hot'n'fresh1

hot'n'fresh1

טוב, משהו טוב חייב לצאת מהגימלים שלי. לפחות יש לי זמן וכוח לעדכן פה כמה שיותר... ושוב אני רוצה להציג לפניכם כמנהגי טיונים חדשים מהיארד, אלא שמעכשיו לפינה יש גם שם אז תנו לו בכבוד... או קיי, אז מן הסתם הטיונים שיוצגו כאן הפעם יהיו אלה שסגרו את 2006 ופותחים את השנה החדשה. פייר, אני די מאוכזב מהטיונים החדשים. סיזלה עדיין לא מדגדג את מה שהוא היה לפני שנתיים-שלוש, אין רידימים מפתיעים יותר מדי וזה חבל, כי אנחנו נמצאים בדיוק בתקופה בשנה שבה יוצאים כל הטיונים החדשים שבעצם ישארו איתנו לפחות עד הקיץ ואם זה המצב, יש רק מקום לשיפורים... הישועה מגיעה בעיני, איך לא, מחידוש לרידימים קלאסיים. החזק מכולם כרגע הוא הTaxi Riddim. הרידים שהופק בשנות השמונים המוקדמות, וישבו עליו למשל Lone Ranger and Carlton Livingston (לחצו על הלינק להורדה), חודש בשנות התשעים ועכשיו מגיע אלינו לסיבוב חוזר. ומי אם לא בוג'ו יושב בראש המצעד כבר שבוע שלישי במספר עם הטיון המעולה שלו - Driver, ומוכיח לנו שאין מה לעשות, הוא פשוט 2baaad מי שעוד שווה האזנה בגרסה הנוכחית של הרידים, הוא הtrue big fish pon di dancehall... ביני מאן, ששם הטיון, Mi dis Movado, לא משאיר הרבה מקום לתהיות מה נאמר בו... רק אגיד שיש לי הרגשה שלביני מאן די נמאס מזה שמסתובבים כל מיני "פעורים" שעד לפני שנה אף אחד לא שמע עליהם, כשהוא כבר קרוב לשני עשורים inna di business...

המשך

(יכולנו לקרוא לפינה הנוכחית למען האמת Refresh חחח) אז מה עוד חדש? אם אפשר לקרוא לזה ככה, כדאי שלא תלכו לישון מחר לפני שתבדקו את הDuck Juggling Riddim, שיעיף אתכם לטיזנאבי... ספיישל ליביקיישן לשוקביט, הטיון הזה הוא בול בשבילך: Idonia-March Out עוד מצויין על הרידים הזה, מה אתם יודעים, הפיש, יחד עם דון מאפיה, שפחות מבריק מביני על הרידים, but still, טיון שורף ללא ספק: its burning ולסטייל שונה לגמרי, טיון די חדש של ג'יפשן, שאולי חלקכם מכירים, אבל מי שלא, תתחילו לשנן: My Faddah Seh

SaBaGMaN

New member
Duck

רידים גדול,הטיונים ששמת אומנם חדשים המיקצב עצמו לא.. יש לי עליו עוד איזה 13 טיונים של שלל הדי ג'יים באונטי,צ'אקה דימוס,אדמירל ביילי,נינג'ה,ווארד 21,קארטל,סיזלה ועוד... אם תישאל אותי הטיון המנצח עליו הוא של לא אחר מ Papa San עם להיט החתונות Style&Fasion RRRRRespect

shockbit

New member
רידים ענק אחי מת עליו../images/Emo66.gif

אבל עושה רושם קשה ההתעלות על ישיבתם הזוהרת של כוכבינו הראשונים עליו תודה על הרפרוש מון

