שבתשתיות - סיור פורום בתחנת האומה

מצב
הנושא נעול.

davidfainshtein

Member
מנהל
בהחלט שווה דיון נפרד.

אני אעלה אשכול חדש עם דיון נרחב על הקו הירוק
לדעתי זה בהחלט מצדיק את זה.

חבל שזה ישב באמצע אשכול של הסיור (שהיה מעולה!)
בנתיים אני אגיד בקצרה-

גבעה צרפתית-ירמיהו- שז"ר- גבעת רם- גילה

בתוכנית יש גם מספר לא מבוטל של שלוחות.
אבל לפי ההבנה שלי הקו יבנה בשלבים

שלב 1:גבעת רם-שז"ר- התחברות לקו האדום
בהחלט שווה דיון נפרד.
תעלה שרשור חדש ונחפש מידע.

אלכסיי03

New member
אני לא מוצא שום שרשור יעודי בנושא

אני אעלה אשכול חדש עם דיון נרחב על הקו הירוק
לדעתי זה בהחלט מצדיק את זה.

חבל שזה ישב באמצע אשכול של הסיור (שהיה מעולה!)
בנתיים אני אגיד בקצרה-

גבעה צרפתית-ירמיהו- שז"ר- גבעת רם- גילה

בתוכנית יש גם מספר לא מבוטל של שלוחות.
אבל לפי ההבנה שלי הקו יבנה בשלבים

שלב 1:גבעת רם-שז"ר- התחברות לקו האדום
אני לא מוצא שום שרשור יעודי בנושא
עוד לא יצא לך לפתוח אותו או שאני לא מחפש טוב ? :)
תודה!

יעל ל4

New member
בועז אתה אלוף!!! עושה מאמץ עבור כולנו, בנועם ובמקצועיות

ערב צח וסופ"ש נעים, ששת קוראיי הנאמנים.
היום התקיים סיור הפורום המתוכנן בתחנת האומה. את הסיור הוביל מר שמשון יחיעם, מנהל הביצוע בפרויקט A1. הסיור ארך כשלוש שעות ובמהלכן נחשפו משתתפי הסיור למראות התחנה ומבנה המערכות המזרחי. תחנת האומה נמצאת בעיצומו של ביצוע מכרז המערכות. פינות חשוכות, שבעבר נאלצתי לצלם לאורו של פנס, מוארות כעת באור שיכול להיחשב כאור נגוהות. הפרויקט הענק פושט ולובש צורה מעניינת בכל פעם מחדש, ואני שסיירתי בה לא מעט, תמיד מוצא את הטעם לשוב ולסייר באתר. בשרשור זה אתיר לעצמי את הפריבלגיה לשבות ממלאכת הסיקור ולהעבירה למשתתפי הסיור. קודם לכן אבקש להודות מקרב לב לאנשים שתרמו להצלחת הסיור, ויש לא מעט.
* תודה ענקית לראש המנהלת, דרור סופרו, על הנדיבות שגילה כלפי הפורום בהסכמתו לקיים את הסיור ואח"כ בהכפלת מספר המשתתפים.
הסיור הנוכחי יוצר מסורת מבורכת של סיורים ב-A1 ומחזק את השת"פ הפורה של הפורום עם מנהלת הפרויקט התחבורתי הגדול במדינה.
מן הראוי להזכיר, כי אתר תחנת האומה הנו אתר עבודה פעיל, שמחייב שמירה על כללי בטיחות קפדניים ואינו פתוח לביקורי הציבור הרחב.
* תודה עמוקה וגדולה לאינג' שמשון יחיעם שבמשך שלוש שעות הצליח להשביע את סקרנותם הגדולה של 20 משתתפי הסיור בהסברים
מלומדים על התחנה ופרויקט A1 כולו.
* תודה לאינג' אייל פנצק איש אבטחת האיכות ואדם יקר של חברת הניהול, "דנה הנדסה". אייל, שמכיר כל פינה במבנה הענק, ליווה אותנו
בהסברים על המבנה ותרם רבות מידיעותיו.
* תודה לממונה על קשרי קהילה, בת שבע שגב, שליוותה את הסיור ותקתקה ביעילות את פרק הלוגיסטיקה שבו.
* לסיום, אחרונים וחביבים: תודה למשתתפי הסיור שהגיעו בדייקנות ראויה לציון לאתר מכל קצוות הארץ. שמחתי לפגוש פנים מוכרות
ופנים חדשות ומבטיחות בין המשתתפים. אמיגוס: אני גאה שיש לי ששת קוראים כמוכם. נתראה בסיור הבא אי"
.
המון תודה, היה סיור מעניין ומרתק. יהיה לי מה לספר לנכדים בבוא היום.
וכמובן לכל הצוות המקצועי שאוחז בבסיס הפורום המדהים הזה.
תודה לעמית על ההמלצה על החומוס, ולגברת עם הסלים ואלוף קווי האוטובוסים הבאר שבעי שהשתתפו איתי בסיורון בירושלים העתיקה.

