BOB MARLEY 63 B-DAY כמה כתבות...

Ras Or

New member
בחוקי בחוקים של מי?

והשאלה גם מופנת אליך גיל מזה השטויות האלה אם מדברים פה על באבילון ועל מלחמה ובסוף באים ביציאות של זה לא קצת לא חוקי? אחי זה חרטה כמו שז'וז'ו חלסטרה ידידי היה אומר על זה מי שילך לכתוב שזה הכתובת שלו יעשה מצווה ויעיף את הבלודקלאט רון חולדאי מהמועצה של ת"א בקשר לספליפים זה לא מזיק ולא פוגע באף אחד ואף מרומם את הוייבז =] מי שבראש שלו לפרגן למסיבה שלמה בספליפים שיבורך מה לא? BLESSINGS.

DuBsYs

New member
למנוע מאנשים לקבל תרבות זה אפילו פחות חוקי

מרישום כוזב של כתובת המגורים. שלא נדבר על השחיתות והקומבינות שכ"כ מקובלים בעיריית ת"א. ותכלס עבור רוב מי שחי באזור המרכז ויוצא מהבית לבלות (ולא גר בת"א) יש הרבה יותר חשיבות מי יהייה ראש העיר של ת"א מאשר ראש העיר של כפ"ס, רעננה, חולון ראשון, רמת גן או גבעתיים.

tabasco11

New member
אור

לגבי התרבות של מסיבות רחוב- אני מסכים איתך מאב אחוז, אבל כשעושים מסיבה כזאת צריך להתחשב בכמה דברים- א- לצערי הרב מאוד: משטרה, אני לא מאלה שמשחקים אותה איזה outlaw עם פוזות, אבל יסכימו איתי כל אמרגני המסיבות- אין דאנס שלא עוברת בו משטרה ואנחנו [בתור חבר בסאונד אני אומר את זה] נמצאים בסוג של חוסר וודאות לגבי הדאנס, זה שיש דאנסים שעוברים חלק בלי הפרעות ל משטרה זה רק משמיים! לא נותנים אישורים לעשות דאנסים ברחוב, חברים שלי שהיו באיזה מסיבה במקום שכוח אל בת''א, איזה מוסך נטוש- אפילו לשם המשטרה הגיעה ואפילו החרימה ציוד. ואם אתה כבר מוצא מקום שהם לא מכירים- גם 90% מהקהל שמגיע לדאנס מסתבך בלהגיע, ואני אומר את זה רק מנסיון... ב- מזג האוויר אין מה לעשות בחורף חוזרים למועדונים אם רוצים ואם לא, אתמול יצאתי חצי דקה לשאוף אוויר בחוץ וקפא לי המוח!! אנחנו באים לנגן ורוצים שאנשים ירקדו ויהנו אף אחד לא בא כדי לסבול. ג- אם יש אירועים כאלה כמו שאמרת על המסיבה ברוטשילד, אני על דברים כאלה שומע בשתי מועדים אחד זה סילבסטר שני זה פורים, דברים כאלה לא קורים כל חג בטח לא כל סופ''ש ד- תאמין י לארגן דאנס שיהיה ברחוב זה כאב ראש לא קטן לאמרגנים, אם הדאנסים הם ספונטיניים שוב אני אומר- זה בד''כ במועדים שרשמתי.. שלא תחשוב- אני מת על הדאנסים ברחוב, אבל מה לעשות ג'מייקה אנחנו עוד לא, אין פה מקומות שהמשטרה בעצמה פוחדת להכנס, בטח לא בת''א[ לא דיברתי על דאנסים באמצע לוד :)] ... אבל אל תדאג, יתחמם קצת ונמצא איזה פינה שקטה או מקסימום נביא וואן כמו של ברסלבים... בכל מקרה מקווה שנהנת במקום,אתה וכל מי שהגיע... שתיהיה שנה אזרחית טובה ומלאה בדאנסים, אנחנו כבר מבשלים כמה דברים טובים בשבילכם... tabasco- rudeboy intanational

Ras Or

New member
יס איה!

