיע להבנה הזאת לגבי אמא שלו גם בפעם הבאה שהראשון היה גורם לו לשמוע את השיר.
החרק המגעיל שהכניסו לו לעין הטריג את הפלאשבק המודחק, הוא לא היה יכול להגיע להבנה הזאת קודם.
ההשמעה של השיר שוב הטריגה את החלק האלים שבו אבל גם את המשך הפלשאבק ממקודם. אני חושבת.

נראה לי שכשג'יילס הופיעה בסוף הפרק הלפני אחרון של עונה 6 אז השם שלו לא הופיע אחרי הפתיח אלא רק בסוף הפרק.
בדיוק מה שכתבתי חח

Lhuna3

Well-known member
המקרה שציינתם לגבי הקרדיטים בהתחלה הוא היוצא מהכלל...
אבל 🤷‍♀️

רוב הזמן נח

Well-known member
אחרי שתגמרו את הצפייה הנוכחית, תהיה צפייה חדשה בלי להסתיר ספויילרים?

או שתגידו, יש כאן עוד אנשים שהגיעו ולא ראו תסדרה, אז עדיין צריך להסתיר?

Lhuna3

Well-known member
אנחנו לא מתכננים כרגע צפייה חדשה, בטח לא כל כך קרוב לנוכחית. אולי יום אחד בעתיד, מי יודע.
אבל כמובן שכל אחד יכול לפתוח צפייה משלו, עם או בלי אחרים שירצו להצטרף אליו.
יש כאן אנשים שעוד לא סיימו את הסידרה, וגם תמיד יכולים להגיע חדשים, אז כן צריך להסתיר.

רוב הזמן נח

Well-known member
אנחנו לא מתכננים כרגע צפייה חדשה, בטח לא כל כך קרוב לנוכחית. אולי יום אחד בעתיד, מי יודע.
אבל כמובן שכל אחד יכול לפתוח צפייה משלו, עם או בלי אחרים שירצו להצטרף אליו.

יש כאן אנשים שעוד לא סיימו את הסידרה, וגם תמיד יכולים להגיע חדשים, אז כן צריך להסתיר.
אז בפעם הבאה קובעים מראש שרושמים בתחילת השרשור שהוא מכיל ספויילרים ואז בהמשך השרשור לא צריך להסתיר.

Lhuna3

Well-known member
אז בפעם הבאה קובעים מראש שרושמים בתחילת השרשור שהוא מכיל ספויילרים ואז בהמשך השרשור לא צריך להסתיר.
אני מניחה שזה יהיה בסדר (אם למנהל הפורום גם אין בעיה עם זה).
אבל מי יודע מתי תהיה הפעם הבאה.