איפה אכלתם חומוס?

תודה לעמית על ההמלצה על החומוס, ולגברת עם הסלים ואלוף קווי האוטובוסים הבאר שבעי שהשתתפו איתי בסיורון בירושלים העתיקה.
איפה אכלתם חומוס?

ישנם כמה מוצרים שיהודים לא יודעים לעשות:

ואותם מוצרים יהיו תמיד איכותיים, נקיים ומשובחים יותר מתוצרת ערבית עסלית:
1. פיתות - קונים רק אצל ערבים !
2. חומוס - קונים רק אצל ערבים !
3. ביצים - קונים רק אצל ערבים ללא תופעת הופעת דם כמו בביצים של תנובה או גליקסמן שאפשר לשלוח אותן היישר לטר"ם לתרום דם...

4. חלב - קונים אצל ערבים כי הוא נקי יותר, טעים יותר, מפוסטר אמיתי ואין בו סיליקון ! שמעתי שתנובה וטרה פותחות חנויות לחומרי בנין....יש להן עודפי סיליקון למכירה.....

אם אין ברירה, וחייבים לרכוש חלב יהודי - קנו רק יוטבתה !
5. עוף ! קונים רק אצל ערבים ! שמעתי שתנובה ועוף ירושלים פותחות בתי מרקחת....יש להן עודפי אנטיביוטיקה למכירה...

ירקות ופירות ברור שקונים רק אצל ערבים.....אצלנו משקים במים מושבים או מליחים....ביריחו משקים עם מים מתוקים נקיים בניגוד לכל הנאמר.
אני נשמע כמו איזה שמאלן הא? אבל אני ממש לא ! פשוט אוהב לאכול איכות ולא "אוכל רמאות"...

מאפיית הפיתות הכי טובה בירושלים היא בשייח-ג'ראח:

ואותם מוצרים יהיו תמיד איכותיים, נקיים ומשובחים יותר מתוצרת ערבית עסלית:
1. פיתות - קונים רק אצל ערבים !
2. חומוס - קונים רק אצל ערבים !
3. ביצים - קונים רק אצל ערבים ללא תופעת הופעת דם כמו בביצים של תנובה או גליקסמן שאפשר לשלוח אותן היישר לטר"ם לתרום דם...

4. חלב - קונים אצל ערבים כי הוא נקי יותר, טעים יותר, מפוסטר אמיתי ואין בו סיליקון ! שמעתי שתנובה וטרה פותחות חנויות לחומרי בנין....יש להן עודפי סיליקון למכירה.....

אם אין ברירה, וחייבים לרכוש חלב יהודי - קנו רק יוטבתה !
5. עוף ! קונים רק אצל ערבים ! שמעתי שתנובה ועוף ירושלים פותחות בתי מרקחת....יש להן עודפי אנטיביוטיקה למכירה...

