1...2...3.! צריבה על עץ... צעד צעד.

1...2...3.! צריבה על עץ... צעד צעד.

יסודות הצריבה על עץ. אין כאן קסם. ואין כאן שום טריק. מדובר במערכת יחסים בין מכשיר חשמלי – צורב/עפרון חשמלי, ומשטח עץ. וראוי ששניהם יהיו מהסוג שיוצרים הרמוניה. כלומר, עץ ראוי לצריבה, יפה למראה, ומכשיר חכם. והיות, ואין לדעת אם מלכתחילה מתחברים לנושא, אפשרי בהחלט להשתמש בכל עץ המתאים לצריבה, ובהחלט מכשיר פושט לחלוטין שניתן לרכשו בכל נקודת ציון שאציין בהמשך. והיות, וישנן כמה וכמה טכניקות צריבה על עץ, מצאו ח"צמ – חכמינו צורבים מקדם.... כמה סוגים של צורבים... עם חלקם בהחלט ישנה התחברות מידית, ומיד נרכשת הטכניקה... ועם חלקם, מה לעשות, צריך לעבור כמה שעורים ושעורים.... בטכניקה שאני אציג כאן, אני ממליצה על צורב בשם ZICO או מכשיר דומה המצוי בשוק, ולהם כמה ראשים מתחלפים. מתוך ניסיוני – אני בהחלט ממליצה להחליף ראשים במהלך הצריבה, שתפקידם להקל על חיי הצורב. אציג תמונות של הראשים, כשלכל ראש וראש, התפקיד שלו... ונכון להיום אני עדיין מוצאת תפקיד ל- 50% מהראשים הנלווים. עם הזמן, במידה והטכניקה התחבבה, והפכה להיות השקעה כדאית, אמליץ להתקדם למכשיר עם טרמוסטט ודימר, שיתנו לצורב איכות חיים נעימה וטובה יותר, חיי צריבה ארוכים יותר למכשיר עצמו, ושליטה על דרגות החום, וגוון הצריבה. בפינת המאמרים בפורום, בטכניקות עבודה נמצא מזה שנים מאמר שהעליתי עם חברות ועמיתות לצריבה המסביר מהם סוגי העצים הנוחים והמתאימים לצריבה, הוראות בטיחות וגהות, וכמובן כיצד שומרים על המכשיר שלא יתכלה במהירות. אני ממליצה מכל וכל להציץ במאמר, ו/או להדפיסו, ולעיין בו. אין כמעט שאלה שתישאל בעיקבות הסדנא הווירטואלית – שאין שם תשובה. וכעט, להכרות עם המכשיר עליו אני מדברת, ממליצה כקרש קפיצה למכשירים הרבים הנמצאים בשוק. וכמובן על כל חלקיו החכמים... את המכשיר ניתן לרכוש בהום סנטר, אייס, ארטא... ובחנויות לחומרי יצירה, חנויות לדברי אלקטרוניקה.

ומה יהיה לנו על שולחן העבודה?

מאוד חשוב ששולחן העבודה של הצורב יהיה מצוייד במספר כלים שהוכנו מראש... כי אני - בעד סדר. מה לעשות?... משטח העץ לצריבה. נייר קופי שחור. סלוטייפ. דוגמא להעתקה. סרגל מתכת. עפרון מחודד היטב, או עט עם ראש כדורי דק. נייר שופין - נייר זכוכית. קערה חסינת חום להנחת הראשים החמים. פלייר. כסא נוח. תאורה מתאימה. וכעת לעבודה.

ככל שהעץ לבן יותר...

האפקט יפה יותר... למעט "עיניים" טבעיות שהעץ מגיש לנו... העץ הרצ"ב הינו צפצפה. עץ מצוי בהחלט בכל הנגריות ו/או חנויות לדברי יצירה. יש לבחון היטב את כיוון הסיבים על מנת להקל על הצריבה. אם הצריבה הינה מאורכת - כיוון הסיבים יהיה מלמטה מלמטה... אם הצריבה הינה רוחבית - כמובן הסיבים יהיו משמאל לימין או להיפך..... כך נראה עץ צפצפה שנרכש בנגריה...

