ירמי קפלן מגיע להתארח בפורום

תודה חבר

תודה רבה על הפרגון
לשמחתי אני מרגיש שיש בי עדיין אש, סקרנות ותשוקה להמשיך ליצור עד....
כשאני לא יוצר – אחת הסיבות שאני נרתע מהפיסבוק היא עודף החשיפה והשיתוף בפרטים אישיים.
אז גם פה השאיר אותך עם טיפה מה"מסתורין" ....

הי אור אני מסכים איתך שהרבה מהדיבורים שלי בהופעה לא מתאימי לילדים מתחת לגיל 16 ואולם זו ההופעה שלי וברגע שאני מתחיל אותה אז היא תופסת תאוצה מעצמה. אני לא רואה לנכון לצנזר את עצמי בכל הופעה
מצד שני, אם לפני או תוך כדי הופעה יבוא אלי מאן דהוא ויבקש בנימוס למתן את השפה שלי בשל נוכחות ילדים או אנשים מאמינים, אעתר בשמחה. כמובן שזה בתנאי שאף אחד מהקהל לא ידליק אותי ;~)

בנוגע לאסתי - אסתי נכתב על אסתי ירושלמי שהיתה חברה שלי 4 שנים בתקופה של האלבום הראשון

הי נוי

אמנם לא אני מנהל את הפייסבוק אבל למיטב ידעתי וזיכרוני הגיעו זוכים כלשהם ואף ביצעתי עבורם את השיר שביקשו
ייתכן שזה נשלח ישירות לפייסבוק של הזוכה ולא פורסם על הקיר

נ.ב. הייתי בעכו לפנ שבוע והיה פגז. אחזור לאזור בהקדם

טרללוש יקר סקס הוא בהחלט המנוע העיקרי של ה"רוקנרול" ואם החרמנות שלך תביא אותך ליצירה הרי זה מבורך
אישית על אף שחוויתי הרבה (מאד) מפגשים עם בנות המין השני הרי שאחרי הופעות הסיפור הזה לא רלוונטי. צריך לפרק ציודים, צריך לחזור הביתה, הלהקה מחכה, כולנו מזיעים וקצת מסריחים...

אני מודה שאחרי שהתפרסמתי היה לי יותר קל "להתידד" עם בחורות כשהייתי יוצא בערבים

ירמי קפלן מגיע להתארח בפורום

גם לכם הדפוק הזה עושה טוב

גם לכם יצא לתהות מי אלה לעזאזל "קולה וברה"

כל פעם שאתם שומעים פעמונים מצלצלים אתם מיד מתחילים לזמזם בראש את "כבר עכשיו"

אז גם אתם בטח מתרגשים לפחות כמונו לארח בפורום את האחד והיחיד - ירמי קפלן

ירמי קפלן מוסיקאי פעיל, בולט ומוערך כבר מעל לשלושה עשורים. ירמי הוציא חמישה דיסקים ושלל להיטים כמו: "תתחיל מאפס", "אני אשתנה", "מעבר לגדר" ועוד רבים וטובים.

ירמי יתארח בפורום ביום שלישי, 30/10 בין השעות 16:00-17:00.
אתם מוזמנים לשאול אותו שאלות בשרשור זה על שיריו, עבודתו כמוזיקאי, חוויותיו מהופעות, תכניותיו לעתיד וכל מה שעולה על דעתכם...

אתם מוזמנים לראות את ירמי קפלן מופיע ב ב-8/11, במסגרת פסטיבל הפסנתר

EdisonGirl

New member
כן, מי אלה באמת קולה וברה?

ירמי, אני אוהבת להאזין לך
, ו..שאלה קשה:

כיוצר של רוק ישראלי משובח, שכבר נדיר למצוא בארצנו הקטנטונת, כשאתה נופל במקרה על ערוץ עם מוזיקה ישראלית עכשווית, אתה אוהב את מה שאתה שומע? אני לא מדברת כמובן על ענייני טעם וריח
אלא על המזג הכללי של המוזיקה היום לעומת המוזיקה שהתנגנה לפני 20 שנים ככה..? מה לדעתך קרה לנו מאז מבחינה מוזיקלית? איך אתה מרגיש שאתה עצמך התפתחת והשתנית מבחינה מוזיקלית? ואילו שירים שלך מהווים מבחינתך נקודות ציון בדרך, מאז ועד היום?

