התייעצות הפעלות בימי הולדת

לרוב עד גיל בר מצווה, כולל

אבל, כמובן, זה צריך להיות תואם גיל ולעיתים מגדר.

ד"ר מולקולה זכה (גם) אצלנו להצלחה רבה (בכיתה א, אצל כל הילדים, אבל אני רואה בקלות איך הוא יכול להתאים את הרמה לגילאים בוגרים יותר) וכך גם ד"ר באבל (יש לו גם אישה, את שניהם ראיתי בהופעות וזה תענוג. הם יודעים להתאים עצמם לכל גיל בצורה מצחיקה אבל לא מטומטמת).

אני חושבת שתאטרון בובות ושעת סיפור מתאימים מגיל 4 עד כיתה ב (כולל) ולגילאים גדולים יותר (וכנראה בעיקר לבנות וובמיוחד אם מעורב אז כנראה לקבוצה יחסית קטנה) אפשר לנסות לעבד את הדברים לכיוון של סדנא של יצירת הצגה משותפת, חשיפה לאומנויות הבמה וכו.

גילור

New member
3 ילדים. חוסר יצירתיות שלי שהוביל למפעילים

חיצוניים כמעט כל שנה. ראיתי מפעילים טובים יותר וטובים פחות. הרבה פחות. ראיתי מפעילים שהגיעו לא מוכנים ליום ההולדת ולא ממש ידעו מה לעשות עם הילדים, ראיתי כאלה שפשוט התיילדו, דיברו לילדים בצורה דבילית או סתם צרחו במקרופון כדי למשוך תשומת לב ועוד. אבל בשנה האחרונה זכיתי לראות הפעלה מומלצת מאוד של מפעיל בשם דר' מולקולה שהיתה משגעת. הם עשו הפעלה מדעית. מרתקת. עם ניסויים שחלקם נוסו לעיני הילדים ע"י המפעיל ואת חלקם עשו הילדים בעצמם. הפעלה לא מתיילדת, לא מתחנחנת, לא צווחנית. הפעלה אינטיליגנטית ומקסימה עם הרבה צחוק ושעשוע. נחמדות ובעיקר סבלנות וניראות של כל הילדים.

אולי תבואי להעביר אצלנו בישוב(בנגב)שעת סיפור?

יש פה פעם בחוד שבערך שעת סיפור בספריה. כל ילד משלם 10 ש"ק ובדר"כ יש 20-30 ילדים. משתלם לך?

קודם כל אני גובה יותר כי יש גם יצירה

פעילות של שעה-שעה ורבע: הפעלה-שעת סיפור-יצירה שקשורה לסיפור. אני גובה 30 שקלים לילד.
בשביל להגיע אליכם חייבת 30 ילדים בטוח, לא פחות. יש עלויות דלק קורעות .

אז זה כנראה לא יתפוס...

על הצגות ילדים גובים פה 25 ש"ח, לצערי קשה לי להאמין שהורים ישלמו 30 ש"ח על שעת סיפור

אבל, אבל ...

קודם כל שכחתי לציין שיש גם עלויות השכרת המועדון או הספרייה. במושב אחד שלא גובים ממני, יש הנחה ואני גובה 25 ש"ח ולא 30.
שנית, השעת סיפור שלי היא כמו הצגה קטנה. יש מוסיקה, הפעלה. זה לא שאני יושבת עם ספר ומקריאה. ויש גם עלויות יצירה !!.

לאיזה הצגות אתם משלמים 25 ש"ח ?? אצלנו הצגות שמגיעות מהמרכז עולות יותר. ממש יותר.

אני חושבת שההצגות מסובסבדות ע"י הועד המקומי

יש הצגה פעם בחודש, כל פעם של תאטרון אחר (המניפה, אורנה פורת וכו) וזאת העלות שלהן. לדעתי אין עלויות להשכרת הספריה, וכל פעם מישהו אחר עושה שם שעת סיפור (עם הפעלה ובדר"כ גם עם יצירה בסוף, אבל יצירות פשוטות(

Arfilit

New member
שעץ סיפור היא לעולם

הצגה קטנה. זה אף פעם לא מישהו שיושב עם ספר ומקריא.

Aניס

New member
התייעצות יומהולדת 5

התאומים שלי יהיו בדצמבר בני 5
ועד היום חגגנו רק במסגרת משפחתית מורחבת ובגן, כמקובל.

השנה נורא בא לי לחגוג להם גם אחה"צ עם החברים מהגן. חשבתי על ג'ימבורי +הפעלה קצרה.

קצת רקע- שניהם PDD ובגני תקשורת- מה שאומר מעט מאוד ילדים שיהיו שם (נזמין עוד כמה שכנים אבל מאמינה שבהגזמה יהיו 15 ילדים).
האם בהכרח מיעוט הילדים ייתן תחושה עצובה (לי?)

האם ריאלי לי למצוא מפעיל/ה מקסים שיידע באיזו גישה להפעיל ולהנות ילדים עם צרכים מיוחדים?

