שרשור הפרק השבועי - פרק 6

• פותח הנושא ors22
  • פורסם בתאריך

ors22

New member
שרשור הפרק השבועי - פרק 6

אז ממש עוד כמה שעות הפרק החדש ישודר בארה"ב וכשעה לאחר מכן בישראל..
זה המקום להעלות ביקורות על הפרק, לשתף את כולם איך היה הפרק וכו'.

יש לזכור שכאשר יש מידע מהפרק או מהעונה בכלל בתוכן ההודעה יש לשים בכותרת את הסימן "
", על מנת לא להרוס לגולשים אחרים שלא ראו את הפרק או העונה.

אני אישית לא יכול לחכות לפרק

ors22

New member
שבעה הצצות של דקה לפרק 6

מרגוט, סימון ואיאן
http://www.youtube.com/watch?v=JNNzL497rwE

מארק ואודרי
http://www.youtube.com/watch?v=FGO7FW62PVM

ג'ק וקייט
http://www.youtube.com/watch?v=F7DqQApu8b0

סימון בשטח
http://www.youtube.com/watch?v=d9vJwgUwtaY

ג'ק ומארק
http://www.youtube.com/watch?v=1gHmIy0W71Y

קטע עם הנשיא ג'יימס הלר וג'ק ומהבית שהותקף ע"י מל"ט
http://www.youtube.com/watch?v=hOJoHQ2EiOg

ג'ק בקרב יריות
http://www.youtube.com/watch?v=tWhEQoDT_eA

נראה מעולה!!!
רשת FOX שמשדרת את הסדרה בארה"ב מפנקת העונה בטריילרים ובקטעים רבים לקראת הפרק...

ors22

New member
פרק 6 האדיר!

טוב, היה פרק משובח. זה פשוט משתפר מפרק לפרק.
כל החצי השני של הפרק היה פשוט מסחרר!
ג'ק שהימם את קייט והכניס אותה למבצע חשאי יחד איתו, הפושע שג'ק ניסה לתפוס ידע להעיר את קייט והעינויים הקשים התחילו במהרה, רה"מ בריטניה שגילה שהנשיא סובר מאלצהיימר ושלח צוות שהרס לג'ק ממש ברגע האחרון.. המזל הוא שג'ק הצליח להחדיר את הוירוס בכל זאת, הקטע שסימון הרגה בסוף את אחותו של נביד ונדרסה ברדיפה אחר הילדה.. אמא שלה מרגוט פשוט מוכנה ללכת ממש רחוק. ואיך אפשר בלי ממזר ב24? נאברו הפליל את קייט ואני מאמין שבהמשך נגלה מי עומד מאחורי הקול בטלפון (לא חשדתי לרגע שנבארו שותף במעשה שכזה).
אפילו הראו לנו עד כמה הרוסים רוצים את ג'ק.

לדעתי היה פרק פשוט מצויין.. אחד הקטעים החזקים הוא שהנשיא אישר לג'ק לעשות מה שהוא רוצה וארגן לו את קייט ואת הציוד הנדרש.
אין ספר שמשפט ההעונה עד כה שהעלה לי חיוך ענקי על הפנים הוא: "Jack wants her, Jack needs her, Jack gets her", כשהנשיא לחץ על נבארו לתת לו את קייט.

תשמעו, לא קל להפתיע כל כך בעונה תשיעית.. אך העונה הזו ממשיכה להפתיע ולהזכיר לנו עד כמה 24 היא אחת הסדרות הטובות ששודרו ומשודרות בטלוויזיה!
קדימה ג'ק!!!

דנה1982

New member
הקטע עם סימון

לא יודעת אם זה סתם עניין של עריכה, אבל הטלפון שקלואי מאתרת שייך לסימון, ולא למרגו? כלומר, גם כשג'ק יגיע לשם, הוא יגיע לסימון המתה/פצועה?

חייבת להגיד שסימון היא דמות טראגית ביותר. נשלחה על ידי אימא שלה כדי להשיג את ה override, ובשביל זה הייתה צריכה לבגוד בבעלה ולרצוח את ייטס, עונתה על ידי אימא שלה באכזריות, ראתה את בעלה נורה לנגד עיניה, דקרה את אחותו ונדרסה (למוות?) על ידי אוטובוס.

not a good day for Simone...

ors22

New member
מסכים.

סימון פשוט שבויה של אמא שלה. חבל לי שאחותו של נאביד לא הקשיבה לה!