ועוד איזו שאלת בונוס קטנה- איזה שיר שלך מבחינתך מהווה רמז למה שאנחנו נשמע ממך בעתיד?

הי אדיסון

בעיני לאורך כל הזמנים היו ועדיין יש אנשים שעושים מוזיקה נהדרת.
דווקא התקשורת היא זו שמנסה להגדיר תקופות וסגנונות לפי טעמה האישי, האם התקופה היא יותר טובה או פחות טובה.
תמיד אבל תמיד יש נטייה לנוסטלגיה. תמיד יש דיבור: לאן הלכה התקופה ואיפה היינו פעם
אבל האמת גם היום, כמו שהרגשתי לפני 20 שנה, יש אנשים צעירים שעושים דברים מדליקים ומעולים
לצערי לא את כולם אני ואת נשמע כי יש מידור של התקשורת והרדיו שעושים סינונים בשביל המאזינים מראש
אבל יש באוויר מוזיקה טובה תמיד.

ady18

Well-known member
שאלות

רגע המוסקילי הכי משמעותי מבחינתך?
רגע הכי פחות שהיית מרוצה ממנו מבחינה מוזיקלית?
מה היעד שאתה עדין היית מאוד שמח לכבוש מבחינה מוזיקלית?
אומן שהכי נהנת לעשות איתו שיתוף פעולה
ואיזה אומן הוא בגדר חלום?
מי האומן שהכי השפיע עליך מבחינה מוזיקלית?

תשובה חלקית

לגבי שיתופי פעולה אני מודה שאני אהיה קצת בנאלי. אבל אני בן אדם עם גוד וויב ובכל מפגש מוזיקלי אני מחפש את ההרפתקה בשבילי ומנסה להזרים את האנרגיות שלי לבן אדם שאני עובד איתו כדי שיהיה לנו משהו מדליק וגם מעניין מבחינה מוזיקלית.
שיתופי פעולה שנהנתי מהם מאד לאחרונה: הופתעתי מאד משיתוף פעולה עם לירן דנינו שהתגלה כחוויה בהחלט מרעננת, גם ההופעה האחרונה שבה אירחתי את שלומי שבן היתה חוויה מעולה!!. אני ושלומי ביחד עם הקהל עפנו וגם ההורים של שלומי ושל יובל שרף עפו...– מה תגידו על זה
מאידך אני כבר שנים משתף פעולה עם חברי, אחי היקר, חמי רודנר. או אחותי, הבייב, דנה ברגר. גם איתם אני מחפש ומצליח לגלות הרפתקה קטנה בכל הופעה.
ועכשיו אני מצפה לשיתוף פעולה עם אהובה עוזרי אותה אארח בפסטיבל הפסנתר. ממפגשי הספורים עם אהובה אין ספק שהיא דמות במוזיקה הישראלית. למרות שעל פניו אנחנו מגיעים מעולמות שונים ואולי בשל כך אני צופה פיצוץ רב גווני בינינו.

dori78

New member
רציתי לשאול

ממה אתה נהנה יותר - להתפרע על התופים או להתפרק על הגיטרה בפרונט? (אם בכלל אפשר לדרג...)

הי דורי

אני מודה שאני הכי נהנה להתפרק בהופעה בלי גיטרה בלי תופים סתם ככה לקפוץ על הקהל
אבל אני מודה שהתופים הם אהבתי הראשונה במוזיקה ואני מתמוגג מכל הזדמנות שיש לי לתופף, למרות שלא פחות כיף לי להתפרע ולשיר עם גיטרה עלי

GK_FF

New member
שתדע שאתה מלך......

במקרה לאחרונה אני ובן זוגי גילינו אותך והקשבנו להמון שירים שלך ואנחנו מאוד נהנים, יש לחן מעולה, אנחנו יודעים את המילים בע"פ ואתה שר נהדר.

וכדי לא לבזבז שאלה.. תן שלושה סרטים אהובים עלייך.

בהצלחה בהמשך, לדעתי אתה עושה שם מצוין למוזיקה ישראלית.

