אירוח בפורום בנושא תזונת ספורט

mmooss2

New member
מזונות חומציים ובסיסיים

שלום רב. האם תוכלי לפרט אלו מזונות בסיסיים כדאי לאכול מי שמתאמן 5 ימים בשבוע בחדר כושר, גבר בן 68, בריא באופן כללי ומאלו מזונות חומציים כדאי להימנע או להפחית.

היי

מה הסיבה שאתה נדרש לחלוקה הזו? מהן מטרותיך באימונים? האם אתה אוכל הכל או שאתה טבעוני/צמחוני?
אשמח לקבל נתונים נוספים בכדי לתת לך תשובה שתתן לך מענה. כל הירקות הירוקים למיניהם הם יותר בסיסיים מויש דרגות של מזונות חומציים יותר ופחות בעולם החלבונים והפחמימות. אם יש סיבה רפואית לכך הייתי מציעה להיכנס לטבלה של מזונות בסיסייים וחומציים ( תרשום בגוגל) ולפיה לבחור מה המזון שנכון לך יותר לאכול ע"פ עקרונות החומציות -בסיסיות. אין ספק שמזון בסיסי הוא טוב יותר ,אך לעיתים אם מצליחים לאזן בין צריכת החומציים לבסיסיים הגוף וה PH מתאזנים בעצמם :)

שילוב כל מרכיבי המזון החיוניים בתקופת אימונים

היי(-: אני אשמח לקבל מידע על מרכיבי המזון החשובים לבחורה שעוסקת בספורט מגוון- אבל אין לי מטרה להרזות.
יש לי מטרה לשמור על הקיים-חיטוב, בטן חטובה, חיוניות, בריאות, אנרגיה

היי טלטולה

המלצתי היא להקפיד על צריכת חלבונים נאותה במהלך היום:
חזה עוף
דגים
ביצים
עדשים
שעועית לבנה, שעועית מאש
טופו
המון ירקות טריים ומבושלים וצריכה נכונה של פחמימה לפני האימון כדי שהאימון שלך יהיה טוב יותר ותשפרי את הכושר.
ממליצה על בדשיקות דם אחת לחצי שנה כדי לוודא שאין לך חוסרים תזונתיים ולוודא שאת אוכלת מגוון.
בהצלחה :)

geek100

New member
שואל בשביל ידידה

&nbsp
שלום,
כמה שאלות .
&nbsp
1.איך ניתן להוריד מהר במשקל לפני חתונה ?
2.איך מורידים משקל מהבטן ?
3. האם ניתן לעשות זאת יותר ע"י תזונה ופחות זמן עקב לחץ בזמן ?
&nbsp
תודה

היי

1. מתחילים להיכנס לשגרה בריאה של תזונה וספורט כבר מעכשיו ולא ברגע האחרון....
2.בעניין הבטן- איא אפשר להחליט מהיכן נוריד אבל יש דרקכים לסייע לניתוב נכון:
ע"י הפחתת כמות הפחמימות בשעות הערב ובנוסף הייתי ממליצה לעשות תרגילי בטן לחיזוק ועיצוב שלה ולהוסיף פלאנקים ע"ב יומי ( לפי היכולת).
3.בוודאי שניתן באמצעות התזונה. הייתי ממליצהלקבוע פגישה עם איש מקצוע ולהתאים תכנית תזונה אישית.

מה לאכול אחרי ריצה?
בת 43, רצה 10 ק"מ 4 פעמים בשבוע+2 אימוני כוח בחדר כושר בשבוע.
כמעט תמיד רצה בבקרים, ואין לי ממש זמן לארוחה מלאה אחרי הריצה. מה חשוב וכדאי לאכול אחרי האימון? והאם יש חשיבות משמעותית לזמן האכילה לאחר האימון?
ושאלה כללית - בהתאם להרגלי הספורט שתארתי, על מה חשוב לשים דגש בתזונה היומיומית? מה חשוב לא לפספס או על מה חשוב להקפיד?
תודה!