keren or5

Well-known member
אבל לג'יילס יש עדיין אנטי מעצבן לספייק:-(
אז הם מנסים לגלות מה הטריגר שלו. אוי פלשאבק לוויליאם החננה איזה חמודי חח. אווו השיר זה משהו שאמא שלו שרה לו, כמובן. הכל קשור באמא בסוף.
אה דרוסילה. יאוו ספייק הערפד הכי קלוקל אי פעם גם כשאין לו נשמה הוא כזה נשמה שהוא דואג לאמא שלו. חחחח ודרו לא רוצה את חמותה איתה לנצח:-D
ואחכ גם איך הוא נפגע מאמא שלו הערפדה אחרי שהיא אמרה לו דברים מגעילים;-( זה כזה מבלבל איך הוא נשאר רגיש כזה??? ובסוף הוא הרג את אמא שלו. תיארתי לי שיש לו איזה טראומה כזאת שבגללה השיר של אמא שלו כזה מטרגר אותו.
|כן| על הכל! |מאוהב| טנק יו!!! |מאוהב||חיבוק|
ו-ווד הזה קרציה מנוול יאללה גם כן. חדר מלא צלבים?? מניאק. ואז הוא מפעיל את השיר איזה בן זונה!!!!!!!!!:-[
אהבתי כשספייק אמר לו שהוא לא מצטער כי "היא הייתה קוטלת, הוא היה ערפד, זה המשחק" כי אמממ תכלס. זה נכון. כל אחד עשה את העבודה שלו. ספייק לא אשם שיש קוטלת שהחליטה להביא ילד למרות הסכנות שבתפקיד. אהבתי כל מה שספייק אמר|כתר|
לטובת ווד אפשר לציין שהתרגיל המלוכלך שלו נטרל את הטריגר של השיר וגרם לספייק סוףסוף להשלים עם אמא שלו. איזה חמודי "אמא שלי אהבה אותי|מאוהב|".
נהבלתי קצת כשהוא בא להרוג את ווד אבל אני שמחה שלא כי למרות שהוא עצבן אותי לספייק יש נשמה עכשיו והוא לא אמור לעשות דברים כאלה כי אז איך באפי תוכל להמשיך להגן עליו?
אוי.... תודה!!!! הייתי צריכה שמישהו יכעס קצת על ווד על מה שהוא עשה!!!
ואני לא חושבת שהוא היה הורג את ווד, וגם אחרי שהוא איים עליו אני לא באמת חושבת שהוא היה עושה את זה כי הוא לא הורג בני אדם יותר. אבל איזה כייף שבאפי תמכה בו |מאוהב|
אני לא מאמינה שג'יילס בגד בי ככה;-( ככה מוכן לשקר לבאפי כדי שיהרגו את ספייק בינתיים? נפגעתי מאד ג'יילס ואני דורשת תיקון ליחסים בינו לבין באפי דחוף!!!! אתם תסיימו את הסדרה כשהם אב ובת אוהבים שוב, שמעתם אותי????????????:-[
|חיבוק| |נחמה| |חיבוק||נחמה| חששתי מזה! כי עם כמה שאני אוהבת את הפרק ושהקשר בין באפי לספייק מתחזק, ידעתי שמה שיקרה בין באפי לג'יילס יהיה לך קשה ||נחמה| ואם זה עוזר במשהו אני כן חושבת אולי שההתנהגות של ג'יילס הייתה אולי קצת OOC כי רצו ליצור את הדרמה הזאת.
אבל מה שהכי חשוב בפרק ומהקטעים האהובים עלי בסדרה, זה הסיפור של ספייק ואמא שלו. איזה מהמם זה שהוא עדיין דואג לה ואוהב אותה גם אחרי שהתערפד, ואנחנו כבר יודעים שספייק בלי נשמה הוא מאוד שונה מאנג'ל בלי נשמה (אולי בגלל שהם היו טיפוסים מאוד שונים בצעירותם לפני ההמרה וויליאם היה תמיד טיפוס רגיש במיוחד ואילו ליאם היה בחור הולל ומלא בטחון עצמי), הוא אכזרי ורשע, אבל גם מסוגל לאהוב וצריך אהבה.
אבל אימא שלו אחרי שהיא הופכת לערפדה היא אכזרית לחלוטין ושוברת לו את הלב בצורה נוראית כל כך!
וגם אני אוהבת איך שווד בלי להתכוון בעצם גורם לו להגיע להבנה שהוא היה צריך שאמא שלו כן אהבה אותו, והשד שהיא הפכה אליו לא היה היא, ולהתגבר על הטריגר.
כן!!! על הכל! |לב||לב||מאוהב||מאוהב||מאוהב| ואני חושבת שזזה בטח היה ממש מבלבל לספייק שאמא שלו דיברה אליו ככה, במיוחד כי גם אחרי שהוא הפך לערפד זה לא שינה את הרגשות שלו כלפיה אז בראש שלו- למה שזה ישנה את הרגשות שלה כלפיו. אבל כל ערפד מגיב אחרת!
אני הייתי בעד שתראי את הפרק של אנג'ל קודם כי אז לא היית יודעת שווילו אמורה להופיע
ואני אמרתי לראות בסדר שצריך לראות כי אחרת זה סתם יצא מבלבל!
אבל ספייק נשאר בהרבה דברים דומה גם אחרי שהוא איבד את הנשמה שלו והפך לערפד. הוא עדיין היה אדם שמקדיש את עצמו לאהבה
כן לחלוטין. ספייק הודה בעצמו שהוא ביץ' של אהבה עוד בעונה 3 כשהוא נתן את הנאום הזה-
You're *not* friends... You'll never be friends. You'll be in love till it kills you both. You'll fight and you'll shag and you'll hate each other till it makes you quiver, but you'll never be friends... Love isn't brains, children, it's blood. Blood screaming inside you to work its will... I may
be love's bitch but at least I'm man enough to admit it.​
זה מעניין שוב עד כמה הוא שונה מאנג'ל.
כי אנג'ל במשך מאה שנים התענה על כל דבר רע שהוא עשב כשהוא היה ערפד.
לעומת זאת ספייק כמה חודשים אחרי שהוא קיבל את נשמתו וכבר לחלוטין מתייחס לזה כמשהו שמישהו אחר עשה.
אפשר להבין את הלוגיקה שלו בזה, אבל אפשר להבין גם את ההרגשה של אנג'ל.
וזה מצחיק במיוחד כי דווקא ספייק כבעל נשמה הוא מאוד דומה לספייק בלי נשמה. בעוד אנג'ל ואנג'לוס ממש שונים.
אוף, תנוח, ברור שהוא מרגיש רע על זה שהוא הרג את אמא של ווד. הוא מרגיש רע על כל מי שהוא הרג. לפני איזה שני פרקים באפי נכנסה בו על זה שהוא לא קשוח מדי כדי להרוג שד ושהיא צריכה אותו יותר קשוח כדי לעזור לה להילחם, אז ספייק כמו ספייק כמובן עשה את מה שבאפי אמרה לו לעשות והתקשח.
אבל האמת שגם ריחמתי על ווד כי ספייק אמר לו את זה במקביל לכך שהוא אמר לווד שאמא שלו בעצם לא מספיק אהבה אותו.
וכאילו לכל הרוחות, רצחת את האמא של הבן אדם, כיסחת אותו במכות ועכשיו אתה אומר לו שהאמא שלו שמתה כשהוא היה בן 4 לא אהבה אותו באמת. אולי גם תספר לו שסנטה קלאוס לא אמיתי.
נכון הוא אמר לווד משהו בכוונה כדי לפגוע בו, כשהוא כיסח אותו במכות, *אחרי* שספייק היה נחמד לווד למרות שברור שהוא לא חיבב את הבחור, מהשניה שהם נפגשו, ואחרי שהוא עשה לו כזה אמבוש הגיוני שהוא יהיה עצבני אליו ויגיד לו דברים מגעילים. זה לא מפריע לי. ג'יס. זה היה ברור שהוא לא יהרוג אותו, וגם ברור לי שהוא לא התכוון למה שהוא אמר בזה שהוא כאילו יהרוג אותו אם הוא יסתכל עליו שוב, אבל דיי, מגיע לספייק להיות עצבני כשעושים לו דברים מעצבנים!
אבל פתאום בשביל ספייק היא תסכים לתת לו להרוג בן אדם?
אבל אני מניח שהיא רק אמרה את זה כדי להבהיר לווד שהיא לא תסכים לעוד שטויות ממנו.
אני גם חושבת שהיא לא באמת הייתה נותנת לספייק להרוג אותו, היא אמרה את זה בקטע של להיות קשוחה.
סליחה זה כובע של בריכה מבד לא של בריכה זה מה שזה!
:-D
אבל יותר הגיוני ככה.
זה היה מרגיש מטופש לראות אותה ואז לחזור לפרק שבו קוראים לה.
רואים! צדקתי!
מאד מטריד אותי שאתה קיים.
קודם כל לאדעת אם הוא באמת מרגיש ככה, ראינו שהוא כן מרגיש רע על כל הרציחות שהוא ביצע. הוא לא מחצין את היסורים שלו כמו אנג'ל ומשחק אותה קול כלפי חוץ אבל ראינו בהתחלה שזה כן מייסר אותו ואני לא חושבת שזה עבר, פשוט אין זמן לזה עכשיו.
אבל הוא היה צריך לשחק אותה קשוח כחלק מהקרב. אפילו אם הוא כן מצטער הוא לא יגיד את זה עכשיו.
|כן| בדיוק!

