שינה וגמ"ל

שאלות לגבי מיטונת

היי,
אני בהיריון כרגע ושוקלת להשתמש במיטונת במקום בעריסה.
יש לי שתי שאלות:
מבחינת זוגיות .. כל העניין הזוגי והאינטימי של אחד עם השנייה.. הכוונה לסקס - איך ומה עושים כשיש מיטונת?
מיטונת אי אפשר לגלגל לסלון כמו עריסה - ואני יודעת שמומלץ לקנות עריסה על גלגלים מהסיבה שמגלגלים אותה מחדר לחדר - אז מה עושים במקרים האלה?

איריטה

New member
תינוקת אוהבת לחבק כריות

בת החצי שנה שישנה איתנו/במיטה מחוברת, נוהגת לגנוב את הכריות שלנו ולהתחבק איתן כדי להירדם. מה אתם אומרותים? מסוכן?

nuvnuv1

New member
מומלץ לשכור גם עריסה

אנחנו השאלנו מיד שרה, זה עולה כמה עשרות שקלים, ואז את יכולה לשים אותה בסלון או במקומות אחרים בבית והמיטונת מחוברת למיטה.
אגב במקום מיטונת קנינו מיטת תינוקת באיקאה שאפשר להסיר ממנה דופן אחת והצמדנו למיטה שלנו, צריך לוודא שמבחינת הגובה זה מתאים לכם לגובה המיטה ואז זה חוסך לכם את הצורך במיטונת ואח"כ במיטה לדעתי.
לגבי אינטימיות- צריך להיות יצירתיים ולמצוא לכך מקומות אחרים בבית :) זה לפחות מה שאנחנו עשינו .

JoIIy Roger

New member
תני לה כרית סובה או כרית קשה

כריות שהיא לא יכולה להיחנק איתן.

איריטה

New member
בגיל חצי שנה עוד אפשר להיחנק מכרית?

(מדובר בילדה מאוד מאוד חזקה פיזית ופעלתנית - יושבת וזוחלת ועומדת על ארבע ושש)
כרית קשה לא נראה לי תפתור את העניין, כי היא נמשכת לרכות הגדולות.

משתמשים במנשא

משיגים מנשא טוב ואם הולכים לסלון או לכל מקום אחר - התינוק עלייך.

ומבחינת זוגיות - קודם כל חכי שתחזרי לעצמך אחרי ההריון.
אחר כך - תינוקות יודעים גם לישון טוב מדי פעם, נצלי את ההזדמנויות האלוץ
שלישית - בסלון בד"כ מונח מזרן פעילות.

לאור כל מה שכתבתן,ויש לי גם שאלת בייביסנס

אני לא יודעת אם אני רוצה לשאת את התינוק עלי כל הזמן (אני יודעת שבעיקרון הרצף ממליצים על זה. אני לא יודעת אם אני אתחבר לזה או לא).

מה שאני אוהבת במיטונת זה הקרבה בשעות הלילה, הסנכרון האפשרי של הנשימות וכל הקשר למוות בעריסה שאני מפחדת ממנו, וההקלה והספונטניות בהנקה (שאני מקווה שאצליח).

מה שמפריע לי זה כמו שכתבתי, חוסר הניידות בבית, העדר המרחב הפרטי של ההורים, וגם הפחד להשאיר במיטונת במהלך היום - הרי זה חצי פתוח. לגבי זה - חברה אמרה שהיא שמה כרית, אבל כריות ליד התינוק זה מסוכן מחשש למוות בעריסה חס וחלילה, לא?

כנראה שעריסה נוספת תהיה פיתרון. נראה לי שבעלי ישתגע ממני אם אני אגיד לו גם מיטונת וגם עריסה

שתי שאלות נוספות:
האם שילבתן מיטונת ובייביסנס? לא מתלהבת מאלה שמחברים להם לבגדים. חשבתי על לשים בייביסנס רגיל בשביל השינה במהלך היום.

מה מגן על התינוק בצלע הפתוחה כשהוא במיטונת ואני לא שם? אני יודעת שהם לא זזים הרבה בהתחלה אבל אני לא אהיה שקטה אם לא תהיה הגנה.

ליבו17

New member
אנחנו משלבים כמה אפשרויות

http://www.baby-sleep-advice.com/cosleepers-guide.html
לזה את קוראת מיטונת? יש לנו כזאת מיטה ששמים במיטה של ההורים אבל לא היה לו נוח בזה אז כרגע הוא ישן על כרית גדולה במיטה שלנו.
ביום הוא ישן בעגלה עם אמבטיה או במנשא או על כרית גדולה או בטרמפולינה. לא חייבים את כל האופציות כמובן. אבל אם כבר, אז עגלה עם אמבטיה היא קצת יוצר שימושית מכריזה בעיניי, במיוחד אם יש לכם ממי לשאול אן יד שניה.