ו...הפינה לשיפוטכם../images/Emo88.gif

שהיא בעצם טיון שטרם גיבשתי דיעה מוצקה עליהם, וזה לא סימן טוב במיוחד. אבל עדיין, דברים נחמדים:
סיזלה, מה יהיה עם סיזלה? רואים שהוא משתדל וזה נחמד, אבל זה לא מספיק! פעם זה היה בא לו בקלות, לא אגיד שכל טיון שלו הרס אותי אבל לא היה אומן שהתקרב לאיכויות שלו. והיום, זה כבר ממש לא אותו דבר. מנסה את מזלו על הTaxi גם הוא ואומר: "היזהרו מחיקויים", או בלעז: Dem A Fake
מה עוד? קפלטון עוד לא היה לנו היום. טיון חביב ולא מזיק בכלל, ובעיקר חדש לאללה, על רידים שנושא את שם השיר (או להיפך...) ששווה לבדוק: Hard Way
ואחרון חביב, אם בקפלטון עסקינן, כנראה היה רק עניין של זמן עד שהרידים הזה ייצא במרוכז, אבל אחד הטיונים המדהימים של קינג שאנגו, Let The People Down, סוף סוף מתרחב לרידים בפני עצמו, אבל הטיונים עליו הייתי אומר, די מדשדשים. למשל זה של לוצ'יאנו, Judgement נחמד מאוד אבל לא מגיע לרמה שקפלטון נתן עליו. תבדקו עוד דברים שרצים על הLivity Nuh Nice Riddim, טיון של זמר בשם Uplifter עושה רעש עכשיו ביארד...

Carcass

New member
גימלים הא..

מחלחל ת'מערכת...:) בכל מקרה בתור אוהד מושבע של קלונג'י ,באש ובמים כמו שאומרים,הוא עבר תקופה לא משו מבחינה מוזיקלית..אבל בזמן האחרון בהחלט מנסה לחזור לטיבו.

צריך להילחם במערכת הזאת

הבחירה הייתה בין לחלחל אותה או שהיא תחליא אותי. הייתי חולה והם רצו שאני אעלה לצפון לשבוע שמירות, בלודקלאאאט... אני לא אחזור משם באלונקה....... הקצין במשרד שלי אומר כל הזמן "כשאתה משתין על הצבא, הצבא נרטב. כשהצבא משתין עליך - אתה טובע!"

Carcass

New member
..

הוא צדק בתכלס אחי.. חח אני הוצאתי תגימלים הראשונים שלי רק אחרי שנתיים ו4 חח..

K C

New member
לא סתם מנאייק

צה"ל זה הארגון הכי מכוער בישראל אחרי 3 שנות שירות, עכשיו המילואימניקים הותיקים חושבים שאני הצעיר שלהם.. לא נשארתי חייב

../images/Emo35.gifולסיום חידה../images/Emo70.gif

העלתי טיון ישן על אחד הרידימים מכאן. מי יהיה ראשון לזהות את שם המבצע(כי שם הטיון הכי קל בארץ...)? עד הפעם הבאה, מוזמנים להמשיך אותי ולתת בטיונים החדשים שעשו לכם את זה בזמן האחרון... לעדכונים במה שהולך ביארד באופן שוטף ומעולה, מפנה אתכם לרגאיי וייבז, בקטגוריה Charts לילה מצויין! שיידי קרוגר.

smadicris

New member
התשובה

carl meeks - haul and pull selector מתוך אלבום שלו שנקרא "jackmandora", (יצא בגרינסליבס ב-89', אחד מזמרי האייטיז האהובים עלי). ולא, זה ממש לא טנור סו וממש לא על הדאק דאנס. אם זה מה שחשבת ולשם כיוונת...? bless smadicris

טנור סו לא, אבל הרידים זהה

הDuck Juggling Riddim שרץ עכשיו ממשיך את המקצב של הטיון הזה... סולסיק ומשתמשיה עושים טעויות... ריספקט על התשובה star

smadicris

New member
לא חביבי, duck juggling

זה ריליק לדאק המקורי של ג'אמיז, יש לו גם את אותו ליין מלודי ואת אותה פתיחה. "הול אנד פול" של קארל מיקס אומנם מזכיר את הדאק אבל הוא לא אותו רידים, ולמיטב ידיעתי לא יצאו עליו עוד טיונים מלבד אולי born and grow - גם הוא מאותו אלבום של מיקס. smadicris

