BOB MARLEY 63 B-DAY כמה כתבות...

BOB MARLEY 63 B-DAY כמה כתבות...

NRG מעריב www.nrg.co.il/online/5/ART1/673/812.html עכבר העיר און ליין http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,404,209,18206,.aspx נענע 10 http://bidur.nana10.co.il/Article/?ArticleID=528082 וואלה! music.walla.co.il/?w=/202/1211889 מוסיקה 24 http://www.music24.co.il/magazine-article.aspx?mag=1430

אכן כן וכמה מילים על הערב הגדול ביותר לזכרו

למרות שבוב (רוברט נסטה) מארלי אהב פשטות, השנה הולך להתקיים המופע הגדול והמושקע ביותר שהיה כאן בישראל אי פעם לזכרו, במקביל לשאר העולם נחגוג כאן בישראל את יום הולדתו ה-63. מי שזוכר את החגיגות המיוחדות בשנתיים האחרונות היו מדהימות! בשנה הראשונה (ה-61) האירוע היה "אנדרגראונד" בקונפורט (הג'ה פן) בפלורנטין מכיוון שהרגאיי במהותו "אנדרגראונד", מה שסימל יותר מכל את חגיגות יום הולדתו שנה שעברה (ה-62) היה "הרוטס" כעיקר בקיבוץ תל יצחק. השנה נחגוג לזכרו יומולדת 63 במופע מרכזי בישראל- בשנת 1972 הקליט בוב מארלי עם ההרכב החדש של ה-"וויילרס" בלונדון את דיסק הרגאיי הראשון שייצא בסאונד איחודי עם אולפן וציוד מושקע ועם כלים והשפעות מסגנונות חדשים כמו: רוק, בלוז, נשמה, פאנק מה שיצר את דיסק הרגאיי הראשון שהיה נגיש להמונים ומה שגרם לפריצתו והכרתו הבינלאומית של בוב מארלי מחוץ לגבולות ג'מייקה ומה שגרם למונח חדש בעולם שנקרא: ROOTS ROCK REGGAE שמתאר את הסגנון החדש והייחודי, אתם מוכנים למה שיהיה השנה? 24 אמנים מופיעים שילוו אותם 11 נגנים שילוו אותם 3 זמרות ליווי במבנה הגדול ביותר באיזור המרכז שיכול להכיל מופע בסדר גודל שכזה ביתן 1 גני התערוכה. הלהקה העצומה שדומה בהרכבה להרכב המלא והמפואר של הוויילרס עם נגנים מוכשרים ביותר תבצע חזרות לקבלת שיריו של מארלי ברמה הגבוהה ביותר, לחזרות יצטרפו האמנים המופיעים השנה: מוקי, גלעד ורואי (שוטי הנבואה), אסף אמדורסקי, מוש בן-ארי, מאור כהן, ירמי קפלן, מלכה אינגדשט, עומרי גליקמן (התקווה 6), גדי אלטמן(בוטן מתוק בקרקס, כוח ראסטה), ראס דניאל, אקסום, פישי הגדול, לוס קפרוס, פאפא ג'יבלי (זבולון דאב), אסף (מלכה באיה), צ'ולו, מקס (אפריקאנה), אודליה (מיסטיק איי), ליאת (קיובן B), אורי ג'ה, סול ג'ה, זמירה (תענוג), שירה חן וייתכנו הפתעות נוספות:) ROOTS ROCK REGGAE בתקווה שהמסר התיקווה והוויבז יחדרו לכמה שיותר אנשים ו"באהבה אחד ובלב אחד נרקוד ביחד ונרגיש בסדר גמור" :) יום חמישי ה-7.2.08 ביתן 1 גני התערוכה תל-אביב עלות כרטיס בין 149-129 וניתן לרכוש מראש במשרד הכרטיסים של הדרן: WWW.HADRAN.CO.IL רשימת יחצנים תפורסם בקרוב (מומלץ מאוד לרכוש מראש). ONE LOVE יהונתן (מהמייל של חברה שלי)

Carcass

New member
...

מחיר לא רע יחסית לכמות האמנים ולמקום,מה שמפריע לי זה איכות האמנים. מאור כהן?ירמי קפלן?גדי אלטמן?מוש בן ארי? אם כל הכבוד להם,כל אחד בתחומם,אבל הם לא לענין ולדעתי סתם בשביל להביא עוד קהל,שזה בתכלס להרוויח על חשבון האירוע. בחיית אני רואה מה יהיה שם,אסופת זמרים שעולים ועושים קאברים... הפכו את זה מאירוע של באמת אוהבי הרגאי ואנשי הסצינה שמכבדים את זכרו של בוב ומוקירים אותו,לאירוע ממוסחר עם זמרי גלגל'צ. בומבוקלאאט.

bmt29

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif מישהו אמר בבילון?

