עונה 5, פרק 22 - פינאלה! |ספוילרים|

דנה1982

New member
עונה 5, פרק 22 - פינאלה! |ספוילרים|

הפרק שודר אתמול בלילה בארה"ב.

הערות, תגובות, תהיות לגבי העתיד - הכל זורם, רק אל תשכחו לסמן ספוילר לטובת אלה שצופים בקצב של יס

דנה1982

New member
אוקיי...

פרק מצוין!!

אני חושבת שמישהו כאן בפורום הציע שדיאן תעזוב את לוקהרט-גרדנר ותעבור לפלוריק-אגוס, אז שאפו! מה שכן, זה לא קצת מצחיק ששני השותפים שעל שמם קרוי המשרד הזה - כבר לא שם? לוקהרט-גרדנר יהפוך לקנינג-לי?

טוויסט יפה עם ההצעה של איליי לאלישה, לא ראיתי את זה בא (עד הרגע שהוא בהה בה כמובן, בסוף הפרק) ואני לא ממש בטוחה מה דעתי על זה, בטח לאור המשמעויות של זה על הקשר שלה עם פיטר. ואחרי הדילמות שהיו לה אחרי המוות של וויל, האם בכלל להמשיך לעסוק במקצוע, זה כנראה היה צריך לקרות.

אני תוהה איך תתחיל עונה 6 לנוכח מה שקרה בפרק הזה. קארי ואלישה עברו משבר די משמעותי (בעיניי) בפרק הזה, דיאן מציעה להצטרף לפלוריק-אגוס (ודי סביר להניח שהיא תביא איתה את קלינדה אם זה יקרה) וההצעה של איליי לאלישה.

הערת שוליים - האם אפשר להחזיר את זאק בתמורה לגרייס? לא שהוא מעניין אותי במיוחד, אבל מבין שניהם הוא קצת יותר נסבל, ואני מוכנה לשלם מחירים כאלה כדי להיפטר באופן רשמי וסופי מהילדה הכי מעצבנת בהיסטוריה של הטלוויזיה.

Macphista

New member
עוד כשוויל היה חי

חשבתי שדיאן תעזוב את קן הצרעות שהוא הקים ותעבור לפלורק-אגוס.
אני באמת מנסה לדמיין את דיאן הקלאסה במהותה במחסן/לופט/משרד של פלורק-אגוס ואני לא מצליחה. יש שם כל כך הרבה אנשים, שטח כל כך קטן, אין קירות... לא מתאים לדיאן.
המקום הפיזי היחיד שאני רואה לו הוא הדסק של אלישיה במקרה והיא תהיה פרקליט המדינה.

ועכשיו לעניין הזה- מה עבר בראש של פיטר ואיליי לגבי משרת פרקליט המדינה, למה בכלל להציע אותה לדיאן? למה שדיאן בכלל תרצה משרה כזו? זו משרה לצעירים יותר, פוליטיים יותר, שצריכים לבנות לעצמם שם על חשבון משכורת נמוכה. לדיאן כבר יש שם, אין לה אספירציות פוליטיות והיא מרוויחה פי כמה וכמה ממה שמרוויח פרקליט המדינה.
ההצעה הזו הייתה מעט מגוחכת בעיני.
עכשיו, מצד אחד לאלישיה יותר מתאים- היא צעירה יותר, מרוויחה פחות ותמיד חיה על גבול החיים הפוליטיים בגלל בעלה. אם תהיה פרקליט המדינה עוד תוכל להתמודד על תפקידים פוליטיים רמים יותר ממנו.
מצד שני... היא רק התחילה פירמה חדשה! היא מעולם לא הביעה עניין עבור עצמה בחיים פוליטיים או במשרה הזו, למה ללכת בדרך בעלה?
אני לא חושבת שהיא תקח את המשרה. ושוב מצד שני... אני לא רואה איך היא תמשיך לעבוד עם קארי. הוא פשוט הלך מאחורי הגב שלה.
למרות ש... גם אצל וויל ודיאן הדברים לא היו תמיד ורודים... וגם וויל ניסה לדחוק את דיאן...
קיצור, המצב מורכב, וזה מה שיפה בסדרה הזו.