keren or5

Well-known member
הפרק הזה הוא אחד מהפרקים שאני מאוד אוהב את שם הפרק כי הוא מתאים לכמה דברים - שקרים שההורים שלי סיפרו לי.
יש כאן כמובן את ההתייחסות לאמא של ספייק - אם כי אולי השאלה היא מתי היא שיקרה? האם היא שיקרה כשהיא הייתה אנושית והיא אמרה לו שהשירים שלו מקסימים, או שהיא שיקרה כשהיא הפכה לשד ואמרה את כל הדברים הנוראיים שזה למעשה לא באמת אמא שלו אומרת אלא שד שרוצה להכאיב לו?
ויש את אמא של ווד - שלטענת ספייק שיקרה לו כשהיא אמרה שהיא אוהבת אותו, כי אם היא הייתה אוהבת אותו באמת אז היא הייתה מפסיקה לסכן את חייה בשביל להשאר איתו.
ויש את ההורה הלא פורמלי, ג'יילס - ששיקר לבאפי וניסה לעשות משהו מאחורי גבה. בטח הבגידה הכי גדולה שלו מאז העניין עם המבחן בעונה 3.
כן. בפירוש ניסו להקביל בין אמא של ספייק לאמא של ווד. לא חשבתי על ההקבלה לג'יילס האמת.
אבל בעיני עולה עוד השוואה וזה לשתי הקוטלות בפרק. בפלשבק הראשון שרואים את ניקי נלחמת בספייק היא אומרת בסוף לווד הקטן "המשימה זה הדבר הכי חשוב". ובאפי אומרת משהו מאוד דומה לזה בסוף הפרק כשהיא הולכת מווד. ואני חושבת שבצפייה הזאת אני מבינה קצת אחרת מה כל עניין הנשמה מסמל אצל ספייק. הרי הוא אהב כשהוא היה ערפד ביגוד לרוב הערפדים כמו שראינו, אבל הבעיה אצלו הייתה שהוא אהב באופן לא בריא. כשהוא אהב בתור ערפד הוא היה אובססיבי לחלוטין לאישה שאותה הוא אהב וציפה ממנה להיות אובססיבית אליו באותה מידה. כמו שהיא הייתה כל עולמו, כך הוא ציפה להיות כל עולמה. ווד אומר על אמא שלו שהוא אהב אותה והיא הייתה כל עולמו, ואז ספייק משיב לו- ואתה לא היית כל עולמה! זה לא מעצבן אותך? והוא גם מציין שהוא מכיר קוטלות, וקצת קשה לי לא לחשוב שהוא מדבר גם קצת על עצמו בתקופה שהוא התאהב בבאפי לפני הנשמה. היא הייתה כל עולמו, ולמרות שהיא נמשכה אליו והיו לה רגשות אליו, הוא לא היה כל עולמה, היא לא אהבה אותו באותה רמת אובססיביות שהוא אהב אותה. ולפני הנשמה הדרך שהוא חשב על אהבה הייתה שגויה, כי בראש שלו במצב הזה הוא צריך לעשות הכל כדי לגרום לה כן להיות. הציטוט שציטטתי ממנו למעלה, הוא אמנם ציטוט שהרבה אנשים זוכרים. אבל בסוף אותו פרק הוא מגיע ל"מסקנה" שמה שהוא צריך לעשות זה למצוא את דרוסילה לקשור אותה לענות אותה, עד שהיא תאהב אותו. זה אובייסלי לא המסקנה שאמורים לקחת מזה. בניגוד אליו, באותו פרק באפי דווקא מסיקה את המסקנה הנכונה ממה שהוא אמר- וזה שהיא לא יכולה להיות ידידה של אנג'ל כי היא עדיין אוהבת אותו. ולכן בסוף הפרק הזה היא אומרת לאנג'ל בסוף הפרק שהם לא צריכים לראות אחד את השניה יותר (כמובן שה מחזיק מעמד לחצי פרק בערך, כי אין מה לעשות עם אנג'ל בעונה 3 של באפי חוץ מדרמות בינו לבין באפי, אבל זה לא הנקודה).
יש ציטוט אחר בסדרה על אהבה שהוא הרבה נכון, אבל הרבה פחות פופולארי, וזה משהו שיועץ של בית ספר אומר לבאפי בעונה 3 כשהיא אומרת לו שהיא לא יכולה להתגבר על האהבה שלה לאנג'ל (זה בסדר אם אתם לא זוכרים את הדמות, הוא היה רק לאיזה פרק אחד):

