עדושית

New member

זוכרים שסיימתי את ריקוד עם דרקונים(AKA החמישי של מרטין)?
ומאז ממש קשה לי למצוא ספר שיתפוס אותי, כי נורא קשה להשתוות למרטין, באמת.
וחיי אינם חיים

(יופי הדר, בואי נגזים
)

אז כדאי שאני אקבל השראה/חשק לקריאת ספרים שאינם מרטין נראה לי מתאים לפתוח אוף ספרים

איזה ז'אנר ספרותי אתם אוהבים ואיזה אתם לא יכולים לסבול?
איזה ספרים אתם מסוגלים לקרוא שוב ולעולם לא יימאס לכם מהם?
מה הוא ספר הילדות האהוב עליכם? והנערות?
מה הוא הספר האהוב עליכם אבר?
לאיזה ספר אתם חוזרים כשרע לכם והוא תמיד מצליח לעודד אתכם?
מה אתם קוראים עכשיו? / המלצה על ספר טוב במיוחד.

וכמו תמיד כל הודעה שלא קשורה לנושא הפורום, נא לשרשר לכאן.
מצפה לחפירות איכותיות כמו שאתם יודעים לעשות!

pennylane11

New member
תקשיבו היום לרשת א' בשלוש!

ואני בכלל לא רומזת כלום

טובטוב ספרים.
איזה ז'אנר ספרותי אתם אוהבים ואיזה אתם לא יכולים לסבול? מכורה למד"ב ופנטזיה, אבל גם לספרים אחרים שכתובים נכון (לדוגמה: ג'ון גרין!) ולא סובלת ספרי שואה. מצטערת, לא יכולה.
איזה ספרים אתם מסוגלים לקרוא שוב ולעולם לא יימאס לכם מהם? אני אשלב את זה עם הספר האהוב ועם הספר שאני חוזרת אליו תמיד, כי כולם ביחד מייצגים אצלי את הטרילוגיה בחמישה חלקים של דאגלס אדמס, כמובן שאני מדברת על מדריך הטרמפיסט לגלקסיה
אני יכולה להחליט שאני לא מרגישה טוב ופשוט לשבת ולקרוא אותו מההתחלה ועד הסוף. הראשון קצר יחסית, מה שמקל עליי מאוד, אבל כל משפט שני בו גורם לי לחייך כמו מפגרת. פורד, אתה הולך ונהפך לפינגווין. הפסק זאת.
מה הוא ספר הילדות האהוב עליכם? והנערות? באמת? באמת?!

מה אתם קוראים עכשיו? / המלצה על ספר טוב במיוחד. קוראת עכשיו את משחקי הכס, ממליצה מאוד על Looking for Alaska ועל The Fault in Our Stars של ג'ון גרין. שני ספרים מדהימים שבאמת נכנסו לי לחיים ושינו אותם מקצה לקצה.

עדושית

New member
טוב נו אז שכחתי שיש פה ילדים(שוב?)

ואני לא אוכל להקשיב לראיון כי עבודה וזה

אבל תספרי לי הכל אח"כ.

ולא קראתי את הטרמפיסט. זה מתאים גם לזקנות בגילי?

אני מרכיבה רשימת וויש ליסט לקראת המבצע הבא

ומה יהיה? כמה שנים את קוראת את משחקי הכס? תתקדמי עם הספר כבר!!! לפני שיהרסו לך *עוד* משהו.

shirush3

New member
אשמת הכוכבים ברשימה המתנה אצלי

הוא נשמע גם ממש טוב

pennylane11

New member
ממש ממליצה, אבל

לדעתי צריך לקרוא באנגלית משהו של הסופר לפני זה. הגרסה המתורגמת מאבדת מהכתיבה הנהדרת שלו, וחבל בעיניי מאוד. אני קראתי לפני כן ספר אחר שלו באנגלית והבנתי את נימת הכתיבה הנהדרת שלו, ובעיניי זה עשה את הספר. מאוהבת בכתיבה שלו, ובכל שאר הדברים שהוא עושה גם. ג'ון גרין

shirush3

New member
על מה השני שלו שהמלצת?

לפחות אותו אני אקנה באנגלית

לצערי זאת באמת הבעיה בתרגומים, מעטים המתרגמנים שבאמת מצליחים להעביר את החוויה של המקור

pennylane11

New member
לוקינג פור אלאסקה?

זה על ילד שקוראים לו מיילס והוא אוהב מילים אחרונות של אנשים (נשמע מקריפ אבל אדיר במציאות) והוא עובד לפנימייה ופוגש שם אנשים. וכל מה שאני אגיד מעבר יהיה ספוילר ענקי. אחד הספרים הכי טובים שקראתי, וביי פאר זה שבכיתי בו הכי הרבה.

pennylane11

New member
אם היה אותו שם זה היה מקל לי על החיים

אני הזמנתי אותו מחו"ל... תשאלי את אלה והדר שהיו שם כשכל מה שיצא לי מהפה במשך יום שלם היה "הוא הגיע הוא הגיע הוא הגיע הוא הגיע הוא הגיע הוא הגיע הוא הגיע הוא הגיע הוא הגיע הוא הגיעעעעעעעעעע"
יש אותו באינטרנט, אבל בעיניי זה מוריד הרבה מאוד מהחוויה שלו. זה ספר שצריך להשאיר עליו מריחות דיו מדמעות, אי אפשר לקרוא אותו ממוחשב, זה פשוט לא זה.

shirush3

New member

אני עדיין חייבת לקנות אותו עכשיו!
במיוחד אם הוא עושה דמעות

אני בכללי לא אוהבת לקרוא באינטרנט, וגם אם אני אתחיל ספר באינטרנט רוב הסיכויים שאני אקנה אותו אח"כ

pennylane11

New member
לגמרי!

הוא ממש עושה דמעות. בכיתי כל כך הרבה. וגם בקריאות חוזרות אני קצת מתרגשת בו, האמת.
אבל הציטוטים ממש הולכים לאיבוד בTFIOS בעברית. כשהוא אומר שהמחשבות שלו הן כמו כוכבים שהוא לא יכול לגבש לצביר, כן, זה נחמד. אבל כשMy thoughts are stars I cannot fathom into constellations זה פשוט וואו. אע ג'ון גרין! לא מאכזב אף פעם.

shirush3

New member
עכשיו ממש ממש בא לי לקרוא אותו!

אוף קשה לי לקרוא עברית אחרי שאני קוראת אנגלית

pennylane11

New member
זה מאוד נכון...

האמת, יש כל כך הרבה נרדפייטרים בארץ לאחרונה שאני בטוחה שלמישהו שאת מכירה יש עותק של הספר באנגלית, את רק צריכה לחפש מספיק טוב

shirush3

New member

יש מצב אבל אני עדיין חייבת שהספר שלי יהיה שלי אם אני אקרא אותו

למעלה