C# יותר פונה לקליינט או לסרבר?

C# יותר פונה לקליינט או לסרבר?

אני מפתח סרבר כבר שנים. לא רק ב-C#.
ויצא לי לחשוב אם C# זו שפה שפונה חזק לסרבר או פונה חזק יותר לקליינט.
הרושם שלי כבר מספר שנים זה שהיא חזקה יותר לקליינט.
במה אתם עובדים סרבר/קליינט? מה אתם חושבים?

תודה,
אלכס

dotnet2

New member
מה ההגדרה של פונה ?

אתה מתכוון איפה ישתמשו בה יותר בעתיד ? בקליינט או בסרבר ?

יפ, האם הדגש יהיה בסרבר או בקליינט.

האם בעיקר ישתמשו ב-C# ליצירת קליינט או שיבנו יותר לוגיקת סרבר.
התחושה שלי ש-C# פונה יותר לכיוון של יצירת קליינטים חכמים.
ואני מחשיב Web כקליינט.

זו באמת שאלה משונה,

בעיקר ממתכנת. במובן של ווב, ברור ש C# היא שפת שרת בלבד. וזה בגלל העובדה המצערת שדפדפנים טרם למדו לפענח c# . היה ניסיון ללמד אותם, וקראו לו סילברלייט, אבל מסיבה לא ברורה כלשהי, הניסיון נכשל.

גם במובן של Web יש גם וגם.

אתה יכול לכתוב Rest API או אתה שאתה יכול לעשות אפליקציית ASP.NET .

Cguard

New member
כשאתה אומר קליינט , אתה מתכוון לדפדפן ?

דפדפן זה הקליינט , לדפדפן יש שפה אחת שנקראת JAVA SCRIPT שאין לה שום קשר ל JAVA למעט ברצון של מיקרוסופט או נטסקייפ ( לא זוכר ) כן לייצר זיקה ולכן השם הדומה .

שפת הסרבר היחידה שחיה בזיקה מסויימת והכי מהירה ל JS הינה PHP , אבל אם אתה יודע C# , עדיף לך , תמשיך לפתח ולהתפתח בה , שפה חזקה ועשירה יותר
שרק תופסת יותר ויותר בשוק, לדעתי במכלול שפות הסרבר היא המועדפת עלי , סתם לצורך העניין חפש שרת JAVA ציבורי (יש כזה ? ) , למרות שגם JAVA חזקה ומתפתחת .

זו כמובן רק דעתי .

Cguard

New member
לא מכיר את NODE , למרות שהתקנתי

אין לי זמן ללמוד , למרות שזה מאוד מדגדג , הרבה מישומי הרשת החדשים מתבססים על NODE או לפחות כ NPM , לא תיהיה ברירה צריך ללמוד את זה
.

ziv1f

New member
זאת שאלה תמוהה ומשונה

זה מזכיר לי משל שמישהו סיפר לי פעם: שאל קיסר סין את החכם פונג "אמרו לי כי ניתן לדעת את מחירו של חזיר בעזרת לחיצה על רגלו, האם תוכל להסביר לי כיצד"? אמר החכם פונג "ככל שתלחץ נמוך יותר תהיה קרוב יותר למחיר"

הבנתם? לא?
גם אנחנו

Let me rephrase

הכוונה הייתה שאני מרגיש שמה עושים עם C# זה בעיקר פונה לקליינט, בין אם זה Web או Desktop Application ופחות server נטו.
למה התכוונתי סרבר נטו? מערכות שמתחברות למערכות אחרות או נותנות שירותים לסרברים אחרים. שהדגש הוא פחות הקליינט, מקסימום יש UI בשביל שו"ב.
לדוג' ב-Java התחושה שאני מקבל מחברים שעובדים בתחום היא שהדגש הוא יותר בדומיין סרברי.

נ"ב
למי שתהה אני יודע שב-HTTP יש סרבר קליינט, לא זו הייתה הכוונה.

אלכס

imitsu

New member
שמע

אם הבנתי אותך נכון ואם ככה אתה מגדיר...
אז אני קיבלתי רושם בדיוק הפוך..
מהמערכות שאני עובד עליהן, או עבדתי עליהן, העבודה היא בעיקר server side..

ziv1f

New member
זה רק הולך ונהיה תמוה מהודעה להודעה

בוא נתחיל מהסוף: מה המטרה שלך? מה רצית לדעת? מה אתה מעוניין להשיג בעזרת השאלה שלך? נניח ככה ונניח שהפוך - מה ההבדל? מה זה משנה?

אחד הדברים הכי טובים בסביבת דוט-נט זה שהיא רב-תכליתית, אבל ממש, כי מיקרוסופט מימשו לסביבה שלהם לא רק מספר שפות תכנות (שסי-שארפ היא הטובה והפופלרית ביניהן) אלא גם הרבה מאד סביבות-יישום, מדסקטופ (WinForms ו-WPF ובעצם גם סילברלייט) דרך טאבלטים וטלפונים, צד-שרת, ווב-סרביסים ועוד כמה (כמו וינדוס-סרביס למשל ואפליקציות קונסול ופלטפורמות למשחקים כמו Unity3D ו-XNA).

החסרון היחיד במה שקשור למיקרוסופט הוא שמערכות ההפעלה והתוכנות שלהם (כמו למשל SQL Server) הן בקוד סגור (רובן) ועולות כסף (רובן) ואילו בלינוקס יש המון דברים בקוד פתוח והמון דברים בחינם. בכל מה שקשור למערכות הפעלה לדסקטופ, מיקרוסופט וינדוס עדיין שולט בשוק ללא עוררין, ולכן מי שרוצה לכתוב אפליקציות דסקטופ (משחקים, מערכות שו"ב ואפליקציות לתחום הארגוני) תמיד יעדיף לכתוב לוינדוס מאחר ששם קהל היעד הגדול ביותר. מי שצריך לכתוב סרבר יעדיף (כנראה) לכתוב ללינוקס כי השרתים הם חינמיים וגם למנהלי הסיסטם זה מבחינת ניהול יותר קל, וגם מי שכותב אפליקציות WEB\אינטראנט לא משנה על איזו פלטפורמה יושב השרת מאחר שהכל רץ בדפדפן והדפדפנים בכל מערכות ההפעלה עובדים אותו דבר (פחות או יותר).

בברכה,
זיו

למעלה