איזו שאלה....

א. תודה
ב.הבאת לי פה שאלה מתוך איזו פינה ב 7 לילות - לא יפה.. מה אני במסע יח"צ עכשיו
אני כן מוכן לגלות שהסנדק 1+2 הם בין האהובים עלי
גם חומות של תקווה
ובשנתיים האחרונות בזכות הילדים שלי נפתחתי לגוני דפ ולסדרת שודדי הקריבים

אבל זוהי רשימה חלקית בלבד

Loud Radio

New member
היי ירמי!

כיף גדול לארח אותך כאן בפורום!

ונעבור לשאלות..
במהלך הקריירה המוזיקלית שלך שיתפת פעולה עם רבים וטובים כמו רמי קליינשטיין, איפה הילד,תערובת אסקוט. התפקיד העיקרי שלך היה מתופף, אבל היום אתה מתבלט יותר כזמר. אז אחרי שצברת ניסיון בשני התחומים, מה אתה מעדיף - את השירה או התיפוף?

מהו כלי הנגינה המועדף עליך?

האם בתור ילד חלמת לעסוק במוזיקה?

יש איזשהו אמן שהיית רוצה לעבוד/להופיע יחד איתו?

מה מרגש אותך במיוחד?

אם היו מציעים לך לשפוט בתוכנית כמו כוכב נולד או The Voice, היית מקבל את ההצעה? מה אתה חושב על תוכניות בסגנון הזה?

אם לא היית מוזיקאי, במה היית עוסק?

שוב תודה, מקווה שתהנה באירוח ושנמשיך לשמוע ממך עוד הרבה שנים, בהצלחה!

מקבץ תשובות

למרות שהתופים הם הכלי האהוב עלי והראשון שלי עדיין כתיבת שירים ולשיר בפניי קהל זה הקטע שאני הכי מחובר אליו והכי פורח בו.

בתור ילד הייתי מנגן בחדר שלי בתופים ואח שלי בגיטרה. היינו להקה ;~) ברור שחלמנו בתור ילדים על להופיע בפני אלפי אנשים אבל החלום הזה לא היה מניע חזק בחיים שלי.

בנוגע לכוכב נולד ודה וייס - ברור שהייתי שמח לשפוט בכל אחת מהתוכניות האלו - תלוי כמה כסף היו מציעים ;~)

אם לא הייתי מוזיקאי בטח הייתי פסיכולוג.
ועל פי המוזיקה שלי יש מצב שהייתי מטפל זוגי

ifa1111

New member
למה זה כ"כ קשה?

אתה כבר בסביבות גיל 50 ויש לך לפי ויקיפדיה חמישה אלבומים.
לשלומי שבן לדוגמא יש שלושה אלבומים, יוני בלוך עם שלושה, לבועז בנאי אלבום שני בדרך, ואריק ברמן עם שניים.
לעומתכם לדודו אהרון לדוגמא בן 28 יש כבר חמישה אלבומים, קובי פרץ שמונה ואת כמות האלבומים של איציק קלה ואייל גולן כבר מזמן אי אפשר לספור.

איך אתה מסביר את הפער הזה בעיקר בהפרשי הזמן בין חומר חדש שזמרי רוק ישראלי מוציאים לזמרים המזרחיים שלנו?

יותר קל להלחין? המילים פחות עמוקות? יש יותר כותבים? יש כיום יותר כסף במזרחית ולכן יש להם יותר זמן ושקט לעבוד על מוזיקה?

אשמח אם תענה ותמשיך בעשיה המבורכת, יש לך שירים שהם חגיגה לנפש.

נתחיל מהסוף

כבוד גדול שהשירים שלי הם חגיגה לנפש בשבילך וכדי שהם יגיעו בנפש הם צריכים לצאת מהנפש ובשביל זה דרוש זמן
מאידך גם לי יש טענות כלפי עצמי על ההספק הנמוך לאורך השנים וייתכן שאני עסוק לפרקים מידי בלחיות ולחוות את החיים כדי לאסוף חומרים במקום בפשוט לשבת ולכתוב כי זו העבודה שלי
מבטיח להתאמץ מעתה והלאה

למעלה