זה לא לגמרי נכון

אפילו בכלל לא לדעתי. הרי לרידימים שיוצאים יכולים להיות אלף גרסאות. קח למשל את הטיון של קאלי באדז על הדרופ ליף רידים, כך לפחות קוראים לזה. אבל קשר בין הרידים המסויים לזה שיצא לפני שלוש שנים כמעט כבר, אומנם לא מקרי בהחלט אבל גם לא מוחלט. מדובר בשינוי שנעשה ברידים, קרא לזה שדרוג. זה לא סתם "מזכיר" את הרידים, זו הפקה שמבוססת על אותו מקצב. זה שזה לא נשמע אותו דבר, סבבה. וגם אם זה לא יצא באותה סדרה, אפילו לא באותו לייבל, הרידים, המקצב, בא מאותו גרעין. אני בטוח שלך אני לא צריך לספר כמה העתקות/השאלות/מה שלא יהיה יש באי ובכלל ברגאיי בין מפיקים, בין זמרים....... אבל עזוב את זה, זה ויכוח מיותר מדי. ממך הייתי דווקא מצפה להמשיך אותי בהמלצות על דברים חדשים כי סלאסיאיי נוו שתמיד יש לך כאלה, לטובת הפורום וחבריו. אני אתן עוד שתיים: -בהמשך להמלצה על הHard Way - חפשו עליו את הטיון של וגאס, יחד עם Cutty Corn, בקטע שנקרא Hustling. -חוצמזה יש רידים חדש ששמו Kingswell. אני שמעתי עליו קטע נחמד של צ'אק פנדה שנקרא Don't Worry. מקווה שהשנה הזו תמשיך עם טיונים יותר טובים...

smadicris

New member
תגובה אחרונה מי יוט'

אני לא עושה ביג דיל מהענין אבל אני כן רוצה לענות לך (בעיקר על ה"בכלל ולגמרי לא נכון" שלך, סתאאם;). תרשי לי לצטט אותך. ציטוט: "לרידימים שיוצאים יכולים להיות אלף גרסאות. קח למשל את הטיון של קאלי באדז על הדרופ ליף רידים, כך לפחות קוראים לזה. אבל קשר בין הרידים המסויים לזה שיצא לפני שלוש שנים כמעט כבר, אומנם לא מקרי בהחלט אבל גם לא מוחלט. מדובר בשינוי שנעשה ברידים, קרא לזה שדרוג. זה לא סתם "מזכיר" את הרידים, זו הפקה שמבוססת על אותו מקצב. זה שזה לא נשמע אותו דבר, סבבה. וגם אם זה לא יצא באותה סדרה, אפילו לא באותו לייבל, הרידים, המקצב, בא מאותו גרעין. אני בטוח שלך אני לא צריך לספר כמה העתקות/השאלות/מה שלא יהיה יש באי ובכלל ברגאיי בין מפיקים, בין זמרים......." סוף ציטוט. 1. הבסיס של הרידים זה הבייס ליין נקודה, לא המקצב. לא משנה כמה גירסאות יצאו לו, הבסיס הזה יישאר עם שינויים מינוריים בין הגירסאות. במקרה שלהלן, לאחר שחזרתי והקשבתי... הבייס ליין של הדאק דאנס לא תואם את הבייס ליין של פול סלקטה (למרות ששוב אני מסכים שההפקות דומות - אבל זה משפט שיכול להתאים להרבה שירי דאנסהול של סוף ה-80 ותחילת ה-90). אני מכיר ארבע או חמש גירסאות של הדאק רידים (זה בערך כולן אני חושב) ובכולן שומעים שזה הדאק לפי הבייסליין, הפתיחה והמלודיה. אני חושב שהטענה שלך בסיסה בטעות אינטרנטית נפוצה. זה לא אותו הרידים אבל זה באמת לא משנה... בקטנה לגמרי. אגב, קח לדוגמא את ה-heavenless בגירסת הgreetings של האף פיינט ובגרסת ה entertainment של טריסטאן פאלמר. שני מקצבים שונים לגמרי אבל הבייס ליין זהה. 2. לא מבין את הדוגמא עם קולי באדז... young gal יושב על הדרופ ליף... פשוט מאוד... זה אותו הרידים בדיוק גם אם עשו לו עריכה או מיקס טיפה שונה (מה שלא ממש הבחנתי). הפתיחה, המלודיה, הבייס ליין, התופים... בול קורליאון. הכל אותו דבר. 3. לא אתה לא צריך לספר לי... אגב לאחרונה הלייבל blaque warriors (שאחראי על breath a fire riddim, ידוע גם כ- fourty suppm) איים לתבוע את הלייבל downsound (שהוציא את sika riddim מעט אחר כך) בטענה שהעתיקו מהם את הרידים. 4. הכל סייף, הכל בקטנה, אבל חשוב לי לדייק בעובדות zeen. 5. bless up