PLATT: lots of people lose themselves in love. It's no shame. They write songs about it. The hitch is: you can't stay lost. Sooner or later, you have to get back to yourself.

BUFFY: And if you can't?

PLATT: If you can't - love becomes your master.
.And you're just its dog​
(שימו לב איך שני הציטוטים משתמשים בדימויים מעולם הכלבים כדי לתאר חוסר יכולת להרפות מאהבה.)
אני חושבת שהדבר המשמעותי שספייק הבין בעקבות קבלת הנשמה שלו זה בין היתר העובדה שהוא לא יכול להכריח מישהי לאהוב אותו. הוא יכול לעשות מניפולציות ולזהות נקודות תורפה ולנצל אותם, וזה אולי יוביל לדברים מסויימים (כמו לזה שבאפי תשכב איתו) אבל עדיין בסופו של דבר הוא לא יקבל את האהבה שהוא באמת רוצה. בעיני הנשמה גרמה לספייק להבין את מה שריילי בחיים לא הבין- אתה לא יכול להפוך בחורה לכל העולם שלך ואז להתעצבן שהיא אוהבת אותך בדרך שלה שהיא שונה משלך. זה לא האהבה שאתה רוצה לקבל ממנה במילא. ועכשיו ספייק מבין את זה ורוצה שבאפי תאהב אותו בדרך שלה, כי לפחות זה יהיה אמיתי, ולא כמו הגרסה הלא בריאה שהוא חשב שאהבה צריכה להיראות.

*טריוויה מIMDB: במקור הפרק היה אמור להכיל קטע שבו ג'יילס מספר לבאפי שהוא הרג את בן בסוף עונה 5. ממש חבל לי שלא היה את זה. מעניין אותי איך היא הייתה מגיבה.
וואלה? זה היה יכול להיות מעניין אם זה היה קורה.
אה, וגם הוא בסוף לקח את המעיל שהוא גנב לאמא שלו.
כלומר נכון שספייק נראה סופר מגניב עם המעיל הזה ולא הייתי רוצה אותו בלעדיו.
אבל זה לחלוטין מגעיל ואפילו קריפי להמשיך להסתובב עם המעיל שגנבת מהגופה של אמא של מישהו שאתה מכיר.
כאילו, כן כשחושבים על זה ככה. אל גם אל תשכחו שהוא לא לבש את המעיל מאז שהוא השיג נשמה, והוא רק חזר ללבוש אותו בפרק ההוא שבאפי אמרה לו שהוא צריך להיות קשוח יותר ולהרוג שדים.
לי נראה שזה יותר עניין של עיתוי.
נגיד אם ווד היה מספר לו לפני כן על אמא שלו, ולא מנסה להלחם בו, אז כן אני חושבת שספייק היה מגיב על זה אחרת לגמרי.
אבל גם העניין שווד בדיוק עכשיו מנסה להרוג אותו והוא צריך להלחם על חייו בחזרה, וגם העניין שבדיוק כרגע הוא הגיע לתובנה שאימא שלו בלי הנשמה היתה אדם אחר - ומכאן נובע ישירות שגם הוא כ"ספייקלוס" היה אדם אחר.
יפה! לא חשבתי על זה |כן| אבל מה זה ספייקלוס? אני מרגישה שאני מפספסת פה איזה רפרנס.

