בוקר טוב. מזה כשנה לא קיבלתי קבלות על תשלום ו. בית

גליגלי6

New member
בוקר טוב. מזה כשנה לא קיבלתי קבלות על תשלום ו. בית

כמו כן ביקשתי הסבר על אופן התשלום לתיקון מדרגות (1000 ש') ולא קיבלתי

האם במצב כזה עלי לחכות לקבלות או להמשיך לשלם

תודה רבה

קבלות

הינך מחוייב לשלם תשלו וועד הבית באופן שותף וללא דיחוי, במידה וכך הדבר, אתה יכול לשלוח מכתב דרישה עם כל בקשותיך. הוועד מחויב לספק לך קבלות ודיווח שותף על הוצאות המבנה לפחות אחת לשנה.
במידה ולא תקבל מענה, הינך יכול לפנות למפקח על המקרקעין והם כבר יטפלו בבקשתך באופן משפטי.

גליגלי6

New member
החלטתי לא להמשיך לשלם עד שלא יתנו קבלות של שנה בערך. גם לא

לתת קבלות זה לא חוקי
&nbsp
תודה בכל מקרה

דע שאם ייתבעו אותך תפסיד

זכותך לקבל קבלות ואתה יכול להגיש תביעה אצל המפקח על המקרקעין (ואל תשכח לבקש גם החזר אגרה).
אבל זה לא נותן לך זכות שלא לשלם ועד בית וזה נאמר במפורש בלא מעט פסקי דין.

גליגלי6

New member
קודם כל אני בת. חבל שאתה סתם מפחיד אותי. בנוסף הם לא נבחרו

לועד ע''י שום גורם. לא אסיפת דיירים ולא כלום. גם לא לתת קבלות שנה זאת עבירה על החוק

אין לי כל כוונה להפחיד, אלא לעזור לך

ותשובתי מתבססת על ידע רב בנושא ועל פסקי דין.
וזה נכון שלר לתת קבלות זאת עבירה , אבל גם לא לשלם זאת עבירה וכפי שכבר כתבתי הטיעון הזה לא עוזר, זה לחוד וזה לחוד.
בקשר לזה שהם לא נבחרו, אם רוב הדירות משלמות כנדרש ואם אין ועד חלופי שנבחר לפי הכללים אז דה פקטו הם הועד החוקי (גם זה מתבסס על פסיקה).

האם את בעלת הדירה? יש לי הרגשה שאת שוכרת ואם זה המצב אז אם תוגש תביעה הרי היא תוגש (ככל הנראה) נגד בעל הדירה שלך, קחי את זה בחשבון.

גליגלי6

New member
סליחה על העיכוב בתגובה. ''יש לי הרגשה שאת שוכרת''. מאיפה

החוצפה והבטחון הזה להתבסס על רשגות ומה זה בכלל משנה לגבי הנושא. הנוהל החוקי הוא: על כל דבר שאתה משלם אתה צריך לקבל קבלה. אתה לא מקבל קבלה אתה לא ממשיך לשלם. ככה זה עובד
&nbsp
דבר שני אני לא יודעת אם אחרים משלמים. אולי הם מקבלים קבלות. חוץ מזה ישנם דברים נוספים לא חוקיים. למשל הועד לא נבחר ע''י שום גורם וציינתי את זה
&nbsp
מדובר בועד מאוד בעייתי.
&nbsp
ועד שלא נבחר אסור לו לקחת כספים מדיירים. גם על זה יש פסיקה. נקודה
&nbsp
יונתן אולי אתה מוכן להתייחס לזה
&nbsp
תודה

אם מדברים על חוצפה

אז נראה לי שגם לך יש מה ללמוד בנושא, מה למשל עם לומר גם תודה למי שמקדיש מזמנו ומנסה מתוך כוונה טובה ומתוך בקיאות בנושא לעזור לך כדי שלא תפלי?
על כל פנים אני מבין שתשובותי לא מצאו חן בעינייך, אי לכך אני משנה את תשובתי וממליץ לך שלא לשלם ואם יתבעו אותך לטעון להגנתך את אותם טיעונים שפרטת כאן, שיהיה בהצלחה.

למעלה