ושוב בנוגע לדיאן והמעבר לפלורק-אגוס- כשהיא הציעה זאת לפניהם היא בוודאי הבינה שגם הדברים לא עובדים טוב שם, המתח בין קארי ואלישיה הורגש.
הייתי רוצה לראות את הקלפים נטרפים עוד יותר.
הייתי רוצה לראות "לוקהראט-פלוראק" שאחד השותפים יהיה פין פולמר החמוד. ושקארי יעבור לקן הצרעות עם דייויד לי וקנינג.

לא אהבתי את סצנת הסקס של קארי וקלינדה. היא ניסתה להנחות אותו, והוא אמר לה שהוא לא אחת מהנשים שלה שהיא יכולה להגיד להן מה לעשות ובעצם פעל בניגוד לרצונה.
מה זה היה צריך להביע?
מעבר להבעת השוביניזם "אני גבר, לא אישה, אני עושה מה שאני רוצה ואת לא תגידי לי מה לעשות" אם הסצנה הייתה ממשיכה בקו הזה זה יכול היה להמשיך לאונס.
הסצנה ממש הטרידה אותי.

דנה1982

New member
לדעתי

אלישה דווקא תיקח את התפקיד. היא אולי לא הביעה מעולם עניין בפוליטיקה, אבל אחרי שוויל מת ראינו אותה בסוג של צומת מבחינה מקצועית, ואין ספק שפלורק-אגוס יעברו שינוי משמעותי גם ככה (אחרי הצעד של קארי ואחרי שדיאן הציעה להצטרף אליהם) כך שלדעתי אלישה תעשה בשכל אם תקבל את ההצעה של איליי.

paprika88

New member
בנוגע לסצינה של קארי וקלינדה

אני לא הרגשתי כמוך אלא חשבתי שבד"כ קלינדה היא המובילה מבין שניהם ואחרי שהוא שמע אותה במצלמה אז נמאס לו להיות "מתחשב"
ובעצם הפרייאר שהיא "דופקת" (סורי על הבוטות) ומנצלת.

אני מבינה מה את אומרת אבל אני עדיין חושבת שזה היה עדיין רחוק מאונס ושזה גם לא היה מגיע למקום הזה.
אני לא יודעת אם את צופה במשחכ"ס,אז אני לא רוצה לספיילר לך סתם
אבל שם הייתה סצינה הרבה יותר מטרידה מהבחינה הזו

Macphista

New member
צופה גם צופה

אפילו בחתימה שלי יש קישור לפורום כאן כי אני מנהלת אותו...

אני חושבת שעבורי הסצנה במשחקי הכס הייתה פחות חמורה. למה? כי זה העולם הזה, כי אלה הנורמות שם, כי זה לא באמת אמיתי, וכי... בספרים הסצנה לא הייתה כך.

האישה הטובה סדרה מציאותית ולכן יותר מטריד אותי לראות סצנות כאלה בה.

paprika88

New member
לא חשבתי על זה במובן הזה ואת צודקת.

שוב, אני לא חשבתי שהסצינה בין קלינדה וקארי מטרידה אבל בעיקר כי אני מכירה את הנפשות הפועלות ולא יכולתי לדמיין סיטואציה בה קארי יכפה על קלינדה לשכב עימו.

מצד שני,הסצינה הזו מדגימה עד הגבול בין אונס ליחסי מין בהסכמה הוא הוא מטושטש ומי שלא מכיר את הסדרה,יכול לקבל את הרושם ההפוך ממני.

ומילה על משחכס:

אמנם העולם הוא שונה ומדובר בזמנים שונים לחלוטין אבל הסצינה הזו בספרים פחות מפורשת מהסדרה. באיזשהו מקום,שמחתי לגלות שהכותבים בחרו להציג את זה כמו שזה באמת,אונס ולא השאירו את הסצינה מעומעמת כמו בספרים.