DuBsYs

New member
סתכלו על חצי הכוס המלאה, אל תשכחו מאיפה באתם

אני משוכנע שאף אחד מכם לא שומע מהיום שהוא נולד את הרגאיי שהוא שומע היום ויותר מזה אני משוכנע ש90% ממי שכותב פה אם לא יותר מזה שמעו משהו אחר לפני שהם שמעו רגאיי. תכלס בלי בוב מארלי והמסחור שהוא עשה למוסיקה ולתרבות הג'מייקנית סביר להניח שאף אחד מאיתנו לא הייה יודע מה זה רגאיי. אם מרימים הפקת רגאיי מסחרית עם השמות הגדולים של המיין סטרים וכתוצאה מזה יהייה בארץ יותר קהל לרגאיי, כולנו נרוויח ובתמורה נזכה לראות בארץ יותר הופעות חו"ל עם שמות יותר גדולים, תכלס לזה אף אחד פה לא מתנגד. אז גם אם מאור כהן, ירמי קפלן או מוש בן ארי לא ממש מעניינים אותכם, יש לכולנו אינטרס משותף בזה שהם יכירו לעוד קהל את המוסיקה שכולנו אוהבים.

RasPazG

New member
שמע..

זה פשוט שאנשים פה מתעניינים ברגאיי..אבל אם אתה עושה ערב לבוב מארלי אבל אבל אומר בפרוש שזה ערב שמוקדש לרוק..איפה אנשי הרגאיי כלולים בדיוק? זה מצווה להפיץ את הרגאיי אני מסכים, אבל לפי דעתי יצפו לקבל מכל אומן כזה שהזכרתם פה איזה שיר שלו, אולי בוריאציות של רגאיי, אבל זה לא מה שהקהל של הרגאיי מחפש, אני באמת חושב שזה יכול להיות מגניב אם כל הזמרים האלה יעשו גירסאות של בוב, אבל אני מתקשה להאמין שיש בכלל מחשבה על לפגוע באומנות של הזמרים האלה ובגלל זה אני בטוח שיהיה שם יותר מידי מוזיקת רוק בשבילי ואולי גם בשביל עוד כמה שזה לא ממש מעניין אותם, אז תכלס מה יש לי לבוא לאירוע כזה?

DuBsYs

New member
צודק, הערב הזה לא מיועד למאסיב של הרגאיי

אבל עדיין כל מי שאוהב רגאיי צריך להיות מבסוט מזה שהערב הזה קורה בגלל הסיבות שרשמתי בהודעה הקודמת. לגבי הקונספט של הערב (אם הבנתי אותו נכון) כל אומן מהאומנים שפורסמו בליין אפ ישיר שיר של בוב והלהקה שמנגנת שם מורכבת מנגנים מצויינים שיודעים לנגן רגאיי, כך שבסופו של דבר זה ערב של אומני רוק שעושים קאברים לבוב מארלי. ראסמי אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה שמעתי בבית אלבום של מארלי, לדעתי יש עשרות אומנים הרבה יותר מעניינים ממנו ואת רוב ההפקות שלו אני לא ממש אוהב, זה ממש לא משנה את העובדה שאני מבסוט שערב כזה קורה וגורם לעוד אנשים להתקרב לעולם של הרגאיי.

RasPazG

New member
אבל זה לא עולם הרגאיי אם זה ככה

להפך, במקום לקחת את בוב מארלי והרגאיי רוטס שהוא מייצג לאיזשהו כיוון עדכני, למה לא לשלב אומני רגאיי שהם בולטים מאוד בסצינה? יש מספיק כאלה שרק מחכים להזדמנות שיביאו להם להיות עם להקה...מה איתם? איפה פה תומכים ברגאיי מיוזיק? מפיקים פה משקיעים המון מזמנם ומכספם בשביל להביא הופעות רגאיי מחו"ל מג'מייקה..וכולנו יודעים כמה זה יקר ומה עושים באירוע הזה? מביאים כמה רוקרים (ועוד 2-3 הרכבים וזמרים שמגדירים את עצמם כרגאיי וזה מצויין) נותנים להם לשיר כמה קאברים, שמים תמונה של בוב מארלי ברקע, מקשטים את המקום באדום צהוב ירוק, קורעים במחיר, וזה אמור לתמוך ברגאיי? זה נשמע לי כמו הפקה של רוק העצמאות או משו כזה בחיי להפך אפילו זה רק הורס, כי אנשים יחשבו שאירועים כאלה זה אירועי רגאיי אותנטיים, ואז הם יגיעו לאירוע רגאיי אמיתי ויקבלו שם וויבס אחר לגמרי וירגישו שעבדו עליהם.. אז אני עדיין לא מפיק גדול ואולי מי שאחראי על האירוע הזה כן מפיק גדול שיודע מה הוא עושה אבל, אין אפשרות להגיד שזהו אירוע רגאיי, זאת דעתי. bless