Y. Welis

New member
דווקא דוגמא למניפולציה טובה

בפרק 3 חיסלה את ההאקר בלי בעיות בשירותים, ובפרק 5 נעשתה טראגית כי איבדה אצבע...

העובדה שלא הרגשנו שמגיע לה עונש, מעידה על עבודה טובה שלה - היופי מכפה על הכל.

נו מור. הזמן לשלם.

אגב מה הכללים על הספויילרים - עד השידור ב-YES? כמה זמן זה יוצא?

דנה1982

New member

נראה שצפוי עוד פרק מעולה, וכמו שהנחתי (לא חוכמה גדולה) הטלפון שקלואי איתרה הוא של סימון, וכמובן שג'ק יגיע אליה אחרי שהיא נפגעה על ידי האוטובוס...

זה כבר הפרק השביעי וחצי עונה מאחורינו - ולא ברור לי מתי בדיוק אנחנו אמורים לראות קפיצה בזמנים...?

ors22

New member
לדעתי,

הקפיצה בזמנים תהיה ממש בקרוב (פרק 9 או 10)

אכן נראה שצפוי פרק מעולה.. מרגוט פשוט לא מפסיקה להגיד לו לשלוח טילים... פשוט גדול! כמה רעה עשו כאן את השחקנית. ההבעות פנים, האיפור... כמה שהיא שונה במשחקי הכס

אני חושב שהסיפור עם הטרור דרך המל"טים הוא פשוט מצוין.. זה אשכרה כלי מרחף ומסוכן מאוד שיכול להגיע בחשאיות לכל מקום... האיום הזה מבריק מהרבה איומי טרור שהיו במהלך העונות.

דנה1982

New member
WOW!!!

טוב, זה היה פרק גדול. גדול!!! הרבה זמן לא חפרתי על "24" - ועכשיו זה מגיע.

הסצינה של ג'ק והלר - אדירה. מסכימה עם ידידי על המשפט הגאוני "ג'ק רוצה אותה, ג'ק צריך אותה, ג'ק יקבל אותה". משפט שכל נשיא צריך ללמוד במעמד ההשבעה שלו לנשיאות.

סצינת העינוי של קייט הייתה מחרידה, אבל מדהימה. מאחר וזה "24" עוד חשבתי שיש באמת סיכוי טוב שהיא לא תשרוד את המשימה הזו, בייחוד אחרי שהשותף של ג'ק נורה, אבל היא נחלצה משם כאילו הייתה ג'ק באוור בכבודו בעצמו. אמרתי קודם ואגיד שוב - היא הגרסה הנשית המושלמת שלו. מבחינתי אפשר לעשות עליה סדרת בת. אני אצפה בה בהתלהבות.

מארק - מביא לי את הסעיף. לא סובלת אותו, לא מבינה אותו, נגעלת מהקשר שלו עם אודרי, חוטפת עצבים בכל רגע שהוא על המסך.

הלר - כמו שכבר אמרתי אני מתה על וויליאם דיויין, הוא עושה את דמות הנשיא החולה-אלצהיימר בצורה מושלמת, והקטע שהוא חוזר על הפקודה לגנרל הרסה אותי מצחוק. עם זאת, אני חושבת שהוא גם קצת נשיא מטומטם. לגלות לאליסטר על המשימה של ג'ק זו טעות שאפילו לוגאן לא היה עושה בימיו הטובים. מצד שני, אני נהנית מהקרב הזה בין הנשיא האמריקאי לראש הממשלה הבריטי. רה"מ מטיל ספק בנשיא ופועל בעצמו, זה מתכון לסיפורים כמו סיפור המעקב אחרי ג'ק.

קלואי מלכה. כרגיל. איך התגעגעתי לראות את ג'ק בשטח כשקלואי מכוונת אותו באוזנייה... כמה ש-24 מצליחה לחדש ולהפתיע בעונה הזו, הקטעים הקלאסיים האלה מעלים לי חיוך על הפנים, מודה.

נבארו... הלם טוטאלי. ברגע שהוא התבודד והוציא את הטלפון חששתי שנגלה שהוא קשור למרגו, אבל הסיפור האמיתי גרם לי לפלוט שורה של קללות שתפוז בטח יצנזר לי. אם יש משהו ש-24 עושה בצורה מדהימה מאז ימי נינה מאיירס העליזים - זה לגרום לנו להתחבר לדמות ואז לנפץ לנו את האשלייה שמדובר במלאך תמים. כמו נינה וכמו לוגאן בזמנו - אותו הדבר עם נבארו.