האם להזמין רק לג'ימבורי ולטקס עוגה, מתנות וזהו?

האם לוותר ולדבוק בחגיגה עם המשפחה? זה לא שהם מבקשים הרי

אשמח לתובנות אם יש, תודה

אoיה

New member
בדיוק מה שאמרת

תבדקי עם עצמך מה יעציב/ ישמח אותך ואולי תצליחי להתעלות על זה ולראות ש 15 ילדים זה מספר הגון וסימפטי מאד ליום הולדת.
בגילאים האלה, מעבר לחגיגות בגנים, חגגנו רק בחיק המשפחה וזה היה מספיק ומספק.
הילדים שלי מאז ומעולם מעדיפים ימי הולדת קטנים ומפונקים בדברים שהם אוהבים יותר (להלן, לא הפעלות), מניחה שזה עניין של אופי.

לגבי התחושה העצובה

בהקשר אחר: אחרי שהתגרשתי אמרתי לאבא שלי שאני לא עושה עם הילדים ארוחת ערב-שבת ,כי זה מרגיש לי בודד ולא חגיגי כשאני המבוגר היחיד והילדים עוד כ"כ קטנים.
הוא ענה שהחגיגיות קשורה בתוכן ,בציפייה, לא במספר האנשים ואם אחליט שזה זמן חגיגי אז ככה זה יהיה. ניסיתי. צודק!

ולגבי החגיגה-בתי שמאד אוהבת מסיבות ביקשה רק בגיל 6. באו רק כ15 ילד (חגגנו בלי לדעת שבאותו יום יש פסטיגל. אני זוממת לחזור על זה בכוונה.) היא נהנתה מאד מאד.
זה מספר נהדר- מספיק כדי להרגיש ש"באו ליומולדת שלי" ועדיין ניתן להשתלט על המתרחש. לגבי הפעלה, ג'ימבורי וטקס בעיני זה נהדר. פיצה בסוף, אולי

15 ילדים זה מעולה בעיניי

אני, מהיכרות עם האוכלוסיה המדוברת
, הייתי הולכת או על ג'ימבורי או על הפעלה (+ כיבוד ועוגה, כמובן, בכל מקרה), כי גם וגם נשמע לי שעלול להעמיס.
אנחנו ליומולדת דומה של ה-PDD הפרטי שלנו הזמנו את ילדי הגן שלו בשישי בצהריים, אחרי הגן, לביקור בתחנת כיבוי האש של העיר השכנה. הגיעו גם חברים טובים של הבן הגדול, ובסה"כ היו כ-12 ילדים, והיה מעולה ממש. גם מעניין, גם חווייתי וגם מרגש במידה הנכונה (כלל הסברים, השפרצות מהצינור ו-joyride בכבאית).
אשמח לפרט עוד במסר, אם תרצי.

Aניס

New member
תודה רבה!

נתתן כרגיל עוד נקודות למחשבה...

נראה לי שנלך על הזמנה לג'ימבורי+כיבוד ועוגה ונוותר על הפעלה (גם ככה שנאתי את זה בימי ההולדת של הגדול ,זה לא ויתור עם כאב).

הבן שלי היה פעם ביום הולדת כזו עם סיפור

היה מאד נחמד לפי הדיווחים, הילדה חגגה ארבע, ורוב המוזמנים היו בגיל הזה +-. היא ספרה את הסיפור (דירה להשכיר אאלט) עם המחזה ודמויות בובה כאלו, ואחר כך היתה יצירה כלשהי בנושא הסיפור. אני חושבת שזה יכול להתאים לגילאי 3-5, אחר כך זה אולי קצת "קטן עליהם"

Ani15

New member
אני מחובבי משחקים של פעם

ולו מכיוון שכמעט בכל הגנים (והספריות והמוזיאונים הפתוחים והפנינג חגים ועוד) יש "שעת סיפור עם יצירה" פעם בחודש או יותר, ומכיוון שברוב המכריע של המקרים זה עלוב עד מגוחך: מקריאים סיפור עם אינטונציה ושתי בובות ידים, ואח"כ צובעים דפים מודפסים על תקן "יצירה ב15 דקות שגם תיראה סביר ולא תעשה יותר מדי לכלוך". עם כל הכבוד, את זה גם הגננת שלנו עושה. אני מקווה שאצלך זה לא כך.
משחקים של פעם גם שמים את הילדים במרכז ולא את המפעיל, וזה הרבה יותר לטעמי מבחינת חגיגת יום ההולדת.
יש לי ציפיה שהמפעיל ישתלט על הכל - או יבהיר להורים בדיוק מראש מה הוא מצפה מהם. אם הוא מצפה לעזרה של מבוגרים נוספים, רצוי שיגביל במחיר שהוא גובה.
אני הכי שונאת (ממש מתעבת) אצל מפעילים את מערכת ההגברה ("מדונה"). זה רועש, מלחיץ, מפריע ומעצבן. ראבאק, אם הגננת שלהם יכולה להשתלט עליהם במשך שש שעות ביום בלי מדונה, אז מפעיל סביר במשך שעתיים יכול גם. ואם לא, לא אשכור אותו.