Lhuna3

Well-known member
ואני לא חושבת שהוא היה הורג את ווד, וגם אחרי שהוא איים עליו אני לא באמת חושבת שהוא היה עושה את זה כי הוא לא הורג בני אדם יותר.
|כן|
ספייק הודה בעצמו שהוא ביץ' של אהבה עוד בעונה 3 כשהוא נתן את הנאום הזה-
You're *not* friends... You'll never be friends. You'll be in love till it kills you both. You'll fight and you'll shag and you'll hate each other till it makes you quiver, but you'll never be friends... Love isn't brains, children, it's blood. Blood screaming inside you to work its will... I may
נכון! |לב|
רואים! צדקתי!
אבל בעיני עולה עוד השוואה וזה לשתי הקוטלות בפרק. בפלשבק הראשון שרואים את ניקי נלחמת בספייק היא אומרת בסוף לווד הקטן "המשימה זה הדבר הכי חשוב". ובאפי אומרת משהו מאוד דומה לזה בסוף הפרק כשהיא הולכת מווד. ואני חושבת שבצפייה הזאת אני מבינה קצת אחרת מה כל עניין הנשמה מסמל אצל ספייק. הרי הוא אהב כשהוא היה ערפד ביגוד לרוב הערפדים כמו שראינו, אבל הבעיה אצלו הייתה שהוא אהב באופן לא בריא. כשהוא אהב בתור ערפד הוא היה אובססיבי לחלוטין לאישה שאותה הוא אהב וציפה ממנה להיות אובססיבית אליו באותה מידה. כמו שהיא הייתה כל עולמו, כך הוא ציפה להיות כל עולמה. ווד אומר על אמא שלו שהוא אהב אותה והיא הייתה כל עולמו, ואז ספייק משיב לו- ואתה לא היית כל עולמה! זה לא מעצבן אותך? והוא גם מציין שהוא מכיר קוטלות, וקצת קשה לי לא לחשוב שהוא מדבר גם קצת על עצמו בתקופה שהוא התאהב בבאפי לפני הנשמה. היא הייתה כל עולמו, ולמרות שהיא נמשכה אליו והיו לה רגשות אליו, הוא לא היה כל עולמה, היא לא אהבה אותו באותה רמת אובססיביות שהוא אהב אותה. ולפני הנשמה הדרך שהוא חשב על אהבה הייתה שגויה, כי בראש שלו במצב הזה הוא צריך לעשות הכל כדי לגרום לה כן להיות. הציטוט שציטטתי ממנו למעלה, הוא אמנם ציטוט שהרבה אנשים זוכרים. אבל בסוף אותו פרק הוא מגיע ל"מסקנה" שמה שהוא צריך לעשות זה למצוא את דרוסילה לקשור אותה לענות אותה, עד שהיא תאהב אותו. זה אובייסלי לא המסקנה שאמורים לקחת מזה. בניגוד אליו, באותו פרק באפי דווקא מסיקה את המסקנה הנכונה ממה שהוא אמר- וזה שהיא לא יכולה להיות ידידה של אנג'ל כי היא עדיין אוהבת אותו. ולכן בסוף הפרק הזה היא אומרת לאנג'ל בסוף הפרק שהם לא צריכים לראות אחד את השניה יותר (כמובן שה מחזיק מעמד לחצי פרק בערך, כי אין מה לעשות עם אנג'ל בעונה 3 של באפי חוץ מדרמות בינו לבין באפי, אבל זה לא הנקודה).
יש ציטוט אחר בסדרה על אהבה שהוא הרבה נכון, אבל הרבה פחות פופולארי, וזה משהו שיועץ של בית ספר אומר לבאפי בעונה 3 כשהיא אומרת לו שהיא לא יכולה להתגבר על האהבה שלה לאנג'ל (זה בסדר אם אתם לא זוכרים את הדמות, הוא היה רק לאיזה פרק אחד):

PLATT: lots of people lose themselves in love. It's no shame. They write songs about it. The hitch is: you can't stay lost. Sooner or later, you have to get back to yourself.

(שימו לב איך שני הציטוטים משתמשים בדימויים מעולם הכלבים כדי לתאר חוסר יכולת להרפות מאהבה.)
אני חושבת שהדבר המשמעותי שספייק הבין בעקבות קבלת הנשמה שלו זה בין היתר העובדה שהוא לא יכול להכריח מישהי לאהוב אותו. הוא יכול לעשות מניפולציות ולזהות נקודות תורפה ולנצל אותם, וזה אולי יוביל לדברים מסויימים (כמו לזה שבאפי תשכב איתו) אבל עדיין בסופו של דבר הוא לא יקבל את האהבה שהוא באמת רוצה. בעיני הנשמה גרמה לספייק להבין את מה שריילי בחיים לא הבין- אתה לא יכול להפוך בחורה לכל העולם שלך ואז להתעצבן שהיא אוהבת אותך בדרך שלה שהיא שונה משלך. זה לא האהבה שאתה רוצה לקבל ממנה במילא. ועכשיו ספייק מבין את זה ורוצה שבאפי תאהב אותו בדרך שלה, כי לפחות זה יהיה אמיתי, ולא כמו הגרסה הלא בריאה שהוא חשב שאהבה צריכה להיראות.
ניתוח מעולה! |כן||כן||כן|
אבל מה זה ספייקלוס? אני מרגישה שאני מפספסת פה איזה רפרנס.
ספייקלוס על משקל אנג'לוס, דרך קצרה יותר להגיד "ספייק כשהיה ערפד רוצח בלי נשמה".

Lhuna3

Well-known member
אני לא אוהבת כל מה שקורה עם קורדיליה |שפם|
וכל הסיפור שלה עם קונור זה פשוט |פנים| (גם אותו ג'וס ווידון שנא כי הוא נכנס להריון?)
בכל זאת דברים שאהבתי מהפרק וחלקם ציינתי גם בצפייתי הראשונה:

* ספוילר גם לבאפי (דברים שכבר ראינו) הקטע שבבאפי כשווילו היתה רעה וניסתה להרוס את העולם, חשבתי שאולי קורדיליה הטובה שהיתה אז עם כוחות עליונים תבוא להאבק בה, אז בפרק הזה בעצם קיבלנו בדיוק את השואו-דאון בין שתיהן - רק הפוך: קורדיליה כרעה ווילו כטובה שנלחמת לעצור אותה. (כאשר היא שוברת את הצנצנת עם הנשמה של אנג'ל)