ירקות ופירות ברור שקונים רק אצל ערבים.....אצלנו משקים במים מושבים או מליחים....ביריחו משקים עם מים מתוקים נקיים בניגוד לכל הנאמר.
אני נשמע כמו איזה שמאלן הא? אבל אני ממש לא ! פשוט אוהב לאכול איכות ולא "אוכל רמאות"...
והיא נקראית מאפיית אל-אמל (התקוה). 10 פיתות בינוניות ורותחות וטעימות בטירוף עולות 4 ש"ח ובניגוד לפיתה היהודייה - הערבייה לא נשברת אף פעם, לא נוזלת וכמעט אין בה שמרים ! אם בכל זאת אתם שומרים על כשרות (פראיירים) לכו קנו פיתות במאפייה של עוזי בקרית-אונו. הן הפיתות היהודיות היחידות שאני מכיר שלא נשברות....
השעה הטובה ביותר להגיע למאפייה בשייח-ג'ראח היא בין 9 ל-10 בבוקר.
אם חשקה נפשכם בפיתה רותחת בחול המועד פסח, תגיעו מוקדם יותר כי התור יהיה עצום. המון חילוניים קונים שם פיתות בפסח ותופסים את החנייה הזעירה.. פתוח 24 שעות ביממה אך רותחות רק בין 8 ל- 12 בצהריים.

בועז ל

New member
ברשותך, בוא נעצור כאן, אביה.

והיא נקראית מאפיית אל-אמל (התקוה). 10 פיתות בינוניות ורותחות וטעימות בטירוף עולות 4 ש"ח ובניגוד לפיתה היהודייה - הערבייה לא נשברת אף פעם, לא נוזלת וכמעט אין בה שמרים ! אם בכל זאת אתם שומרים על כשרות (פראיירים) לכו קנו פיתות במאפייה של עוזי בקרית-אונו. הן הפיתות היהודיות היחידות שאני מכיר שלא נשברות....
השעה הטובה ביותר להגיע למאפייה בשייח-ג'ראח היא בין 9 ל-10 בבוקר.
אם חשקה נפשכם בפיתה רותחת בחול המועד פסח, תגיעו מוקדם יותר כי התור יהיה עצום. המון חילוניים קונים שם פיתות בפסח ותופסים את החנייה הזעירה.. פתוח 24 שעות ביממה אך רותחות רק בין 8 ל- 12 בצהריים.
ברשותך, בוא נעצור כאן, אביה.
אם רצונך בשרשור מטעמים, אפתח אחד כזה
במיוחד עבורך. אוקיי, בוס?

olli3

New member
מנהל
תודה על הזכות להכרת עוד מספר רחובות בתלפיות והוספתם למאגר

שאצלי בראש :) מסרי תודה לחובבת החמוצים על שהוכיחה לי כי היני זקן בא בימים (אצלי יתר בלילות) שאינו יודע מיהו הזמר אותו הציגה לי על גבי מסך סמארטפוני.
&nbsp
והמתוקים, אכלתי לא מעט מהם היום, תענוג.

יעל ל4

New member
olli3יימסר המסר! ובועז - עם שרשור המזון הערבי - מתבקש

שאצלי בראש :) מסרי תודה לחובבת החמוצים על שהוכיחה לי כי היני זקן בא בימים (אצלי יתר בלילות) שאינו יודע מיהו הזמר אותו הציגה לי על גבי מסך סמארטפוני.
&nbsp
והמתוקים, אכלתי לא מעט מהם היום, תענוג.
olli3יימסר המסר! ובועז - עם שרשור המזון הערבי - מתבקש
גם סיור!

היה שווה כל רגע!

