pennylane11

New member
למשחקי הכס~

זה כי לימודים זה משעמם ומרטין זה מעניין, זה שילוב שאני לא עומדת בפניו!
חוץ מזה שהמורים שלי ממש מפגרים. כאילו, סירייסלי, שעה תשיעית אחרי יום שלם של לימודים אינטנסיביים ושמים לנו שעתיים אלקטרוניקה מעבדה. ואז הם מצפים שאני לא אקרא מרטין ואהיה על המחשב? תשמחי לדעת שכישורי הסוליטר שלי השתפרו פלאים במעבדה הזו.
וליסה... טוב האמת המכתב שהיא שלחה לקייטלין נשמע כזה מרחף ופסיכי שקיוויתי שזה יהיה פסיכית טוב וחמוד, והיא העמידה אותי על טעותי. היא מטומטמת להפליא
איך הם אומרים, טיריון לאניסטר ניגן עליה, והיא אפילו חירשת, יותר מדי בשביל לשמוע את זה.

אני חייבת להגיד- הגיע הזמן באמת שהסיפורים יתחילו להתחבר אחרי חצי ספר! כאילו, הקו של דאני כ"כ מתיש ומשעמם אותי, והוא הכי לא קשור בעולם. הקו של רוברט ונד וקייטלין ורוב ואריה וג'ון וטיריון וכולם שם, הם יוצרים סיפור אחד מהרבה זוויות, קו עלילה רציף. ודאני... דאני ממש לא קשורה לשם, בינתיים. כאילו, אני יודעת שהיא קשורה, אני גם משום מה יודעת איך (זה היה דיי ברור כשרוברט הצהיר על כוונותיו להרוג אותה) אבל סירייסלי? זה מאוד
. מקווה שהיא תהיה מעניינת יותר...
והתאכזבתי מאוד מהספוילר על דרוגו. כאילו, כשאמרו לי על נד היה לי עצוב, כשאמרו לי על דרוגו זה היה דיי מאכזב. הוא הדבר היחיד שמכניס קצת עניין בדמות של דאני שהיא דיי מיותרת בעיניי.
אבל לא יודעת. אולי אני עוד אועמד על טעותי, מרטין אוהב לעשות לי את זה.

shirush3

New member
אני דווקא ממש אוהבת את דאני

אולי זה בגלל שאהבתי אותה עוד מהסדרה

אני דיי נהנת מהפרקים שלה דווקא כי היא לא קשורה, זה כמו רגיעה כזאת

pennylane11

New member
לא יודעת איך זה בסדרה,

אבל בספר היא דורשת ממני מאמץ שאין לי כוח אליו לרוב

לא רק שהיא דיי משעממת אותי, ושהקו שלה קשה לי לקריאה (נגיד כשתיארו איך דואגים לאנוס אותה כל לילה... אלוהים ישמור), אלא גם שהשפה שם היא אנגלית, אבל מעורבבת קצת עם מה שזה לא יהיה שהם מדברים, הדות'ראקי הזה שלהם, וכל ההטיות של Khal שלוקח לי הרבה יותר מדי זמן להבין מה הם רוצים מהחיים שלי...
בקיצור, פחות אוהבת.

עדושית

New member
מה?

מה לאנוס?
זה לא היה אונס מעולם..
הם לא הצליחו לתקשר, זה לא אונס.
היא מאד אהבה את דרוגו.

pennylane11

New member
לאלא, אין לי ספק

אבל בואי נגיד שבהתחלה כשוויסרייז דיבר על למכור אותה בשביל המלוכה חשבתי שהמצב יהיה הרבה יותר גרוע.
ודרוגו גם מקסים בקטע הזה שמתארים שהמלך חולק עם האנשים שלו הכל- אוכל ובית ונשים (ורק את הסוסים שלו לא, כי אובייסלי שם עובר הגבול
) ודרוגו לא עושה את זה.
בכללי, הוא יוצא ממש מלך איתה. בגלל זה אני אוהבת אותה איתו.
רק שעכשיו היא התחילה לקרוא לו שמש-וכוכבים-שלי וכל מיני שטויות שדיי מחליאות אותי. אני לא אוהבת את זה

אין תקשורת, זה נכון, אבל היא דיי תיקנה את זה בכל סצנת ה"לא, דרוגו, היום בערב אתה תסתכל עליי@%#@#" הממ. כן.