Macphista

New member
זה מעניין

כי הסופר וכל האנשים בסדרה (גם הפקה, גם שחקנים) לא התייחסו לסצנה כאונס, שזה בעייתי בפני עצמו.
הם ממש היו מופתעים מההדים שהסצנה יצרה.

יסמין@

New member
ולדעתי

הגבול בין אונס לבין יחסי מין בהסכמה מאוד ברור. מאוד.
לא זה לא.
זה הכל. בכל מצב, לא משנה מה קרה קודם לכן, לא משנה כמה פעמים שכבו קודם לכן, לא משנה היכן נמצאים ומה לובשים ומה עושים.
לא זה לא.
פשוט וברור.

יסמין@

New member
ופה לא דובר

בכלל על אונס. היא רצתה שהכל יתנהל יותר באיטיות כדי שגם היא תהנה, והוא פתאום לא רצה. אז לא היה סקס.

מצד אחד את צודקת

אבל מצד שני את טועהההה!!

אמ.. אלישה גם תרוויח פחות אם היא תתמודד.. פוליטיקה לא מעניינת אותה, להפך היא אישה שמעדיפה פרטיות מה שלא יהיה לה אם היא תתמודד.. ולמה באמת שתלך אחרי פיטר?! 18!!!

לדעתי היא תשאר! קארי עשה את זה בשביל כולם ולא רק בשביל עצמו..

וכל הקטע עם הסצנת סקס, דיאן אמרה שלקלינדה יש דרך עם קארי ושהם מנצלים את זה, קארי פשוט שינה את הדרך..

העונה נגמרה מהר מדי..

היהה טוב ומצחיק ומעצבן ומטורף ובכלל טובבבב..
אני אוהב את התחרותיות שיש בין ורוניקה לג׳קי השטן..

סופסוף כולם הבינו/גילו את הקשר שבין קלינדה לקארי..
רואים שקארי נפגע מאלישה, והאמת שבצדק. לא יודע מאז המוות של וויל היא התרחקה מכולם (בצדק כן) אבל הבעיה היא שהיא התרחקה גם מהשותף שלה והתחילה לתכנן מיזוג בלי לשתף אותו.. מלכתחילה, עוד לפני שפלורק/אגוס הוקם היה דיבור על להצטרף לחברה אחרת וקארי היה נגד אז למה שעכשיו זה ישתנה?! וגם היציאה של ״לי יש את הקולות״ לא הייתה במקום הוא בסך הכל דאג לך כי אמרת שאת ״עייפה״.. ואין לי משהו נגד אלישה זה פשוט לכל ה׳אנטי-קארי׳ שפה..
איליי
הפרצוף שהוא דפק בסוף ואז שאל את אלישה..

היידן מעצבן.. קרי צדק שהוא הקשיב, הם גם היו מקשיבים להם.
אהבתי שהם הביאו מקרה שדיברו עליו בתחילת פלורק/אגוס..
דיאן
היא אדירה, אני אוהב איך שכלפי חוץ היא נראת חזקה ואז לבד היא פשוט מתפרקת (מזכירה לי את ברי מעקרות בית בקטעים האלה
) אני מניח שהיא וקלינדה יבואו לפלורק/אגוס.
אני מקווה שאלישה לא תתמודד.. אני מקווה שנמשיך לראות את פין כי נראה שהם סגרו את כל הסיפור שלו..

וזאק עזב
חבל שלא לקח איתו את גרייס, ג׳קי ואבא פלורק..