היום התקיים סיור הפורום המתוכנן בתחנת האומה. את הסיור הוביל מר שמשון יחיעם, מנהל הביצוע בפרויקט A1. הסיור ארך כשלוש שעות ובמהלכן נחשפו משתתפי הסיור למראות התחנה ומבנה המערכות המזרחי. תחנת האומה נמצאת בעיצומו של ביצוע מכרז המערכות. פינות חשוכות, שבעבר נאלצתי לצלם לאורו של פנס, מוארות כעת באור שיכול להיחשב כאור נגוהות. הפרויקט הענק פושט ולובש צורה מעניינת בכל פעם מחדש, ואני שסיירתי בה לא מעט, תמיד מוצא את הטעם לשוב ולסייר באתר. בשרשור זה אתיר לעצמי את הפריבלגיה לשבות ממלאכת הסיקור ולהעבירה למשתתפי הסיור. קודם לכן אבקש להודות מקרב לב לאנשים שתרמו להצלחת הסיור, ויש לא מעט.
* תודה ענקית לראש המנהלת, דרור סופרו, על הנדיבות שגילה כלפי הפורום בהסכמתו לקיים את הסיור ואח"כ בהכפלת מספר המשתתפים.
הסיור הנוכחי יוצר מסורת מבורכת של סיורים ב-A1 ומחזק את השת"פ הפורה של הפורום עם מנהלת הפרויקט התחבורתי הגדול במדינה.
מן הראוי להזכיר, כי אתר תחנת האומה הנו אתר עבודה פעיל, שמחייב שמירה על כללי בטיחות קפדניים ואינו פתוח לביקורי הציבור הרחב.
* תודה עמוקה וגדולה לאינג' שמשון יחיעם שבמשך שלוש שעות הצליח להשביע את סקרנותם הגדולה של 20 משתתפי הסיור בהסברים
* תודה לאינג' אייל פנצק איש אבטחת האיכות ואדם יקר של חברת הניהול, "דנה הנדסה". אייל, שמכיר כל פינה במבנה הענק, ליווה אותנו
* תודה לממונה על קשרי קהילה, בת שבע שגב, שליוותה את הסיור ותקתקה ביעילות את פרק הלוגיסטיקה שבו.
* לסיום, אחרונים וחביבים: תודה למשתתפי הסיור שהגיעו בדייקנות ראויה לציון לאתר מכל קצוות הארץ. שמחתי לפגוש פנים מוכרות
ופנים חדשות ומבטיחות בין המשתתפים. אמיגוס: אני גאה שיש לי ששת קוראים כמוכם. נתראה בסיור הבא אי"
.
היה שווה כל רגע!
ראשית, אני חייב להודות לבועז על ארגון הסיור המדהים הזה, על מזג האוויר המושלם שהוא לבדו סידר לנו ותודה אישית על כך ששכנע אותי שאבוא על אף תקופת הבחינות הלחוצה. הייתה זו חוויה לראות את שבתשתיות סוף סוף בגוף ראשון ובאמת להבין במה מדובר. כמובן, היה מעניין לפגוש את הנפשות הפועלות בפורום ולחבר פרצופים לכינויים השונים.
&nbsp
סבלנותו של שמשון והנכונות שלו לענות לכל השאלות שלנו ולהסבר לפרטי פרטים כל דבר ודבר ראויים להערצה. באמת, לא פחות. גם הסבריו של אייל היו תוספת נהדרת לסיור. למדתי דברים חדשים על התחנה, על הקו הירוק ושיקוע רחוב שז"ר, על קו הרכבת הפרברי למודיעין, אישוש תחנת מזכרת בתיה ועוד עשרות פרטים טכניים והנדסיים בקו A1 ככלל ובתחנת האומה בפרט.
&nbsp
תודה, תודה ושוב תודה.
איפה נרשמים לסיור הבא?

פנחס25

New member
הוזכר בסיור פרויקט שיקוע שז"ר. מצ"ב נתונים טכניים

.
מדובר בפרויקט של כריית חללים מתחת לכביש הקיים ברוחב שז"ר. ובניית 5-6 קומות בתוך החללים. כשהקומות התחתונות ישמשו כחניון לרכבת ובכלל. והקומה העליונה תשמש כמינהרה לרכבים מצומת בן צבי - שרי ישראל עד ליציאה מהעיר.