skunkride

New member
לא רואה שום בעיה עם הליין אפ

דווקא רעיון מעניין לשלב זמרים שלא באים דווקא מכיוון הרגאיי - נשמע מסקרן ולא לשכוח ש 70% מהאמנים והנגנים שמופיעים הם אנשי רגאיי בכל זאת אישית הדבר האחרון שמעניין אותי זה לשמוע עוד קאברים לבוב מארלי אבל דווקא התוספות נשמעות לי מעניינות ואולי קצת ישברו את השבלונה של הופעות מהסוג הזה...ולא לשכוח שחלק גדול מהוייב בארוע כזה בא מהקהל...

אני נאלץ לחלוק עליך בכמה דברים

קודם כל - לעניין המחיר. איך שאני רואה את זה, המחיר עולה מדי שנה (מאז התחילה ה"מסורת" של ארגון האירוע), ובאופן די דראסטי. לפני שנתיים המחיר עמד אם אינני טועה על חצי ממה שהוא עכשיו, ואני לא לגמרי מוצא הצדקה לכך, מלבד העובדה שהמארגנים הבינו כבר אחרי האירוע הראשון, למרות חששות שבטח היו, שהאירוע יהיה הצלחה גדולה, כי בוב הוא סוג של קונצנזוס, כולם מכירים וכולם אוהבים. אבל האם זה באמת צריך להיות על חשבוננו? האם אנחנו צריכים לשאת את עול המחיר הגבוה רק בגלל העלות הגבוהה של המקום? אני זוכר אירועים בביתן 1 שעלו עד 50 ש"ח פחות, ומדובר גם בהופעות חו"ל! אז למה המחיר כל כך גבוה? קשה לשכוח את התקרית מלפני שנתיים באירוע שהיה בקומפורט. הסכמתי לקחת חלק ביח"צון האירוע למרות שידעתי שאני לא אהיה בו פיזית (בדיוק נפל על הנסיעה שלי ליארד). עוד כשבדקתי באינטרנט משם מה קורה, ראיתי מריבות וויכוחים על גבי הפורום של וואלה ולא לגמרי הבנתי מה קרה. כשחזרתי לארץ שמעתי על הבלאגן הלא קטן שהיה באירוע (מי שזוכר או מכיר...). קשה שלא להבחין בחסרונם של אותם אומנים שלא נמצאים ברשימה הפעם, ולדעתי גם לא היו באירוע שנה שעברה. דווקא מבחינת איכות האומנים אני שקט, מדובר באומנים שבחלקם הם מהשורה הראשונה בארץ. הם יכולים להפתיע בביצועים שלהם. גדי אלטמן מגיע מכוח ראסטה, לא בדיוק כוס התה שלי אבל הם ידועים בקאברים לבוב; גם את מאור כהן יצא לי לשמוע עושה קאברים לבוב בעבר. וכל האחרים, יכולים גם הם להפתיע.... אני גם בטוח שהאירוע יהיה ברמה גבוהה. אבל אני חושב שהוא מפספס את המטרה, ופועל בצורה אחרת לגמרי מאירועי ההנצחה לבוב בעולם, ולא בגלל ה"טוויסט הישראלי" שהוא מקבל, אלא מסיבות אחרות לגמרי. אני זוכר את הבוקר הראשון שלי בג'מייקה, ביום השני לטיול שלי. לתומי חשבתי שלא מעריכים כבר את בוב שם כמו פעם. ניגשתי למטבח, בעל ההוסטל, ג'וזף, בדיוק התעורר והדליק את הרדיו. ברקע התנגן Is This Love, והשדרן סיפר שזה השיר שפותח את שבוע בוב מארלי בג'מייקה, שבשיאו יש מסע מיתולוגי לקבר של בוב בסיינט אן, ואירועים בכל רחבי האי. בפעם הראשונה בחיים שלי השיר נשמע לי אחרת לחלוטין מעשרות הפעמים ששמעתי אותו קודם לכן; בכל מקום היו מסיבות לזכרו של בוב, עם מיטב האומנים. אלא שבשונה מאצלנו - המסיבות ברובן היו ברחוב, האומנים היו אומנים רגאיי מהשורה הראשונה והמחיר היה שווה לכל נפש. אני לא אומר 'בואו נחקה אותם בדיוק'. אני רק אומר שאפשר לעשות את זה אחרת, בצורה טובה יותר לכולנו, ושגם לנו יש מה ללמוד. עוד לא החלטתי אם אני אישית אגיע לאירוע, אבל אני כבר יודע שלא קל לי עם כל הארגון שלו. אני רוצה להבהיר שאני מאוד בעד האירוע, גם אם מה שנאמר בהודעה שלי עשוי להתפרש אחרת. אני חושב שכן, הוא טוב לכולנו מבחינת הרעיון, הוא חשוב מאוד. אבל עם הדרך, לצערי, אני לא שלם...