* הסצינה הכי טובה בפרק הזה היא השיחה של ווילו וווסלי על התקופה האפלה של כל אחד מהם (ציטוטים בערך)
ווסלי: השתניתי, ראיתי את האפלה שבתוכי, אני לא חושב שתוכלי להבין
ווילו: פשטתי את העור של בחור בעודו בחיים ואז ניסיתי להשמיד את העולם
ווסלי: אה... טוב... לא פשטתי עור של אף אחד מעולם... אבל החזקתי אישה קשורה בארון.
ווילו: נו גם זה משהו!
ווסלי: נה, זה לא משתווה אלייך...
ווילו: לא לא! זה גם אפל!
ורגע אח"כ: את נראיית כמו שהיית, יש עוד שינויים גדולים בחייך?
ווילו: לא, רק דברים קטנים... אז... מה הסיפור של פרד?
לווסלי לוקח רגע לקלוט שגם ווילו נדלקה על פרד (עוד אחת לתחרות?)
(וזה בונוס גם לדעת שהם זוג במציאות כבר כשהם מצלמים את זה.)

* אני לא כל כך אהבתי את פיית' עד עכשיו. אפילו שנאתי אותה בקטעים מסויימים.
אבל בפרק הזה אני אוהבת אותה, אוהבת את לורן שדואג לה כזה מקסים (אפילו שהוא לא מכיר אותה בכלל, או שאני לא זוכרת), אוהבת איך שהיא מכסחת את קונור, ובכלליות איך שהיא עם כולם שם.

* קשה שלא לשים לב שאנג'לוס לא הרג אף אדם בפרקים האלו והיו לו הזדמנויות, מה שגרם לי רוב הזמן לחשוד שהוא בכל זאת אנג'ל שמעמיד פנים (וזה הסתדר עם כך שהוא הרג את המפלצת והחזיר את השמש, ועם זה שלורן לא זיהה נכון), אבל בסוף זה לא מה שהיה, ולכן זה קצת מאכזב ולא לגמרי מובן לי, למה אנג'לוס הערפד הידוע ביותר לשמצה בהיסטוריה לא הורג אף אחד. (אוקיי הוא נשך בסוף את פיית'. ציפיתי ליותר.)

נערך לאחרונה ב:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כן לחלוטין. ספייק הודה בעצמו שהוא ביץ' של אהבה עוד בעונה 3 כשהוא נתן את הנאום הזה-
כן. בפירוש ניסו להקביל בין אמא של ספייק לאמא של ווד. לא חשבתי על ההקבלה לג'יילס האמת.

ניתוח מעולה ויפה שהבאת את שני הציטוטים האלו.
(אגב זה מתקשר לי גם עם מה שאנג'לוס אומר על תשוקה בעונה 2 בפרק Passion - אבל באמת אצל אנג'לוס יש תשוקה שיש לה קשר לאהבה, אבל אצלו אין אהבה)
אני כמובן זוכר את היועץ הזה (שזמנו היה קצר), אבל לא זכרתי באמת את מה שהוא אמר וזה באמת יפה ומאוד חשוב.
אני במיוחד אוהב את איך שקישרת את ריילי לנושא - כי באמת ריילי סבל בדיוק ממה שווד סבל ממנו, זה שהקוטלת לא באמת יכולה לתת את כולה לאדם.
אני גם לא חשבתי על הקשר בין מה שניקי אומרת לבן שלה בתחילת הפרק למה שבאפי אומרת לו בסוף הפרק על כך שהמשימה היא הדבר החשוב. והוא נותר נדפק על ידי זה פעמיים. זה כמעט מדהים שהוא לא הופך להיות נבל.

didalf

Well-known member
|כן| על הכל! |מאוהב| טנק יו!!! |מאוהב||חיבוק|
אוי.... תודה!!!! הייתי צריכה שמישהו יכעס קצת על ווד על מה שהוא עשה!!!
|לב|

ואני לא חושבת שהוא היה הורג את ווד, וגם אחרי שהוא איים עליו אני לא באמת חושבת שהוא היה עושה את זה כי הוא לא הורג בני אדם יותר. אבל איזה כייף שבאפי תמכה בו |מאוהב|
כן וכןן|מאוהב|

|חיבוק| |נחמה| |חיבוק||נחמה| חששתי מזה! כי עם כמה שאני אוהבת את הפרק ושהקשר בין באפי לספייק מתחזק, ידעתי שמה שיקרה בין באפי לג'יילס יהיה לך קשה ||נחמה|
מאד קשה;-(
ואם זה עוזר במשהו אני כן חושבת אולי שההתנהגות של ג'יילס הייתה אולי קצת OOC כי רצו ליצור את הדרמה הזאת.
תודה!!

|מאוהב|
אוף, תנוח,
ברור שהוא מרגיש רע על זה שהוא הרג את אמא של ווד. הוא מרגיש רע על כל מי שהוא הרג. לפני איזה שני פרקים באפי נכנסה בו על זה שהוא לא קשוח מדי כדי להרוג שד ושהיא צריכה אותו יותר קשוח כדי לעזור לה להילחם, אז ספייק כמו ספייק כמובן עשה את מה שבאפי אמרה לו לעשות והתקשח.
נכון הוא אמר לווד משהו בכוונה כדי לפגוע בו, כשהוא כיסח אותו במכות, *אחרי* שספייק היה נחמד לווד למרות שברור שהוא לא חיבב את הבחור, מהשניה שהם נפגשו, ואחרי שהוא עשה לו כזה אמבוש הגיוני שהוא יהיה עצבני אליו ויגיד לו דברים מגעילים. זה לא מפריע לי. ג'יס. זה היה ברור שהוא לא יהרוג אותו, וגם ברור לי שהוא לא התכוון למה שהוא אמר בזה שהוא כאילו יהרוג אותו אם הוא יסתכל עליו שוב, אבל דיי, מגיע לספייק להיות עצבני כשעושים לו דברים מעצבנים!
|כן||כן|

איזה ניתוח יפה|מאוהב|
אפשר להגיד שזה נכון גם לגבי ספייק ואמא שלו, והלקח שהוא למד לגבי באפי רלוונטי גם לגבי אמא שלו ובגלל זה הוא יכל לשחרר ממנה ולהתגבר על הטריגר.

