1. אושר 2.סיגריות 3.מצוד 4.הסכמות

מרסקוטש

New member
1. אושר 2.סיגריות 3.מצוד 4.הסכמות

כרגע, כאן, הכל לו נופל. ואיתו אתם שוקעים כמגדל בבל. אז תחיו עם זה, אפילו היפים ביותר שמביניכם. אפילו כשהצלילים שוקעים לתוך המודעות הנחת כמו בהישג יד והחמלה אינה עוד זרה לי, אך מעט, ובגסות. אפילו אז, התוגה נהיית כה כבדה עליכם. עלינו בעצם. התוגה המתוקה בפינתה רוקחת. ממש כמו הזקנה בדלת שממול, היא חולה בקדחת. כל-כך הרבה סיפורים יש לה לספר, זוועות ושמחות בשפע ובחינם פילנטרופיה עכשיו, ממש כמו כולם. אך אל דאגה; עוד האושר הראשון נאחז לו איתן בכולנו. אמנם עמידתו נחלשת, וקומתו מזדערת בנו. אך בין שפתיו תלויה עוד סיגריה דולקת. כן הוא האושר, אינו משקר לעולם. מואר הוא בקושי בכוחו הדועך של עוד פנס רחוב. וככל שאר פנסי הרחוב ופרטי התפאורה הילתם הולכת ונמוגה. והוא שואף ונושף, והסיגריה מוארת ודועכת באור אלפי שקיעות. אך בקומתה עודה נאחזת, והוא, נאחז אף הוא. העשן מיתמר משפתיו ומנחיריו: הוא מודע להכל ואינו יודע כלום. מבין לליבכם ואדיש לגורלכם. אולם אל לכם לפחד הוא יהיה חברכם. וכשיגיע זמנו תשקעו גם אתם גם אני. כולנו יחד במחול שטני. ואז הסוף, אני מניח. אין עוד דבר ידידיי. האושר נגמר, ואיתו גם חיי. אך בסופו של עניין בסופם של חיים בתמונות מחזור, כולם תמיד מחייכים...

deep ocean

New member
טוב אני מבינה

שהעתקת את אותה הודעה שכתבת בפורום פילוסופיה לכל לכאן

למעלה