אחי, מצטער אם זה נשמע שאני מקל ראש בארגון של מסיבה מהסגנון שדיברתי עליה, אני בעצמי רציתי לא פעם ופעמיים להרים אירוע כזה וזה באמת חרא רציני האי וודאות הזו של האפשרות שתפסיד הכל במידה ומשטרה מגיע תודה לאל אני נהנה מכל דאנס של משפחת רוד בוי והיה לגמרי פנאן ב"מקום" אתה צודק לגמרי, זה קורה מעט מאוד המסיבות האלה אבל חבל, כי גם בחורף אתה רואה מלא אנשים קופצים רוקדים מעשנים שותים ונהנים, הוייבז קיימים פה בארץ בכל מצב כי המזג אוויר פה לא הורג אף אחד ואפשר לתת בראש תמיד =] בקיצור עכשיו זה כבר סתם התבכיינות מצידי , צריך למצוא פיתרון לסוגיה המעצבנת הזאת. שתהיה שנה אזרחית פצצה! ראס.

yehorasta

New member
כמה מילים נוספות על הבבילון ../images/Emo45.gif../images/Emo168.gif

הבבילון הוא החומות, המיסחור, האטימות והבניה לגובה על יסודות לא יציבים, הטיפשות של האדם, האגואיסטיות, הקטנות והמחשבה והחשיבה הלא פוזיטיבית יש לי עוד המון אסוציאציות לגבי מה שהבבילון שמשתקף דרך חיי היום יום שלנו ואנו מודעים אליו בכל מקום. הרגאיי, המקום ממנו רוב האמנים באים ממנו והמסרים שלהם תמיד גורמים לנו לזכור כמה נורא הוא ה"בבילון" גם לבוב מארלי יש לא מעט שירים שקשורים לבבילון או מדברים על בבילון למרות שרוב השירים של בוב מארלי מדברים בעד עצמם כי הם כל כך פשוטים ונכונים ומתארים בצורה מושלמת את החיים או את הרגע ומעלים חיוך גם ברגעים קשים (זה לפחות מבחינתי), הדבר שהכי רחוק מהבבילון הוא החיים בלעדיו, הפשטות, רגשות, תחושות, האמת והדברים היפים בחיים וזה מה שבוב מארלי מעביר (בשבילי, ואני מאמין שלעוד כמה). המוסיקה, מסריו ודרכו של בוב מארלי הם לא בבילון, זאת התרופה לבבילון או לפחות התחלה של תהליך, והמסר של המופע שיגיע ל"המונים" אפילו אם כמה מילים חדשות משיריו יחלחלו שם למישהו שמכיר רק את "בפלו סולג'ר" ובעזרת המופע יגלה את עצמו דרך בוב מארלי כבר עשינו משהו. כמו שציינתי קודם (דרך המייל של רעות) הרגאיי במהותו הוא "אנדרגראונד" ולא מינסטריים. זה שבעיקר בשנים האחרונות הרגאיי בצמיחה מכיוון שהרבה אנשים מחוץ לגבולות ג'מייקה וברחבי העולם וכן גם כמה בישראל מזדהים עם התרבות, המוזיקה והמסרים גרמו לצמיחה בענף הרגאיי ולא מעט אמנים לוקחים את הרגאיי למקומות מסחריים וכן גם אפילו בארץ ואני מכיר גם כמה הרכבים ואמנים שגם "מתמסחרים" או לפחות היו רוצים להיות. יש מסחור טוב ונכון ויש מסחור לא טוב שמפריע בזווית העין ובלב. אפשר לשים לב ולראות שהרוב הגדול והמכריע של האמנים השנה הם אמני רגאיי ואמני רגאיי שרובנו מכירים ואמנים שחלקם אפילו כותב בפורום הזה, האמנים המופיעים השנה שכמה מהם לא תארנו בכלל שרגאיי מעניין אותם הצטרפו למופע וישירו את שיריו של בוב מארלי לזכרו וזה מאוד מרגש, האמנים הללו יעבירו את המסר של בוב מארלי בדרך שלהם ואי אפשר לראות את זה אחרת מאשר מהפכה קטנה. נכון שיש כמה אמני רוק ושבאים מהמינסטריים השנה, וכמו שציינתי קודם הנושא השנה הוא :ROOTS ROCK REGGAE ! וכמו שבוב מארלי שהשתמש בסאונד חדש בלונדון מחוץ לג'מייקה והחדיר סגנונות חדשים כמו רוק ופאנק בשנת 72 מה שגרם לצמיחה וההכרה הבינלאומית שלו שבזכותה רובינו שומעים רגאיי היום, ככה גם הנושא של המופע השנה. המופע מאוד מאוד מושקע מבחינת האמנים, הסאונד, ביתן 1 שזהו המקום הסגור (חורף) הכי גדול שיכול להכיל מופע מסדר גודל שכזה ועוד הרבה דברים מסביב שיתמכו במופע שיוכל להיות החוויה הכי טובה לקהל שאוהב ומאזין לרגאיי, לקהל שאוהב רק את בוב מארלי ולקהל שמכיר רק שיר אחד או שניים של בוב מארלי ופתאום עולם חדש יתגלה לו. נכון האירוע גדול, נכון שצריך לפרסם מופע גדול, נכון שמתוך 24 אמנים מופיעים (לא כולל הלהקה וזמרות הליווי) יש כמה אמנים שלא רגיל לנו לראות את השם שלהם יחד עם אמני רגאיי, הכל נכון! האירוע לא מגיע מהמקום של בבילון, המטרה של האירוע הוא להתאחד עם העולם ולציין את זכרו של בוב מארלי להיזכר בדרכו, בפשטותו ובקסם שלו בעיקר דרך שיריו שישארו לעד, להתאחד להיזכר לשמוע לחיות לשמוח לשיר ולרקוד ביחד. BLESS יהונתן