יפה! לא חשבתי על זה |כן| אבל מה זה ספייקלוס? אני מרגישה שאני מפספסת פה איזה רפרנס.
ספייקלוס על משקל אנג'לוס, דרך קצרה יותר להגיד "ספייק כשהיה ערפד רוצח בלי נשמה".
אה חח אני גם לא הבנתי באמת.

טוני החתול

Well-known member
מנהל

אם תרצה לעשות שרשורים ולהבהיר בכותרת בברור שבפנים יש ספוילרים אז אתה יכול לכתוב בפנים בלי אזהרות ספוילר.
אני לא מעוניין לכתוב בשרשורים כאלו שאליהם אנשים שלא צפו לא יכולים להכנס.

אני לא מבין מה הבעיה בלכתוב בתוך תיבות הספוילר.

didalf

Well-known member
אנג'ל 4X15

יאסס פיית' ידעתי שלא סתם הוא נושך אותה היא הרעילה את הדם שלה זאת הייתה המטרה!!|כתר|
אוי אבל זה הורג אותה גם:-(

ווילו טו דה רסקיו יוהווו
חחחחחחח כל הסצנות שלה עם ווסלי כל מה שחשבתי עליו זה שהם נשואים ו"דאממ גירל איך תפסת אותו ככה בשיא החתיכות כל הכבוד|מאוהב|":-D
בחיי שהרגשתי שווילו מפלרטטת עם כולם היום. גם עם ווסלי וגם עם פרד.
איזה חמודות ווילו ופרד התחברו ישר.
בתכלס ווילו לא ראתה את ווס מאז עונה 3 לא? כשהוא היה חננה עם שיער מוזר.

אייול-קורדי שלא תעיזי לאיים על ווילו:-[
אוף היא נהייתה בלתי נסבלת מה עשיתם לה??;-( אפילו לא רעה מגניבה רעה מעצבנת ומקריפה בשיחות שלה עם קונור יאייקס.
חחח אפילו פרד אמרה שהקשר שלהם קצת איכסי:-D

פיית' ואנג'לוס בינתיים תקועים באיזה חלום משותף.
חחח הצחיק אותי כשהוא מתעצבן לראות את אנג'ל מציל כלבלב:-D
גם לאנג'ל הטוב היו מעידות פה ושם אבל בסדר זה אנושי.
לאדעת איך פיית' הצליחה לצאת מזה אבל יאיי. ישר לכסח את קונור החצוף הדביל הזה שאפילו לא מבין שמשהו מאד דפוק בקורדי אם היא רוצה להרוג את אנג'ל.

יאיי ווילו מחזירה את אנג'ל|כתר|
ומביאה עוד קוטלת לקייטנת קוטלות סאנידייל יופי.

חחחחחחחח והסוף לקורדי נמאס לשחק אותה הגיע הזמן להחשף אבל הבגדים הדרמטיים שהיא לבשה להכריז על עצמה כנבלית סליחה זה הצחיק אותי ממש:-D:-D

אני לא אוהבת כל מה שקורה עם קורדיליה |שפם|
וכל הסיפור שלה עם קונור זה פשוט |פנים| (גם אותו ג'וס ווידון שנא כי הוא נכנס להריון?)
אוף כל כךךךך זה נוראי!!!! כשאני אתפוס אותו:-[

* הסצינה הכי טובה בפרק הזה היא השיחה של ווילו וווסלי על התקופה האפלה של כל אחד מהם (ציטוטים בערך)
ווסלי: השתניתי, ראיתי את האפלה שבתוכי, אני לא חושב שתוכלי להבין
ווילו: פשטתי את העור של בחור בעודו בחיים ואז ניסיתי להשמיד את העולם
ווסלי: אה... טוב... לא פשטתי עור של אף אחד מעולם... אבל החזקתי אישה קשורה בארון.
ווילו: נו גם זה משהו!
ווסלי: נה, זה לא משתווה אלייך...
ווילו: לא לא! זה גם אפל!
ורגע אח"כ: את נראיית כמו שהיית, יש עוד שינויים גדולים בחייך?
ווילו: לא, רק דברים קטנים... אז... מה הסיפור של פרד?
חחחחח כן זה גם היה הקטע האהוב עליי בפרק.
לווסלי לוקח רגע לקלוט שגם ווילו נדלקה על פרד (עוד אחת לתחרות?)
תחרות קשה מה יש להם כולם ממנה:-D
וואי לגמרי|לב|

