עדכונים מהיום ה-3 לאולימפיאדה

ifa1111

New member
אז מוקי בכלל עבד עלינו?

לא פצוע ולא נעליים...
&nbsp
צוחק כמובן. עם או בלי פציעה עד עכשיו הופעה יפה תכף הקרב הבא נקווה שיעבור גם את האמריקאי עם איזה ווזרי (איך שופטים את הדבר הזה לעזאזל?!)

trilliane

Well-known member
מנהל
גל נבו סיים את מקצה 200 פרפר בזמן מהיר יותר מזמן הכניסה שלו

אבל זה לא יספיק לו לחצי הגמר (זמן הכניסה שלו מיקום אותו במקום ה-28).

ifa1111

New member
תודה לגל

בזכותו ראיתי ארבעה מקצי מוקדמות 200 פרפר איכותיים עם שחיינים נהדרים.
יפה שעשה תוצאה טובה מזמן הכניסה שלו, אף אחד לא חלם על חצי גמר פה. שאפו לגל נקווה למשחה טוב יותר במעורב.

trilliane

Well-known member
מנהל
סיים במקום ה-26, כלומר התקדם שני מקומות. סולידי.

ifa1111

New member
לא עניין של מיקום

כשאין לך יומרות לעלות לשלב הבא או לזכות במדליה מה עושים האחרים פחות חשוב בעיניי. הוא בא ועשה את הכי טוב שלו וביחס לעצמו כן עשה תוצאה טובה על הבמה הגדולה ולכן זה יפה מאוד.

aaa123

Member
אני חושב שהמיקום כן מענין

תוצאה היא תמיד גם יחסית לאחרים גם אם אין לך יומרות לעלות לשלב הבא.
&nbsp
אם השגת מיקום גבוה יותר מהמיקום שלך על הנייר זה עדיין סוג של הצלחה בלי קשר לשאלה אם שחית מהר יותר מזמן הכניסה שלך או לא.

גליגלי6

New member
חוץ מזה קשה להתחרות מול

ענקים. חבל שגל לא מתקרב. סהכ הוא מתאמן בארהב. לא ברור למה שחיינים ישראלים נשארים תמיד מאחור
&nbsp
הגיע הזמן לקחת מדליה גם בשחיה ולא רק בגודו וגלישת רוח. למה זה לא קורה

trilliane

Well-known member
מנהל
לא רק שחיינים ישראלים נשארים מאחור... זה המצב ברוב המדינות

למעשה ברוב המדינות שאינן מעצמות שחייה (ארה"ב, אוסטרליה, יפן וכו') יש בד"כ שחיין בודד שמתבלט "פעם ב" (ובד"כ הוא חי ומתאמן בארה"ב...) ולא נבחרות שברור שיצאו עם מדליות (ואפילו האוסטרלים פישלו בלונדון ולכן חישבו מסלול מחדש). כדי לייצר כמות של שחיינים צריכה להיות תרבות שחייה, צריך להיות בסיס רחב רחב לפירמידה שממנו יצמחו הבודדים שמצליחים להגיע לפסגה. ברגע שמלכתחילה יש כאן בודדים שמגיעים לרמה עולמית, הסיכוי שביניהם יהיה "יהלום" מצטמצם משמעותית.
&nbsp
אני לא יודעת איך זה ברוב המדינות, אבל בארה"ב יש ברכות שחייה בבתי הספר (ולא רק הפרטיים), יש שיעורי שחייה במסגרת שיעורי ספורט בבית הספר, יש ליגת מכללות... זה לא משהו שמגיע אליהם מהשמים. יש להם כמות והם מטפחים אותה לכיוון איכות ואז כשצומחים אלופים ויש מאמנים טובים ותחרות חזקה בבית, אלה שמגיעים לאליפויות עולם הם הטובים שבטובים.
&nbsp
אולי יום אחד גם לנו יהיה שחיין (או שחיינית) שיצליח לנפץ את תקרת הזכוכית. אבל מכיוון שאנחנו מדינה קטנה עם השקעה קטנה ועם תרבות שחייה קטנה, הכמות ההתחלתית שלנו נמוכה ולכן הסיכויים בהתאם.

aaa123

Member
בג'ודו יותר קל לקחת מדליה משחיה בגלל החוקים

סיבות:
1)בג'ודו(וגם בשייט) רק ספורטאי אחד מכל מדינה יכול להתחרות ובשחייה יותר(בכלל אני חושב שהגבלה על כמות הספורטאים ממדינה אחת בענף ספורט כלשהו היא לא הוגנת).
2)בג'ודו יש חלוקה לקבוצות משקל כאשר בשחייה אין שום חלוקה לקבוצות(קל הרבה יותר להיות בצמרת העולמית אם מראש פוסלים את רוב האוכלוסיה כי הם לא בקבוצת המשקל שלך).
3)בג'ודו יש 4 מדליות (2 מדליות ארד) ובשחיה מקום רביעי לא נותן מדליה.

rapgamer4ever

New member
שחייה היא גם ספורט יותר פופולרי

וככזה יש יותר שעוסקים בו-> יותר שמתחרים בו-> יותר שמצטיינים בו.

ifa1111

New member
אמרת הכל

שחייה ענף מאוד פופולרי והסיכויים להצליח קטנים מאוד. זה ששלחנו שני שחיינים לגמרים אולימפיים זה יפה מאוד.

גליגלי6

New member
השאלה למה. למה ככ כייף לצפות בה. האמת שגם כייף לשחות :)

אולי כי אנחנו ילדים שאוהבים להיות במים..

rapgamer4ever

New member
אני מאוד מתחבר למבנה התחרות

ברוב המשחים יש מוקדמות, חצי גמר, גמר. זה עוזר לבנות מתח, להכיר את השחיינים עם הזמן וכו'.
גם זמני הביניים שרואים מוסיפים מאוד, הקו הדמיוני של שיא העולם, העובדה שזה ספורט עם הרבה תהפוכות... באמת מעולה מבחינת ההגשה של התחרות.
אני באופן אישי גם התאמנתי בשחייה כמה שנים טובות וזה מוסיף.
&nbsp
אני חושב ששחייה הוא ספורט פופולרי בעיקר מהבחינה שהמון אנשים לומדים לשחות ומתנסים בספורט הזה. דוקא צפייה בתחרויות עצמן לא מאוד פופולרית. רק באולימפיאדה זה מושך עניין כי הענף נחשב ליוקרתי.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
כיף לצפות בה כי יש מתח, כי קל להבין ולראות מי זוכה

כי נשברים שיאים, כי שחיינים נראים טוב...

pcper

New member
מי שקריינה כל היום (את הג'ודו) זאת מירי נבו?

trilliane

Well-known member
מנהל
אכן, מירי נבו משדרת מאולם הג'ודו לצד אריק זאבי כפרשן

למעלה