בוחרים דוגמא...

כל תלמידי מתחילים עם דוגמא קלה למדי... עם קווים מעוקלים, גדולים, שניתן לעשות בנקל. דוגמא של פרפר אם כן... עומד הכן על העץ... הגודל מתאים...

מקבעים על העץ עם הקופי והסלוטייפ...

מאוד חשוב לקבע עם סלוטייפ... על מנת להבטיח שלא תהיה תזוזה של הדוגמא... מעת לעת להרים את הדוגמא ולבדוק אם הועתקו כל מה שצריך להעתיק.

הדוגמא נצרבה-כלומר, קווי המיתאר...

של הפרפר עם הראש ה-עגול של מכשיר הצריבה, שצילומו יובא בהמשך...

וכעת....

אפשר לצבוע... אפשר לא לצבוע... אפשר להחליט כמה וכמה החלטות... לצביעה יש מגמה מאוד חשובה בצריבה. או שהיא ממלאה את כל הצריבה, בסגנון הצריבה של עמיתתי היקרה עירית... או שהיא ממלאת תפקיד של קוסמטיקה נעימה = כמו בסגנון שלי... ישנם כמה סוגים של צבעי מים:- אקו=ליין = צבעים מדוללים. שפופרות. עפרונות. אני משתמשת בכולם. לכולם תפקיד נפלא ויחודי בשיטת הצריבה על עץ. בסדנא הנ"ל אשתמש בצבעי עפרון, קלים, נגישים, עם יופי של פיגמנט בתוכם.

irno01

New member
סחטיין על האיזכור אחותי. לגזור

ולשמור הכל. יופי של ביצועים לתלמידים שלך.

והתהליך הוא כדלקמן...

משרבטים צבעים על גבי הפרפר לפי הסדר הנ"ל... ומשתמשים בקיסמי אוזנים לחים לפיזור הצבע ואיחודו עם הצבע השכן..

והרקע...

האם לצבוע או לא... זו כמובן החלטת הצורב.... החלטתי לצבוע.... נעזרתי במגבונים לחים לפיזור הצבע. כאמור... כל הצביעה נעשית עם צבעי עפרון... למרות שרקעים אני נוטה לצבוע עם צבעי האקו-ליין המדוללים שדוללו עוד ועודף.

וקצת מידע על המכשיר על כל מרכיביו..

זה - הנמכשיר בו אני מתחילה להדריך, ואף ממליצה... כי ממנו יוצאת השליטה בטכניקה בכככככככככככככל מכשירי הצריבה לדורותיהם....ממש כמו להתחיל מעפרון ולעבור לעט נובע... חחחחח...

הראשים ותפקידם...

הראשים העגולים. למה מיועדים? לקווי המתאר... לחלקים קטנים... למקומות שהראש האוניברסאלי לא יכול להכנס ולתמרן.

הראש האוניברסאלי...

באמת כל יכל... איתו עושים קווים ישרים... הצללות... שיער... פרוות... רקעים... בסיכומו של דבר, כשמו כן הוא. עם הזמן לאחר שליטה במכשיר, ניתן לעשות בו הכל. אבל. אני ממליצה בכל לשון של המלצה לסגל את החלפת הראשים בעת הצריבה.

המטבעונים...

לדידי - יש להם תפקיד די זניח... כל התלמידים מאוד מתלהבים מהאפקט שלהם על גבי העץ... ועם הזמן הם נשכחים בתחתית קופסת הכלים שלהם... אבל, הם חלק בלתי נפרד מערכת המכשיר.... פשוט מניחים את הצורב עם הראש האמור על גבי העץ בזווית של 90 מעלות כמה שניות ונותרת דוגמא של פרח, או מגן דוד.

למעלה