צליאקים בחו"ל:שאלות ועדכונים

טליאמתי

New member
ברוכה הבאה לפורום
את יכולה להריץ חיפוש בקוביית החיפוש של הפורום (למעלה מצד שמאל של הדף) ולמצוא דיונים קודמים בנושא.
ישנו כרטיס מסעדות שמסביר את נושא הצליאק, שכדאי להצטייד בו לנסיעה. לא בטוחה אבל נדמה לי שיש קישור אליו באתר העמותה או שאפשר לחפש אותו בגוגל.
אין לי תשובות לשאלותיך כיוון שלא ביקרתי בברלין אבל אני בטוחה שאחרים יוכלו לעזור:)

שלום קרולין וברוכה הבאה
לא היינו בברלין אבל היינו בגרמניה וגם בעוד כמה מדינות.
תמיד אנחנו לוקחים איתנו במזוודה צידנית רכה עם לחמים קפואים. מעולם לא היתה בעיה.
גם לא נתקלתי בקושי להעלות כריכים למטוס. הבעיה היא בדרך כלל בהכנסת מוצרים מן החי למדינת היעד (פירות, ירקות, בשר, גבינות).
כפי שטלי המליצו, כדאי לערוך חיפוש בפורום כי נכתב בעבר על ברלין. הכניסי ברלין, גרמניה לתיבת החיפוש.
באופן כללי, יש מודעות גדולה בגרמניה. בסופרים הגדולים יש מוצרים של "שר" ועוד חברות.
אנחנו מצאנו גם ברשת בריאות (קצת כמו סופרפארם) שנקראת DS. את יכולה לחפש את האתר שלהם ברשת ולמצוא היכן יש סניפים קרובים למקום השהות שלכם.

חופשה מהנה,

אמא של הבנים

ברלין * מלון לאונרדו (הסניף שב-MITTE) - ארוחות הבוקר והשירות - נהדרים ואורייני צליאק.
* בכל סופר שהוא רשת יש גם מוצרים ללא גלוטן. לא היתה בעיה למצוא לחמניות וכו'.
* דוכני נקניקיות וצ'יפס - כאן לקחתי סיכון מחושב (מכור למטבח הגרמני), שהתגלה כבטוח יחסית - לשיקול דעתכם אם לקחתו גם אתם...

וליתר ביטחון - קחו גם כרטיס מסעדה בגרמנית.

קובו 40

New member
אנחנו היינו לא מזמן ברודוס במלון פלדיום.
זה לא הכל כלול, רק חצי פנסיון אבל היה מצויין.
קיבלנו שירות מעולה כולל לחם ללא גלוטן והכוונה מה מותר ומה אסור לאכול.
מומלץ גם להוריד כרטיס מסעדות ביוונית ובאנגלית מהאינטרנט למקרה שמחליטים לאכול בחוץ.

regshim

New member
סוניה, האם בית מלון מתאים לילדים? אשמח מאוד להמלצה לחופש לאוגוסט... :)

נועית7

New member
וואו, אני הייתי בספטמבר וברוב טמטומי נסעתי בלי המלצות... ונסענו לקאמפ נאו ופשוט מתתי שם מרעב! לא הבאתי כלום בתיק, ולא היה שם כלום כלום נ"ג לקנות, אפילו לא תפוצ'יפס, רק חטיף שעשוי מחזיר ומכיל גלוטן
אז טוב לקרוא על ההמלצה באיזור!

טליאמתי

New member
לא מצאתי החיפוש בפורום אבל אם אני לא טועה אמא של הבנים נסעה עם הצליאקי ליוון.
כשהיא תגיע היא ודאי תוכל לעזור לך

טליאמתי

New member
ובחיפוש נוסף... אני ממליצה לכתוב בקוביית החיפוש מצד שמאל של הדף למעלה: צליאק ביוון או צליאק בטורקיה.
אם היו דיונים בנושא יתקבלו תוצאות.
כדאי לשים לב לתאריכי ההמלצות ובכל מקרה ליצור קשר עם המלון לפני הנסיעה כדי לודא שהמידע עדכני.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=1286&messageid=169152438

טליאמתי

New member
יש הודעה לגבי נופש בכרתים בראש הדף,אולי זה יכול לעזור לכם בהחלטה היכן לנפוש.

ellatv1

New member
ברלין היי בקשר לברלין - התארחנו במלון קראון פלאזה. ואכלנו שם כמעט כל השבוע גם את ארוחות הערב. יש להם מודעות גבוהה לצליאק - לחמים מעולים של שר, פסטות חזה עוף וכו'. מלון מדהים! http://www.crowneplazaberlin.com/כמעט בכל הסופרים היו מלא מוצרים ללא גלוטן (כמו סופר פארם - למשל DM). המבחר עצום וממש זול. קנינו המון. היינו במסעדה אסייתית מעולה צ'ה צ'ה ובפיצריה simela. תהנו.

ellatv1

New member
ועוד כמה טיפים מבחינת גלידות - יש מודעות עצומה וכמעט בכל מקום ניתן לקנות גלידות סגורות של נסטלה ושל עוד חברות שכתוב עליהן sin gluten. )בגלידריות לא התנסיתי. גם בסופרים מדהים לראות שעל המון מוצרי גבינות, חטיפים כולל דוריטוס אפרופו ותפיציפסים וגם על גבי המעדנים רשום בבירור sin gluten.

צליאק בבלגיה

נוסעת לבלגיה לפסטיבל רוק. לא בטוחה כמה אצליח לתקשר עם המוכרים בדוכנים וכמה התשובות שלהם יהיו אמינות.
מעבר למה שאביא איתי - יש דברים שבטוח שאני יכולה לאכול? נניח - צ'יפס - יש חשש שהוא מטוגן עם שניצלים או שזו המצאה ישראלית?

בקיצור, אשמח לכל טיפ והצעה שימנע ממני לחיות רק על סנדוויצ'ים יבשים.

tlm9

New member
ללא גלוטן באיטליה

חזרתי מטיול של שבוע בצפון איטליה, הופתעתי מאוד לטובה! בכל בית מלון הגישו לי ארוחה ללא גלוטן (שלחתי מייל מראש), בחלק מהמלונות היו לחמניות ללא גלוטן (הן היו אפילו לא רעות), וברובם היו קרקרים, צנימים, עוגיות, מאפינס ועוד.. בכלל הופתעתי מהמודעות הגבוהה באיטליה, אכלתי פיצות, גלידות, פסטה- ולא היה צורך להסביר להם את החשיבות. ברוב הסופרים היו מוצרים ל״ג, ובמסעדות תמיד היה לי מה לאכול. זו הייתה הפעם הראשונה שטסתי מאז שגיליתי על הצליאק, ולא ידעתי למה לצפות :) אשמח לפרט על בתי המלון והמסעדות למי שירצה בהודעה פרטית.

michal mech

New member
אשמח גם לשמוע על בתי מלון באזוור שמתאימים לילדים וידידותים לצליאקים
תודה:)

ellatv1

New member
בטעות לא רשמתי את שם הצסעדה השלישית בטעות לא רשמתי את השם של המסעדה האחרונה Il Piccolo Focone. היא ממש מעולה

טליאמתי

New member
נשמח אם תשתפי את כולנו בפירוט

לגבי מסעדות ומלונות.
זה מאוד עוזר למי שעומד לסע ומריץ חיפוש בפורום.

שמחה שנהניתם ושחזרתם בשלום!

למעלה