paprika88

New member
היה פרק מעולה

וראוי לעונה המדהימה הזו
רוב הדמויות הראשיות קיבלו זמן מסך ראוי(הלוואי ונקבל יותר מקארי בעונה הבאה) וקיבלנו כל מיני טוויסטים מעניינים.
מצד שני,וזו אני בלבד,אוהבת לקבל בפינאלה קלוזרים לקווי העלילה המרכזיים של אותה עונה עם אולי קליף האנגר שישאיר אותי במתח לעונה הבאה. הפרק הזה לא קיבלנו שום קלוזר אלא ההפך. כל הקלפים התערבבו מחדש,ונשארתי עם יותר שאלות מאשר תשובות. לי אישית זה הרגיש קצת מלוכלך מצד הקינג'ס לסיים עונה בצורה כזו.
ובכל זאת,היה פרק נהדר. מאיפה בכלל להתחיל?
זה היה אחד הפרקים הבודדים בתולדות האישה שכעסתי על אלישיה ולא הסכמתי איתה. בכל הקשור להתנהלות שלה עם קאר והמיזוג, ההתתנהלות שלה מאוד הכעיסה אותי והייתה מאוד לא טיפוסית לה. בויכוח שלה עם קארי,הרגשתי שהיא "וויל" וקארי הוא "דיאן". היא התנהלה בצורה כוחנית ואפילו דיקטטורית. התנהגות מאוד לא טיפוסית לה וליחסים שלה עם קארי.
אפילו לא כעסתי על קארי שהלך וגילה לקאנינג על תוכנית המיזוג(רק חבל שהוא לא היה חכם יותר וביקש ממנו לא לספר שהוא השטינקר..) אלא שמחתי שהוא עשה את זה. אני לא מבינה למה המיזוג הזה טוב לפלוריק אגוס ולאלישיה בפרט.
הסצינות של ג'קי וורוניקה היו פשוט פרייסלס. אחחח הקטע של ג'קי רואה את ורוניקה שותה "עכשיו אני מבינה מאיפה באה בעיית השתיה של אלישיה" ורוניקה- "עכשיו אני מבינה מאיפה הגיעה הגסות רוחשל פיטר"..הלוואי ונקבל עוד סצינות כאלה.
שוב קארי. לצערי העונה זמן המסך שהוא קיבל היה יחסית מועט. הפרק הזה,הוא היה פשוט נהדר. הסצינה בה הוא מגלה על קלינדה שמנצלת אותו הייתה שוברת לב ולאחר מכן שהם היו ביחד במיטה ,והזעם שלו כלפיה היה כל כך בולט. הריב עם אלישיה..מה שיפה בקארי,שלמרות כל מה שהוא עבר ,עדיין בתוכו הוא ילד תמים שרק רוצה להצליח בגדול בזכות עצמו. הוא באמת ובתמים רוצה להצליח עם פלוריקאגוס ולהוכיח לכולם שהוא כן מוכשר ויכול(תצוגת משחק מעולה של השחקן שמגלם אותו).אני חושבת שגם לאלישיה בתחילת העונה הייתה את האמונה הזו אבל לאור כל מה שקרה,היא פשוט איבדה אותה או שאולי היא מרגישה שהיא שהיא כבר מרגישה שהיא את שלה עשתה ואין לה יותר מה להוכיח?
בכל מקרה,אין ספק שאחרי מותו של וויל אלישיה מבולבלת ולא יודעת יותר מה לעשות עם עצמה. לא סתם קארי וורוניקה שאלו אותה בתחילת הפרק על הבית שמתרוקן ואיך היא מרגישה. כביכול,היא טוענת שהכל בסדר,אבל אני חושבת שזה רק הוסיף לתחושת הבלבול והריקנות שמאפיינת אותה.
מה שמוביל אותי להצעה של איליי.שמהרגע,שהם ישבו ביחד ,היה לי ברור שעל זה הוא חושב. אני חושבת שאלישיה כן תסכים להצעה ותתמודד על משרת הפרקליט. זה כביכול אמור להחזיק לה את הברק והאתגר שכרגע חסרים לה..
כמו כן,קשה לי להאמין שהם העלו את הרעיון הזה בסוף פינאלה רק בשביל לקבור את זה בתחילת עונה.
מה שמוביל אותי למחשבה שהעונה הבאה תתחיל עם הקמפיין של אלישיה או פוסט קמפיין אחרי שהיא כבר נבחרה.
אבל זה באמת רק השערות.

