ADHD

shulywolters

New member
ADHD

אני אמא לילד בן 12 מקסים ומיוחד ומאובחן ב- ADHD (בעיות התנהגותיות והיפר אקטיביות) ביקרנו תקופה קצרה אצל פסיכולוג ונקבע כי לילד אין צורך בפסיכולוג אלא בעזרה בלבד בלימודיו על מנת להעלות את דימויו העצמי שהוא דרך אגב על פי קביעה של הפסיכולוג לא נמוך כלל אבל כדאי מאוד שהוא יקבל עזרה בנושא זה אנו הוריו למרות הקשיים הכספיים (כי זה עולה לא מעט) משתדלים לעשות הכל לעזור לו הבעיה שלנו הינה דווקא בבית הספר אשר אינו יודע להתמודד עם ילדים מסוגו של ילדי אין להם את הכלים ואת המעט שהם יודעים על ADHD הם יודעים ממני וזה ממש מתסכל כל יום להסביר למורה זה או אחר איך כדאי ואיך צריך להתייחס לילדים אלה ואני ממש מתוסכלת מכיוון שאני מקבלת כמעט כל יום טלפונים מבית הספר ואני על סף יאוש בני עומד בשנה הבאה לעבור לחטיבת הביניים ואני חוששת שבתוך כמות הילדים האדירה שבחטיבה בני ייבלע מכיוון שהמורים שלנו לא מכירים ולא יודעים איך להתמודד עם הבעיה הזו אנא עזרו לי מה עלי לעשות ולאן לפנות אני מאזור ירושלים. תודה מראש .

קפריסין

New member
זכיתם!!! B-)

אני איש מחשבים בן 24 לפני כשנתיים אובחנתי כלקוי למידה (ADD). כל תקופת לימודי סבלתי מחוסר הבנה של המערכת אבל אצלי בניגוד אלכם לא אובחנתי כראוי וגם מבית כנראה לא קיבלתי את העזרה הדרושה. אני בטוח שהבן שלכם מוכשר מאוד אולי יותר ממה שאתם יודעים אפילו אתם פשוט צרכים לתת לו את הכלים: 1. מודעות אני בסדר יש לי קשיים שלא קשורים באופיי (לא עצלן) 2. ``לא להתרגש מהם`` מורים מסוגלים להוציא מפהם משפטים נוראים כמו למשל ``בסוף תלמד חרטות ופחפות`` מו שאמר לי מורה חכם אחד 3. לפתח בו את מה שטוב בו (אפילו תחביבים) ובמה שהוא מתקשה להחליק יותר לא להקשות (דעתי), לא לתת ל``מבחנים של החברה`` כמו בגרויות להשפיע על האני והכי חשוב שתדעו שיש לו יתרון על הרבה אחרים הליקוי מבליט אצלו תכונות שאצל אחרים לא קימות. בקיצור זכיתם B-) רק יקח זמן שבאמת תראו עד כמה אשמח אם תצרו איתי קשר וסליחה על שגיאות כתיב אם יש קפריסין

הזדהות

שלום לך גם לי יש ילדים עם ליקויי למידה ובאמת המערכת לא יודעת להתמודד צריך רק לחזק את הילד וללכת לפי הרגשות שלך. בהצלחה

מה מערכת החינוך לא יודעת על ADHD...

שלום רב! לא, זה לא אקס הכותב פה, שמי שרה ואני פשוט משתמשת במחשב שלו. אני אמא ל-3 ילדים עם ADHD ברמות שונות (מחמור מאד ועד לכמעט ולא מורגש). ונכון שעד לאחרונה המורים והיועצים לא ידעו איך ``לאכול`` את הילדים המיוחדים שלנו. אז מה עושים? קראתי את תגובתו של איש המחשבים - הוא מאד צודק - יש לחזק את הילד בדברים שבהם הוא חזק, וגם לעזור לו לחזק את הדימוי העצמי שלו. עצות נוספות - רצוי לעבוד בבה``ס מול יועצת או (יותר טוב) מנהלת. (או מנהל, כמובן) ולא מחנכת. אפשר לתת להם חומר לקרא - יש הורים שקונים ספרים בנושא ותורמים לספרית ביה``ס. נכון שנשאלת השאלה - למה אנחנו צריכים לעשות את זה, ולא משרד החינוך - אבל זאת עובדה. אפשר ורצוי לידע את המנהלת לגבי ימי עיון והשתלמויות שמתקיימות - בירושלים המחלקה לנורולגית ילדים בשערי צדק מקיימית ימי עיון, וגם מרכז ``מעלות יעקוב`` - (טל` 6428830 - 02 ). ובטח יש עוד מקומות... מאד רצוי שבנך יבין מה קשה לו ולמה - שזאת לא ``לקוי`` או ``פגם`` - המוח שלו פשוט עובד בצורה שונה מאנשים אחרים. יש ספרים לילדים בעברית על ADHD - אחד נקרה ``עצור, מורידים הילוך``. נדמה לי שאפשא להשיגו בסטימצסקי - אם לא, תשלחי לי אי-מייל ואחפש את שם ההוצאה לאור. עוד ספר טוב - למורים ולך - הוא ``מריטת עצבים`` - שבטוח ישנו בסטימצסקי וגם בעוד חנויות. האם ידעת שיש עמותה של הורים לילדים עם ADHD? הוא נקרא ``ביחד``. מס` הטלפון - 5797004 - 03. דרך ביחד אפשר לקבל חומר בעברית - לקרא ולתת למורים. יש להם (בעצם - לנו - אני מתנדבת בעמותה בעמותה) גם ימי עיון, וגם קבוצות תמיכה/סדנאות להורים. והעמותה גם מעבירה הרצאות למורים אם ביה``ס מבקש זאת. אנחנו גם עובדים מול משרד החינוך והכנסת כדי להעלות את המודעות שלהם לקיום הבעיה אצל תלמידים. אני חושבת שכדאי שתתקשרי אליהם ותבררי איך תוכלי להעזר בהם. התשובה קצת ארוכה - מקווה שעזרתי. ואם יש לך או למישהו עוד שאלות - אני אנסה לענות.