עדושית

New member

חח הקטע של השמש והכוכבים..

אבל זה חמוד גם לו היה כינוי כלשהו בשבילה לא?
הם חמודים ודרוגו מעולה..

shirush3

New member
המיקס של השפה שלהם

סתם משעשע אותי
אני אוהבת אצלה את איך שהיא אוהבת את דרוגו(למרות שזה קצת מעוות. קצת הרבה מעוות.), את החיבור שלה לביצי דרקון ואת העובדה שהיא תמימה, אבל באיזהו מקום היא מתחילה להיות חזקה

עדושית

New member

אז ככה- כל הקטע של דאני זה שהיא בקצה השני של העולם ומנסה לחזור הבייתה, היא כאילו ברקע של הסיפור.. וזה לא מתחבר כזה מהר..
גם אותי הפרקים שלה שיעממו אחרי דרוגו.
בספר הראשון מאד אהבתי אותה. אח"כ היא הפכה להיות מתישה ומעצבנת

דבר נוסף לגבי מרטין והספר - אני מאמינה שכל מוות של דמות מהווה הנעה של העלילה. גם אם אני מאד מתעצבנת מזה.
במקרה של נד - אין כל צל של ספק שזה מה שהניע את העלילה לשאר הספרים, אם הוא לא היה מת זה היה נגמר בספר הראשון, שאר הדמויות לא היו משתנות.
במקרה של דרוגו - גם פה זה מזיז את העלילה, אבל בצורה פחות דרסטית, כי זה משפיע "רק" על דאני. המוות שלו משנה אותה. בהרבה.

pennylane11

New member

האמת שבהתחלה כשתיארו אותו הנחתי שהוא יהיה ממש נורא. מלבד זה שהוא באמת קצת נורא (כמו שאמרתי קודם, לאנוס אותה כל לילה, מקסים)- הוא הרבה יותר נחמד משחשבתי שיהיה. היא הופכת הרבה יותר מעניינת כשהיא פוגשת אותו, והוא מתייחס אליה דווקא דיי סבבה. מצד שני, אני גם לא סובלת את הקו שלה כי אח שלה בא לי לצרוח עליו כל כך חזק שלא רק שאני אעיר את הדרקון, הדרקון יהיה חירש. סירייסלי?!
כמובן שכל מוות הוא הנעה של העלילה, אבל ג'ורי? סירייסלי? זה היה כ-זה עצוב :(
מה שכן, מרטין יודע לכתוב מוות. וזה לא כמו שג'ון גרין כותב מוות ומרגש אותי עם איזו שורה של "ולמחרת בבוקר הוא מת." שאני כזה, מה, וזה לא עד כדי כך פשוט אבל בעצם זה כן וזה מקסים, אלא שהוא מתאר קרב. הוא יכול לתאר את הדם על השלג או את הצליל שהראש של מישהו עושה כשהוא פוגע בקרקע, זה כל כך אמיתי שזה מדהים. חייבים להעריך את זה בכתיבה שלו, זה משהו שאני מאוד אוהבת. אני קוראת, ואני יכולה להרגיש. ולא הרגשתי ככה, אני חושבת, מהפעם הראשונה שקראתי ניל גיימן.

עדושית

New member

כן אח שלה...כזה נוראי ודורש מכות וכל כך אין לו את דם הדרקון.. שזה היה מצחיק אם זה לא היה כזה עצוב

וכמו שכבר אמרתי לך בעבר - לדעתי אין מישהו שכותב מוות יותר טוב מג'ורג' מרטין. הוא גרם לי להרגיש כאילו ממש הייתי שם וראיתי את הדברים דרך העיניים של מספר הפרק, מדהים.
לפעמים התיאורים של מרטין מייגעים (למשל כשהוא מתאר את כ-ל המנות שמוגשות לשולחן, גאד) אבל לפעמים זה באמת איך עורפים למישהו את הראשון ואת שלולית הדם המתפשטת על השלג.. ברר

גאון מרושע שכמותו..

