פרק 5X15

דנה1982

New member

עוד לא ראיתי את הפרק, אבל חיכה לי בפייסבוק ספוילר פסיכי, שאם הוא נכון - אני מפסיקה לראות "האישה הטובה"!

האמנם?!

blah blah story

New member
אני כ"כ מנסה לא לקרוא ספויילרים

קשה...קשה להתאפק.

מה גם, שאוכל לראות את הפרק רק מחר בלילה

מקווה להצליח

דנה1982

New member
OMG!! לא לקרוא אם לא ראיתם...

הפייסבוק שלי כבר הסגיר את העובדה שוויל מת בפרק הזה, אבל עדיין ראיתי בתקווה שאולי זה לא באמת, או שמאיזו סיבה מוזרה מזייפים את מותו.

שאר הפרק כבר פשוט לא מעניין. הסצינה שבה דיאן וקלינדה רואות את הגופה שלו גמרה אותי, והשניות האחרונות של אלישה עונה לטלפון של קלינדה... לא בכיתי בסדרה כבר די הרבה זמן, והם הצליחו לעשות לי את זה שוב.

וואו. לא יודעת איך אפשר להמשיך לראות את הסדרה הזו בלי וויל.

נכנסתיח להלם שוק מהפרק

עדין מסרבת להאמין שהרגו את הדמות ההמרכזית בסדרה כאילו מה ההגיוןן ולמה
הלך כל הכייף וכל הפנטזיה שהם בסוף יהיו ביחד למה למה :(
כולי עצבות ובעסה ....

דנה1982

New member
מבינה אותך

"למה" - זה אנחנו יודעים. ג'וש צ'ארלס רצה לעזוב. נכון שאפשר היה לבחור דרך אחרת, אבל אחרי שראיתי שוב את הפרק, והיום את פרק 16, אני כן מבינה למה זו הדרך שבחרו ואני גם יכולה לראות מה זה יעשה לסדרה. אני מקווה מאוד שזה יוסיף לדמויות עומק, בעיקר לאלישה (שתגדל ביצים ותעזוב את פיטר כבר, למשל).

מבינה את העצבות. אני עדיין לא השתחררתי מזה, וכולה סדרת טלוויזיה, אבל וויל הו וויל

Nadal JR

New member
לא נותר אלא להוריד את את הכובע

בפני הכותבים והיוצרים על האומץ להרוג דמות ראשית בעונה שהיא לא האחרונה. אפשר לבוא ולומר שבסדרות כמו "משחקי הכס" הדבר קורה כמה פעמים בכל עונה אבל שם כל המיתות של הדמויות ראשיות מוכתבות מראש ע"י הספרים. כאן מדובר ביוזמה "פרטית" של הסדרה.

מי שהתעמק בחילופי הדברים בין וויל וקלינדה יכל לחוש שמשהו מבשר רעות נמצא באוויר - כל עניין ה"אנחנו לא אנשים נורמליים שחיים חיים נורמליים". אני חייב לומר שאני מסכים עם מה שוויל אמר. אנשים כמוהו וכמו קלינדה לא נועדו לחיים ה"רגילים", לא חיים חיים "רגילים" ולכן גם המוות שלהם לא אמור להיות "רגיל" (באיזה בית אבות סיעודי בגיל 90).

עוד רמז קטן אפשר יה למצוא ברמיזה של הכותבים שהמפתח לפתרון בעיית הבחירות של פיטר הוא וויל. הכל נסב סביב עדותו האפשרית בפני אגף היושר הציבורי (או איך שלא מתרגמים את השקרכלשהו האמריקאי הזה).

אני מנחש שזו תהיה הדיכוטומיה שנראה בפרקים הקרובים - מצד אחד אבל על מותו של וויל ומצד שני תחושת הקלה ושחרור לאור התפרקות התיק של דובק נגד פיטר עקב אובדן העד הראשי.

נהניתי גם לראות את ההצצה להמשך העונה ובעיקר את המשפט שקלינדה זרקה ללואיס קאנינג
.