חייבת להגיב לך !!

נתחיל מהסוף: יש לי מיקרופון מדונה. לא יכולה בלעדיו כי אני מצטרדת בקלות. אבל גם במדונה ניתן להשתמש בווליום נמוך ואני מדברת ממש בשקט. תמיד מוודאת לפני פעילות שהווליום נמוך כך שישמעו אותי ותו לא. רחוק מאוד מלהיות רועש ומלחיץ.
זה מאוד קשה לדבר רצוף שעה וחצי (רוה הגננות לא עושות את זה וגם לא מדברות כל הזמן מול קבוצה גדולה של ילדים), זה דבר שנראה פשוט למישהו מהצד ובפועל זה קשה מאוד. אני מאבדת את הקול שלי ככה צ'יק צ'ק.

טוב קצת חפרתי כי הקפיץ אותי ה"לא אשכור את מי שמשתמש במדונה". זה קצת קיצוני. במדונה לא חייבים לצווח ולהלחיץ.

לגבי היצירות אצלי, ממש לא דפי צביעה. אמנם יש לי מעט מאוד צילומים כי אני נזהרת לא לצלם פרצופי ילדים, אבל אפשר לראות אותי בפייסבוק "חגית בארץ הסיפורים".

Ani15

New member
אני מרצה

פעמיים בשבוע אני מדברת במשך שעתיים-שלוש מול 70 סטודנטים ומעלה (והם לא יותר שקטים בגילאי העשרים שלהם). במשך כל שנות לימודי (והיו המון כאלה) עבדתי בחינוך הבלתי פורמלי עם ילדים מגיל 6 ומעלה, וגם אותם הדרכתי במשך שעות רבות רצוף. זה קשה, אבל לא בלתי אפשרי. פגשתי גם כמה וכמה מפעילות (שלא לדבר על הורים שהפעילו ילדים במסיבות בעצמם) שמסוגלים לעשות את זה מצוין בלי הגברה, כך שאני יודעת שזה אפשרי גם לאחרים.
אם את מצטרדת בקלות אז אולי זה לא המקצוע המתאים לך, או שתקחי שעורי פיתוח קול ותלמדי להשתמש נכון במיתרי הקול שלך, וגם שימוש נכון בטכניקות חינוכיות מונע את הרמת הקול (מורות רבות יעידו על כך). בוודאי שלא חייבים לצווח במדונה, אבל לא אשכור מפעיל שלא יכול לעניין 20 ילדים עד כדי כך שיוכל לדבר איתם בצורה אישית במשך שעה וחצי. מערכות הגברה הן מוצדקות לגמרי בעיני כשמדובר על כמות גדולה של אנשים, לא כשמדובר בכ-20 אנשים קטנים למדי.
מצטערת, אין לי פייסבוק, אני מאמינה לדברייך.

מרצים רבים כיום מלמדים עם מדונה

שכמובן אינה מכוונת על עוצמה גבוה. אני לא עושה את זה (ואני מלמדת, נראה לי לפי התיאור שלך, יותר שעות ויותר שעות ברצף), אבל לפעמים אני חשובת שאני עושה טעות, כי גם כשמדברים נכון (ואכן, יש השתלמויות טובות מאוד בנושא) עלולים להקלע לצרידות (למשל: בסמסטר הקודם היה לי וירוס גרון קל שהסתבך מבחינה קולית, וחבל).

אם צרצה הוא מרצה מעולה, אבל יש לו מיתרי קול פחות חסינים משלך או טכניקה פחות טובה של דיבור משלך, אז אני חושבת שמדונה היא פתרון טכנולוגי מצויין ולא מיותר כשמשתמשים בו נכון.

Ani15

New member
בארור

ההבדל פה הוא שנדמה לי שמפעילים רבים בוחרים במדונה בקלות רבה מדי כפתרון במקום לנסות להתאמץ קצת יותר לשפר את הטכניקה. גם ההשפעה של מדונה על ברדק מסיבת יומולדת לקטנטנים שונה מהשפעתה בכיתת לימוד או הרצאה למבוגרים. ניסיתי ללמד עם מדונה, זה היה נורא, ואני מעדיפה להתעייף ולהיעזר בכוס תה אחרי ההרצאה. כשומעת, אם אוכל לבחור בין שני מרצים עם יכולות דומות, אבחר בזה בלי המדונה, וכך גם לגבי מפעילים למסיבה של הילדים שלי. אם חגית בארץ הסיפורים רוצה יתרון יחסי על מפעילים אחרים, זה מקום שהיא יכולה לחשוב עליו (אבל נדמה לי שהיא נופלת לקטגוריה של מה שכתבתי במשפט הראשון).

למעלה