הפרויקט כבר תוקצב ויצא למכרז קבלנים. תקופת ביצוע של 41 חודש. ז"א יהיה מוכן בערך בשנת 2019

מצורף קישור למצגת. וכן שקופיות מתוך המצגת.
moriah.co.il/wp-content/uploads/.../מוריה_-_מצגת_שזר_13.01.15.pptm

סנוי

New member
מישהו יודע למה מתכוונים בשרטוט ממערב לסוף החניון?

מדובר בפרויקט של כריית חללים מתחת לכביש הקיים ברוחב שז"ר. ובניית 5-6 קומות בתוך החללים. כשהקומות התחתונות ישמשו כחניון לרכבת ובכלל. והקומה העליונה תשמש כמינהרה לרכבים מצומת בן צבי - שרי ישראל עד ליציאה מהעיר.

הפרויקט כבר תוקצב ויצא למכרז קבלנים. תקופת ביצוע של 41 חודש. ז"א יהיה מוכן בערך בשנת 2019

מצורף קישור למצגת. וכן שקופיות מתוך המצגת.
moriah.co.il/wp-content/uploads/.../מוריה_-_מצגת_שזר_13.01.15.pptm
כתוב שם 'מנהרת גישה מערבית בגין'. האם יש תכנון, תיאורטי ככל שיהיה, לגישה מכביש בגין לשם?

פנחס25

New member
היי סנוי. ישנם מנהרות משנה לאתרי התארגנות (הכביש כרגע נשאר פ

כתוב שם 'מנהרת גישה מערבית בגין'. האם יש תכנון, תיאורטי ככל שיהיה, לגישה מכביש בגין לשם?
ישנם שתי מחנות התארגנות. אחד בצד מערבי מעל מנהרת בגין. השניה בצד מזרחי מול התחנה המרכזית הישנה. משתי המחנות יוצאות פורטלים ומנהרות עד לאולמות הכרייה. ולכן אתה רואה בשרטוט יציאה לבגין. עד כמה שאני רואה בתוכניות לא מתוכנן כניסה ממנהרת בגין. אלא אם כן יתוכנן שם כביש שירות בתוך מנהרת הגישה.

amit1270

New member
"התחנה המרכזית הישנה"= התחנה הזמנית בעת בניית התחנה הנוכחית?

ישנם שתי מחנות התארגנות. אחד בצד מערבי מעל מנהרת בגין. השניה בצד מזרחי מול התחנה המרכזית הישנה. משתי המחנות יוצאות פורטלים ומנהרות עד לאולמות הכרייה. ולכן אתה רואה בשרטוט יציאה לבגין. עד כמה שאני רואה בתוכניות לא מתוכנן כניסה ממנהרת בגין. אלא אם כן יתוכנן שם כביש שירות בתוך מנהרת הגישה.

פנחס25

New member
אכן. על מתחם משרד החוץ. מזרחית ממחנה התארגנות של קבלן מערכות

[URL]http://moriah.co.il/?product=%D7%9E%D7%9B%D7%A8%D7%96-%D7%A4%D7%95%D7%9E%D7%91%D7%99-%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%A2-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%9B%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%94-%D7%9C[/URL]
מצורף קישור (מקווה שתקין)
שם תוכל למצוא את כל תוכניות העבודה.

amit1270

New member

[URL]http://moriah.co.il/?product=%D7%9E%D7%9B%D7%A8%D7%96-%D7%A4%D7%95%D7%9E%D7%91%D7%99-%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%A2-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%9B%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%94-%D7%9C[/URL]
מצורף קישור (מקווה שתקין)
שם תוכל למצוא את כל תוכניות העבודה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה