צהריים טובים, וחג שבועות שמח!

Anna begins cc

New member
צהריים טובים, וחג שבועות שמח!

חג שבועות שמח, ציפורים יקרות!

אז ככה:
לזניה מחכה על השיש
תפוחי אדמה מוקרמים כרגע מתבשלים
לחמניות קשקאבל וקרקרים פרמז'ן כבר נאפו
בצק לקאדה תופח
פחזניות כבר ממולאות
תערובת טראפלס שאכין בקרוב
ובלינצ'סים שעוד צריך למלא ולגלגל
(ויש עוד כמה דברים שלא ציינתי..)

מה אצלכם יהיה על שולחן החג?
מי מגיע, או לאן אתם מוזמנים?
מה מאכל שבועות האהוב עליכם?..

חג שמח, יקיריי.

http://www.youtube.com/watch?v=8B29M2brh4I

חג שמח גם ממני לכולם

לנוכח כל הדברים שהכנת ומחכים לך על השיש,
אני בושה ונכלמת לנוכח העובדה שאני לא הכנתי כלום החג הזה

הכנתי כמה סלטים, קניתי חלה, הבת שלי מכינה איזו פשטידה, אני מכינה פסטה עם גבינה בשביל הקטנים שלא אוכלים פשטידות.
אני מוזמנת כמו שאמרתי לאחי הגר בבת-ים על חוף הים, והכי כיף זה לשבת אצלו במרפסת ולראות את צבע הים ולהאזין לרחש הגלים המתנפצים אל השובר (הסיפאלאס למי שמכיר) להתבונן על הירח ששט בין ענן אחד למישנהו ולהריח את הלילה הבא מן המים, זה התענוג הכי גדול שיש בעולם

חג נפלא, לבן ומשובח לכולם

http://www.youtube.com/watch?v=3Nua5klb4Os

איזו השקעה, כל הכבוד

הערב אנחנו נהיה אצל ההורים של אשתי ומחר נתארח אצל ההורים שלי.
אני מאוד אוהב את החג. עד לא מזמן הייתי משתתף בתיקון ליל שבועות בכל מיני
מסגרות. השנה בגלל הקטנה זה לא יקרה אבל לא נורא.

שיהיה חג שמח לכולם

www.youtube.com/watch?v=JY7-Gq3vkmA

אני חייבת חייבת להביא את הסטטוס הזה

של רשף לוי הגאון והמצחיק

רשף לוי - העמוד הרשמי
"אשתי ביקשה לישון בצהרים. אני שונא כשהיא ישנה בצהרים. היא יודעת
שהיא לא תירדם. היא עושה את זה רק בשביל להבהיר לי כמה אני לא מסוגל לשמור על השקט. כדי להבין מה משתבש ניהלתי יומן קטן לתיאור שנת היופי של האישה.
13:35 חזרתי הביתה מוקדם. האישה מחייכת אלי. אני מבין שהיא רוצה משהו. מה אתה אומר שאני אלך לישון צהרים. היא מזכירה לי שלפני שבועיים ישבתי על הספה בלי לעשות כלום רבע שעה ואני עדיין חייב לה. אני מסכים. אני מתכנן לגבות תמורה בעבור העניין הזה היום בערב. התירוץ אני עייפה יתבטל היום.
13:40 אני מכנס את הילדים ונותן להם נאום ציונות: "אמא הלכה לישון והמשימה שלכם היא לא להשמיע רעש בשעה וחצי הקרובות". אני מבקש מהשלישי שלא לנשום חזק מידי, הוא אסמטי והוא מנסר עם שקד שלישי בעוצמת דציבלים של מנקה עלים של גנן. אני מסביר לו שזה לא חוקי לעשות כזה רעש ושינסה להימנע מנשיפה, כדי שלא נקבל קנס מפקחים של העירייה. לכל האחרים אני מבטיח שמי שיהיה בשקט יחשב ילד טוב. הם רוצים כסף. ילד טוב לא מעניין אותם. אני מזדעזע. ובאופן נחרץ אומר להם שהם צריכים להתבייש בעצמם, ואנחנו סוגרים על מאה שקל.
13:45 חמש דקות מלאות של שקט אני מתמלא אופטימיות. כנראה שהנאום הכריזמטי שלי נגע בהם.
13:46 שני ילדים רבים. אחד מהם חדר לשטח האווירי של השני ומסרב לסגת. הוא מתעקש שהאצבע שלו לא נוגעת בעין של אחיו ולכן זה חוקי לחלוטין. אני מציע לנסר לו את האצבע והוא מתחיל לבכות ואומר שאני אבא מכה. אני מתווכח איתו בלחישות ומנסה לשכנע אותו שאני לא אבא מכה, אלה רק אבא מאיים . אני משלם לו עשרים שקל והוא נרגע.
13:49 מוזיקה מטורפת בעצמתה מתפרצת מהעליית גג. אני רץ שלוש קומות במהירות שיא לגבר בן 41 ופורץ לחדר. הבת הגדולה משמיעה לחברה שיר דרך הטלפון. אני עומד שם ולוחש – "אמא ישנה!". היא מסתכלת עלי המומה: "באמת? ברעש כזה היא מצליחה לישון?" אני סוגר את המוזיקה, והיא צועקת אחרי – "אבא אתה עושה לי פדיחות". בינתיים האחות האמצעית צועקת לי שהקטן יצא מהבית והוא רץ לכביש.
13:51 אני באמצע הכביש רודף אחרי ילד בן שנתיים וחצי. אני יודע שאתם מזדעזעים עכשיו אבל זה רק בגלל שכל ההורים שקרנים כפיתיים. אם הם לא היו משקרים הם היו הולכים לכלא בגלל הזנחה פושעת. הסוד השמור ביותר בגידול ילדים – העובדה שהם חיים היא נס. יוצא לי אחת לשבוע לרדוף אחרי ילד קטן בכביש. ופעם בחודש למצוא אותו משחק עם אקונומיקה בסלון. בילד השביעי אנחנו אפילו צילמנו אותו מרסס על הרצפה עם סנו תנורים כי זה נראה לנו חמוד.
13:53 צרחות מקומת הביניים. אני מגיע מתנשף למעלה. שני האחים רבים שוב. הפעם השני עומד עם מספריים מול העין של אחיו. אני צורח בלחישה – מה יש לך? למה אתה צועק? אתה לא רואה שהוא לא נוגע לך בעיין? תצעק רק אחרי שהוא ייגע בך! זה לא חדירה לשטח האווירי אם לא יורד דם. אני מציע לכל אחד מהם שלושים שקלים בשביל שיכנסו לחדר שלהם ולא ייצאו משם. אני מגלה שנגמר לי הכסף בארנק ומבקש מהם לעבוד בהקפה. הם מסרבים. אני מתקשר מולם לבנק ועושה להם העברה לחשבון.
14:01 צעקות : אמא! אמא! אמא!! נשמעות מהסלון. אני מגיע לשם ומבחין שמתחילים לי כאבים בחזה. אני רץ לא מעט בשביל גבר בן 41 שכושר מבחינתו זה אכילת פחמימות ומתיחות לגב. "למה את קוראת לאמא שלך היא ישנה!". "זה מה שחשוב עכשיו אבא", אומרת הגדולה "ואני יכול לשמוע את הבטן שלה משמיעה רעשים של רעב, "תראה מה הוא עושה!" הקטן עומד בסלון עם מטען של הטלפון סלולרי מחובר לחשמל בצד אחד כשהצד השני בפה שלו. מה אתה עושה אני צועק בחצי לחישה חצי צרחה. "אני מטעין את עצמי אבא". אני מנתק אותו מהחשמל כשנשמע קול נפץ עז מהמטבח.
14:03 אני במטבח מול המיקרו. האמצעי הכניס לתוך המיקרו גלידה בכוס זכוכית עם כפית מתכת. ריח חריף של עשן ממלא את המקום. אני מקווה שהעשן יגלוש לחדר של האישה ויעזור לחזק את השינה שלה. "למה עשית את זה?" -"לא יודע". הוא עונה לי. "למה הכנסת גלידה למיקרו". "לא יודע." הוא עונה. "הוא אמר לי לעשות את זה". ומצביע על אחיו הטוב שלפני רגע חדר לו לשטח האווירי. אני מסתכל על אחיו ולוחש - למה? למה?? הטלפון בבית מצלצל. אני רץ ועונה. זאת החברה של הבת שואלת למה היא הפסיקה להשמיע לה את השיר בטלפון. אני מתחיל לשיר לה בשקט את השיר לשפופרת. היא מנתקת.
14:04 אשתי יוצאת מחדר השינה. היא נראית יפה אחרי שינה שנמשכה כמעט ללא הפרעות עשרים ושש דקות. העשן במטבח משתלב בעשן שיוצא לה מהאף כשהיא פולטת "אי אפשר לישון בבית הזה, את כל הזמן רץ במדרגות והרגליים שלך דופקות חזק מידי, מה התחלת לעשות כושר פתאום??" אני טוען שבאופן יחסי הלך לא רע. ושהיום נוכל לחגוג את השינה הקטנה שלה. היא מביטה בי בבוז. הבנים נכנסים לחדר כמו צמד מלאכים ושואלים – אמא רוצה קפה? היא מסכימה, ואני הולך להכין לה. אני מחכה בכיליון עיניים ללילה הסוער שאולי צפוי לי."

אפרופו רשף לוי...

לפני כשנתיים וחצי ראיתי באוני' בראילן את רשף וזוגתו יושבים על ספסל ובעגלה התינוק נם לו את שנתו העריבה.לאחר כשעה אני שומעת פתאום בכי אימים של תינוק,הולכת לראות מה פה קורה פה ורואה גבר נואש למהדרין מנסה להתמודד עם בכיו של תינוק רעב(באותם רגעי נצח רשף היה לבד..האם אשתו הלכה לישון את שנת היופי המועטה שניתנה לה?!?;);).כ'כ סבלתי באותם רגעים עם חוסר האונים של רשף שאני ממש יכולה להאמין לסיפור שהעלית לגביו,גם אם כמובן יש את ההקצנה בדרך ההומור.בטוחה שהבסיס לסיפורו אכן התרחש כלשונו;). ובנימה אישית:רשף,כל הכבוד!:)(כמובן כל הכבוד גם לזוגתו על ההתמודדות היוםיומית בשמחת גידול ילדים:) חג שמחחח:)

חג שמח אילנה חמסה

מסכימה עם כל מה שאמרת לגבי רשף שאני ממש ממש אוהבת את האיש הזה
ומצטרפת לברכת כל הכבוד!

Aronsona

New member
אההההה. היום יש לי קונטרה הולמת

אז היום חלק מהמשפחה אצלנו ובעיקר אימי.
ולכבוד החג יש לנו על השולחן:
* פשטידת בטטות
* מאפה תפו"א, ביצים גבינה צהובה ושמנת.
* קוגל עם צימוקים.
* סלט עלי בייבי עם חמוציות
* סלט טונה ברסק עגבניות.
* סלט עגבניות, מוצרלה, אבקודו בשמן זית.
* גבינות על מגש - ברי, רוקפור, קשקבל וקממבר.
* דגים מעושנים על מגש - מטיאס, הרינג כבוש ומקרל מקולף.
* לחמים - בגט עם קימל, שאור עם שום אורגנו ופלפלים, שיפון ודגנים

כמובן כמה בקבוקי שרדונה וכמה בקבוקי בירה בקס

יונתנסקי

Well-known member
לפני שאני מפרטת, פליזזזז לינק לערוץ 20

כי בתי התגרשה מהוט ויס.
אתמול כתבתי קצת ליחפה...
אז סליחה אם משהו קרא וישתעמם.
אני הבאתי עמי מהצפון כדורי פלאפל ופרמז'אן שיוגשו ליד סלט עגבניות ונבטים על גבינת שמנת.
בוריקיטס של בצק שמרים עם דלעת פיקנטית.
לבאנה (בטח שעשיתי לבד) שתוגש ליד פיתות שיפון שיש רק בכפר של השכנים שלנו...
סלט חצילים בטעם כבד
לביבות ירק עם גבינות מלוחות
מקלוני שמרים עם קשקבל (כמו כעכים מזרחיים אבל לא עגולים)
בלינצ'ס גבינה (מתוק)
עוגת גבינה קלאסית על בסיס של פירורי בראוניז.
סלט ירוק
פלטה של גבינות מעניינות.
צריכה להכניס לתנור דלורית וכרובית (יעני אנטי פסטי)
ובתי (אתם מבינים, היא המארחת...
) תעשה ריגטוני ברוטב רוזה.
בטוח שאבא של חתני יביא ניוקי ברוטב כלשהו

מאלכוהול אני מסירה אחריות - לא נוגעת ולא יודעת לבחור. (ברברית, זירו וסודה.)
אבל יהיה קפה טוב לעוגת הגבינה.
נהיה 12 איש.
כשנפרוס הכל על השולחן אולי יהיה לי ראש לצלם. (אני מורגלת מפורום אוכל בYנט)

חקשמייח.

קטניפ

New member
בדיוק העוגה האחרונה נכנסה לתנור

מאפינס זיתים
מאפינס כרובית וכרישה
פשטידות תירס אישיות
פשטידות פיצה אישיות
לחם שום נתלש
טירמיסו
פאי לימון

וזה רק החלק שלי......טוב שאני אלבש שמלה רחבה...

חג שמח!

Anna begins cc

New member
אני גם רציתי כל כך להכין

את הטירמיסו המהמם שלי,
אבל לא היה ניתן למצוא מסקרפונה ברדיוס של 50 קילומטר ממני..
מבאס.
גם פאי לימון זה אחד מהאהובים עליי,
נשמע מעולה

שרוני68

New member
חג שמח לכולם!

ואני הכנתי רק פשטידה

זה מה שאמרו לי להביא, זה מה שהכנתי.
מתארחים אצל חמותי, נהיה שבט שלם
ומכיוון שאין לי כלים כשרים, הייתי חייבת להכין
את הפשטידה בכלים חד פעמיים, אחרת אף אחד
לא יאכל ממנה...

בקיצור, חג שמח לכולם.

ושאלה: מישהו יודע למה אוכלים גבינות בשבועות?

Anna begins cc

New member
הכל נשמע כל כך טוב..

באוכל בשרי אני מאד מאד בררנית,
אבל החלבי תמיד מפתה אותי..
בא לי לעשות סבב בשולחנות של כולכם!

ובינתיים,
תמונה של הקאדה החתיכים שיצאו לי והפחזניות הנחמדות

יאמייי לכולם

אני ארזתי את עצמי עם כמה שקיות מלאות בכל מיני אוכלים
ואנחנו עוד דקה יוצאים,
אז שיהיה כאן באמת באמת לכולם, חג שמח וטעים טעים טעים