לא בדיוק

זאת מיטונת:
http://www.mitonet.co.il/

לישון בעגלה פחות בטיחותי מבחינתי כי אין זרימת אויר טובה.
אני לא מכירה מיטה במיטת ההורים אז אין לי יכולת להגיב על זה.
לישון על כרית במיטה שלנו או בכלל לא בא בחשובן מבחינתי כי זה לא בטיחותי- או שנתגלגל עליו או שהוא עלול ליפול או לשקוע מדי בכרית.

אנחנו קיבלנו ללידת הגדול "סנאגל נסט"

זה נראה ככה.
האמת שהשתמשנו בזה בעיקר בשביל לשים אותו על הספה בסלון וכד' ובלילה הוא ישן איתנו בלי זה. אבל נראה לי שבשבילך זה אחלה דבר.

אני לא מאמינה בבייביסנס

שני הילדים שלי ישנו לידי וכמו שכתבת יפה, הסנכרון של השינה היה השמירה הכי טובה עליהם. מישהי נתנה לזה שם מקסים - אמאסנס.
בייביסנס, אם כבר, הוא מוצר מאוד בעייתי מבחינת כמות הקרינה שהוא פולט בקרבת התינוק.

עניין המיטה החצי-פתוחה לא רלוונטי בהתחלה, כשהתינוק לא מסוגל להתהפך או לזחול.
לגבי כרית - קצת סדר. אין קשר בין כרית למוות בעריסה.
כריות רכות או שמיכות, מסוכנות לתינוק רך כי שמיכה שנופלת עליו בשלב שהוא עדיין לא זז ולא מרים את הראש באופן עצמאי עלולה לחנוק אותו. זו הסכנה היחידה בלינה משותפת שאני מצאתי לנכון להתייחס אליה ברצינות...
אבל אני חושבת שכרית נוקשה יחסית ויציבה לא אמורה להיות בעייתית מהבחינה הזאת. עם זאת לא בטוחה, אני לא מומחית לנושא של בטיחות.
ובכל מקרה אין קשר למוות בעריסה - מוות בעריסה הוא מקרה שבו תינוק חו"ח נמצא מת בעריסתו ללא שום הסבר מה גרם לכך. עם תינוק נחנק חו"ח מכרית או שמיכה, זה לא מוות בלתי מוסבר ולא נחשב למוות בעריסה.
קראתי שיש קשר אפשרי בין מוות בעריסה לבין חיסונים מסוימים, אבל אני לא יודעת לפרט מעבר לכך או לתת לך קישור למחקרים עצמם. אם את מתכוונת לחסן לפי תכנית משרד הבריאות וחוששת ממוות בעריסה, כדאי לחפש חומר קריאה בנושא לפני שמחליטים. (באופן כללי, אחד הדברים החשובים שתוכלי לעשות לפני הלידה, לדעתי, זה לקרוא על חיסונים אם עוד לא עשית זאת).

מרגע שהתינוק נהיה נייד, עניין המיטה הפתוחה באמת הופך למסוכן.
לנו לא היתה מיטונת אלא מין המשך של המיטה שלנו בה הגדול שלנו ישן, בשלב הזה ויתרנו על מיטה ועברנו לישון על מזרונים על הרצפה. כך שגם אם התינוק יפול זו לא נפילה מסוכנת.
(הלוואי שהיינו כאלה חכמים... היתה נפילה אחת מהמיטה שהיתה טראומטית מאוד לכולם לפני שהבנו את הפרינציפ).

עריסה מעולם לא היתה לי ואני לא כ"כ רואה את הצורך...

ודבר אחרון לגבי הנשיאה של התינוק על הגוף במשך היום במנשא, זה מאוד תלוי בתינוק. יש תינוקות שממש זקוקים לקרבה הזאת לאמא, ושבגיל רך לא מסוגלים לישון במשך היום אלא על אמא. אני לא יודעת איזה תינוק יהיה לך, מומלץ לשמור על ראש פתוח

שיהיה בהצלחה ובשעה טובה

תודה, מאוד עזר לי מה שכתבת

בערך באיזה גיל הם מתחילים לזוז במיטה כך שצריך לספק את ההגנה?