משהו לסיום: שמתם לב מי השחקן שגילם את פין התובע (פ' רפה יא מלוכלכים שכמותכם!) ? גם מראהו וגם קולו הרגישו כה מוכרים ואז נזכרתי שמדובר בשחקן שגילם את אוזימנדיאס ב-Watchmen המשובח (שם שיערו בלונדיני וחלק).

נ.ב. לאור ההתקרבות שבין קרי ואלישה, רק לי בא לראות איזה רומן קטן ביניהם ?

יו אל תזכיר לי את הWatchmen הזה..

אני מתחרט על היום שראיתי את הסרט הזה בקולנוע.. מה שכן, ג׳פרי דין מורגן מת גם שם ועוד על ההתחלה.. ><

Nadal JR

New member
קודם כל, מציע לסמן
על הודעות כאלה

אמנם כתבת על סרט ולא על הסדרה אבל עדיין מוות של דמות זה ספוילר אם לא ה-....
מה שכן, הוא אמנם מת על ההתחלה אבל הדמות שלו ממשיכה להופיע לאורך הסרט בפלאשבקים כך שזה לא שהוא מת ונעלם.

הסרט עצמו משובח ומבוסס על רומן גרפי שהוא אחד הספרים החשובים של המאה ה-20, גם מבחינת העלילה הראשית וגם מבחינת המסרים העקיפים שמועברים בו בצורה יוצאת דופן (ושנכונים גם להיום, שלושה עשורים אחרי שנכתב).

כן אבל המוות שלו זה מה שמתחיל את הכל..

אני יודע שהוא מבוסס על רומן גרפי, ואני לא מדבר על זה. אני מדבר על סרט בפני עצמו, בתור אחד שלא קרא את זה, מהסרט לא נהנתי. לדעתי הוא נמרח ונמרח ונמרח ונמרח עד שבשלב מסויים בכל רגע שהיה מסך שחור לשניה וחצי חשבתי שנגמר הסרט.

Nadal JR

New member
אני ממליץ לקרוא את הספר ואז לצפות שוב בסרט

לדעתי תהנה הרבה יותר ותייחל שהוא ימשך עוד ועוד. בדיעבד, אני נוטה להסכים שקשה לעכל סרט כזה אם לא יודעים למה לצפות.

דנה1982

New member
אתה השני שאומר את זה

מישהי במשרד אמרה לי (מישהי שלא ראתה את הפרק, אגב) - שנראה לה שדווקא נבנה מתח בין קרי לאלישה.

רק שזה קצת בלעכס - היא גדולה ממנו ב-20 שנה בערך (אחד המשפטים הראשונים שהוא אמר לה בעונה הראשונה זה שהיא בגיל שלא אימא שלו, אם אני זוכרת נכון).

Nadal JR

New member
בפרקים האחרונים יש סצנות שמבטאות התקרבות

ביניהם אם כי עדיין לא בטוח אם זה חברי בלבד, או משהו מעבר לזה. בכל זאת, הוא הרי "יוצא" עם קלינדה (לא שזה מבטיח יותר מדי).

מה שכן היא לא מבוגרת ממנו ב-20 שנה. לפי הסדרה היא הייתה עו"ד במשך שנתיים ואז יצאה לפגרה של 13 שנים. מה שאומר שהפער ביניהם הוא בערך 14-15 שנים (פלוס מינוס). לא בדיוק "אמא שלו" אבל פער מכובד. מה שכן, זה לא מה שמפיל מערכות יחסים, על אחת כמה וכמה רומנים.

דנה1982

New member
אני לא בטוחה שזה באמת הכיוון..

זה נראה כמו התקרבות, אבל ממקום אחר בעיניי. בתחילת הסדרה הם היו "יריבים" שנלחמו על מקום אחד בלוקהרט-גרדנר, והייתה לו לא מעט טינה כלפיה לאורך השנים. השינוי הזה ביחס שלהם מתבקש לנוכח העובדה שהם פתחו משרד יחד, אבל ליצור ביניהם קשר רומנטי נראה לי הזוי למדי.

אם כבר, אז לאור המוות של וויל והדעה הכללית שלי לגבי מערכת היחסים שלה עם פיטר, יש מצב שבסופו של דבר אלישיה פשוט תצטרך להיות לבד.

ובלי קשר לזה, אני לא סובלת את השידוך בין קלינדה לקארי, ולמען האמת - אני לא מבינה איך קלינדה היא הדמות ש"משכיבה" הכי הרבה בסדרה. גם כדמות כבר די מתחיל להימאס לי ממנה.

אוי אני מקווה שלו

זה גם לא מתאים לדמות של אלישיה, זה לא מתאים בכלל.
אני ממש איתך בכל ההודעות שלך, וויל הוא כ"כ
והמערכת יחסים שלו עם אלישיה הייתה עבורי המהות והקסם של הסדרה הזו.
המקרים המשפטיים היו נחמדים, אבל בגדול די קצתי בסדרות בית משפט, אני באתי לסדרה בגלל אלישיה (וסהר!) ונשארתי בגלל וויל

אני עדיין לא מאמין שהם עשו את זה, כאילו, זה וויל.. מודה שבעונות האחרונות (מ4x14 יותר נכון) נהייתי אנטי-וויל, אבל עדיין.. איך יכלו לעשות את זה?! ועוד ככה?!
הסדרה הזאת מצליחה להפתיע כל הזמן מחדש, עוד מלפני הפגרה הם אמרו שהפרק ה15 ישנה את הכל אבל לא חשבתי שברמה כזאת. חשבתי שיהיו שתי סיבות אלישה תגלה שפיטר מושחט ותעזוב אותו או שוויל יעיד נגד פיטר ואז הכל יתפוצץ.
אני חייב להודות שלפני הפיצוץ, כשהראו את גרנט מיוסר והשמיעו ברקע את המנגינה ציפתי לבווום שאמרו שיהיה. ואז הראו אותו מסתכל על האקדח ופתאום הכל רגוע ומראים את דיאן ואז בום בום בום ומראים את דיאן והדבר הראשון שהיא חושבת עליו זה ״וויל באולם ליד״, כאילו פאק, כולם מפחדים/בורחים/בוכים/מתחבאים/אנא ערף והיא חושבת על וויל אם זאת לא נאמנות/אהבה לא יודע מה כן, וכשהיא באה לצאת ורואה את קלינדה וקלינדה אומרת לה תשארי כאן
אני בטח שרוב הצופים חשבו על אלישה, אבל מי ששברה אותי זו דווקא דיאן!
אלישה בטוח תרסק אותי בפרק הבא..
קלינדה ודיאן בבית חולים
בהתחלה חשבתי שהם יכנסו ויראו משהו אחר ואז הוא פתאום יבוא מאחורה
ואז כשקלינדה אמרה שהיא חייבת להתקשר לאלישה
ובהתחלה חשבתי שהוא יעשה קטע מסריח כמו בעונה הראשונה כשהוא מחק את ההודעה של וויל..

אלישה/דובק, בדוגרי היוצרים גרמו לכולם לחשוב שהפיצוץ יגיע מהקו עלילה הזה. אהבתי שהיא אמרה לו שהיא עושה את זה הרבה זמן ושאין לו כלום כי הוא עושה את זה אישי. באמת כל מי שהתעסק עם הפלורקים במהלך הסדרה הפך את זה לאישי בשלב מסוים.
לפי הצצה לשאר העונה אלישה שבורה ופיטר מלכלך על וויל, אני רק מקווה שהיא תעיף אותו..

אווווווף למה וויל ולא ג׳קי?!?!? כזה לא פייר!!!
אני מופתע שהם הצליחו לשמור את זה בסוד, ואני עוד יותר מופתע שאני לא גיליתי את זה, בדרך כלל איכשהו הכל נהרס לי.. אז יאי לפחות זה..

shirush3

New member

אם ג'קי הייתה מתה....

אני גם הייתי בטוחה שיהיה איזשהו פיצוץ בקשר לפיטר ובלה בלה בלה (התמימות...)

למעלה