היי

שגרת האימונים שלך נפלאה וריצה זה הספורט האהוב עליי :)
אל תפספסי את הארוחה שלאחר האימון כי את מסתכנת באיבוד מסת שריר ולא משקמת את הגוף לאחר האימון . אם אין לך זמן בבוקר את יכולה לקחת יוגורט קטן עם תפוח ולצאת או לשתות משקה אקטיביה לפחות עד לארוחה. חשוב מאוד גם בכדי שלא תהיה פגיעה בהמשך בצפיפות העצם.
שימילב שאת צורכת מספיק ירקות במהלך היום,שאת שותה ליטר וחצי מים,אוכלת חלבונים בריאים ורזים כגון: דגים, חזה עוף, קטניות,טופו, גבינות עד 5%.
הקפידי על שתיית מים. הייתי ממליצה לעשות בדיקות דם אחת לחצי שנה ולבדוק את הברזל ומאגרי הברזל בכדי לוודא שאינך מאבדת מהם ובמוסף בודקת את מצב,המגנזיום וויטמין D.

תזונה נכונה לעוסקים בספורט- בריאות,כושר, תזונה.

ערב טוב לכולם, מקווה שהתחברתם, בקרוב מתחילים :)

dan912

New member
הסדר יום הזה טוב?

בן 26 משקל 56 ועם BMI 18.5 המטרה לעלות משקל
זה הסדר פעולות שיש לי בבוקר
חצי כוס מים
מחכה 10 דק
תמר אחד
מחכה 2 דק
10 דק מתיחות ידיים רגליים גב
1 דק פלאנק
5-7 דק אינטרוולים 20 ש' + 10 ש' מנוחה
חצי כוס מים
מחכה 5 דק
3x10 שכיבות סמיכה
ארוחת בוקר
מחכה שעה
חצי כוס מים
אחרי זה ארוחה כל שעתיים שלוש
ולפני כל ארוחה 1 דק פלאנק או 3x10 שכיבות סמיכה

הארוחת בוקר:
80 קוואקר
220 חלב
1 תפוח
10 אוכמניות
6 אגוזים
6 שקדים
1 כף ציה
סה"כ 800 קלוריות
סה"כ 2300 קלוריות ביום
פחמימה 45% חלבון 20% שומן 35%

1. הארוחת בוקר טובה?
2. את האימון בוקר לעשות לפני הארוחה או אחרי?
3. זה בסדר לאכול ישר אחרי אימון/פלנק/שכיבות? (בלי לחכות שהדופק ירד)
4. האינטרוולים זה בעיקר אנאירובי (tabata, jumping jacks וכו') האם זה מכשיל את העליה במשקל?
5. הכושר הזה מספיק כדי למנוע סוכרת לחץ דם ובעיות לב?

היי

1.ארוחת הבוקר שלך אמנם בריאה אך לא תביא אותך לתוצאות הרצויות.
כדי שהגוף יספוג את החלבון שבאררוחה רצוי שלא יהיה בו כ"כ הרבה שומן , גם אם זה שומן בריא..... לכן הייתי מנסה לשנות את הארוחה באופן הבא:
במקום החלב-יוגורט 1.5%
להוריד את האגוזים ,הצ'יה והשקדים. אפשר להוסיף כפית של מייפל טבעי שמכיל הרבה ויטמיני B
לפני האימון :
הייתי מוסיפה תמר נוסף או אוכלת כריך ( אם יש לך זמן בבוקר) ולאחר חצי שעה מתחילה אימון.
את האגוזים והשקדים והצ'יה תשלב במהלך היום. אסור לך להיות בגרעון קלורי אם את הרוצה לעלות במשקל ובמסת השריר. פשוט צריך לשלב בזמנים הנכונים במהלך היום.
2. ארוחה קטנה שמכילה פחמימות-המתנה של כחצי שעה או פחות אימון- ארוחה גדולה יותר שמשלבת בין חלבונים לפחמימות ודלה בשומן.
3. אין בעיה לאכול מיד לאחר האימון כל עוד אתה מרגיש טוב :)
4. הכושר הזה נהדר למניעת מחלות.ץ בנוגע להעלאת מסת שריר ייתכן שכדאי התייעץ עם מאמן כושר ולעבוד עם משקלים בהתאם לסיבולת שלך ולייצר גירוי של השריר למטרת גדילה.
מקווה נתתתי לך קווים מנחים שיסייעו לך . כמובן שצריך לבנות תפריט מדוייק יותר אם רוצים למקסם את התוצאות.

למעלה