יאללה סיימי כבר את הספר!! לא נשאר לך עוד הרבה נכון?

shirush3

New member
אני לא מצליחה לדמיין את ליסה

על סגנון אנני או לונה
זה כאילו מתאים לה להיות רעה

פגית

New member
מרטין

טוב אז אני נאבקת עם הסוף, הולך ממש לאט.....

ואני דווקא לא נקשרתי לטירון, הוא מהגאונים הקרים הלאה, אז נכון הוא אדיר, אבל הוא קר ומנוכר ואני לא הצלחתי להתחבר אליו, בכלל. בדיוק אמורה לקרוא פרק שלו ואני פה במקום, חחחחחחחחחחח.

עדושית

New member
למשחקי הכס

איפה את בדיוק עם טיריון?

אני לא מסכימה איתך לגביו אגב, כי מעבר לזה שהוא גאון ואסטרטג ומאד חכם, הוא דווקא מאד אנושי וחם. בעיקר כלפי האנדרדוגז של הסיפור.
אפשר לראות את זה בפרק המשתה הראשון בווינטרפל - הוא היחיד מבין משפחת המלוכה שדיבר עם ג'ון סנואו (שהרי לא רצו לשבת ליד ממזר במשתה כי זה פחיתות כבוד), הוא עודד אותו ונתן לו כמה דברים רציניים לחשוב עליהם.
רואים את זה עוד הרבה בהמשך בעיקר בספר ה-2.
קר הוא דווקא לא.

מעניין אותי לשמוע איך הגבת על המוות של נד ודרוגאו.

פגית

New member
!!!!!!

נראה לי שאני בפרק האחרון שלו, דיי בתחילתו, אז לא ממש יודעת לתאר איפה בדיוק.

נד-ידעתי שנד ימות, נתקלתי בפויילר איפשהו במקרה.. לא ידעתי מתי ואיך. וזה היה ממש עצוב מנשוא באמת, בעיקר כי זה היה מתוך העיניים של אריה
אני חושבת שזה נוראי שהרגו אותו, הוא דמות מרכזית מידי ומה יקרה עכשיו? כיאלו לא יודעת.... ממש עצוב וממש מבאס ואת האמת אני מאוד מאוכזבת ממרטין בקטע הזה.
דרוגו-אמאלה! מסכנה דאני! איזה פרק עצוב מנשוא, אוף.

עדושית

New member

גם אני ידעתי על נד.. וזה ממש ביאס אותי..

הפרק הזה מנק' המבט של אריה היה באמת שובר לב

היה לי כ"כ קשה לקרוא אותו, למרות שידעתי על זה כבר.
ומרטין-כזה גאון מרושע.
למה התאכזבת ממנו פה? יש מלא תהפוכות בספרים שלו והדמויות הראשיות לא מוגנות לעולם אצל מרטין.. הוא עד כדי כך טוב.

הפרק של דאני היה באמת כזה עצוב - עם דרואגו והתינוק.. (הגעת כבר לקטע עם המדורה?)

ayalam44

New member
אני גם לא הצלחתי להתחבר

והדר את יודעת שבעברית קוראים לו גון שלג!?
זה אדיר..

עדושית

New member
כן זה תרגום מילולי..

ולא התחברת לטיריון? באמת?

הוא כזה מעולה, אולי בשני תתחברי אליו יותר, יש לו קטעים מעולים בשני.

ayalam44

New member
יש לו משפטים מעולים כמו החתימה שלך

אבל לא כלכך התחברתי לדמות עצמה ומה שהיא מייצגת

והספר השני בידיי מועעאעאע! הדר שקלתי להתחיל לראות קאסל כדי להצדיק את ביקורי בפורום
מה את אומרת?

למעלה