אבל בפרק הזה אני אוהבת אותה, אוהבת את לורן שדואג לה כזה מקסים (אפילו שהוא לא מכיר אותה בכלל, או שאני לא זוכרת), אוהבת איך שהיא מכסחת את קונור, ובכלליות איך שהיא עם כולם שם.
אני גם שנאתי אותה בקטעים מסויימים אבל כבר שכחתי מהם ומאד אהבתי אותה היום.
וכן הפרידה שלה מכולם הייתה כ"כ חמודה.
"אתה רואה הוא בריטי הוא יודע להפרד, אנג'ל רצה חיבוק":-D

* קשה שלא לשים לב שאנג'לוס לא הרג אף אדם בפרקים האלו והיו לו הזדמנויות, מה שגרם לי רוב הזמן לחשוד שהוא בכל זאת אנג'ל שמעמיד פנים (וזה הסתדר עם כך שהוא הרג את המפלצת והחזיר את השמש, ועם זה שלורן לא זיהה נכון), אבל בסוף זה לא מה שהיה, ולכן זה קצת מאכזב ולא לגמרי מובן לי, למה אנג'לוס הערפד הידוע ביותר לשמצה בהיסטוריה לא הורג אף אחד. (אוקיי הוא נשך בסוף את פיית'. ציפיתי ליותר.)
יותר טב פחות יסורים לאנג'ל.
חוצמזה אולי הוא הרג אנשים רנדומלים ברחוב בדרך מתישהו.

Aranel Nenharma

Well-known member
חחחחחחח
אתם יודעים שהשחקן הוא הגרוש של אלכסיס בלדל?
היה להם סצנות ביחד באיך פגשתי את אמא?
לא אהבתי את הדמות שלו שם (סנדי?) אבל זה גם דמות שלא אמורים לאהוב, מעניין אותי איך אתם אחרי שהכרתם אותו כהחתיך על ווסלי התייחסתם לדמות שלו בHIMYM
אבל בפרק הזה אני אוהבת אותה
אני גם ממש שנאתי אותה (עונה 3 של באפי היא השנואה עלי, כן [למרות שיש תחרות עם עונה 6]) ואני לא כל כך זוכרת מה הדעות שלכם עליה.
וגם באנג'ל עד עכשיו שנאתי אותה.
אבל אני אהבתי אותה בפרקים האלו, זה הרגיש לי אמין כל הקטע הזה של החרטה על הדברים שהיא עשתה, ואהבתי שהיא מעריכה את אנג'ל על כך שהאמין בה
אז גם מעניין אותי אם הדעה שלכם הצפייה הזו בעונה 3 הייתי מושפעת ממה שאתם ידעתם על העתיד שלה או לא

didalf

Well-known member
אתם יודעים שהשחקן הוא הגרוש של אלכסיס בלדל?
8-*
וואי הוא בטח כבר מבוגר היום חח איזה מוזר.

היה להם סצנות ביחד באיך פגשתי את אמא?
נראה לי שבקושי.
כל בני הזוג של השחקנים (שהם גם שחקנים) היו בסדרה ותמיד בסצנות עם שחקנים אחרים.
לא אהבתי את הדמות שלו שם (סנדי?) אבל זה גם דמות שלא אמורים לאהוב, מעניין אותי איך אתם אחרי שהכרתם אותו כהחתיך על ווסלי התייחסתם לדמות שלו בHIMYM
אני גם לא אהבתי. וגם הוא היה כ"כ לא סקסי הוא היה כזה דביל מעצבן ואפילו זכור לי מכוער אני לא מבינה איך זה אותו אדם:-D

אבל אני אהבתי אותה בפרקים האלו, זה הרגיש לי אמין כל הקטע הזה של החרטה על הדברים שהיא עשתה, ואהבתי שהיא מעריכה את אנג'ל על כך שהאמין בה
|כן|

Aranel Nenharma

Well-known member
וואי הוא בטח כבר מבוגר היום חח איזה מוזר.
הוא גם שיחק במד מן, והיה שם ממש מכוער [קונור]
נראה לי שבקושי.
כל בני הזוג של השחקנים (שהם גם שחקנים) היו בסדרה ותמיד בסצנות עם שחקנים אחרים.
ראיתי עכשיו ביוטיוב את כל הקטעים שלו, ויש להם רק בעונה 1 סצנה משותפת
אני גם לא אהבתי. וגם הוא היה כ"כ לא סקסי הוא היה כזה דביל מעצבן ואפילו זכור לי מכוער אני לא מבינה איך זה אותו אדם:-D
מסתבר שהוא הופיע גם בסדרה המשך איך פגשתי את אבא וראיתי גם את הקטע הזה (מלפני שנה) ואני ממש ממש מצטערת על זה, אני ממש מקווה שזה היה בכוונה כי הוא לא נראה טוב בכלל:-D

didalf

Well-known member
ראיתי עכשיו ביוטיוב את כל הקטעים שלו, ויש להם רק בעונה 1 סצנה משותפת
חחחחחחחח אני גם ביוטיוב צופה בקטעים האלה:-D
זה כ"כ הזוי לי שזה הוא.
מסתבר שהוא הופיע גם בסדרה המשך איך פגשתי את אבא וראיתי גם את הקטע הזה (מלפני שנה) ואני ממש ממש מצטערת על זה, אני ממש מקווה שזה היה בכוונה כי הוא לא נראה טוב בכלל:-D
וואלה? באיזה עונה?
כי את הראשונה ראיתי מזמן ואני לא זוכרת ואת השניה בדיוק התחלתי השבוע כי רציתי משהו דבילי מאד להעביר זמן וזה התאים לי.

למעלה