אה, כן, וכל המשבר הדיפלומטי עם הרוסים - זה משהו שקצת קשה לי איתו. סתם כי קצת מאסתי בכל המשברים הדיפלומטיים שג'ק באוור מעורר. היינו בסרט הזה עם הסינים, היינו שם כבר עם הרוסים וברור שאנחנו במשבר כרגע עם הבריטים. די. שיתנו לג'ק לעבוד, להציל את היום ולקבל חנינה. טרוריסטים גדולים קיבלו בסדרה הזו חנינה על הרבה פחות ממה שהוא עשה, אז לג'ק לא מגיע??

אוף, איזו סדרה גדולה. איפה חותמים על עצומה להשארת "24" לנצח?

Y. Welis

New member
we missed those diggings...

היה פרק מוצלח יותר משני קודמיו ה'שקטים'. יותר אקשן ותהפוכות - אכן סימן ההיכר של '24' שאין באף סידרה אחרת, עדיין.

מדהים איך 4 שנים אחרי עונה 8, אין תחרות רצינית לאקשן הזה. מה היינו עושים בלעדיה?...

זהו, מעכשיו הכל מוכוון-ג'ק. קיבל מה שרצה מתי שרצה איך שרצה. ליין טוב.

קייט פחות הרשימה - עדיין 'דוגמנית' לטעמי, גם אחרי ה'מקלחת' (ומעניין מה היה באותו דלי... קצת נזהרו שם אבל היה אפקטיבי). אבל אני זוכר שהתרשמת מהג'ינג'ית ההיא מעונות 7+8, כך שזה מובן.
לטעמי הנשים ב'ספוקס' היו יותר מוצלחות בתפקידים האלה (קילי היוז, רוז ועוד), אבל זה עניין של טעם.

הרצחנית הג'ינג'ית הקטנה עדיין בשטח - נקוה שלא לאורך זמן... קצת חבל שוויתרו על הקונפליקט הפנימי שבה, שהיה אמור להתעורר כבר (אחרי שאיבדה בעל + אצבע). כנראה שאין זמן לזה.

נבארו משתפר. יפה שחיזקו אותו עם סאב-פלוט. נקוה שזה יסבך לחיוב.