כן, כן...

כמו שאתם רואים, את השאלה הזו הפנתי לאמא שלי.. שיש לה המון ניסיון בגידול ילדים עם ליקויי למידה, ואף בהצלחה מרובה, יש לומר...;-) אז... שאלו, ותענו..

אלפי

New member
להחזיק מעמד

שמחה להצטרף לפורום ולאמא לילד המקסים הסובל מADHD: אני בהחלט חושבת שמערכת החינוך מתקשה לטפל בנושאים אלה, אבל אני גם חושבת שאפשר (למרות שזה שוב כרוך בהתערבות של המשפחה) להשתמש בבית הספר ככלי שיכול לעזור לבנך. מלבד טיפול פסיכולוגי את מציינת את העובדה שבנך עבר טיפולים נוספים. לאילו טיפולים את מתכוונת? יש צורך לדעת את ההסטוריה הטיפולית שלו לפני שאפשר יהיה לעזור לו. ובנוגע לחטיבת הביניים לא בטוח שבנך ייעלם במסגרת הגדולה אם אפשר יהיה להתאים לו את בית הספר הנכון ולהתיעץ איתו בעניין. הרבה פעמים הילדים האלו מוצאים כוחות בעצמם ומצליחים בבגרותם מעל המשוער. ובקיצור, אל דאגה והמשיכי להחזיק מעמד.

אלפי

New member
ככה זה כשמזדקנים

רק עכשיו שמתי לב לתשובה ששרה שלחה לך. אין מילים! ובטח שאין יותר מה להוסיף... שיהיה בהצלחה!

אל יאוש..

בתור לקויית למידה שנגררה ממערכת טועה למערכת תועה אחרת..אני מבינה מה עובר על בנך,ומששתתפת בצערך שעליו ללמודבמערכת נלוזה -לא מבינה-ולא תומכת שכזו. עם כל הצער שבדבר,אין באזור מגוריכם בתי-ספר שמתמחים בענין. אני לומדת כרגע בבית הספר ``הביית של תמר``,שהוא מקום מעולה. נקודת האור היא,ש...לומדים בבית הספר הזה גם תלמידים שמגיעים ממרחקים ארוכים,ומכיוון שבית הספר נמצא בקיבוץ,ניתן לארגן סידורי לינה נוסח``ילד חוץ`` לבנך. אני יודעת שהרעיון נשמע קצת מרתיע,אבל...אל תשאירי את בנך במערכת הזו...לא תצא מזה שום תועלת..מלבד זאת,לא ציינת את גילו של הילד,כך ש..קשה לי להתייחס. אני למדתי בבתי ספר רגילים שניסו (והיו באמת נסיונות) להתאים את עצמם לצרכים שלי...אבל לבסוף נשרתי מהלימודים מתוך ייאוש גדול שהשאיר את חותמו גם בצד הנפשי.היום אני מרגישה שמצאתי את עצמי,ו...מה שנראה לי בעבר כאיום הן היום בסך הכל בחינות בגרות מטופשות. אנא,נסי לשקול את האפשרות של העברתו לקיבוץ. במידה ולא,ישנן מעיין ``מורות פרטיות`` להרגלי למידה. הן יוכלו להקנות לבנך איזו סוג של הבנה,וגם יוכלו ללמד אותך דברים. במידה ואת מעוניינת בהמלצות,תוכלי להשאיר לי כאן הודעה. המון בהצלחה,נטלי.

dor43

New member
shulywolters תגובה מהלב

אמא יקרה היתי בעבר לפני שנים לקוי למידה בהמשך למדתי חינוך מיוחד פסכולוגיה ועבודה סוציואלית באוני` - כך שזה לא הסוף התריק הוא לתת איזון בין הציפיות ותמיכה יותר מידי תמיכה יוצר סטיגמה אצל הילד יותר מידי צפיות גורר חוסר בטחון ( צפיות זה כולל חזוקים ). רצוי מאוד לנסות להעזר בחונכות זה חינם ויעל יש פרח יש מעורבות חברתית פני לאגודת סטודנטים באוני` קבלי פרטים. איבחון מקצועי ומדויק בין תחומי חשוב מאוד להוווה לעתיד האבחון צריך להעסות ע``י פסיכולוג חינוכי ( רצוי במכון פרטי ממולץ) צריך גם מערבות של נרולוג ילדים כאלה יש רבים בבה``ח של ילדים אני ממליץ על ד``ר וויץ מישנדר אשמח לעזור בהמשך דור43

למעלה