smadicris

New member
שכחתי להמליץ

אז אני ממליץ לחכות לפבואר לאלבום החדש של ריצ'י ספייס.שיר הנושא african empress עוד מעט ייצא ומסקיצה ששמעתי הוא מעולה. לא זוכר את הטראק ליסט אבל נקווה שלצד להיטים מוכרים מהשנתיים האחרונות יהיו באלבום גם דברים חדשים.

Sowah

New member
ביגאפ סמדיקריס, לדעתי

כמו האלבום האחרון של בוג'ו (המצויין), נקבל אלבום מלא במוזיקה מקסימה שכבר כולנו מכירים, כיוון שכל טיון שהבחור משחרר זה על איזה רידים מוכר שכבר טחנו.. למרות הכל - כמובן שיהיה נחמד לקבל את זה כאלבום מרוכז.. SOWAH

DuBsYs

New member
ידידי, רידיימים זה לא מדע מדוייק!!!

באו נחזור ליסודות, דוגמה אחת שעולה לי בראש: תשוו את הבייס ליין של pick up the pieces המקורי של ה- Royals לבייס ליין של כל הגרסאות שהוקלטו בצ'נל 1, בגרסה של ה-Royals יש גם בריג' (פזמון) וגם הבייס ליין שונה. אני חייב לזוז, מאוחר יותר נחשוב על עוד

smadicris

New member
אכן לא מדע מדויק

דוגמה טובה באמת היא הפיק אפ רידים שמאגד תחתיו כל מיני פרשנויות אבל השתמשת בדוגמא באופן לא נכון כי דווקא הבייס-ליין המפורסם של הרויאלז הוא הסממן המובהק ביותר של הרידים הזה (ואין במקור בריג', יכול להיות שאתה מבלבל בין הגירסא המקורית בסטודיו 1 לריליק שהם הוציאו הרבה שנים אחר כך - שם באמת יש בריג'). מי שלא זוכר איך הוא נשמע שיזמזם לעצמו את love sister carol של בארינגטון ליוי - זה הליין המדובר. ממה שאני מכיר הגירסאות הבאמת שונות הן של טויאן (nice it up) ושל לון רינג'ר (jamaican weed) שחולקות את אותן הרמוניות עם הפיק אפ המקורי אבל לא ממש את אותו בייס ליין. בסופו של דבר אני מסכים איתך שאין פה כללים ברורים ואחרי הכל המפיק יכול להחליט שהשיר שהקליט הוא גירסא חדשה לרידים קיים או שהוא רידים חדש בפני עצמו שרק "מושפע" מרידים קיים. הכל כשר. bless up mista zvuloon

DuBsYs

New member
עוד דוגמה לפרשנות

קחו את Breaking Up Is Hard To Do של Alton Ellis בסטודיו1, בגרסה של Mighty Diamonds, Shame And Pride הבייס ליין שונה אבל ההרמוניה (המוסיקלית) בדיוק כמו במקור. אז גם כשבייסליין אינו 1ל1 זה יכול להחשב "כאותו הרידדים".

למעלה