איל51

New member
סיכום פרק 6

נעדרתי לאיזה פרק או 2, מסיבות אישיות, אבל אנסה לחזור לעניינים ולסכם את הפרק -
1. מארק הולך ומסתמן, לפחות לדעתי, כאחד עם סיכויים לא גבוהים במיוחד להיות האיש הרע. זה נראה כאילו הטעויות שלו נובעות יותר מהחלטות פזיזות (מתוך דאגה לאודרי ולנשיא) משאר שיש משהו מאחוריהן.
בכל מקרה, כצפוי, זיוף החתימה של הנשיא כדי להסגיר את ג'ק הולך ומתפוצץ לו בפנים. השאלה היא איך הרוסים יגיבו לעניין.
2. רה"מ הבריטי מסכים עם דרך הפעולה של הנשיא, ואז מפקפק בה, ואז מסכים לחכות שעה עם שליחת הצבא לרחובות בגלל המבצע של ג'ק, ואז מפקפק בזה. לא יותר מידי שינויי דעות בשביל שעה אחת?? אה..ו...העוזרת שלו ב-ד-י-ו-ק נזכרת להגיד לו שיש שמועות שהנשיא הלר מטופל אצל נוירולוג ושיש לו אלצהיימר. בטח.
3. הנשיא נתפס לי כמן דמות שאולי הייתה סמכותית פעם, אבל הוא הולך ודועך. מה שגרם לי לחשוב ככה, זה שג'ק משכנע אותו לצאת לפעולה חסרת סיכוי (בעולם אמיתי), בטח חסרת סיכוי בטווח הזמנים הלחוץ שיש להם. ועוד יותר מזה, רה"מ, במשפט אחד, משכנע אותו לגלות לו על הפעולה של ג'ק. קצת חלש אופי מצידו.
4. מרגוט ממשיכה להוכיח את עצמה כאחת שלא מעניין אותה מה קורה בדרך, העיקר שתשיג את מטרתה. כולל הקרבה של כל בני המשפחה שיש לה, קרובים ורחוקים כאחד. במצב כזה, כמה זמן ייקח לסימון להבין שאמא שלה עושה שטויות והגיע הזמן לבגוד בה??
הנה הימור שנובע אך ורק מראש קונספירטיבי עקב 8 עונות של 24: סימון תעזור לג'ק, ואז תחליף צד שוב ותבגוד בו כדי להוכיח לאמא שלה שהיא בצד שלה.
5. אז נבארו הוא החפרפרת, בערך. הוא נשלח על ידי מישהו (טוני? הנשיא לשעבר לוגאן?
) להפליל את בעלה של קייט במכירת סודות לגורמים זרים.
לא יודע...אולי בגלל שעברתי כמה עונות של 24, אבל הגילוי הזה לא הימם אותי. כמה פעמים בפרקים שלפני, עלתה לי המחשבה "בהנחה שבעלה של קייט באמת הופלל, מי כבר יכול להפליל אותו שם?" וזה הקפיץ לי ישר את נבארו. אז...אולי בגלל זה לא הופתעתי.
מה שכן, מתחיל להיות יותר מידי מוגזם הסיפור הזה של חשיפת החפרפרת ע"י כך שהיא עונה לטלפון. עיין ערך הגילוי על נינה מאיירס ובערך עוד 4408 כאלה. תמצאו דרכים אחרות.
6. טוב, אז הבנו איך ג'ק גילה על המתקפה הצפויה על לונדון והנשיא (שזו תהייה שהעליתי לפני כמה פרקים), שזה נחמד. אבל סוחר הנשק, ראסק, הצטייר לי כדמות יותר מאיימת, לפחות לפי התיאורים שלו בפרק הקודם ובתחילת הפרק הזה. נפתרו ממנו מהר מידי.
ד"א, כמובן שרימון אחד שמתפוצץ במחסן מנטרל את כל (!!!) הכוח של MI5. חוץ מג'ק כמובן. הגיוני
7. הגענו לקייט. אני מתחיל לחשוד לאט לאט שיוצרי הסדרה מריצים פה סוג של ניסוי: לתת לקייט כל מיני תכונות של באווריות, כולל הקטע של לעבור עינויים ושנייה אחר כך להרוג כמה אנשים בדרכים שונות, כדי לבדוק את מידת התאמתה לעונות אופציונליית הבאות. או כסייד קיק של ג'ק (מה שחשבתי שצ'ייס יהיה, אבל אז נעלמה לו היד), או, וזו האופצייה היותר מסקרנת, כממשיכת דרכו בסדרה, או בספין אוף משלה.
8. מתישהו הולכות להגיע קפיצות זמן בסדרה. אם הסדרה אמורה לכסות 24 שעות ב-12 פרקים, זה יקרה בקרוב. בהנחה שלפחות הפרק הבא ימשיך באותו קו זמן (לפחות לפי הפרומו), אז יישארו 5 פרקים בשביל זה.
אני חושב שיסגרו את העלילה של המל"טים, או לפחות את רוב העלילה הזאת. וכל הדמויות סוג של ימשיכו במעשיהם. ואז, כמה שעות אחר, יתגלה משהו חדש. לא בטוח שהוא יהיה איום כלל ארצי כמו עכשיו. יכול להיות שזה יהיה קשור לקשירת 2 העלילות הראשיות (המל"טים וההפללה של בעלה של קייט) ביחד.

נחכה ונראה :)

דנה1982

New member
מסכימה עם הרוב

אמינות וקרבה למציאות הן לא תכונות ש-24 אי פעם התברכה בהן, אבל זה גם מעולם לא הזיז (לפחות לי, כצופה). העיקר שיש אקשן טוב, הפתעות, וג'ק באוור עם יכולת מדהימה להתאושש מכל דבר ולשרוד כל רימון שנזרק לעברו.

גם אני חשבתי בדיוק את אותו הדבר לגבי קייט - בעיקר עולה לי המחשבה לספין אוף, פחות לדמות שתפעל במקביל לג'ק בעונות חדשות אם יהיו.

לגבי הלר - הסצינה עם רה"מ היא זו שבעיקר עוררה בי את מה שתיארת. זה שהוא סומך על ג'ק זה לא לגמרי מפתיע, ג'ק הוכיח את עצמו בעבר - ואין אדם כמו הלר שיודע את זה (ג'ק חילץ אותו ואת אודרי מחבורה של עשרות טרוריסטים ובאופן כללי הוכיח את עצמו לא מעט לאורך השנים). העובדה שהוא הסגיר את הפעולה של ג'ק זו שטות גמורה, חוסר אחריות ובעיקר מציק שזה קרה די בקלות ובלי הרבה מאבק מצידו.