Carcass

New member
...

כמה דברים.. לא אמרתי כלום בקשר למיקום - הוא באמת מעולה,ותשים לב שגם אמרתי שהמחיר מעולה,אני יודע שזה יקר בכלליות להרים הפקה שם,במיוחד עם כמות כזאת של אמנים,ובגלל זה אמרתי שהמחיר מעולה - ביחס ישיר למיקום ולכמות האמנים. מי ששר ומנגן רוק - שיתמיד בזה,ואין צורך להביא אותו כדי לייפות ולגרום לאירוע להראות יותר גדול ומסיבי ולמשוך עוד קהל,כי יש מספיק חובבי רגאי בארץ. איכות האמנים,זה מה שמפריע לי..כמו שאמרת לא חסרים להקות והרכבי רגאי בארץ,שגם יקחו להופעה פחות ממוש בן ארי ירמי קפלן ושות'. זבולון בהרכב מלא?תומר יוסף?אפילו התקווה6 בהרכב מלא למרות שאנלא חובב שלהם בלשון המעטה(זה כבר ענין אחר לגמרי).. בתחילת הדברים שלך שהזכרת שמיסחור זה חלק מהבבילון,אחרי זה אתה אומר שיש מסחור טוב ורע - לדעתי לא - מיסחור זה מיסחור,איך שלא תסתכל על זה. אני גם מסכים ומבין שהאירוע לא מגיע מ"המקום של הבבילון",אבל ככה זה נראה על פני השטח וזה המצב שנוצר. בכל מקרה כתבתי את דעתי מנקודה של ביקורת,אין פה שום ויכוח ולא שום קטע של הסתה. שיהיה בהצלחה עם האירוע.

DuBsYs

New member
מסחור?

אם תשאלו אותי רוב המוסיקה של מארלי ממוסחרת בכל מקרה והוקלטה לאוזן מערבית, לכן אני לא רואה שם דבר מוזר בערב של זמרים מסחרים ששרים קאברים לבוב מארלי בהאנגר של גני התערוכה. גם כשלורן היל עושה קאבריים למארלי אפשר לטעון שזה ממוסחר מידי ולא לעניין. אם הייו עושים ערב הצדעה ליאבי יו עם הליין אפ הזה הייתי מרים גבה... לגבי זה שיש "מספיק קהל של רגאיי בארץ", אני לא ממש בטוח, אם הייה מספיק קהל בארץ היינו רואים פה יותר הופעות חו"ל עם השמות הכי גדולים של היום (לא שהם מעניינים אותי במיוחד, אבל זה כבר דיון אחר...) ולגבי הופעות של "זבולון בהרכב מלא?תומר יוסף?אפילו התקווה6 בהרכב מלא". יש את ההופעות האלה כל הזמן באופן שוטף ואכן להופעות האלה מגיע הקהל של הרגאיי, בד"כ לא יותר מ300-400 אנשים בערב מוצלח, אם כתוצאה מזה שעוד קהל של מיין סטרים יחשף למוסיקה של מארלי ואח"כ יגיע גם להופעות של להקות מקומיות ולהופעות של אומני רגאיי שהם לא ממשפחת מארלי אז הארוע הזה עשה ת העבודה.

Carcass

New member
לגבי המוזיקה שלו,

אני בדעה שלך,אני בעצמי לא חובב בוב מארלי מושבע,בעצם יש רק כמה שירים בודדים שלו שאני באמת אוהב,יש המון אמנים מועדפים עליי. מה עם חגיגות יומולדת לפיטר טוש הא?!:) על כל השאר סיימתי להתווכח.

למעלה