יש כאלה שלא יסכימו עם הגישה הזאת, ובד"כ אני לא כזאת - אבל בנוגע לחיסונים אני מעדיפה שלא להכנס לזה וכן לעשות את החיסונים. זה יפחיד אותי מדי ויקרע אותי בין האחריות של לעשות חליסון (מבחינתי) לבין הסיכונים שאולי קיימים בקשר בין חיסון ומוות בעריסה - ואני כרגע מדיפה להיות עיוורת וללכת לפי המלצות משרד הבריאות - בקטע הזה אני מרגישה שלי זה אחראי יותר (שוב-לי, אין לי ביקורת לגבי אחרים).

אני אנסה להבין אם מיטת מעבר כמו שהמליצו בשרשור היא פיתרון.

בכיף

תינוקות מתחילים להתהפך סביב גיל 3 חודשים, בדרך כלל קודם כל מהבטן לגב ואז סביב גיל 4-5 חודשים מהגב לבטן. מרגע שתינוק מתחיל להתהפך זה נהיה יותר מסוכן, ובטח מרגע שהוא מתהפך גם וגם כי אז הוא יכול להתגלגל לכל מקום.

בגיל אפס, תינוקות לא זוחלים אבל כן מסוגלים להתקדם קדימה (אין לי מושג איך, אבל השארתי תינוק במקום אחד ומצאתי אותו אחכ במקום אחר) לכן לדעתי סוג של כרית דווקא כן מומלצת.

לגבי חיסונים... תראי אני ממש מחזיקה את עצמי לא לפצוח כאן בנאום

אבל על קצה המזלג.
לגבי סיכונים: לחיסונים יש תופעות לוואי מאוד נרחבות. וגם שנויות במחלוקת. בין הבעיות שנקשרות לנזקי חיסונים, והקשר למוות בעריסה הוא רק קצה הקרחון: בעיות נוירולוגיות, קשיי למידה/קשב וריכוז/אוטיזם ברמות שונות, אלרגיות, אסטמה, אסטמה של העור, מחלות אוטואימוניות שונות, ועוד ועוד.
כאמור הנושא שנוי במחלוקת, על כל סעיף שכתבתי למעלה יש מי שיתווכח, אבל בשביל לדעת למי את מאמינה צריך להעמיק בו.
לגבי האחריות: האחריות על בריאות ילדייך היא שלך. הבחירה הקלה היא לא לגעת בנושא הזה וללכת על ברירת המחדל של משרד הבריאות, אבל בסופו של דבר אם יקרה משהו לילד שלך, שם לא יקחו אחריות.

לדעתי ואני אהיה קצת קשה כאן, ללכת באופן עיוור לפי המלצות משרד הבריאות זה להסיר את האחריות מכתפייך. מה גם שההנחיות לא מותאמות ילד - למשל לכל הילדים נותנים בלידה חיסון להפטיטיס B. למה?! הרי אפשר לבדוק בהריון שהאם לא נשאית של המחלה ואז אין צורך בחיסון בלידה שהוא סופר בעייתי. וזו מחלה שנדבקים בה דרך עירוי דם או יחסי מין, ממש לא מחלה שמסכנת תינוקות וילדים בישראל. אבל יותר פשוט וזול לתת חיסון לכולם מאשר לבדוק, מה גם שמצב האשה יכול להשתנות לאורך ההריון.
אז זו גישת משרד הבריאות - ONE SIZE FETTS ALL. אני כשהייתי בהריון הרגשתי שזה לא מספיק לי, חשוב לי ללמוד את הנושא ולקבל החלטות מושכלות משלי.

ההמלצה שלי אלייך היא להזמין דרך עמותת חסון שני דברים: את הספר "האמת על החיסונים",ספר שנכתב על ידי רופא קונוונציונלי שכן מאמין בחיסונים אבל נותן סקירה על החיסונים השונים והמלצות כלליות. והשני הסרט "חיסון גורלי" שהם מוכרים מתורגם. שניהם יחד נמכרים אאל"ט ב- 100 שקל. אפשר גם לראות את הסרט באתר ואת הספר לקנות במקום אחר או להשאיל.
בעיניי זו העמקה שחשובה מעין כמותה, לא פחות ממיטה או עריסה...

מרינהג

New member
אם יש מספיק מקום בחדר שינה

אפשר להישתמש במיטת תינוק רגילה כשמחליפים דופן בשמרטפון (בדרך כלל משתמשים בו כשמיטת תינוק הופכת להיות מיטת מעבר) כמו בתמונה (אפרופו למכירה):

למעלה