10 הספרים שהכי השפיעו על משתמשי פייסבוק

OKDeSign

New member
10 הספרים שהכי השפיעו על משתמשי פייסבוק

מכירים את ה"שאלון" של לפרסם 10 ספרים שהכי השפיעו על חייכם, מסתבר שזה תפס תאוצה בפייסבוק, והאתר החליט לאסוף את הנתונים לפרסם אותם.
בעצם האתר שכלל את הנתונים שהיו לו מכל הסטאטוסים שהתפרסמו ויצר רשימה של 100 הספרים האהובים ביותר,
ובמקום הראשון?
ספוילרס - הארי פוטר!
(לרשימה המלאה)

מה דעתכם? מסכימים? מה הם 10 הספרים שהכי השפיעו על חייכם?

יצא לי

45!
&nbsp
בתכלס יש שם המון ספרים ממש דפוקים וממש לא מעניינים וכמה שאין להם אפילו תרגום לאנגלית.
&nbsp
*גאה בעצמי*

OKDeSign

New member
התכוונת אין תרגום לעברית?

ובסדר, משתמשי פייסבוק זה הרבה צעירים, הגיוני שזה לא יהיה מצעד הקלאסיקות!
אבל הרשימה כן סבירה נראה לי :)

כןכן

תרגום לעברית!
&nbsp
וכן, זה לגמרי רשימה מייצגת של קוראי הספרים בכללותם,אבל זאת בהחלט לא רשימה לפלצני ספרים.

siriusgirl

New member
בשקט בשקט

את לא תודי שהרשימות היותר טובות הן אלו שהן *לא* לפלצני ספרים?

siriusgirl

New member
למעשה, נכנסתי כדי לראות

אם יש קשר בין הרשימה האמורה לרשימה התאורטית שהייתי יוצרת לו היה לי כוח וכבר בחמישיה הפותחת (או 7, אל תתפסי אותי במילה) יש קלאסיקה- את גאווה ודעה קדומה. קלאסיקה מזעזעת

אז אם לשפוט רק לפי העשיריה הפותחת:
**עם המקום הראשון אני מסכימה, כי נו, לא נכנסתי לפורום הזה בטעות. זו גם לא רשימת הספרים האהובים אלא משפיעים אז בהחלט אין ספק.
**גילוי נאות: אחרי יותר פעמים מאצבעות ידי שניסיתי להתחיל את שר הטבעות והגעתי באופן עקבי עד פרק 3, אני מכירה בעובדה שלעולם לא אדע אם הספר עשוי היה להשפיע עלי או לא (הוא פתר לי בעיות שינה, זה נחשב בעצם).
**והיי, המקום השביעי והקסום- מדריך הטרמפיסט! האמת שמפתיע אותי לראות שמישהו דרג אותו כספר "משפיע". הוא מקסים, מצחיק, משעשע בטרוף וחבר נפלא, אבל משפיע? תמהני הכיצד.
**משחקי הרעב זכה למקום הזה בכבוד, לדעתי. אני הגעתי אליו בגיל שהוא כבר לא השפיע עלי במיוחד אבל עם כל כמה שהוא מאכיל בכפית, יש בו עוצמה.

*אה, כמה זמן שלא חפרתיייייייייייי*

OKDeSign

New member
בהקשר של שרה"ט

איכשהוא גררתי את עצמי לסיים את הראשון (מי יודע איך) אבל בסופו של דבר בספר השני שיש מליון וארבע פרקים על עצים שהולכים ביער כבר התייאשתי. באמת שניסיתי, את הסרטים אני יכולה לראות שוב ושוב,
אבל, ויסלחו לי מעריצי טולקין, זה אחד הדברים הכי לא קריאים שיש בעולם, ועוד ניסיתי את התרגום החדש!
(לעומת זאת, התרגום האחרון של ההוביט ממש מוצלח לדעתי וגם זה ספר יותר קליל)
אז.
אל תרגישי רע.
&nbsp

siriusgirl

New member
הראשון הרגיש אותו דבר

עם המסע שלהם. הם פשוט...הולכים. במשך טונה עמודים. וכלווום לא קורה.
את הסרטים לא ראיתי. בגיל צעיר ניסיתי את הראשון והיצורים שם, אורקים אאל"ט?, לא עשו לי טוב. טראומת ילדות נגררת.
הקטע המצחיק הוא שאני חושבת שהכתיבה טובה, באמת. יש שמהו מאד מקיף בכתיבה שלו, הוא באמת שואב לעולם שעוטף אותך אבל בחיי, בעולם הזה הזמן איטי מדי.

Miss Lavet

New member
האמת חשבתי שהעץ הנדיב והנסיך הקטן יהיו במקומות

*הרבה* יותר גבוהים
מכל הרשימה של 100 הספרים המשפיעים ביותר רק 5 מתוכם באמת השפיעו עלי :/ (והם בכלל לא היו ברשימת ה-10 ספרים שהשפיעו עלי שאני פרסמתי).
ובקשר לזה שהתנ"ך היה שם אז באיזו צורה? המפורשת על ידי אנשים (חז"ל או ביקורתיים) או בדרך שלך? והאם כל התנ"ך או רק כמה סיפורים ממנו (אני שנה שעברה סיימתי עם זה והדבר שבאמת "השפיע" עלי באיזושהי צורה זה קהלת (כן... קהלת
) וסיפור בריאת העולם (שגרם לי להתעניין במיתולוגיה היהודית... בחיי זה קריפי)

siriusgirl

New member
אה רגע,

באמת צלחתן את כל הרשימה?

והתנ"ך משפיע כנראה כי גם לא מעט נוצרים שואבים ממנו השראה ו/או הנחיה לחיי היומיום שלהם. ציפיתי שיהיה במקום גבוה יותר.
אם כבר, איך למען ה' גאווה ודעה קדומה השפיע על מישהו? (מישהי אני מניחה)

רוזי ק

New member
66

אבל רובם לא בדיוק ספרים משפיעים סתם ספרים מפורסמים מסיבות אלו ואחרות
מבחינתי ספרים משפיעים יש ממש מעט, שר הטבעות והארי פוטר כן ברשימה אבל התנ"ך עם כל הכבוד אליו, ממש לא.

OKDeSign

New member
ד"א בלי קשר לאמונה או לא אני חושבת שהתנ"ך כן חשוב

במיוחד בארץ ד"א (למרות שהרשימה מבוססת ארה"ב / עולם), את לא יכולה לעבור שום מסלול בחייך בלי להתקל בתנ"ך, והרבה פעמים. אם את מקשיבה למה שכתוב בו זה משהו אחר, אבל אין ספק שזה ספר שמשפיע על חייך וכנארה הספר שהכי ישפיע על החיים שלך מאז ומעולם.

anna the best

New member
איזה פדיחה, קראתי ממש קצת מהם

אבל כן, זאת ממש לא רשימת הספרים שהשפיעו עליי.
קשה לי לציין את הספרים שהשפיעו עליי, לא את כולם אני זוכרת...
ה"פ כמובן
התנך, בלי קשר לאמונה דתית, אי אפשר לא להיות מושפע ממנו
הנסיך הקטן
האלכימאי
חמשת האנשים שתפגוש בגן עדן
ועוד המון ספרים שבגלל שהם יותר אנונימיים ולא רבי מכר שלא עולים לי עכשו...
&nbsp

siriusgirl

New member
אוי, נשים קטנות!

אני כל כך כל כך אוהבת את הספר הזה. המון. את לורי ואת הסבא ואת הכל, קסם של ספר.
אבל שוב, נראה שאנשים בחרו ספרים לפי מדד אהבה ולא השפעה. אני באמת לא מבינה איך הספר הזה השפיע על מישהו. כנ"ל ג'יין אייר וחלף עם הרוח. האלכמיסט נניח, זה ספר שאני מבינה למה משפיע בתכלס על החיים של מישהו, אפילו במובן מסוים המשחק של אנדר. אבל אז מגיעה אן מאבונלי, מה ההשפעה שלה, מכירות מטורפות של צבעי שיער גינג'יים ולוחות כתיבה?

OKDeSign

New member
אכן 90% מהרשימה זה כנארה ספרים אהובים

אבל תראי את זה ככה, שיש לך ספר אהוב, ואתה קורא אותו בגיל קטן (יחסית) זה מעודד אותך לקרוא הרבה, לא חסר אנשים שהארי פוטר השפיע אליהם רק בגלל העובדה שהוא גרם להם להבין שספרים זה לא מילה גסה והם נחשפו לעולם חדש.
כאילו, גם אצלי, רוב הספרים שהשפיעו עלי היו ספרים אהבים שקראתי בגיל יותר צעיר, זה עיצב לי אתהטעם, זה גרם לי לראות דברים חדשים, לאו דווקא התוכן היה כזה life changing וחדשני

siriusgirl

New member
אני מתכוונת יותר בכיוון של

קחי לדוגמא שני ספרים משפיעים בעיניי -ה"פ ומשחקי הרעב. משחקי הרעב משפיע אידאולוגית. באמת יש בו משהו שבדקה הראשונה, לי לפחות, עושה לך "וואו". אני זוכרת שהלכתי עם הרעיון הזה בראש ולמען האמת, כשהתחלתי לראות את הסרט הראשון בסצינה שהיא מתנדבת, עצרתי ולא המשכתי. לא הצלחתי להפסיק לחשוב על הסיטואציה הזו שלי עם אחותי הקטנה וזה נורא.
ה"פ מצד שני, השפיע עלי כי אני לחלוטין יודעת שהייתי א ד ם אחר בלי הספרים. הילדות והנערות שלי הן יקום מקביל בלי הסדרה. איכשהו לקחת ולמצב באותו המקום ספר ש~רק~ גרם לאנשים לקרוא, מבלי לזלזל...זה לא זה.

siriusgirl

New member
ואלו שכן השפיעו עלי:

ה"פ, מיליון רסיסים קטנים ומפה מגיעים בעיקר ספרים עיוניים.

למעלה