וכמה מילים אחרונות על דיאן- כמו שלג'וליאנה מגיע לקבל אמי על העונה הנוכחית,אז באותה מידה גם לכריסטין מגיע לקבל.
הדמות שלה לא הפסיקה להילחם עד הרגע האחרון. בהתחלה,נגד וויל שרצה לסלק אותה אח"כ נגד פלוריק אגוס ובסוף נגד קנינג ולי.
אני חשדתי שהעונה תסתיים בהצטרפות שלה לפלוריקאגוס,כל מיני רמזים וההתפתחות של העלילה הובילו אותה לאפשרות הזו בלבד.

הבעיה היחידה עכשיו היא איך עכשיו מחכים 4 חודשים?

Serf SaN

New member
מצדד בהודעה של פאפריקה88

פרק נהדר, מלא בקטעים ממש מוצלחים, והקטע שקארי שומע את קאלינדה בטלוויזיה היה פשוט ואוו. חזק ממש.
הבעיה היא שוב, שזה מרגיש קצת שהם נכנסים יותר מדי לפוליטיקות פנימיות. יותר מדי יותר מדי. ועכשיו ערבבו את כל הקלפים שוב, וכל המחשבות שהיו עוד מקודם אצלי בראש- שדיאן תכנס לפלוריק-אגוס, כנראה יקרו. אבל. אע.
לא יודע. הסוף היה מייאש טיפה. כבר הבנתי לפי המבט של איליי מה הוא הולך לשאול אותה. אבל זה לא היה כזה חזק כמו הסיום של עונה 4, אין מה לעשות.

ועכשיו להמתין......:'(

Macphista

New member
אני מאוד נהנת

מהפוליטיקה הפנימית. אני חושבת שזה הכי קרוב למה שקורה במציאות.

paprika88

New member
כנ"ל,זו ללא ספק בעיניי,אחת מנק' החוזק

של הסדרה אבל
כל הסכסוך בין אלישיה וקארי היה אמור להגיע פרק לפני.
עונה שלמה הקשר בין קארי לאלישיה מתנהל על מי מנוחות,על גבול ההרמוניה ופתאום בפינאלה ,יש פיצוץ ביניהם ועכשיו עתיד השותפות לוטה בערפל.
כמובן שזו העדפה אישית בלבד אבל אני אוהבת שבפינאלות אנחנו מקבלים קלוז'רים לנושאים שעסקו בהם במהלך העונה. בפינאלה הזו ,קרה ההפך ובעיניי זה לא כל-כך הוגן כלפי הצופים.

paprika88

New member
קארי היה פשוט נהדר בפרק הנוכחי

הרגשתי שהוא ממש התעלה על עצמו בפרק הזה.
אני גם חשבתי שהעונה הולכת להסתיים בדיאן עוברת לפלוריק-אגוס
פשוט לא צפיתי שזה יגיע עם סכסוך בין אלישיה וקארי

יסמין@

New member
קלינדה

היא כל כך מצאה חן בעיניי! דמות קצת מסתורית, קצת אפלה, המניעים שלה לא היו ברורים, לא ברור הרקע שלה, מיוחדת, אינדיבידואליסטית, בעלת מוח חוקר ואינטליגנציה גבוהה, מושכת ביותר ועוד ועוד.
אבל
הרמזים הלכו והתעבו, הלכו וגברו עד שכבר לא יכולתי להתעלם מהם יותר.
היא נצלנית ומניפולטיבית ומוכנה לעשות הכל כדי להשיג את מה שהיא רוצה, בלי להתחשב או לראות את הזולת.
משתמשת במיניות שלה וגם פשוט במין כדי להשיג את מטרותיה.
בקיצור, איכס.

יסמין@

New member
ואם

דיאן יודעת שקלינדה שוכבת עם קארי - אז גם כן איכס. סרסורית.

אמרו את זה מההתחלה..

אלישה על ההתחלה שאלה אותה אם היא לסבית והיא אמרה לה שככה היא משיגה דברים..

והיא שכבה עם פיטר בשביל שיעזור לה לשנות את השם שלה.. אז על איזה רמז מדובר בדיוק?!

למעלה