צליאקים בחו"ל:שאלות ועדכונים

net the jet

New member
גם אנחנו.. האמת אני די חוששת...

שאני אשמין

בד״כ בנסיעות לחו״ל אני מרזה ( גם לארצות שיש מה לאכול בלי גלוטן ) אבל אטליה זה פשוט חלום...אני אצטרך לשים מחסום

ADEELI

New member
שכן שלנו חזר ביום שישי מאיטליה

הצענו לו להצטרף לארוחת צהריים והוא ענה שהדבר האחרון שהוא רוצה לראות אחרי שבוע באיטליה, זה אוכל.
אני חושבת שהייתי מסוגלת לחיות באיטליה רק מאכילת גלידה אבל מי יכול לוותר על הפסטות המדהימות..זה מה שנקרא טיול למיטיבי לסת.

net the jet

New member
רק פסטות ? מה עם פיצות ? וריזוטו, ופניני...

ועוד.... סכנת נפשות

danchen

New member
צפון איטליה - לא צריך לחשוש

כן צריך לתכנן טוב ולהתכונן אעלה בערב את הפוסט המלא. אתמול חזרנו

danchen

New member
צפון איטליה - לא צריך לחשוש

כן צריך לתכנן טוב ולהתכונן אעלה בערב את הפוסט המלא. אתמול חזרנו

blabla83

New member
אני הייתי בדרום

הסתדרתי מעולה!
בכל מקום ידעו והבינו אכלתי מלא פיצות וספטות!
אני לא זוכרת את שמות המסעדות (אני אבדוק בבית אם יש לי רשימה) בכל מקרה נעזרתי בגוגל לאתר את המסעדות..
אבל בלי קשר ברוב המקומות שנכנסתי ושאלתי על גלוטן ידעו מה אני רוצה והיה להם מענה.

net the jet

New member
נהדר! תודה. ( אם ) תצא לפועל הנסיעה, זה יהיה

עם כל המשפחה, ואני לא סוחבת אותם אחרי לחיפוש מסעדות, ככה שעל מה שנופלים- שם מסתדרים. שמחה לשמוע שזו לא בעיה.. ( ומקוה לאכול בצורה מבוקרת
)

KYT1

New member
גם אנחנו - אני צריכה המלצות לרומא וסביבותיה.

djdanchen

New member
צפון אטליה ללא גלוטן

יצאנו לטיול משפחתי לצפון איטליה לעשרה ימים. לילדה אחת יש צליאק. כולנו אכלנו ללא גלוטן כמעט במשך כל ימות הטיול.

להלן רשמים, הצעות והמלצות:

א. בשורה התחתונה - זה אפשרי בהחלט. אפילו מומלץ. לא חזרנו רעבים ולא היו כאבי בטן.
ב. חייבים להתכונן מראש. לא במובן של להביא צידנית מהארץ אלא של לדעת איפה אפשר לאכול, מתי פתוח וכו. אין המון מסעדות שיגישו לכם פיצה ללא גלוטן או פסטה. אין בעיה להתכונן מראש. לחפש המלצות באינטרנט ולקרוא על המסעדות באזורים שאליהם אתם מתכוונים להגיע. קחו בחשבון שהמבחר הוא לא ענק ושמדובר במרחקים ארוכים ונסיעה מהמלון או הצימר שלכם למסעדה שחשבתם שהיא ״באזור״ יכולה לקחת גם שעה ושחלק מהמסעדות יהיו סגורות ביום או בשעה שתרצו לאכול שם. רצוי להתקשר מהארץ לברר שפתוח ולהימנע מעוגמת הנפש שעשויה להגרם כשהמסעדה היחידה ברדיוס של שעה נסיעה סגורה.
ג. קניית אוכל לבישול בבית - בבתי המרקחת יש איזור ללא גלוטן עם לחמים מעולים בשקיות ארוזות, עוגיות, קרקרים וכו. בסופרמרקטים לא בהכרח. בגדולים כן. לפעמים המוצרים לא מרוכזים במקום אחד. למשל באיזור הפסטות תמצאו כמה מדפים עם חיווי ללא גלוטן. Cenza glutina. לברילה יש סדרת פסטות מעולות ללא גלוטן. מחירים סבירים. פחות משני יורו. בניגוד לישראל באיטליה כותבים ״ללא גלוטן״ על מה שהוא ללא גלוטן ולא ההפך. כלומר מוצר שמכיל גלוטן לא כתוב עליו כלום. בחנויות טבע יש מדפים רבים ללא גלוטן. הלחמים שלהם אינם קפואים וגם לא טעימים בדרך כלל ומלאים בחומר משמר. את הלחם היחיד שהיה טעים קנינו בבית מרקחת. לבן פשוט.

סופר גדול מומלץ -
Grand'Affi
Località Canove, 1, 37010 Affi Verona, Italy
http://goo.gl/maps/YTSmm

ד. גלידריות - בהרבה יאמרו לכם שכל הגלידות שלהם ללא גלוטן. לא בטוח שתמיד זה נכון. לפעמים במיכל תקועים גביעי גלידה עם גלוטן. הם ישתפו פעולה ויסכימו לתת לכם מהבפנים ובזהירות. יש עיירות תיירותיות שבהן כל הגלידריות יגידו לכם שיש גלוטן בגלידות שלהם - זה קצת מבאס. גביעים ללא גלוטן לא מצאנו באף גלידריה.
רשת גרום מציעה גלידה ללא גלוטן. אין לה פריסה רחבה. בוונציה יש סניף. אכלנו גלידות בכמה מקומות (מעבר לגרום) והיה בסדר גמור. תמיד אפשר גם לקנות ארטיק - יש מגוון גדול מאד של ארטיקים וקרטיבים ללא גלוטן וזה מופיע על הפוסטרים בחנויות (אלו שמציגים את כל המבחר) - ליד כל תמונה של ארטיק שאינו מכיל גלוטן כתוב senza glutina.