נבארו... היה לי ברור שיש חפרפרת, אבל לא חשבתי שהסיפור עם בעלה של קייט הוא הפללה. כן היה לי ברור שמתישהו נבארו יקבל קצת יותר משמעות מלהיות חותמת גומי על הפעילויות של קייט (בכל זאת, לא מביאים את בנג'מין בראט על תקן עציץ, יפה ככל שיהיה), אבל לא חשבתי שזה יהיה הכיוון שלי. חשבתי יותר בכיוון של יותר משימות שטח ויותר מעורבות, ופחות ישיבה במשרד ומענה לטלפונים של קייט. אותי הפתיעו פה.

אגב, לוגאן התאבד בסוף עונה 8, ראינו אותו מת, אין סיכוי ממשי שהוא חי

לגבי סימון - נראה לי שהיא כבר הבינה שאימא שלה מוכנה להקריב הרבה קורבנות בשביל המטרה, כולל את סימון עצמה, וזו הסיבה שהיא לא רצתה להרוג את אחותו של נביד, וזו גם הסיבה שלדעתי היא תשתף פעולה עם ג'ק בהמשך. האם זה יהיה בלב שלם או שבסוף נגלה שהיא עוזרת בכל זאת לאימא שלה - אי אפשר לדעת, זה עדיין 24, אבל אני מאמינה שנראה שת"פ עם ג'ק.

ודבר אחרון - אני כל הזמן תוהה מתי תגיע הקפיצה בזמנים, ואני מאמינה שיהיו חייבים לסגור את המל"טים לפני שזה יקרה, ואז יש כמה אפשרויות להמשך (ההסגרה של ג'ק? משהו שקשור לרה"מ הבריטי? מישהו אחר שעמד מאחורי מרגו? משהו שקשור להפללה של אדם?)

איל51

New member
תגובה

שיהיה ברור, זה שאני מציין אירועים שהם לא הגיוניים מציאותית בסדרה (כמו הקטע עם הרימון), ממש לא אומר שאני טוען שזה הרס לי את הפרק/עונה/סדרה. טענתי את זה בעבר, 24 היא לא סדרה מציאותית, וברגע שנכנסים לראש הזה, אפשר לקבל הרבה מאוד דברים שקורים שם. אני אישית מאוד נהנה מהדברים האלה, כל עוד זה לא מוגזם מידי.

לגביי הבעל של קייט - מההיכרות עם הסדרה, היה לי ברור שלא סתם מספרים לנו על הסיפור הזה שלו, ושקרה משהו אחר מעבר למה שידוע. בטח ובטח שלא עושים את זה בצורה שלפעמים נראית מאולצת, לדוגמא: קייט והשותך שלה נכנסים למכונית באחד הפרקים, והוא פתאום שואל אותה, בלי קשר לכלום, משהו על בעלה. אז יכול להיות שהמוח שלי סתם יותר מידי קונספירטיבי, אבל היה לי ברור שיש הרבה מאוד דברים שאנחנו לא יודעים על מה שקרה שם בסיפור של מכירת סודות המדינה ע"י בעלה של קייט.

הקפיצה בזמן - ל-24 יש נטייה להתחיל עונה עם עלילה אחת, ולסיים אותה עם עלילה אחרת לגמרי, שאם היינו יודעים על סוף העלילה בתחילת העונה, לא היה לנו שמץ של מושג איך הם הגיעו מנקודה א' לנקודה ב'. אז לנסות לנחש מה יהיה בפרקים שלאחר הקפיצה קדימה בזמן יהיה ממש מסובך.
יש המון אופציות: זה יכול להיות מה שרשמת, וזה יכול להיות התמוטטות בשידור חי של הנשיא הלר (עקב המחלה או משהו אחר), המשך העלילה במדינה אחרת לגמרי (כשהתירוץ לקפיצה בזמן הוא שלקחו לג'ק כמה שעות להגיע לשם), או סתם שהחבר'ה אמרו לילה טוב והצרה הבאה הגיעה רק בבוקר. יש מיליון ואחת אפשרויות.

בקשר ללוגאן, טוני ונינה - never say never

למעלה