DuBsYs

New member
יכול להיות שאני טועה, אבל

בג'מייקה יום ההולדת של בוב הוא חג לאומי והממשלה (= בבילון?) מממנת את המופעים האלה בדיוק כמו שבארץ פותחים במות ביום העצמאות. הסיבה שהפולטיקאים בג'מייקה (מדינה בה 90 ומשהו אחוז מהאוכלוסייה אוהבים רגאיי) מממנים את האירועים האלה היא אחת, לקבל עוד תמיכה מהציבור, הקשר בין תעשית המוסיקה בג'מייקה והפוליטיקה המקומית עתיק ואפילו אחד מראשי הממשלה הקודמים בג'מייקה התחיל את דרכו כמפיק תקליטים. כמובן שבארץ הכוח הפוליטי של קהל הרגאיי הוא נמוך מאוד ולא תמצא פוליטיקאי אחד שישים כסף על אירוע לזכרו של מארלי, זה פשוט לא משתלם להם. לגבי מסבות רח', עירית ת"א ומשטרת ישראל נלחמות מלחמת חורמה בכל מי שרוצה לחגוג ברחובות כאילו כל מסיבת רחוב מאיימת על שלום הציבור כמו הפצצה האירנית. (למרות שאתמול הייה ג'ם מטורף וספונטני באלנבי רוטשילד) אתמול משעות הערב המוקדמות הסתובבו בפלורנטין שוטרים ופקחים שווידאו עם כל בעלי הפאבים והעסקים שהם לא מוציאים רמקולים לרחובות ולא מארגנים מסיבות רח'.

Ras Or

New member
בעיה חמורה שמתפתחת פה משנה לשנה היא הפערים בן אדם שרוצה להינות ברמה ובאיכות כיום צריך לשלם הרבה כסף וזה לא טוב! זה מגדיל את הפערים ועושה את הכיף כמצרך יקר מידי דירות בת"א הופעות ואירועים והרשימה ממשיכה בג'מייקה זה מובן מאליו שזה יהיה ברחוב, בחוץ כמו שצריך, אתמול הייתה מסיבת רגאיי בפלורנטין שעלתה 40 שקל והייתה מסיבת רחוב מטורפת ברוטשילד, לאן תלך? , לא רק שזה משתלם זה גם כיף יותר ואין פה וויכוח, צריך לעבור לאורגינל, זאת מוזיקה של אנדרגאונד וככה היא בנויה להיות, ברחוב באיזה סמטה עם הרכב שמנגן כל הלילה וחבר'ה שמוכרים בירות ומחלקים ספיליפים (כמו שהיה אתמול) שיהיה בהצלחה עם האירוע! ראס.

DuBsYs

New member
ולכן צריך להעיף את חולדאי

יכול להיות שממבט ראשון ההודעה הזאת תיראה לכם קצת לא קשורה לפורום, אבל היא כן! אם אתם רוצים לקבל בת"א (בירת התרבות של ישראל) יותר מסיבות רחוב ובכלל לשים את התרבות והאומנות במקום גבוהה יותר מאשר המקום הרדוד בו הם עכשיו תעזרו לנו להעיף את חולדאי מבנין העירייה. זה לא משנה איפה אתם גרים בפועל, אם אתם מעל גיל 18 פשוט תגיעו למשרד הפנים בת"א ותשנו את כתובת המגורים שלכם לכתובת בת"א, כך תוכלו להצביע בבחירות לעירית ת"א ולעזור לנו להעיף מפה את חולדאי ואולי נזכה לראש עיר טיפה תרבתי יותר.

אסור לי להביע דעות פוליטיות

אבל חבל שבזמנו וילוז'ני לא נבחר. היה יכול להיות שינוי מרענן לאללה... ותקן אותי אם אני טועה, אבל זה לא טיפה לא חוקי לזייף את כתובת המגורים שלך בפני ראשות מנהלית?

למעלה