ה. מסעדות - חלק גדול מהמסעדות סגור בחודשים שמחוץ לעונה. במיוחד בדולומיטים. העונה משתנה ממקום למקום. שפים של מסעדות לפעמים מודעים לנושא צליאק ויגידו לכם באדיבות מה הם יכולים להכין מהתפריט בלי גלוטן. ככה מצאנו את עצמנו ערב אחד לוקחים חמש מנות צ׳יפס בטייק אווי לצימר. רוב המסעדות סגורות אחר הצהריים ובבוקר. פתוחות לשלוש שעות בצהריים ושוב בערב. גם בערים כמו ונציה.

מסעדות מומלצות:

1. קורטינה, דולומיטים -

Pizzeria Ghedina Snc Di Ghedina Giorgio & C.
Via Guglielmo Marconi, 8, Cortina D'ampezzo Belluno, Italy
http://goo.gl/maps/G7Qo6
שימו לב שהשם של המעדה קצת שונה. הכתובת נכונה וגם הללא גלוטן.

מסעדה מאד ידידותית לצליאקים. תפריט מיוחד. כל סוגי הפיצות והפסטות. הזמנו פיצות שונות. כולן היו טובות.
המסעדה פתוחה גם באף סיזן.

2. ליד אגם גרדה. עיירה קטנטונת בצד המזרחי של האגם קרוב לאוטוסטרדה יותר.

Ristorante pizzeria Athena
Via Sandro Pertini, 10, 37013 Caprino Veronese Verona, Italy

תפריט ללא גלוטן.
מקלות גריסיני נטולים.
פיצות, פסטה ספגטי ופנה טובות ברטבים אדומים.
קבלנו פוקצה טעימה.
מחירים סבירים בהחלט.
פיצה אישית גדולה - 6.5 יורו. פיצה עם גלוטן 5 יורו.

3. צפון האגם גארדה -

Ristorante la Berlera
Loc. Ceole n., 8/B, 38066 Riva del Garda Trento, Italy

המסעדה של הטיול!
בית שבנוי בתוך צוק. נוף מהמם. שירות מקסים ואוכל מצוין.
מנת פתיחה קבלנו מין פרכית טובלת בריקוטה.
לחמים מעולים!
פוזילי בולונז, פנה פומודורו, עוף עם צ׳יפס, ריזוטו צמחוני ירוק.יין מקומי.
הכל מצוין!
95% מהתפריט הוא ללא גלוטן או יכול להיות ללא גלוטן.
השפים עוברים סדנאות אפיה ובישול ללא גלוטן ועושים עבודה מצוינת.
מנת פסטה - 8 יורו.

4. ורונה - חלשה מבחינת ללא גלוטן. אכלנו במסעדה שמגישה פסטות נטולות. היה חביב מינוס ויקר. קצת מלכודת תיירים אבל היחיד שמצאנו באינטרנט באיזור העיר העתיקה שמגיש ללא גלוטן.

Piazzetta Scalette Rubiani, 3
37121 Verona

5. ונציה - יש כמה מסעדות - שתיים היו סגורות - אכלנו בשלישית שהיתה סבבה לגמרי - פסטות ללא גלוטן ופיצה - הפיצה דווקא היתה קטנה ומאכזבת - הפסטות בסדר. מחירים סבירים (בשביל ונציה).

Ristorante Pizzeria La Fondamenta
Cannaregio 2578 Fondamenta della Misericordia, Venecia

להלן מפה עם כל המקומות - בחלקם היינו ובחלקם לא אבל בחיפושי ראיתי שהן מגישות אוכל ללא גלוטן. כמו כן תמאו פה חלק מהאטרקציות בהן היינו ועוד כל מיני מקומות.

https://www.google.co.il/maps/ms?ms...0&ll=45.40074,10.904617&spn=0.099076,0.154324

מוזמנים לשאול אותי שאלות נוספות אם בא לכם.

תהנו :)

דן.

debysegal

New member
וואוו... איזו פוסט מושקע. תודה רבה

וכל הכבוד
אני בהחלט רושמת לי הכל.
שוב תודה

danchen

New member
היינו שבוע בעיירה affi ויומיים בדולומיטים

affi היא מיקום מעולה! קרוב להכל כמעט (במונחי איטליה).
ישנו שם בבית מומלץ ביותר!!!
בית מהמאה השבע עשרה בחלק העתיק של העיירה על צלע הר ירוק.
מקסים וגדול.
מתאים לעשר נפשות.
ככה נראה הסלון...

http://www.tripadvisor.com/Vacation...i_frati-Verona_Province_of_Verona_Veneto.html

debysegal

New member
נראה מדהים

וארוחות עשיתם לבד בבית?
חוץ מאלה שאכלתם בחוץ כמובן

איזה פירוט, כמה המלצות.

תודה רבה על השיתוף דן.
אנחנו מתכננים טיול משפחתי בשנה הבאה....צפון איטליה בהחלט קיבל עוד כמה נקודות זכות לאור הפוסט שלך!

אמא של הבנים

טליאמתי

New member
איזה פירוט!מעולה ותודה רבה דן

כל הכבוד על ההשקעה:)

ד.א. אני הייתי בונציה בפסטיבל המסכות לפני שנתיים בערך, ולא מצאתי מסעדה, גלידריה או כל מקום ש הוא שיידע בכלל מה זה צליאק והלכתי עם כרטיס מסעדות. לא היה לי שמץ של משהו לאכול בחוץ עם המשפחה.

למעלה