התייעצות

התייעצות

יש לי שכנה שהשאילה ממני את הסיר של הקוסקוס , הוא היה אצלה כמעט 3 חודשים ואם לא הייתי מבקשת אותו בתירוץ שאמא שלי צריכה היא לא הייתה מחזירה לי אותו עד היום .
לפני שבועיים ביקשה אותו שוב פעם , נתתי , עדיין לא הוחזר אליי ואני יודעת שגם לא יחזור , אני צריכה שוב לבקש אותו בתירוץ כלשהו ...
אני לא מכינה קוסקוס , הכנתי בו פעם אחת והיא לקחה אותו חדש , כמובן שהוא כבר לא נראה חדש . היא מכינה כל שבוע קוסקוס...
מה להגיד כשתבקש אותו עוד פעם וברור לי שהיא תבקש ...
אני שונאת כשאנשים לא מחזירים .

שבוע טוב

חנהפ

Active member
שהשאלת אותו למישו אחר

או שבדיוק התכוונת להכין בו

שתי אפשרויות

א. שהתחלת להחמיר יותר בכשרויות ואת לא משאילה כלים.
ב. שהסיר נמצא בקביעות אצל אימא שלך וזהו.

shira1960

Active member
מפורום אחר למדתי משפט מתאים:

"המילה *לא* הוא משפט שלם".

ועוד משהו חשוב- כשמישהו מבקש ממך משהו (במיוחד כשמבקשים ממך משהו על גדר החוצפה) לא *את* זו שצריכה לחשוב על תירוצים. להיפך - ברגע שמתחילים עם תירוצים, את נשמעת פחות חזקה. זה לא עניינה *למה* את לא יכולה לתת לה. את פשוט *לא* יכולה לתת לה. והתשובה שלך צריכה להיות משהו כמו "אוי, אני מצטערת אבל אני לא אוכל לתת לך את הסיר." עם חיוך אבל בלי להוסיף כלום. מקסימום, תחליפי מיד נושא. נגיד "אוי, אני מצטערת אבל אני לא אוכל לתת לך את הסיר. אגב, סיפרתי לך על המסיבת סיום של הקטנה?"

אני יודעת שזה קשה, כי חינכו אותנו להיות נחמדים ולעזור וכל זה, וזה יוצר לנו הרגשה לא נעימה, אבל באמת - למה את צריכה לתת לה? את לא צריכה. את לא רוצה. היא לא מחזירה את הסיר. היא משתמשת בו כל שבוע. ותאמיני לי - היא תסתדר כי אנשים כאלה תמיד מסתדרים (גם לי היו ויש שכנים כאלה). או שהיא תקנה לעצמה סיר או שהיא תמצא שכנה אחרת להתעלק עליה.

הבת המתהוללת

Well-known member
מנהל
אהבתי את כל העצות שקבלת מחברותנו, את השיטה של

שירה מנסה לתרגל בעצמי, כי בעיני היא נכונה, והלוואי ואתרגל להשתמש בה בלי ייסורים..

עינב451

New member
מבינה אותך כ"כ , גם אני שונאת להשאיל כאלה

דברים..שתקנה לעצמה אחד..
אולי תזרקי לבעלה כאילו בצחוק, שליום הולדת הבא שלה יקנה לה סיר קוסקוס, או שיקדים את הקניה כי זה משהו שחסר לה..
העיצה של שירה שווה זהב. אבל גם לי קשה להגיד "לא"
בהצלחה

אמרלדה

Active member
תגידי שאת צריכה את זה כי אמא שלך ביקשה. ואחר

כך תגידי שזה נשאר אצלה
בהצלחה.

למעלה